Šta je novo?

SBB kablovski modem u drugoj zgradi?

1.Ortak je seljakao modem na Senjaku na vise adresa i radio je.
2. Ja probao modem iz Marinkove bare na Dedinju i nije radio.
Izveo sam zakljucak, kao laik, da nece da radi zbog promene cvorista.

Kod mene je radio modem sa Senjaka u Uciteljskom naselju, definitivno drugo cvoriste, tako da bi neki laicki zakljucak bio da nema pravila :)
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno se (pored onoga sto je prichao playboy u vezi sa frekvencijama) MAC adrese registruju na samim cvoristima. Znaci tu odmah imamo ljudski faktor u pitanju, tj. zavisi od administratora konkretnog cvorista da li stvarno registruje MAC adresu svakog modema koji je prijavljen na to cvoriste, ili mozda podesi tako da propusta sve MAC adrese (da smanji sebi posao). Iz tog razloga je moguce da na jednom cvoristu radi filtriranje po MAC adresi, a da na drugom ne radi i slicno.
 
ne moze na razlicitim cvorovima da radi jedan modem.

nisi u pravu, evo pitao sam ljude koji su relevantni za to i oni kazu:

Ograničenje po čvoru nikada nije postojalo, jedino ograničenje ranije bilo je po pripadnosti CMTS-u (sledeći nivo nagore u hijerarhiji mreže), na nekim CMTS-ovima doduše i po određenim IP subnetima. Ovo ograničenje je odavno ukinuto u svim gradovima sem Novog Sada i Kikinde (a pošto Kikinda ima jedan CMTS ovo ni ne pogađa korisnike), a i tamo će biti ukinuto u naredna dva meseca.
 
Upravu sam...krastavac

Meni takve stvari i informacije nisu bitne za posao ali da objasnim...

Ovo sto si ti napisao je tacno...bilo je onako kako sam objasnio ali je sada drugacije...i to od skoro, nisam znao za informaciju jer mi nije relevantna i bitna za posao...jer ako neko preseli modem posle kraceg roka on se gasi iz NOC-a.

Povod je zato sto su neki zaposleni tehnicari pravili razne malverzacije i nedozvoljene radnje i pustali su net ljudima na crno, prakucavali MAC-ove, ma da vam ne pricam, sada se svaki modem prati iz centralnog cvora sto omogucava lakse pracenje samim tim i otkrivanje nedozvoljenih radnji...prate se MAC-ovi, SN-ovi, sve...

Pitao sam koordinatora i on me uputio u deshavanja, mozda ste znali da moze, ja sam vam pojasnio kako je bilo ranije, kako je sad i zasto je do promena doshlo.

pozdrav


EDIT: da, umalo da zaobravim...centralni cvor SSB-kompanije ne prati sve modeme...zato se moze desiti da modem sa svojom jedinstvnom MAC-adresom nece raditi u nekom delu grada...a i da proradi,samo je pitanje kada ce prastati - ugasen in centra zato sto mac adresa ili SN(serial number) ne odgovaraju lokaciji odnosno adresi gde je modem zakacen.
 
Poslednja izmena:
Playboy, sticajem okolnosti i ja radim u kablovskoj, ne SBB, drugoj, i to već nekih 5 godina. Malo sam pratio ovu temu, pa vidim da si napisao o frekvencijama za modem. Svaki modem skenira i direktan i povratni kanal i kada nađe pravu frekvenciju, u zavisnosti da li ima više downstreamova on se kači na CMTS. Nema nikakve veze bilo kakvo ukucavanje frekvencija. A i nije moguće da neko od tehničara "... prekucava MAC adrese..." ako si mislio na modeme, jer je to za prosečnog korisnika nedodirljivo, MAC adresa modema je upisana i čipu modema, i jedino moguće prekucavanje MAC adrese je rastavljenje modema, skidanje eproma, stavljanje u odgovarjaući programator, isčitavanje i upisivanje podataka uz pomoć određenog softwer-a itd itd. Ne znam šta SBB koristi od softwera za praćenje modema, ali mislim da osim MAC adrese, privatne i javne adrese koju mu ju CMTS dodelio, koliko MAC adresa (tj. koliko uređaja) modem "vidi" iza sebe, i signale, downstream, upstream, CN, mer i ostalo, da je jednostavno prebaciti modem na drugu adresu pod uslovom da je tamo umeren povratni kanal i da nema nekih high-pass filtera.
 
Poslednja izmena:
:wall::wall::wall: datum datum datum, nisam obratio pažnju na datum zadnje poruke. Slobodno brišite.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno