Šta je novo?

SD kartica za Canon 520, par pitanja

Boyce

Čuven
Učlanjen(a)
14.02.2004
Poruke
1,859
Poena
649
Pozdrav,

Unapred se izvinjavam se na pocetnickim pitanjima, ali sta da se radi :)

Zeleo bih da kupim svoj prvi foto aparat i odlucio sam se za Canon A520 koji mi najvise odgovara po ceni i mogucnostima.

Ono sto mi se posebno svidja je sto aparat ima podrsku za SecureDigital (SD) kartice za koje moj laptop HP Nx7010 ima citac. Vec sam isprobavao karticu od jednog HP aparata (ne znam trenutno oznaku, ali mogu da pitam) i pravo je uzivanje prebacivati slike pomocu SD kartice i tog citaca.

Ono sto me buni i brine je sledece:
Koliko tipova tih kartica postoji i da li moram na nesto posebno da obratim paznju. Koliko sam video postoji neka standardna SD kartica i jos neka Mini SD kartica. Koliko sam cuo za Mini cu morati da nabavljam neki ulozak koji se stavlja u citac. Ako moze neko da potvrdi to :)

Ali, sad sam video da ovaj aparat podrzava i MMC kartice, pa me zanima da li moj SD citac na laptopu moze da cita te MMC kartice, ili odmah moram da kupujem posebno SD karticu.

I za kraj , zanima me kakvo je stanje sa SD karticama. Da li je taj standard na izdisaju, ili u poletu :)

Hvala na pomoci
 
Pre svega zaboravi na mini SD kartice, one nisu iz ove priče. Što se tiče konkretno SD kartice za A520, nema potrebe opterećivati se u ovom slučaju (u smislu brzine) pa tako i nije bitno koju ćeš SD karticu izabrati. Tvoj HP sigurno može da čita i MMC kartice, ali u svakom slučaju, kupi neku SD. SD kartice su dugo prisutne, ali bi se moglo reći da je tek sada dostigle vrhunac. Da li će krenuti nizbrdo, teško je reći i verovatno nije mesto ovde da o tome pričamo (jer bi diskusija otišla u nedogled). Ja sam konkretno par puta odustao od promene fotoaparata jer taj neki drugi nije gutao SD, a bitno mi je to zbog PDA uređaja. CF se polako povlači i SD zauzima to mesto...
 
Nazad
Vrh Dno