Šta je novo?

SBB postaje provajder mobilnih usluga?

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Običan PR tekst u principu. Bukvalno jednu korisnu/konkretnu stvar nisu rekli.
 
Zanimljivo da su spomenuli cene kod A1/Vip odnosno Telenora a ne cene kod mts. Takodje sto pored prozivanja Telenora nije rekao da su u toku pregovori sa jednom drugom mrezom tj. A1 oko iznajmljivanja mobilne infrastrukture. Koliko sam nacuo za par meseci ce A1 i SBB razmeniti iznamljivanje infrastrukture, sada mozda ima upucenijih u ovaj proces pa je negde zastao tj.verovatno oko cene. Steta sto nije najavio da ce SBB omoguciti i biranje usluge po zelji korisnicima (fiksni, internet i tv, odvojeno) nego nije spomenuo da su duo usluge obavezne za koriscenje usluge u SBB mrezi. U klasicnom PR takstu iznosi kako su spremni za uvodjenje 5G a nisu u stanju tj.nece da uloze da zamene koaksione kablove koje su kupili/nasledili od Telefonije, ikoma i sl. Mada relano nase trziste je optimalno za 3-4 operatera mobilne telefonije, ali sa time da se uvede stroga kontrola konkurentnosti i kvaliteta usluga. Takodje treba imati 4-5 jakih operatera svih usluga (net,tel,mob,tv) uz opet kontrolu. Nazalost ovde je neuredjeno mnogo toga pa se postojeci igraci na trzistu dogovaraju i/ili imamo "rat" izmedju SBB i Telekoma umesto da podstaknemo dolazak treceg pa i 4 igraca na traziste.
 
Ajd što je reč o klasičnom PR tekstu, ali tolike gluposti i neistine (oko cena) su napisane da je to...
Što neko reče, neka srede prvo svoju infrastrukturu. U centru Beograda (iza hotela Moskva) imaju infrastrukturu u obliku kablova preko krovova koji vise kao štrikovi za veš.
Podržavam konkurenciju ali da ovi nekome drže predavanja o kvalitetu i cenama...daj bre.
 
Ni ja ih nesto ne volim, dugo vec nisam njihov korisnik (>10 godina) bas zbog lose infrastrukture, ali iz perspektive korisnika - sto vise konkurencije, to bolje.
 
Kud će sa A1 koji su već preopterećeni 😳
 
Ne znam da li znate, SBB je bio registrovan za MVNO preko Telenor mreže.
 
Dobro je da sam na intarifi bez ugovora da mogu odmah da prebacim na sbb/telemach :)
 
Nazad
Vrh Dno