Šta je novo?

SBB kablovski modem u drugoj zgradi?

yugo

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
463
Poena
319
Brat nece biti tu mesec dana a zivi 2 zgrade pored moje...oboje imamo kable TV od SBB,ja imam telekom ADSL a on SBB kablovski internet...

Koliko sam video kod njega,potpuno isto su provuceni kablovi od kablovske TV i u zgradi je potpuno isto prikljucen na one splitere na spratu...

Da li ima sanse da uzmem njegov modem (mislim da je sci atl) prikljucim kod mene i imam kablovski internet ili mastam????
 
Trebalo bi da radi posto ste na istom cvoristu.
 
Iz ličnog iskustva, ista ulica ali nekih 50-tak brojeva razlike, isto čvoriste, bez ikakvih problema radi. I to tako više meseci. Pošto je i u tvom slučaju najverovatnije isto čvoriste, 100% će da radi.
Mada imam utisak da bi radilo i da nije isto čvoriste ali to je samo nagadjanje...
 
Poslednja izmena:
Ako ste u istom chvoru onda moze...

Ako niste sto je malo vervatno onda ne moze, jer se MAC adresa modema regisruje u jednom chvoru i ne moze se koristiti u drugom.
 
Iz ličnog iskustva, ista ulica ali nekih 50-tak brojeva razlike, isto čvoriste, bez ikakvih problema radi. I to tako više meseci. Pošto je i u tvom slučaju najverovatnije isto čvoriste, 100% će da radi.
Mada imam utisak da bi radilo i da nije isto čvoriste ali to je samo nagadjanje...

Ako nije isto chvorishte 100% nece da radi...
 
Aj utvridili smo to vec...

Ko zna sta je chvoriste koje svi toliko spominju onda shvata zasto ne moze...jedan modem sa svojom jedinstvenom MAC adresom moze biti registrovan samo u jednom chvoru na njegovoj frekvenciji.

Ako je toliki baksuz da su te dve zgrade od njega na drugom chvoru onda krastavac...
 
U NS sam selio modem relativno daleko i radilo je (2-3km)... tj posto sam pre toga platio selidbu, mislio sam da je sbb uradio sta je trebao, naravno nije, pa su mi onda posle nekog vremena (cca 2 meseca) na novoj lokaciji iskljucili internet i rekli imamo nalog za preseljenje |>> 4 dana sam im objasnjavao da sam se vec davno preselio i da sve radi...

Doduse ovo je bilo pre 2 godine, ne znam sta ste od onda zbudzili |]
 
Dok ne probas neces znati da li radi,ali po mom iskustvu radi i ako nije isto cvoriste...Probao sa drugarovim modemom i radi,SBB je u pitanju...
 
Dok ne probas neces znati da li radi,ali po mom iskustvu radi i ako nije isto cvoriste...Probao sa drugarovim modemom i radi,SBB je u pitanju...

ne moze na razlicitim cvorovima da radi jedan modem.
 
Poslednja izmena:
Hvala...kako mi nije palo na pamet ranije,niti koriste nesto internet a i na moru su bili 2 meseca,ja nesto kao isao ukljucivao download ali me mrzelo da stalno idem a ni na kraj pameti mi nije bilo da probam iako 3 kompa imam u kuci...

Tek sada mi palo na pamet jer su mi trazili da im nesto skinem a nisam hteo jer se kod mene net koristi 24h,i zena i dete i ja...nemojte me pitati zasto sami ne skinu jer takve duduke ne mozete zamisliti a internet su uzeli razmazenom detetu zbog face-a i skype a redovno me zovu da im pogledam nesto na google pa se sada vec i svadjamo...

Elem,ne znam za cvoriste,uglavnom ako oni nemaju kablovsku TV nemam ni ja,a zgrade su ipak paralelno jedna preko druge 30m,vidimo se sa terasa...uglavnom sada znam da vredi probati,mislio sam da lupam gluposti pa nisam hteo da probam...otkricemo uskoro...
 
Playboy, cim nadjem vremena cu odneti modem na drugi kraj grada da probam...
 
Playboy, cim nadjem vremena cu odneti modem na drugi kraj grada da probam...

PLAYBoY radi u SBB-u, trebalo bi da ima validne informacije, ali u svakom slucaju ti proveri pa javi jer i mene zanima ta (ne)mogucnost premestanja modema bez intervencije provajdera.
 
Nema razloga da modem ne radi i ako se premesti sa cvora na cvor. Radice 100% Postoji problem kada neko ima staticku ip adresu, ne moze da dobije istu, nema sanse, ali posto vecina ima dinamicku onda i nema problema.
 
Playboy, cim nadjem vremena cu odneti modem na drugi kraj grada da probam...

Ne moras da se trudis...

Pre nedelju dana bio sam kod lika, doselio se sa Novog Beograda na Vracar cini mi se...

Poneo svoj modem i ocekuje da radi...

Ja mahinalno kad sam doshao kod njega nisam ni pitao da li se selio niti je on spomenuo...i ja drvim sto modem nece da se nakaci, kad su direktni i povratni signal full, signal shuma full, 55kanal digitalni na kom se modem kaci na mrezu super jacine...

kad on spomene e znas ja sam ovo-ono... :mad:

Chvor je mesto gde se optickim kablom dodje do neke lokacije i odatle se dalje razvodi koaksijalom...svaki modem ima svoju MAC adresu kao sto ti imas krvnu grupu ili otisak prsta, kao sto ti ne mozes biti na 2 mesta u isto vreme, tako ni modem ne moze biti registrovan sa svojom jedinstvenom MAC adresom u 2 chvora...

Ne pricam ti napamet...


EDIT: da zaboravio sam da kazem konkretan razlog zasto ne radi: ne rade u svakom chvoru modelmi na istoj frekvenciji...
NPR ja dodjem posle akvizitera koji veze nema i radi preko zadruge u stan kod korisnika koji prvi put uzeo net...akviziter samo donese modem i zapali...i sad otklonim kvar zasto nece...
Modemu za prvo kacenje treba od 10-30min, da bi iz maticnog chvora "pokupio" sve sto mu treba da bi se stabilno nakacio na mrezu, e sad mene ponekad mrzi da cekam da se modem nakachi, pozovem "NOC" (to je centar daljinski za monitoring mreze, vi njih ne mozete kontaktirati), kazem im lokaciju oni vide iz kog chvora dolazi signal i kazu mi radnu frekvenciju modema

Udjem u browser racunara ukucam ono sto svi vec znate +dodatak koji opet mozda neki mozda znaju
192.168.100.1.gscan.asp - tu ukucam radnu frekvenciju modema i on se puno brze nakaci na mrezu
ko imas SBB nek otkuca i vidi sta izbacuje...nemoj te samo chachkati da ne zeznete frekvenciju modema.

P.S. danijel000 necu se svadjam, samo pokushavam da otklonim zabune
 
Poslednja izmena:
Otkud uopste ideja i prica o registrovanom modemu na dva cvora. Cim modem ode offline on je neregistrovan na tom cvoru. Mozes da ga setas gde god hoces u beogradu. U ovoj situaciji on ce preneti modem, nece biti u isto vreme na dva mesta. Tako da to mora da radi.
 
A krastavac ja te krstim a ti prdis...

Ako je modem u oflline-u on nije regovan u chvoru?
ne razumes tematiku, kolega?
Nije fizicki na dva mesta u isto vreme, ali ako je njegov MAC unet u chvor na NBG-u, on je iz pogleda mreze na NBG-u...
Sine ti kad ti crkne modem ne mozes pozvati akvizitera da ti donese drugi u roku od 2 min, mora se odjaviti stari koji je na tvoje ime i regovati nova MAC adresa na tvoje ime u "tvom" chvoru..
 
EDIT: da zaboravio sam da kazem konkretan razlog zasto ne radi: ne rade u svakom chvoru modelmi na istoj frekvenciji...
NPR ja dodjem posle akvizitera koji veze nema i radi preko zadruge u stan kod korisnika koji prvi put uzeo net...akviziter samo donese modem i zapali...i sad otklonim kvar zasto nece...
Modemu za prvo kacenje treba od 10-30min, da bi iz maticnog chvora "pokupio" sve sto mu treba da bi se stabilno nakacio na mrezu, e sad mene ponekad mrzi da cekam da se modem nakachi, pozovem "NOC" (to je centar daljinski za monitoring mreze, vi njih ne mozete kontaktirati), kazem im lokaciju oni vide iz kog chvora dolazi signal i kazu mi radnu frekvenciju modema

Udjem u browser racunara ukucam ono sto svi vec znate +dodatak koji opet mozda neki mozda znaju
192.168.100.1.gscan.asp - tu ukucam radnu frekvenciju modema i on se puno brze nakaci na mrezu
ko imas SBB nek otkuca i vidi sta izbacuje...nemoj te samo chachkati da ne zeznete frekvenciju modema.

A kada bi npr. iscitao sa modama1 na cvoru1 koja mu je frekvencija na kojoj radi i to upisao na modem2 koji donosim sa cvora2 na cvor1 da li bi onda radilo? Ili su modemi jos dodatno striktno vezani svojom MAC adresom za odredjeni cvor?
 
Pazi ovako:
ti si prijavljen na npr NBG-u i u licnoj karti ti je ta adresa, sad odes na Vozdovac i nisi se odjavio sa NBG-a a hoces da dobijes neko pisno na adresu, tebi to pismo stize na NBG..(ili poziv za vojsku :) )

Chvor ima svoju frekvenciju za modeme...

Ne bi ti radilo iz razloga zasto sto ti ne znas frekvenciju za modeme chvora2...a i Admin mreze nije upisao MAC adresu tog modema sto si doneo u "chvor2"
 
Poslednja izmena:
Ne bi ti radilo iz razloga zasto sto ti ne znas frekvenciju za modeme chvora2...a i Admin mreze nije upisao MAC adresu tog modema sto si doneo u "chvor2"

Ok, mislio sam da frekvenciju cvora1 mogu videti na postojecem modemu1 i prepisati je u modem2 sa cvora2, svejedno ostaje problem sto se svaka MAC adresa modema registuju u svakom cvoru.

Hvala na odgovorima, pozdrav.
 
Cekaj, cvor ima svoju frekfenciju, ali modem isto tako sam automatski moze da je promeni, zato ne moras nista da radis, jer modem ce se nakaciti bilo koji cvor da je u pitanju. Pitanje je samo brzine kojom ce to uraditi. Ti sto zoves NOC ne radis nista drugo nego sto ubrzavas proces, jer ne zelis da cekas da to modem odradi automatski. Uostalom neka autor teme odradi prebacivanje i neka kaze da li radi ili ne. Ja sam prebacivao sa jednog kraja gradu u drugi kraj i sve je radilo bez problema.
 
da...meni je puno da cekam pola cuke(ne meni licno, ima puno posla)

Frekvenciju ukucavam da bi ubrzao proces kacenja, bez regovanja MAC adrese u chvoru nema rada modema...
 
@playboy Vidi jos jednom moj komentar #9. Garantujem ti da te dve lokacije nisu na istom cvoru.
 
Upravo proverio:

Modem1 sa cvorista1 (Senjak) radi uporedo sa modemom2 na cvoristu2 (Uciteljsko naselje), nikakve dodatne intervencije nisu bile potrebne, nepun minut dok se modem sinhronizovao i dobio IP adresu.

Tako da mislim da PLAYBoY nema kompletne informacije ili mu je neko prosledio pogresne.

Pozdrav
 
Modem kao modem mozes za selis gde god pozelis ali dali ces imati sihronizaciju sa provajderom to je bogme veliko pitanje! Opticka cvorista su tu da skrate mrezu i da smanje broj korisnika ujedno i da poboljsaju kako direktan tako povratni signal!!! (nesto slicno kao sto se radi na telefonskoj instalaciji povezuju se lokalni delovi grada da bi metraza u ovom slucaju kilometraza se svela na propisanu duzinu do 500 metara). E sad tu nastupa konfiguracija na CMTS-u (Cable modem termination system) koji frekvenciju modema zapisuje na odredjeni chanel 00 Downstream i Upstream na odredjenu frekveciji 0000000000000 Hz. Tako da ako se ova dva zapisa na razlicitim lokacijama ne slazu zaboravi na koriscenje cable modema i tu nema oscilacije negde radi negde neradi.

PLAYBoY je upravu za gore sto je napisao. Jedino da modem bude povezan na nekim lokacijam grada je da je konfiguracija Upstream-a i Downstream-a indenticna sto se desava negde zbog rasterecivanja korisnika. Mi u Novom Sadu smo na KDS-ovoj mrezi pre mogli da setamo modem sa jednog grada na drugi posto je bila manja mreza i manji broj korisnika i frekvencija je bila ista samo kanal se menjao 1,2,3,4 pricam iz iskustav posto sam tada radio na odrzavanju u njihovoj mrezi i selio sam modem iz centa kod devojke na novo naselje i sve je radilo OK. Sad ceo sistem radi drugacije od zapisa mac adrese preko kanal-a do frekvencije modema upravo kao sto je PLAYBoY objasnio.

E sad jedino da si sad baksuz pa da nije postavljeno pojacalo na tvojoj zgradi koji propusta povratni smer :smoke: ;)

pozdrav
 
Time sto sam licno probao, uspesno sihnronizovao i koristio modem na drugom cvoristu nekih 6-7km dalje od svoje originalne i prijavljene lokacije je potvrdjeno da se MAC adresa modema ne autorizuje po cvoristima vec se to odradjuje centralizovano sto je i bila glavna tema ove rasprave i prepreka za uspesno preseljenje modema.

Sto se tice frekvencija na kojima modemi rade sinhronizaciju ispitacu jos nekoliko potencijalnih lokacija jer imam pristup vecem broju SBB modema pa cu ispreseljavati sto veci broj da vidim koliko njih ce proraditi (ili ne) na drugoj lokaciji/cvoristu. Takodje bi i mogucnost promene tj. usaglasavanja downstream frekvencije modema sa konkretnim cvoristem trebala da bude od pomoci ukoliko se jave razlike u tom delu.

Mogli bi i ostali posetioci ove teme koji imaju mogucnosti da isprobaju sa svojim poznanicima koji su takodje na SBB-u koji broj modema ce uspesno raditi na drugim lokacijama, a PLAYBoY i chef bi mogli konkretnije da objasne koje se sve metode koriste kod autorizacije modema. Ocigledno je da su ranije pomenute metode/ogranicenja delimicno netacna ili SBB nema striktna pravila kod ovih stvari.
 
Poslednja izmena:
PLAYBoY je verovatno u pravu gledano sa tehnicke strane...ali ne zaboravite da je ovo SRBIJA :):):)
 
Poslednja izmena:
U Novom Sadu selio modem od Grbavice do Centra grada (1.5 km) i uvek je moj modem radio kod druga u centru (zadnjih 3 godine je tako). Sada je drugar presao sa ADSL-a na SBB tako da nisam vec 6 meseci nosio modem kod njega jer nema potrebe :p
 
1.Ortak je seljakao modem na Senjaku na vise adresa i radio je.
2. Ja probao modem iz Marinkove bare na Dedinju i nije radio.
Izveo sam zakljucak, kao laik, da nece da radi zbog promene cvorista.
 
Nazad
Vrh Dno