Šta je novo?

ScienceFiction @ Benchmark!

Ok. Da li je neko spomenuo seriju\film ROBOCOP? :)

Pa, ovako. Prvi Robocop film je po meni remek-delo tog žanra,
drugi deo je slabašan, a treći među najgorim filmovima koje sam video.

Postoje dve TV serije Robocop. Jedna je iz 2000.
i ljudi je uglavnom hvale http://www.imdb.com/title/tt0220008/
Nije prikazivana kod nas, koliko znam.

A druga serija je neka retardirana dečija serija iz 1994.
prikazivana je kod nas, ako bih morao da je ocenim, bila bi 0/10.
http://www.imdb.com/title/tt0108909/
 
Poslednja izmena:
Eh kad se setim imena jadnicka koga ED 209 izreseta posle glitcha u kancelariji :D Antologija :)
"Lay down your weapon, you have 10 seconds to comply" :d Carski.
Prvi deo- dir. cut pogotovo- klasik.Takodje su nezaboravne one, kako ih ja zovem, Verhovenove "paklene reklamice" koje vrti u filmu povremeno :) A ima ih i u Starship Troopers.
Drugi deo je bio OK donekle, i naravno slabiji od keca.Treci, meh...bzvz.
Serija koja se prikazivala ovde, ko sto rece SuperStaljin je bas za decu.
 
kad smo vec kod pomena retkih stvari, evo nekoliko filmova i moje mishljenje o njima -

The Butterfly Effect - fenomenalan film. zaista mi je promenio sliku o holivudskom pajacu Eshton Kucher-u, uz napomenu da je film u svemu savrshen osim u jednoj major plot hole sceni -

kada je Eshton u zatvoru, i kada svom inmate-u iz celije dokazuje da ima "odredjene moci" tako shto se priseti svoje proshlosti u vrticu, i kada probode sebi ruke, da bi imao stigmata like povrede - to bi trebalo da potegne celu promenu proshlosti, do trenutka kada on u zatvor ulazi sa oziljcima, te bi i religiozni frik iz njegove celije vec trebao da zna da on ima "stigmate"

Equilibrium - pure fun, film treba pogledati bez mnogo razmishljanja, shto zbog neizvodljivosti onakve buducnosti, shto zbog totalno bushne ideje o emotion supressor leku, ali chinjenica da Equilibrium ima najveci body count od strane glavnog glumca je za svaku pohvalu. krv na sve strne, dobar film, kristijan bejl u svojoj najfinijoj prezentaciji akcije.

The Mist - ljudi su odushevljeni krajem filma. ja nisam, tolko sam se bio iznervirao po zavrshetku filma, da sam hteo da izlomim monitor. do pred kraj filma - 10/10

Mission to mars - istrazivachki film, sa odlichnim krajem, klasik SF zanra, meni se cela ideja mnogo svidela, chak, cenim da je SG-1 odradio mali rip off ovog filma (ancient-i su u stvari indukovali zivot ostatka galaksije)

Abyss - film vredi odgledati, makar zbog fenomenalne ideje o zivim intelektualnim stvorenjima na dnu okeana. vrh. takodje SF klasik od ranije.

Event Horison - ih, kako odlichna ideja - na kraju svemira, nalazi se pakao. i lorens fishburn se bori protiv putnika iz pakla. ako nishta, ovaj film bar ima najbolju scary atmosferu od svih slichnih.

----------------------------

shto se tiche The man from earth, zaista mi nije jasno kako nekom moze da se ne svidi film. fenomenalna pricha, i odlichna izvedba glumaca, ja cenim da su bili neki skuplji glumci, da bi film upravo tad izgubio na kvalitetu, pa zamislite da umesto ovih, u filmu glume dzordz kluni, i forest vitaker, ne bi to bilo to ...
 
Mist ima stvarno glup i nekako isforsiran kraj,
ok nestalo im je benzina(mislim da je to, ne secam se najbolje) ali takav junak bi barem nesto pokusao umesto sto je bez mnogo kolebanja spakovao sinu metak u celo, i kao posle 10 sekundi dolazi vojska, sve je to moglo nekako ubedljivije izvesti, ovako kao da mu je neko rekao "ajde poubijaj ih na brzinu pa da zavrsavamo film sad ce rucak"

BTW kad si pomenuo Abyss setio sam se i Sphere, isto solidan "podvodni" sf a ima i Seron Stoun :D
 
The Mist - ljudi su odushevljeni krajem filma. ja nisam, tolko sam se bio iznervirao po zavrshetku filma, da sam hteo da izlomim monitor. do pred kraj filma - 10/10

Najgluplji moguci kraj...*****i jedni(scenaristi,reziser),samo mi je jos ta trauma falila...
 
Poslednja izmena:
Planeta tame sa gosn. Ridikom. :D

@ROBOCOP TOPIC
Mislim da je na pinku isao ROBOCOP samo ne mogu da provalim koji...
 
Planeta tame sa gosn. Ridikom. :D

@ROBOCOP TOPIC
Mislim da je na pinku isao ROBOCOP samo ne mogu da provalim koji...

stari. zaista je bila tugaljiva i neinventivna serija, gde su mu neprijatelji bili nalik na neprijatelje mocnih rendzera ...
 
kad smo vec kod pomena retkih stvari, evo nekoliko filmova i moje mishljenje o njima -

The Butterfly Effect - fenomenalan film. zaista mi je promenio sliku o holivudskom pajacu Eshton Kucher-u, uz napomenu da je film u svemu savrshen osim u jednoj major plot hole sceni -

Dobar, ali mi je Donnie Darko dosta bolji, ako slucajno nisi gledao, obavezno ga pogledaj.
 
@Alex: Zanimljiv link. Ima i dosta tumačenja (tačnije FAQ) na forumu IMDB-a.
Šteta što se Donnie Darko pojavio u bioskopima oko 3-4 nedelje nakon 11.septembra (a i radnja je povezana sa padom motora aviona) pa je nažalost ostao nezapažen. Stvarno je remek delo, mada mora par puta da se pogleda da bi se uočili svi detalji (directors cut verzija je zbog toga poželjna jer otkriva neke dodatne elemente priče ;)).
 
Poslednja izmena:
meni se donnie nije svideo, valjda ne gotivim glumca, ili shta ... a i pobornik sam SF-a koji je potencijalno objashnjiv, za razliku od donnie darkao-a koji ima way too much fiction u sebi.

jel gledao neko 13ti sprat ? preporuchen mi je film, ali ne znam vredi li ga skidati, vashe mishljenje ?
 
Gledao ja, dobar je film.Fin spoj noir detektivske price i SF-a, sa dobrom idejom.
 
odgledah s04e10 Battlestar Galactica-e ... zaista ne kapiram, shto su u opshte koristili termin - earth .. *****izam chist, kako uopshte planiraju da povezu bilo shta sa referencom ka ril lajf zemlji ?


13 kolonija otishla pre 4000 godina (vreme u BSG i vreme koje mi merimo u ril lajfu se slazu, shto je dokazano u dosta scena), shto znachi da nikako fiktivno ne mozesh da objasnish "shta se sa nama zapravo desilo" .. ono razvlaljeno valjda treba da lichi na njujork, ili shta ?

1. ako smo mi u realnom vremenu pretecha kobola, onda treba minimum 10k godina (dolazak kolonije, raspad civilizacije, verovatno zbog sajlonaca i slichnih, uspon egipatske i sumerske civilizacije, pa posle toga josh 6k godina do danas)

2. ako je kojim sluchajem 13 kolonija doshla ovde u 2000 godini, onda je BSG *****ska serija, shto se bavi dogadjajima 6000 godina od danas.

3. ako je dolazak adame i prijatelja pochetak earth civilizacije, onda zaista ne zelim da gledam seriju gde ce cela ekipa, sa svim metalnim i ne metalnim likovima da poumire za koju godinu, i pritom, osnivach civilizacije i otac svih nas da bude gaius baltar (ako predpostavimo da ce on, pre smaka ovo malo kobolske civilizacije da napravi najvishe dece, a oce sigurno)
 
Poslednja izmena:
Hm, bojim se da si malkice izmesao sve po malo vamo tamo.
Ako se ne varam, pisci aludiraju na prvobitnoh 12 plemena i pomenutih u Bibliji.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Lost_Tribes
E sad 13to pleme je mali twist na Jakobovu cerku ili samog Jakoba.
Kako ce to da ukombinuju, na srecu, jos uvek ne znam. Cekat ce se puno da se sazna, ali sta je tu je.

Najverovatnije, ispasce, da su kolonije potomci tih 12 plemena, a ljudi ostali na zemlji su 13to pleme cerke Jakobove. A ostatci ljudi dolaze nakon 3-4 nuklearnog rata :D

eto tako malo, vamo tamo, samo cekaj, nema razloga vezivati se na bilo koju pricu, scenaristi u USA malo drugacije razmisljaju (citaj kes, novas, dolari)

Inace fali par stvari objasniti ne samo earth:
1. Ko dade onaj Rator Starbucks?
2. Di je peti?
3. Sta sa jadnom polumetalnom decom (Hera)
4. Gde su ostali Cylnoci, Home planet Cylonski?
5. Vizije koje su imali Predsednica i Cylonci
6. Baltar ono u sustini sta je on koji moj
7. Ko je pomagao ovoj 4rci da nadju zemlju..
itd...
 
pa sada je postalo ochigledno da postoji treca ekipa pored kolonije i sajlonaca, jer ochigledno da neko "nadgleda" ceo dogadjaj, a ti isti su verovatno i dali kari trejs raptor-a.

nisam ja nishta pobrkao, kada kazem zemlja - mislim na chinjenicu da pominjnje nashe planete verovatno vodi ka tome da ce povezati ril lajf zemlju sa fiktivnim univerzumom galaktike. inache onda uopshte nisu morali da je nazovu zemlja, vec bi to bio jako losh teatralan potez producenata. dal ima ili nema veze sa biblijom, mene kao gledaoca ne zanima, pogotovo zbog chinjenice da bi bilo jadno da je zaista tako, jer u svetu postoji mnogo manje hrishcana od ostalih religija, te bi bilo glupo koncentrisati TV show za jedne vernike. pogledaj kako LOST to lepo radi - imash teologije iz svega zivog, i reference ka svim mogucim religijama u svetu.
 
dal ima ili nema veze sa biblijom, mene kao gledaoca ne zanima, pogotovo zbog chinjenice da bi bilo jadno da je zaista tako, jer u svetu postoji mnogo manje hrishcana od ostalih religija, te bi bilo glupo koncentrisati TV show za jedne vernike.

:trust:

Pa zar serija nije prvo išla na Sky One i SciFi ? Na koga su onda trebali da "koncentrišu TV show" ?

Možda naprave (ili već jesu) anime verziju, pa da uživaju makar azijske kulture i pubertetlije iz hrišćanskog dela sveta... :p

Ostatku sveta su namenjene "španske tragikomične ekranizacije", montiranje IEDa pored puta ili napad mačetama na susedno pleme, te ih baš i ne dotiče sci-fi koncept.


pogledaj kako LOST to lepo radi - imash teologije iz svega zivog, i reference ka svim mogucim religijama u svetu.

:laugh:

Pseudo sci-fi u neku drugu temu... i usput povesti novi Fringe (kakav debakl, sudeći po onoj "procureloj" s01e01 screener epizodi... :d ).
 
Auh, kakav klifhenger u ovoj 10-oj epizodi :D Moglo se namirisati, i moglo je to na druge nacine da se zavrsi, al ovako ima komicnu primesu :d
Jel ovo kraj sezone, ili samo mini pauza?
 
meni se donnie nije svideo, valjda ne gotivim glumca, ili shta ... a i pobornik sam SF-a koji je potencijalno objashnjiv, za razliku od donnie darkao-a koji ima way too much fiction u sebi.
Donnie Darko se bavi teorijom haosa. Manji problem je taj da teorija haosa spada u naučnu fantastiku. Dakle, nema taj film way much fiction, nego je punokrvni SF. Pročitaj par eseja o teoriji haosa i biće ti odličan film. Shvatićeš da glumačka postava i nije preterano bitna u čitavoj postavci (inače, film je sasvim sasvim solidno režiran).
 
BSG bar ima neke šansice da se izvuče i opet postane gledljiva serija, za razliku od LOST.

Posle savršene prve i druge sezone, stigle je treća koju neću ni da komentarišem,
a četvrtu sezonu moram:

1. Tokom cele četvrte sezone dešavaju se napred-nazad događaji koji nemaju nikakvog trajnog efekta na priču. Kara Thrace pogine, pa se vrati, Kara Thrace krene da traži zemlju, pa se vrati,
Roslin strgne zavoje sa Baltara, pa ih onda vrati, Sajlonci zarate, pa se pomire, pa zarate pa se pomire. Ima još mnogo sličnih događaja, a nisu poslužili ni za šta, osim za dodavanje nekoliko filler epizoda kako bi se produžila serija.

2. Od treće sezone naovamo ne postoje likovi.

To je glavna zamerka koju imam i za LOST i za BSG. Jednostavno, neki lik u priči MORA da ima svoj
karakter. Ovde likovi nemaju karakter tj. karakter im se menja u zavisnosti od onoga što su scenaristi poželeli u tom trenutku. Nema prirodne tranzicije, već je neki lik čas ovakav, čas onakav. To mi ne bi smetalo da nisu potrošili sate i sate BSG-a na prikazivanje internih dilema
skoro svih likova... ali, to su sve neka opšta mesta.

Za lik Kare Thrace nemam nikakve zamerke. Tokom prve dve sezone, ona je divlja, suludo hrabra,
opasna, emotivna, pomalo annoying, ali to je činilo lik realističnim. Onda su je tokom treće sezone pretvorili u živog smora, a tokom četvrte sezone bila je prvo potpuno luda... i evo je sad, potpuno cool i smirena.

Predsednica Roslin je od krhke, ali inteligentne žene koja je nenadano upala u veliki izazov
tokom III i IV sezone postala Mojsije-smarač, stalno neke vizije, proročanstva, a lika nigde.
Čas je mekana, čas nešto drvi... ali nemamo pojma ko je ona.

Admiral Adama, od granitnog karaktera tokom sve četiri sezone, do mekane pufnice u poslednjih par epizoda. Gde je tu prelaz? Šta, kao puk'o lik? Totalno neubedljivo.

Ove druge neću ni da pominjem. Chief, Saul Tigh, dakle totalno bespotrebno smo pratili svaki momenat njihovih života u egzodusu... čemu onoliko davljenje npr. o Chiefu, kad bi mu se žena
svakako ubila ( a i kako je stradala, to nikakve konsekvence nema, a nekoliko epizoda su potrošili na njih dvoje ), Tigh Sajlonac je čist "Jump the Shark" momenat. Ostale bezvredne likove neću ni da pominjem. Koga boli uvo što su ono dvoje Sajlonci? Baltar? Jedan od najboljih likova ikada pretvoren je u annoying element-zapleta-na-čekanju. Sad je nekakav lider kulta, a to će verovatno postati deo neke šire priče tek u poslednjoj epizodi, ili će se scenaristi naprasno predomisliti i Baltar će ugasiti svoj kult. A možda i zaborave na sve to. Ne bi im bio prvi put.
Za sada je samo gimmick.


3. SAJLONCI IMAJU PLAN!
A plan im je da produže seriju beskorisnim fillerom. Čemu su služila ona interna previranja među Sajloncima? Ničemu!

