Šta je novo?

Sekretarica & ADSL modem

operic

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2004
Poruke
926
Poena
320
da li je moguce da, sada kada imam adsl modem, nateram programe tipa advanced call center da mi detektuju poziv i imitiraju telefonsku sekretaricu?

za dialup sam koristio lucentov modem, ali answering machine programi nisu mogli da mi rade (jer valjda nije voice modem)...
 
Moram priznati da mi nisu jasna ova pitanja...
I funkcija sekretarice i funkcija fax-a su vezane za standardnu telefonsku liniju i nemaju apsolutno nikakve veze sa ADSL-om. Znaci radice isto kao i do sada.
 
Dandy je napisao(la):
Moram priznati da mi nisu jasna ova pitanja...
I funkcija sekretarice i funkcija fax-a su vezane za standardnu telefonsku liniju i nemaju apsolutno nikakve veze sa ADSL-om. Znaci radice isto kao i do sada.

pa radice isto kao i do sada ako koristis obicnu sekretaricu i obican fax (mislim na uredjaje). ali ja sam mislio na programe koji ti omogucavaju da saljes i primas faxove i koji ti se jave na tel poziv i snimaju poruke (winfax, advanced call center itd)
 
ZoNi je napisao(la):
evo mog razjasnjenja: komp povezem na Net preko ADSLa (dakle NE preko dialup modema). Da li cu sada moci da direktno saljem fax iz nekog programa? Mislim da to ne moze preko kablovskog Neta...

Kablovski net: sigurno ne može. Štaviše, slanje fax-a sa PC-a nema nikakve veze sa internetom. Jedino ako bi postojao poseban softver koji bi nešto sa internet mreže slao u tel. mrežu - kao što, recimo Skype šalje govor (dakle, IP2phone). Ja ne znam za takav sw, što ne znači da ne postoji.
ADSL: ista je stvar. Dakle, konvencionalnim načinom, kao što smo radili dialup-om, nije moguće. Jer, frekv. opseg koji koristi fax (a i telefon) je nevidljiv za PC - tačnije, odsečen je. Tome i služe ADSL modemi.
 
Poslednja izmena:
operic je napisao(la):
pa radice isto kao i do sada ako koristis obicnu sekretaricu i obican fax (mislim na uredjaje). ali ja sam mislio na programe koji ti omogucavaju da saljes i primas faxove i koji ti se jave na tel poziv i snimaju poruke (winfax, advanced call center itd)
Pa razmisli malo kako rade ti programi? Oni u stvari koriste funkcije modema da emulira fax ili da moze da snima i reprodukuje zvuk u tel. liniju (voice funkcija). Znaci to je sve vezano za klasican modem, koji je vezan za klasicnu tel. liniju, koja posle splitera nema apsolutno nikakve veze sa ADSL-om, niti internet ima veze sa slanjem faxova ili funkcijom sekretarice.
 
Dakle odgovor je da ti treba obican fax/voice modem vezan na telefonsku liniju da bi imao to sto trazis.
 
Vrh Dno