Šta je novo?

SDHC kartice - reklamacija

booby

Poznat
Učlanjen(a)
08.03.2023
Poruke
125
Poena
30
Imam jednu SD karticu SanDisk Ultra 16GB,
kada je formatiram i ubacim je u njen adapter, preko čitača kartice na LT-u nekad je pročita relativno brzo a nekada traje večnost isto tako i kada se ide na D.klik Eject u taksbaru.
Koristio sam test h2testw_1.4 i evo rezultata.
Nova.png
Imam istu takvu stariju, sporije su brzine.
STARA.png

Evo kako izgledaju obe.
IMG_20240229_152522 - Copy (2).jpg

Starija nikad ne pravi problem ni prilikom odjave ni prilikom prijave na LT u adapteru (probane obe u adapteru od nove SDkartice).
Kada preko starije SD kartice na LT direktno sa nje pr.radi isčitavam slike-fotografije preko istog adaptera, sve lista normalno bilo brzo bilo sporije, a kada to isto radim preko ove "nove problematične" pusti jednu eventulano drugu i zaglavi... i traje... ne otvara drugu, malte ne zaglavi win.explorer, te posle nekog vremena se pojavi, pa pogubi podatke sa kartice pa vrati.... Dešava se da nekada neće da prebaci podatke, jednostavono zaglavi.

Zamolio bih za savet pošto ističe garancija,
da li je ova kartica za reklamaciju bez obzira što ne pokazuje probleme preko h2testw_1.4?
 
Poslednja izmena:
Ubaci je u neki drugi adapter (ili mobilni telefon ako imaš odgovarajući pri ruci) pa i ako se tamo isto ponaša reklamiraj je.
Drugim rečima ne interesuje te šta h2testw kaže ako se kartica uvek tako ponaša i u svakom uređaju tad nije ispravna i zahtevaj zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno