Šta je novo?

SBB UniFi

Uredjaj ne izlazi iz kuce, do pre mesec dva se uvek kacio na moj, sada stojim pored rutera vidim pun signal, kad se konektuje vidim da je na komsijin. Da, skoro sam primetio i da su stavili nov firmware.
 
A zasto se uopste kacis na UniFi kod kuce???
 
Pa bar iz dva razloga, 1. ogranicena je kolicina saobracaja, 2. moze da bude problema u konekciji (kao sto i sam vidis). Ali dobro, tvoja stvar.
 
Ako mislis na 5GB i smanjivanje brzine to nema veze.. a jedini problem u konekciji je taj sto ocigledno blokiraju MAC adrese koje su u unifi listi da se nakace samo na kucni ruter. Tako da pitanje je da li tu moze nesto da se uradi?
 
Kada se prvi put povezes na privatni wifi na nekoj lokaciji, tada se blokira MAC adresa uredjaja za Unifi na toj istoj lokaciji, kako bi privatna mreza uvek imala prioritet. Ako hoces da se konektujes na Unifi umesto na privatnu mrezu, onda obrisi privatnu mrezu sa uredjaja i restartuj Wifi ruter (nakon cega se gubi MAC blokada), pa se zatim povezi na Unifi, i to onda funkcionise, sve dok se opet ne povezes na privatnu Wifi mrezu na toj istoj lokaciji.
 
Ja imam obrnut problem. U svom stanu mi se telefon malo malo pa nakači na unfi. Kako da to sredim?
 
Verovatno na Unifi kod komsije, za to mislim da nema resenja, naravno osim brisanja Unifi mreze.
 
Ajd malo da pohvalim SBB, red je i to nekad da se desi. Iz pune Arene, bez problema strimovan koncert.
 
Jel se ja tripujem ili im je ovaj UniFi znacajno oslabio zadnjih mesec,dva?
Na mestima gde sam nekad imao jako stabilan pun domet napolju,sad retko kad bude pun,uglavnom pola ili jedna crta,a cesto i ispadne iz mreze,na par lokacija iste situacije.
 
Jedino gde sam stvarno uzivao u UniFi usluzi je na FON-u, pun signal, radi kao zmaj, dok recimo na Studentskom trgu u obliznjem kaficu bude bas traljavo. Inace, vec mesecima mi se desava da mi posle nekoliko dana oslabi protok i kazu da sam potrosio sav saobracaj, a ja jedva da udjem nekoliko puta mesecno. Proverio sam i na spisku uredjaja na portalu, samo moj telefon je povezan. Ne znam sta je u pitanju

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
U poslednjih par meseci se mučim kao Isus u kućnoj mreži, HTPC koji je kablom povezan na ruter radi kao munja, a WiFi klijenti - plač Majke Božije. Loš ping, timeout, Internet not available i ostali problemi. Pisao sam SBB-u, kažu da ne garantuju brzinu WiFi klijenata jer svašta može ometati signal (na 3 metra sam od rutera u istoj sobi), ali kao proslediće dalje moj email tehničkoj službi. Ne budem lenj i ustanovim da moj ruter odašilje Unifi mrežu .. koju ne mogu nikako isključiti. Četiri klijenta vidim da su se zakačila... verovatno slabiji signal i to je onda takav pad performansi da je skoro pa neupotrebljivo.
Na kraju sam otvorio CISCO, skinuo antene, ali je Unifi signal i dalje tu, doduše slabiji (možda 3 od 5 crtica), ali je tu.
Našao sam negde da se može odraditi HTML injection i ruter prebaci u bridge mod, ali nije mi pošlo za rukom. Usledilo je otvaranje rutera i vađenje WiFi modula fizički. Na modem sam nakačio TPLINK ruter sa tri antene, tako da ponovo imam pun Internet na WiFi klijentima. Hvala SBB.
 
Ako si skinuo antene, taj Unifi signal nije sa tvog rutera.
 
Jeste. Ima signala i kada se skinu antene. Probaj i videćeš.
I WiFi kartica za PC emituje signal bez antene...
 
U poslednjih par meseci se mučim kao Isus u kućnoj mreži, HTPC koji je kablom povezan na ruter radi kao munja, a WiFi klijenti - plač Majke Božije. Loš ping, timeout, Internet not available i ostali problemi. Pisao sam SBB-u, kažu da ne garantuju brzinu WiFi klijenata jer svašta može ometati signal (na 3 metra sam od rutera u istoj sobi), ali kao proslediće dalje moj email tehničkoj službi. Ne budem lenj i ustanovim da moj ruter odašilje Unifi mrežu .. koju ne mogu nikako isključiti. Četiri klijenta vidim da su se zakačila... verovatno slabiji signal i to je onda takav pad performansi da je skoro pa neupotrebljivo.
Na kraju sam otvorio CISCO, skinuo antene, ali je Unifi signal i dalje tu, doduše slabiji (možda 3 od 5 crtica), ali je tu.
Našao sam negde da se može odraditi HTML injection i ruter prebaci u bridge mod, ali nije mi pošlo za rukom. Usledilo je otvaranje rutera i vađenje WiFi modula fizički. Na modem sam nakačio TPLINK ruter sa tri antene, tako da ponovo imam pun Internet na WiFi klijentima. Hvala SBB.
Zašto prosto nisi deaktivirao UniFI na svom SBB nalogu?
 
Zato što im se ne može verovati.
 
Zna li neko kako da na Ubee ruteru blokiram pristup unifi mrezi sa poznate MAC adrese? Ukucao, stavio Deny... ali nista, uredjaj i dalje konektovan.
 
Ne može im se verovati jer su me već jednom prevarili.
 
Ne postoji za iOS... Ja muku mučim sa tim da stalno kad odem negde moram da kucam username i password za unifi da bih se nakacio. Ako ga ne obrišem unifi mi se uvek postavlja kao glavni kod kuće, kao da ima jači signal [emoji36]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pametan telefon, kaci se na jaci signal :d
 
Pozdrav,
Imam problem sa pristupom Unifi servisu od nove godine. Nekoliko puta ranije mi se dešavalo da na početku meseca moram da menjam šifru, jer sa validnom, postojećom šifrom telefon Lenovo A328 nije više hteo da se ukonektuje, već je morala pristupna šifra za SBB nalog da se menja i tek sa novom šifrom bi se nekako ukonektovao ponovo na Unifi. Međutim, od 01. januara sa tim telefonom nema šanse da se ukonektujem. Menjao sam šifru nekoliko puta, sve parametre ispoštovao po SBB-ovom uputstvu i uvek dobijem poruku ''problem sa potvrdom autentičnosti''. Ovo je već vrlo frustrirajuće! Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio?
Puno hvala
 
Pozdrav,
Imam problem sa pristupom Unifi servisu od nove godine. Nekoliko puta ranije mi se dešavalo da na početku meseca moram da menjam šifru, jer sa validnom, postojećom šifrom telefon Lenovo A328 nije više hteo da se ukonektuje, već je morala pristupna šifra za SBB nalog da se menja i tek sa novom šifrom bi se nekako ukonektovao ponovo na Unifi. Međutim, od 01. januara sa tim telefonom nema šanse da se ukonektujem. Menjao sam šifru nekoliko puta, sve parametre ispoštovao po SBB-ovom uputstvu i uvek dobijem poruku ''problem sa potvrdom autentičnosti''. Ovo je već vrlo frustrirajuće! Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio?
Puno hvala
Moras da pozoveš korisnički servis. Meni se isto desilo, nakon njihove intervencije ponovo se konektujes i sve radi. Ne mora da se menja lozinka.

Послато са SM-N910F
 
Pozdrav,
Imam problem sa pristupom Unifi servisu od nove godine. Nekoliko puta ranije mi se dešavalo da na početku meseca moram da menjam šifru, jer sa validnom, postojećom šifrom telefon Lenovo A328 nije više hteo da se ukonektuje, već je morala pristupna šifra za SBB nalog da se menja i tek sa novom šifrom bi se nekako ukonektovao ponovo na Unifi. Međutim, od 01. januara sa tim telefonom nema šanse da se ukonektujem. Menjao sam šifru nekoliko puta, sve parametre ispoštovao po SBB-ovom uputstvu i uvek dobijem poruku ''problem sa potvrdom autentičnosti''. Ovo je već vrlo frustrirajuće! Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio?
Puno hvala
Isti problem s tim što se meni konektuje, ali ne radi. Nakon 10ak sekundi se sam diskonektuje i tako u krug. Imao neko isti problem?

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Ja kad je napajanje loše stajalo u utičnici.

Pitanja:

1. Radi mi samo jedan LAN port, do NG su radila dva ?
2. Nikako da uđem u UniFi da resetujem pass, niti onaj lokalni WiFi uz njega. Nikako da vratim ni na default preko onog hard reseta?
3. Da li da tražim zamenu rutera (Cisco 3298S) ?
 
Nazad
Vrh Dno