Šta je novo?

SBB (konačno) uveo Conax CAM modul u ponudu.

Ne isplati se definitivno, em ostaneš bez jednog uređaja ispod televizora, em ti gledanje programa postane nekako dosadno bez onih emocija svaki put kada poželiš da vidiš šta se dešava na poziciji 239 pa onda pališ svetlo da bi na onim mikro tasterima na daljinskom otkucao taj kanal, a da ne govorimo o tome da sad imaš jedan HDMI priključak slobodan. Užas jedan.
 
Nije bas uvek tako jednostavno odnosno preslikano stanje iz teorije u praksi kod SBB-a.
 
Ja sam sačekao da mi istekne ugovor, tada sam im rekao da hoću da mi zamene njihov resiver za CAM modul i da za to neću da plaćam nikakvu doplatu niti mesečno održavanje. Posle nekoliko bezuspešnih ćaskanja sa njihovim curicama tražio sam da razgovaram sa nekom ko može da donosi odluke. Sutradan je došao njihov tehničar i ugradio modul u TV.
 
Nije to problem nadam se, ja bar nisam imao tih problema, samo direktno "call" centar i sve bude ok. Ako je u praksi sve ok to je to znaci, tv onda moze i na zid... :)
 
Mozda pitanje nije korektno nego ipak jel zna neko dal kogu kartice kloniraju, u slucaju da ti treba za 2 3 TV
 
Ne da ne mogu da se kloniraju nego ne mogu da rade ni bez Cama-a, uparene su.

Predpostavljam da to uprosceno znaci da kartica u master risiveru i druga moraju da budu uparene. Ne znam sta je cam pa zato pitam.

Negde procitah da su u sloveniji uspeli CS sa njihovim karticama ali sam totalni laik za tematiku pa niti znam dal ne to realno ioi neko prosipa prazne price.
 
Negde procitah da su u sloveniji uspeli CS sa njihovim karticama ali sam totalni laik za tematiku pa niti znam dal ne to realno ioi neko prosipa prazne price.

Mozda neku stariju reviziju kartica, ove novije nema sanse. Cas V7, cip uparena.

Za isti stan radi ovo: http://smartwi.net/products/

Mada ja ne koristim, izbacili smo TV iz spavace ;)

Ovo ne moze da radi sa SBB karticama, kao sto sam rekao kartica je uparena sa Cam-om a ovaj uredjaj koristi iskljucivo karticu bez Cam-a pa je tako deli.
Da moze kartica da radi bez Cam-a ovo nebi ni bilo potrebno, ima mnogo suptilnijih nacina ;)
 
Da li je neko probao ne-Cisco STB sa SBBovom CAM karticom ?

Imam CAM i neki SBB paket i zadovoljan sam kako to radi. VOD ne koristim, a vracanje sam resio snimanjem na TV, to svaki novi TV ima. Moj cak ima dva DVB-C tjunera pa mogu i da gledam i da snimam.
No, hocu da se igram sa projektorom na terasi ovog leta, a njih jos ne prave sa CI slotom... i moram da uzmem STB.
Od SBB-ovih mi se dize kosa na glavi, ne razaznajem ih ali svaki koji sam video je prespor, EPG je nepregledan a za 72h sam uvek imao bolje resenje.

Stoga pitanje sa pocetka posta.

Vidim da Panasonic ima ozbiljne modele, secam se da EPG i prebacivanje kanala leti na Panasonic televizorima (makar pre par godina kada sam posedovao poslednji), a ima i nekih linuxolikih sa advanced funkcijama (npr VU+).
Ne vidim razlog da ne rade u SBB mrezi obzirom da koriste CAM modul. Sve je regularno.

Hvala
 
mislim da će raditi. Trebalo bi nabaviti model koji podržava plus u "ci+", samo onda snimke verovatno nećeš moći na kompjuteru da gledaš.
 
Svaki taj STB ima HDD i podrzava snimanje, a pusta na svom HDMI citaj i TV i projector.
Ovi Vu+ su jos ludji, podrzavaju streaming snimljenog sadrzaja na bilo kom uredjaju u mrezi.
No, to mi i ne treba, serije i filmove skidam, snimanje mi treba samo za sport ili neku emisiju koju ne mogu da gledam u "liveu", to mi igra da STB snimi u naznaceno vreme i pusti kada meni odgovara.
Ako je dual tuner naravno moze da se gleda dok snima nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
BTW.
VU+ kao i svaki drugi Linux tj. Enigma uredjaj nema podrsku za CI+, ne daju im licencu jer su im OS-evi otvoreni i nude previse mogucnosti.
Kada se takvi izbace iz izbora ostaju samo Panasonic, poneki Samsung i Humax. Panasonic deluje ubedljivo najozbiljnije.

Stize mi za 7 dana Panasonic DMR HCT 130EG pa cu javim da li i kako radi.
 
Poslednja izmena:
Radi Panasonic sjajno, menja kanale, moze da snima jedan kanal dok se gleda drugi, "narucivanje" snimanja preko neta itd.
Nisam jos skontao kako da stream-ujem snimljeni ili live kanal, mada mi to i ne treba pored zivog D3GO.
Vazno je da radi, da ne moram da koristim nazadni Cisco koji daje SBB.
 
Radi Panasonic sjajno, menja kanale, moze da snima jedan kanal dok se gleda drugi, "narucivanje" snimanja preko neta itd.
Nisam jos skontao kako da stream-ujem snimljeni ili live kanal, mada mi to i ne treba pored zivog D3GO.
Vazno je da radi, da ne moram da koristim nazadni Cisco koji daje SBB.

Verovatno naknadno dekriptuje, jer ni jedan Cam ne moze simultano da dekriptuje dva kanala.
 
Mogu da rade sa dva kanala neki korisnički cam moduli a profi i više
 
Radi Panasonic sjajno, menja kanale, moze da snima jedan kanal dok se gleda drugi, "narucivanje" snimanja preko neta itd.
Nisam jos skontao kako da stream-ujem snimljeni ili live kanal, mada mi to i ne treba pored zivog D3GO.
Vazno je da radi, da ne moram da koristim nazadni Cisco koji daje SBB.

Cek, cek, cek. Stavio si ovo umesto SBB-ovg sh*t box-a, i radi? Rade sve funkcije od SBB-a?
 
Covek je pitao za funkcije SBB pa je moj odgovor isao u tom smislu.

Mogu boxovi da snimaju ili cak da drze u timeshiftu ali to nije to jer SBB drzi na svojim serverima oko 40-tak kanala na vracanje, sa nekim externim boxom imas 1 eventualno dual tuner i to bi bilo to, vise od toga ne moze, znaci maximalno 2 kanala ako se nadje dual tuner a to kod nas uopste nije lako.
 
Poslednja izmena:
Снимање на СТБ и 72ч немају никакве везе једно са другим, само помало личе.
 
BTW.
VU+ kao i svaki drugi Linux tj. Enigma uredjaj nema podrsku za CI+, ne daju im licencu jer su im OS-evi otvoreni i nude previse mogucnosti.
Kada se takvi izbace iz izbora ostaju samo Panasonic, poneki Samsung i Humax. Panasonic deluje ubedljivo najozbiljnije.

Stize mi za 7 dana Panasonic DMR HCT 130EG pa cu javim da li i kako radi.

Ipak Enigma (ne svi) uredjaji imaku podrsku za CI+.


Снимање на СТБ и 72ч немају никакве везе једно са другим, само помало личе.

Naravno da nemaju, nego samo pricamo sta se gubi a sta moze da dobije ne SBB-ovim boxom.
 
Знам о чему се прича, коментарисао сам то да може снимањем да се надокнади недостатак ове функције па сам написао да је то из друге приче јер и СББ Д3 пријемник има снимање. Ипак, снимање на другом уређају је предност јер вероватно није везано за уређај и може да се гледа и на компу.
 
BTW.
VU+ kao i svaki drugi Linux tj. Enigma uredjaj nema podrsku za CI+, ne daju im licencu jer su im OS-evi otvoreni i nude previse mogucnosti.
Kada se takvi izbace iz izbora ostaju samo Panasonic, poneki Samsung i Humax. Panasonic deluje ubedljivo najozbiljnije.

Stize mi za 7 dana Panasonic DMR HCT 130EG pa cu javim da li i kako radi.
Saša, ako dobro kapiram, SBB dekoderske kartice neće raditi na Vu+?
A ja se baš zainteresovao za Vu+ da rešim striming svih kanala na kompove u mreži...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
verovatno ce mnogi kanali raditi. sumnjam da su ukljucili CI+ za (sve) kanale, jer onda stariji televizori ne bi radili.
mozda nece HBO i slicni.
 
Zao mi je sto ne mogu da probam imam VU i D3Cam ali nemam DVB-C tuner, a nesto mi se ne daje 50-60€ za to, ali koliko ja znam Dreambox na nekim imidzima ima podrsku za CI+ ali ja stvarno ne mogu da potvrdim jer nisam video svojim ocima.

Mogu samo da kazem ono sto je sigurno na mom starijem LG-u je radilo sve od kanala preko D3Cam-a i sam covek koji je doneo se iznenadio, a mislim da taj TV nema podrsku za CI+
 
Poslednja izmena:
Снимање на СТБ и 72ч немају никакве везе једно са другим, само помало личе.

pa i jedno i drugo sluzi za nekakvo snimanje sadrzaja. mislim da je bolja varijanta snimanje na STB jer tu korisnik ima bolju kontrolu, i moze gledati i posle 72h. najbolja varijanta je kad se moze gledati na PC-ju, odnosno svim uredjajima, pa moze i da se obradjuje.
 
Ali ne mozes retroaktivno da snimis ako si nesto propustio.
 
Ali ne mozes retroaktivno da snimis ako si nesto propustio.

ako imas PCIe DVB-C karticu sa CI slotom, mozes da isprogramiras da se u zadato vreme ukljuci snimanje i nakon toga iskljuci racunar. pod uslovom da ne koriste CI+. ili da snimas nonstop. ne bas svih 40 kanala istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno