Šta je novo?

SBB ponovo ubrzava (1. mart 2011 )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pretrgli se sa ovim zadnjim povećanjem...
 
Iz prostog razloga jer se telekom pretrgao sa ubrzanjem.
 
dobitna bi bila orion paket 6/1 uz ugovor na 24 meseca i prikopcavanje na divlje na sbb za tv ako postoji mogucnost:)
@ trevas- samo zovi i budi uporan. salji im i mailove na support@sbb. posle odredjenog vremena prestace da salju one terence sa hepekom za merenje signala i poslati ekipu za saniranje kvara.
 
bolje nista jer su digli i cene..
 
Ne treba ni da dignu brzinu ako dizu cene...totalno nekorektno...a posto nemamo izbora moramo da platimo tako da...
 
Da pogovotu pod ugovorom.
 
nista starsno ako mogu da dignu ****nu vodu za duplo i da ovaj mesec dobijem 900din, sta je 10% po toj logici ima da skapiramo i bez vode, vazduha i ko zna mozda nam ostane za net :)
 
Poslednja izmena:
Ma dajte sta je poskupelo 30 din. sve a dobili svi veci upload a neki i download meni dosta, ja nisam ni ocekivao da ce ubrzavati, jer po meni ponuda ovakva kakva je sada je dosta dobra.
 
@TheBear: Da su svi tako željni napretka kao ti još bi bili na dial-up-u...

U Rumuniji (dakle ne u Japanu ili Švedskoj), imaju kablovski net (uz TV pretplatu, kao kod nas SBB) celih 25/4Mbit* za manje para za koje mi dobijamo 4/256! A plate i standard slični našim... Ko je ovde lud? Treba da budemo zadovoljni i klanjamo se ovima što nam daju internet na kašičicu a naplaćuju svetske cene?!?!?
*http://www.upc.ro/internet/speed25/
 
# Download: pana la 100 Mbps
# Upload: pana la 6 Mbps

Celih 15 eura .. LOLCINA
 
I sta mi imamo od tih izlizanih prica gde je bolji a gde losiji internet i vecitog pominjanja Rumunije?
 
Podsecamo se kako smo bedni . Nekada smo mi njima bili zapad a sada...tandrabroc. Poenta je : neki napreduju a neki...dobiju 128 k gratis uploada....
 
I sta mi imamo od tih izlizanih prica gde je bolji a gde losiji internet i vecitog pominjanja Rumunije?

Pominje se Rumunije zato sto smo pre 15 godina mi bili ispred njih daleko, a pogle gde su oni sada, a gde mi. Sve ti govori sta se u ovoj zemlji radi i kako.
 
Nesuvislo je porediti nasu situaciju sa rumunijom jer je tamo odavno ukinut monopol nacionalnog telekoma, optike ima u svakoj ulici i to od vise provajdera, svako ko je hteo mogao je i da kopa i da polaze svoju optiku, ovde kod nas treba milion dozvola za tako nesto, plus da lobiras, da podmazujes, da ides po partijskoj liniji, telekom i dalje kontrolise infrastukturu kako se njima svidja iako su generacije ulagale u to... ma sta i pisem ovde bezveze kad to svako ko je pratio situaciju kod nas a i izvan srbije zna kako je islo.
 
Pominje se Rumunije zato sto smo pre 15 godina mi bili ispred njih daleko, a pogle gde su oni sada, a gde mi. Sve ti govori sta se u ovoj zemlji radi i kako.

Pa nisam znao da se ekonomski napredak ogleda u brzini interneta u nekoj zemlji. Po svim karakteristikama Rumunija i Bugarska su ubedljivo na zacelju EU po svim parametrima (prosecna, minimalna plata, kupovna moc...) i samo malo ispred nas. Tako da mislim da nije pametno porediti se sa njima. I daleko ekonomski razvijenije zemlje imaju bedan internet. Pa pogledajte npr. Ameriku, Australiju... Internet je totalno ubogaljen ogranicenjima poput skidanja samo legalnog sadrzaja, politika fer koriscenja a negde cak i nema pojma flat... Naravno kada pominju internet svi preskacu nama susedne zemlje poput Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Bosne u kojima je internet katastrofalan i do skoro u svim zemljama osim Hrvatske nije bilo paketa sa neogranicenim skidanjem. Tako da bas ne bih mogao da se slozim kako smo mi dno samo zato sto imamo sporiji internet nego Rumuni. Ali eto dobro je za kritiku kada ponestanu ostali argumenti.

Ali da ne bih pisao van teme posto je ovakva rasprava prisutna kada god se povecavaju brzine interneta. SBB je koliko vidim (videcemo konacni cenovnik) npr na paketu koji ja imam od 8Mb uz povecanje od 30din doneo 9Mb uz jos veci upload. Ja licno ne vidim ovde zbog cega su to korisnici osteceni. Dolazimo do parodoksalne situacije da provajder povecava brzinu a korisnici iznova i iznova kukaju poredeci nas internet sa internetom u (*upisite bilo koju zemlju*). :wall:
 
@nsAce
Zivis u debeloj zabludi :(
lideri regiona smo mi :(
 
Pa nisam znao da se ekonomski napredak ogleda u brzini interneta u nekoj zemlji. Po svim karakteristikama Rumunija i Bugarska su ubedljivo na zacelju EU po svim parametrima (prosecna, minimalna plata, kupovna moc...) i samo malo ispred nas. Tako da mislim da nije pametno porediti se sa njima. I daleko ekonomski razvijenije zemlje imaju bedan internet. Pa pogledajte npr. Ameriku, Australiju... Internet je totalno ubogaljen ogranicenjima poput skidanja samo legalnog sadrzaja, politika fer koriscenja a negde cak i nema pojma flat... Naravno kada pominju internet svi preskacu nama susedne zemlje poput Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Bosne u kojima je internet katastrofalan i do skoro u svim zemljama osim Hrvatske nije bilo paketa sa neogranicenim skidanjem. Tako da bas ne bih mogao da se slozim kako smo mi dno samo zato sto imamo sporiji internet nego Rumuni. Ali eto dobro je za kritiku kada ponestanu ostali argumenti.

Ali da ne bih pisao van teme posto je ovakva rasprava prisutna kada god se povecavaju brzine interneta. SBB je koliko vidim (videcemo konacni cenovnik) npr na paketu koji ja imam od 8Mb uz povecanje od 30din doneo 9Mb uz jos veci upload. Ja licno ne vidim ovde zbog cega su to korisnici osteceni. Dolazimo do parodoksalne situacije da provajder povecava brzinu a korisnici iznova i iznova kukaju poredeci nas internet sa internetom u (*upisite bilo koju zemlju*). :wall:


Prvo, sva ekonomija se zasniva sada na IT, sto znaci jeftinija optika, vise preduzeca koristi informacione tehnologije, ubrzava poslovanje, poboljsava poslovanje = bolja ekonomija, zar ne?(da ne objasnjavam sad sve zasto je brzina i cena interneta i same infrastrukture sve bitna za ekonomiju, ali pametni ljudi ce shvatiti poentu) Poredimo sa rumunijom jer su nas u tim sferama presisali, a bili daleko iza nas. A gresis, i druge okolne zemlje su ili uz nas ili ispred, hrvati su napravili jednu gresku, a to je prodaja telekoma nemcima, koji im je svu tu bedu sa fair use i doveo, a mi cemo to isto i dovesti. A onda ce sbb isto uvesti, jer sto da ne, kad ima i konkurencija isto. E tu ces videti zasto sad treba to leciti, a ne kad se sve izdesava.

A SBB je bedan jer prati adsl, ne zato sto mora, nego zato sto ga boli uvo da unapredi ponudu sve dok ga konkurencija ne pritisne,a konkurencije nema u kablovskim operaterima, a to je bedno, pa jos da digne cenu, pa makar i za 10 din. Drugo, da ne pricam na kojim poljima je jos sve sbb beda od firme, koju je najbolje zatvoriti, od ponasanja prema radnicima, do ponasanja prema samim klijentima.
 
Poslednja izmena:
Drugo, da ne pricam na kojim poljima je jos sve sbb beda od firme, koju je najbolje zatvoriti, od ponasanja prema radnicima, do ponasanja prema samim klijentima.

Nisam SBB advokat, cak mogu da kazem da mi od pocetka februara pa sve do pre 2 dana net skoro uopste nije radio i da sam pogubio mnogo nerava zbog toga ali ako SBB treba zatvoriti onda TS treba zatvoriti i zakopati hiljadu puta. Za kakve sve slucajeve znam i kakva tu korupcija i javasluk vlada i dan danas.
 
Ima ima, na kablu kod Vektor-a za 690 uracunat pdv, net od 1Mbs/128Kbps, ali caka je sto se placa 6950 din prikljucak i jos 2000 i nesto dinara majstori za dolazak i postavljanje opreme. Naravno ako uzimate net uz potpis ugovora na 18meseci i neki veci paket od ovog (bilo koji veci) ne placate prikljucak, a i opremu mozete (mislim) sami da postavite...
Samo problem je sto ljudima kojima je mnogo 1500din, mnogo je malte ne svaki iznos...
Mnogo ime je i 500din a to im ne bi bilo dovoljno za malte ne 256Kbp/s na ADSL-u ...

Cena jeste 690RSD sa PDV-om, ali je prikljucenje samo 1(jedan) RSD a ne 6950RSD kako si rekao, zapravo imaju akciju kao prikljucenje samo dinar, a ta akcija traje vec vise od 2 godine zapravo svaki mesec stave po mesec, ako me razumes sad pise da je do 28.2 akcija za dinar, pa onda od 1.3 stave da je akcija do 31.3 i tako redom ja imam kod njih kablovsku ali ne i net ali sam redovno na toj stranici pa znam ;)
 
Nisam SBB advokat, cak mogu da kazem da mi od pocetka februara pa sve do pre 2 dana net skoro uopste nije radio i da sam pogubio mnogo nerava zbog toga ali ako SBB treba zatvoriti onda TS treba zatvoriti i zakopati hiljadu puta. Za kakve sve slucajeve znam i kakva tu korupcija i javasluk vlada i dan danas.

Ma slazem se, to su 2 firme koje i drze monopol i korisnici su im nista, al telekom makar vodi neku brigu o radnicima, a sbb je na tom polju ko satana.
 
@TheBear: Da su svi tako željni napretka kao ti još bi bili na dial-up-u...

U Rumuniji (dakle ne u Japanu ili Švedskoj)

Ne branim ni TS ni SBB (daleko od toga) ali Srbija je daleko manje tržište od Rumunije koja ima >21M stanovnika i član je EU. Iz ove dve činjenice je jasno zašto tamo može sve a ne samo internet priključak da bude jeftinije nego kod nas (kao što većina stvari i jeste jeftinija).

A ima još jedna stvar: mi smo lider u regionu...
 
Cena jeste 690RSD sa PDV-om, ali je prikljucenje samo 1(jedan) RSD a ne 6950RSD kako si rekao, zapravo imaju akciju kao prikljucenje samo dinar, a ta akcija traje vec vise od 2 godine zapravo svaki mesec stave po mesec, ako me razumes sad pise da je do 28.2 akcija za dinar, pa onda od 1.3 stave da je akcija do 31.3 i tako redom ja imam kod njih kablovsku ali ne i net ali sam redovno na toj stranici pa znam ;)

Jeste za dinar onima koji popisu ugovor na 1,5g a oni koji nece ugovor ima da plate prikljucenje u punom iznosu...
 
Jel a gde to pise?
A cak i da jeste tako pa sta dobijes prikljucenje za 1 dinar, mada nije tako.
Pa sta pricate o 25Mbps kad oni(Rumuni) imaju od tog ISP-a fiber100Mbps i 6Mbps UL za samo 62leva i prva 3 meseca gratis, ali nemojte ljudi da se poredimo sa njima jeste da su iza nas bili ali vise nisu, mormo da se ugledamo na njih bar u tom segmentu ili od bugara nebitno isto je kod njih cela Bugarska je prekrivena optikom, ali oni su dobili za to pare iz EU zapravo iz jednog fonda EU za razvojinterneta i pametno ulozili, mi i kad budemo (ako budemo) clanice EU cemo dobiti isto to, ali ja nisam siguran da ce te pare zavrsiti bas tu gde su i namenjene, postoji slika cela "paukova mreza" kako je Bugarska pod optikom nasao sam je jednom prilikom na netu pa ako nekom treba mogu da se potrudim da vidim gde sam to nasao i pokazem ovde, uglavnom isto to je i Rumunija uradila, ali su to dobili po ulasku u EU.9ja nesto nisam bas pristalica da mi udjemo tamo, hebes internet kad ce da nam uzmu dudu, ali ovo je tema za neki drugi forum ne ovde ;) )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno