Šta je novo?

Scanner

Neno

Čuven
Učlanjen(a)
01.11.2002
Poruke
145
Poena
619
Imam u svojoj kancelariji na poslu sljedeću situaciju: imamo jedan multifunkcijski uredjaj, dakle printer scanner i kopirku, sve u jednom. E sad, prilikom umrežavanja lako umrežim printer, tako da mogu printer tog multifunkcijskog uredjaja koristiti i na kompjuteru u svom uredu bez ikakvih problema. Medjutim, ja želim imati pristup i scanneru sa kompjutera u mom uredu. Tj., želio bih umrežiti scanner. Ali ne znam na koji način, budući da scanner nema opciju "Sharing".
Postoji li način?
 
Ko ce da ti stavi materijal za skeniranje dok ti u drugoj sobi klikces. ili ces da trckaras okolo. Jesi li siguran da tako nesto treba da postoji?
 
Ko ce da ti stavi materijal za skeniranje dok ti u drugoj sobi klikces. ili ces da trckaras okolo. Jesi li siguran da tako nesto treba da postoji?

Joj Cvijovicu, :wall: da postoji bolje rjesenje nasao bih ga. Imam pristup samo preko svog kompa u uredu. Slozit ces se samnom da je nezgodno gnjaviti kolegu svaki cas da mi ustupi komp da bi ja nesto skenirao.,)
Jesi li ti siguran da tako nesto ne postoji?
 
Regularno ne moze, jedna opcija bi bila Radmin(remote admin) pa se konektujes, pokrenes skener snimis sliku u neki sherovan folder pa je povucesh na svoj komp.Ali ces svejedno i tako cimati kolegu jer ce mu stalno nesto iskakati po desktopu. A da pazarish ti jedan skenercic, sad su bas jeftini za neke kancelarijske stvari odradice ti posao i neki od 40-50 evra.Nit' se setas nit ' cimash kolegu.
 
Regularno ne moze, jedna opcija bi bila Radmin(remote admin) pa se konektujes, pokrenes skener snimis sliku u neki sherovan folder pa je povucesh na svoj komp.Ali ces svejedno i tako cimati kolegu jer ce mu stalno nesto iskakati po desktopu. A da pazarish ti jedan skenercic, sad su bas jeftini za neke kancelarijske stvari odradice ti posao i neki od 40-50 evra.Nit' se setas nit ' cimash kolegu.

Nista, vidjet cu sta cu ako se vec ne moze kako sam zamislio. Svejedno hvala na trudu.
 
Skener mora biti mrežni da bi ga mogao koristiti sa udaljenog računara. Čak i kada je mrežni - ne možeš ga jednostavno dijeliti kao štampač, već se uz njega onda dobije program koji se instalira na klijenta i to postaje TWAIN drajver za skeniranje koji je sa skenerom povezan putem IP adrese (najčešće).

Ovakvi skeneri su, međutim, mnogostruko skuplji od klasičnih koji se vezuju isključivo na USB/LPT. Ima, ipak, i nekih izuzetaka za kompromisne iznose (recimo: HP 7650n): http://h10010.www1.hp.com/wwpc/uk/en/sm/WF05a/5043-5683-5687-5687-5763-12354932.html

Najbolje je učiniti kao što kaže sonus70: kupiš onaj Canon (CanoScan LIDE) koji ima samo jedan kabal (USB preko kojeg se i napaja) i kad ti treba skener: odneseš ga do računara i skeniraš. On je nešto veći od A4 i tanak k'o tastatura, a košta cca 40-50 eur.
 
probaj http://www.sane-project.org/

p.s. ovo je trebalo da bude u mojoj prvoj poruci, ali izgleda da nesto nije bilo uredu, onako je ispalo da smaram, a sad ovako smaram malo manje

pps ovaj sane je za linux
 
Google je prepun rezultata za: "share scanner".
Npr. RemoteScan ili Capturix ScanShare i sl.
 
Nazad
Vrh Dno