Šta je novo?

Scars Above

Dragonbane

Cenjen
Učlanjen(a)
30.12.2021
Poruke
875
Poena
125




Ponovo izlazi naša igra koja uopšte ne deluje loše, pogotovo za jedan studio iz Srbije, ima fenomenalnih grafičkih efekata. Izlazi za PC i stare i nove konzole. Igru pokreće Unreal Engine.
Trebamo biti ponosni na to što Srbija u tom smislu prilično napreduje. Ako ono mogu napraviti danas, šta će tek moći za nekih 5-10 godina. Ne treba očekivati neko čudo ali opet, lep je osećaj da neko želi da bar izađe na scenu.
Bez obzira na sve mislim da je u redu da na forumu imamo temu.
 
Grafički, ovo sasvim ok izgleda. Problem je što igra nema bog zna šta da kaže. Vrlo generički shooter iz trećeg lica, različiti tipovi neprijatelja koje kokaš različitim tipovima oružja, sa jasno obeleženim slabim tačkama, logičke zagonetke da razbiju monotoniju, sve je ovo već viđeno.

Teško je danas ustalasati ako si mali igrač, tržište igara je jako zasićeno, tako da jedino neka originalnost može da donese ozbiljni uspeh. Scorn, druga domaća igra na primer, na kraju nije ispala posebno dobra igra, ali je svakako originalna i skrenula je time dosta pažnje. Ako igra ne donosi neku uzbudljivu novu mehaniku, onda mora bar pričom i atmosferom da intrigira igrača i uvuče ga u svoj svet, a to uopšte nije lako, ima tu ozbiljnog razmišljanja na nivou pisanja i dizajna nivoa.
 
Ovih dana baš aktivno slušam naše developer podkaste. Deluje da Srbija ima vrhunskih talenata.

Zapala mi je za oko izjava jednog od osnivača Mad Head Games - zato i postavljam u ovoj temi (a mogu postaviti yt podkast) gde je rekao da rade na dve nove igre. Tako i piše na njihovom sajtu. Otkrio kako su iz Embracer Group došli kod njih i ponudili im na stolu "postojeće franšize" od kojih su oni odabrali dve.

Citiram: Jedna igra je horor bazirana na knjigama jednog od najpoznatijih pisaca, a druga igra je baš ogromna, svi je znaju.
O čemu se ovde potencijalno može raditi?
Šta to "drži" Embracer Group od franšiza da potencijalno MadHead može razvijati?

Ovo možda zvuči glupo ali projuri mi kroz glavu nije valjda Elex 3 u Unreal Engine, pošto su ovi najurili pirane a THQ Nordic valjda drži prava i deo je Embracera, jel tako?
Inače, ta igra je AA i mogli bi je dati nekom "manjem" studiju da je radi budući da je pirana bilo oko 30.
 
Drago mi je što si me podsetio na ovu igru. Evo, sad baš gledam šta kažu igrači na Steam-u gde igra ima mostly positive rejting. Tačno isto sve što sam ja rekao nakon što sam samo odgledao video, korektno odrađena AA igra, dobra grafika i ne mnogo više od toga. Greota je da očito sposobni developeri prave ovakve igre za zaborav, ako nemaš veliki budžet, ti danas moraš nečim da zgrabiš igrača. Može to da bude nesvakidašnja mehanika, humor, meta humor, jake emocije, čak i politika, ali nečim moraš da skreneš pažnju na sebe, dovhatiš igrača za gušu i nateraš ga da nešto misli ili oseća. U protivnom igra bude samo kap u moru drugih solidnih igara.
 
Šteta je što ne postoji Collector's edition. Bilo bi kul imati neku dodatnu memoriabiliju, s obzirom na to da je domaći studio pravio igru.
 
Nazad
Vrh Dno