Setite se prve dve sezone. Sajlonci su bili misteriozni, nije se znalo hoće li da pobiju sve ljude
ili da eksperimentišu sa njima. Onda kako se pružao uvid u interni život Sajlonaca, tako je postajalo sve jasnije da nemaju ni oni pojma šta žele... što i nije tako loše kao ideja, ali je katastrofalno sprovedeno scenaristički... tj. nema ni jednog događaja u vezi sa Sajloncima za koji može slobodno
da se kaže da je prekretnica i momenat posle koga se sve menja.

A izgubili su i karakter.

Čas su mašine, čas nisu, čas su religiozni, čas su racionalni, čas znaju više nego ljudi, čas manje.
Ako je neko slučajno čitao "Hyperion" od Dan Simmonsa ili "Galaktičko središte" Gregory Benforda znaće kako izgleda perfektno sproveden karakter AI civilizacije.

Sajlonci kao agenti koji se u nekom momentu aktiviraju i sabotiraju ljudska bića.
Nema toga više. Sad su Sajlonci naprasno prestali da to rade.
Sajlonci eksperimentišu nad ljudima. Nema ni toga više.

The final five! Toliko očigledan pokušaj dodavanja misterije u izanđan zaplet.

Sajlonci znaju mnogo više nego ljudi. Šta to znaju? Očigledno ništa!
Nit' znaju sve svoje modele. Neubedljivo! Zašto bi jedna mašinska AI civilizacija imala takve "tajne"
unutar sopstvenog sveta?

Final five su u floti. Nisu! Samo četiri "skrivena" Sajlonca su u floti. Who cares?

Final five su bili na zemlji! Ok. Bili su na zemlji, al' su zaboravili da su bili. Pa dobro bre,
ko je smislio ovaj element zapleta? Trogodišnje dete?

Pretpostavljam da su Final Five bili na zemlji i tamo sabotirali civilizaciju, izazvavši nuklearni holokaust pre tridesetak godina... Meni se ta ideja sviđa... ali je glupo da se ovoliko okoliši oko tog
potencijalno zanimljivog plot elementa. Cela jedna ultra-dosadna sezona im je bila potrebna za četiri skrivena sajlonca koji ni sami ne znaju ko su ( dok im se pesma sa zemlje nije aktivirala u mozgu ).

A kako stalno pominju ono "sve se ovo već dogodilo", to pomalo obezvrednjuje celu priču koju pratimo. Bar da to usput pomenu kao neko misteriozno znanje. Al' ne, oni to stalno pominju,
što znači da će to biti nekakav veliki zaključak priče tipa "istorija se ponavlja" ili "reinkarnacija fuk yeah!" ( što ima veze sa Indijskim sanskritskim pevanjem kojim počinje špica svake epizode ),
ali to je kao da uzmete predivno spremljenu čorbu, predivno ispečeno pile, flašu najboljeg vina,
kavijar, sladoled, koka kolu i onda strpate sve u isti lonac i kuvate dok ne dobijete bljutavu masu.
 
^What the man said :D
Odlično rečeno, slažem se 110% :)
 
^
+1

Nemam sta da dodam/ opovrgnem. A sad odoh da gledam najbolju SCI FI seriju svih vremena...
3rd Rock From the Sun... Nemoj da je nesto lose rekao o njoj, svadjacemo se! (zaobici glumu ponekih likova u seriji) :p
 
Poslednja izmena:
That thread was ... lost!
 
Iashao Stargate SG-1 Continuum!!!

dvdcontinuummf6.jpg


V4D3R Presents:
Stargate.Continuum.2008.DVDRip.XviD-V4D3R

rel date: 02/07/08
dvd date: 04/08/08
theater date: direct to dvd

size: 1CD (50x15MB)

video size: 624x352 (16:9)
video bitrate: ~909kbps
video codec: XviD 1.1.3 Final

audio bitrate: ~128kbps stereo vbr
audio codec: mp3

runtime: 1h34m33s

Tagline:
History may never repeat itself again

imdb link: http://www.imdb.com/title/tt0929629/
imdb rating: 8.9/10
imdb synopsis: Ba'al travels back in time and prevents the Stargate program from being started. SG-1 must somehow restore history.

source: retail dvd


Screns:
0153.jpg

0166.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno