Šta je novo?

Seagate ili WD?

crossover

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
950
Poena
319
Planiram da dodam 2 HDDa u konfiguraciju (zbog RAIDa)...e sad, ja sam izbor suzio na Seagate Barracuda 320 GB i na Western Digital, isti kapacitet...jel ima neke bitne razlike između ta dva ili je bitno da bude SATA II 7200.10 i 16 MB cache-a? Tu Barracudu ne mogu nigde da nađem, inače, ali ako je bolji od WDa onda ću ga naloviti. Ili imate neki reći model da mi preporučite?
 
mislim da te modele i nemas u varijantama sa 8mb cahe....svi su valjda 16mb
Oba diska su dobra. Moze biti da je seagate320 nesto brzi mada je to razlika za akademsku raspravu.

Negde po testovima kazu da je WD bolji disk, negdeda je Seagate.
Kao seagate jeste brzi ali sveukupno WD je bolji itd, mrtva trka

Zaista sta god da kupis bices zadovoljan, vodi racuna samo da je garancija 3godina ili vise.


imas ovde bas o tome:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=138839
 
Poslednja izmena:
Zaista sta god da kupis bices zadovoljan, vodi racuna samo da je garancija 3godina ili vise.
Za WD je tri godine (i mora toliko da bude! :)), za Seagate je pet godina (i mora toliko da bude! :d).
 
Poslednja izmena:
Retko gde moze da se nadje garancija na 5 godina sa Seagate, uglavnom je skracuju na 3 godine.
Ozbiljno? Tako je kod nas!?
Pa to je u najmanju ruku bezobrazno...


2 crossover:
Pametan izbor ;)
 
Katastrofa i bezobrazluk, je sam kupio 320 gb (a ubrzo ga i prodao zbog buke koju je pravio) i to preko prijatelja i dobio samo 3 godine, sa komentarom da je tako kod uvoznika, da li je bio u pitanju PIN ili Pakom, nisam siguran.

Slazem se sa CAR-om da je WD 750 odlican izbor.
 
Poslednja izmena:
Katastrofa i bezobrazluk, je sam kupio 320 gb (a ubrzo ga i prodao zbog buke koju je pravio) i to preko prijatelja i dobio samo 3 godine, sa komentarom da je tako kod uvoznika, da li je bio u pitanju PIN ili Pakom, nisam siguran.
Bezveze, totalno... pa, sto se mene tice, jedina prednost koju Seagate ima nad ostalim proizvodjacima hardova je upravo ta petogodisnja garancija.
Slazem se sa CAR-om da je WD 750 odlican izbor.
Ja sutra idem po moj... RE2 ;)


BTW, kad vec pricamo o ovome, bas cemo da vidimo kakva ce da bude garancija na njega... trebalo bi da je takodje 5 godina, takva je politika WD-a za RE2 seriju.
 
Samo da dojavim, sto se tice garancije... uzeh hard, isprva mi napisase garanciju na 3 godine. Nakon konsultacija sa drugarom iz te firme, dobio sam novu garanciju, ovaj put od punih 5 godina. Kolega koji je pisao garanciju nije znao da na RE2 ide 5 godina.

Sve pohvale za omnika ;)
 
Jel' to ona garancija gde piše da nema garancije:) na bad sectore? Ako mislimo na istu firmu, a valjda mislimo zbog zahvale omniku. Ja sam kupovao druge stvari i video tu napomenu za HDD-ove na garanciji. Mislio sam pazariti uskoro i hard, ali to mi malo bezveze. Piše da gar. na bad sectore važi samo za jedinice ugrađene u računar od stane ovl. servisa i zapečaćene odg. nalepnicama. Ne znam da li sam dobro skapirao. Može neko ovo potvrditi ili osporiti?
Inače sam zadovoljan njima, da ne bude zabune. ,)
 
Jel' to ona garancija gde piše da nema garancije:) na bad sectore? Ako mislimo na istu firmu, a valjda mislimo zbog zahvale omniku. Ja sam kupovao druge stvari i video tu napomenu za HDD-ove na garanciji. Mislio sam pazariti uskoro i hard, ali to mi malo bezveze. Piše da gar. na bad sectore važi samo za jedinice ugrađene u računar od stane ovl. servisa i zapečaćene odg. nalepnicama. Ne znam da li sam dobro skapirao. Može neko ovo potvrditi ili osporiti?
Inače sam zadovoljan njima, da ne bude zabune. ,)
Nope... nije ta :)

Sad gledam u garantni list, nema ni pomena o tome. Ima standardnih grom, struja, prasina, voda itd. prica, ali ni pomena o bad sector-ima. Ipak, i to je sastavni deo hard diska, i kao takav, trebalo bi da podleze garanciji... ?
Inace - da, o Eurolinku je rec. I BTW, samo da napomenem, ja nisam dobio garanciju niti garantni list bas od Eurolinka, vec direktno od RHS-a, koji je, pretpostavljam, glavni distributer. Od Eurolinka imam samo fiskalni racun :D
 
U al ste se razmazili. Pa vi mozete da ostvarite garanciju kod proizvodjaca u preostalom roku garancije. Inace na zapadu vam garancija kod prodavca traje 15-tak dana , a posle toga se obracas proizvodjacu.
 
Neka... ko ce bre da salje preko... :)
 
U al ste se razmazili. Pa vi mozete da ostvarite garanciju kod proizvodjaca u preostalom roku garancije. Inace na zapadu vam garancija kod prodavca traje 15-tak dana , a posle toga se obracas proizvodjacu.

Nije baš tako. Garancija se ostvaruje ili kod uvoznika ili u ovlašćenom servisu. Tako je svuda, pa i kod nas. U prodavnicama obično daju 7-10 dana garancije. Ako se u tom roku nešto desi javljaš se njima, posle toga servisu/uvozniku.
 
Malo dobavljaca IT opreme kod nas se pridrzava garancije koju je postavio proizvodjac.

Neki od pozitivnih primera su RHS (konkretno hdd, WD i Samsung) i Asbis (Seagate, Seagate-Maxtor, Hitachi)

Maloprodaje naravno na to ne mogu uticati...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno