Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Ajde bre @Boemstari tebi @Милисав i onom nindži koji sam zaboravio kako se zove, ovi SBB kao da su najrođenije streljali.
Menjajte ljudi, nemojte samo kukati i kuditi.

Istine radi bio je na shopster-u par dobrih akcija, nedavno za Hisense TV-e, ali da, akcije su opšteg tipa, nisu namenjene samo korisnicima SBB, pa si sa tog aspekta u pravu da kao korisnik nemaš nikakave dodatne pogodnosti u odnosu na ostatak populacije.
Када су преузимали ИКОМ понудили су акцију да се пређе са ИКОМа на Д3 недељу дана пре еона(имам папир и даље). Понудили за то 24 месеца хбо и пинк и да ако се пребаци фиксни уместо 100 добијеш 150 дл, такође бесплатан телефон ако се јавиш на време(сви који су се јавили су се јавили на време јер су писма стизала недељу дана пре краја месеца, плус одмах потом су нудили исте те телефоне за ЕОН недељу дана касније дакле било их је).
Пошто сам био болестан договорио сам се и издиктирао девојци(радници њиховој преко телефона) да прихватам уз услов шта тачно желим од уређаја да буде другачије, (што је прихваћено)где да буду постављени, замолио да све среде каблове и сплитере тачно како желим(ионако дужни сходно договору о преузимању икома, јавно доступном), да имам јавну статичку и чисту ип адресу, и инсистирао да пошто нећу бити ту овај разговор који снимају се сматра уговором и да се исти тако попуни(прихваћено).
Пошто нисам(из наведених разлога - болестан) могао да будем ту, отац их је дочекао.

Каблове нису мењали, уређаје су дали стандардно уместо захтеваних, телефон нисам добио, због грешака које су правили и због тога што им је немогуће све одједном јер је ли не дај боже да имају људе који ће обавити један посао одмах, долазили су из три пута, од чега сам на крају једном био и ја. Једино што је прошло безболно је пренос телефонског броја што је на врата дошао неки човек дао ми да потпишем и готово(успут неко ме је за ово на овом форуму назвао лажовом ко да имам шта да добијем тиме што ћу рећи да је пренос броја фиксног лаган...) Уговор је попуњен погрешно. Мени, као и неким другима који су исто ово прихватили(можеш читати у ранијим постовима) су након "поклона" свим корисницима током јануара, искључили хбо и пинк, на моју жалбу преко телефона, позив да ми се пусти разговор је одбијен, као и да ми се пусти опет хбо и при томе индиректно сам назван лажовом. На жалбу интернет делу да ми је додељени ИП катастрофа у поређењу са чистим ИП бројем који сам имао код икома(зато што су исте или продали или дали пословним корисницима, а ове њихове ко зна ко злоупотребљавао) човек из интернет подршке ми је буквално рекао да ако хоћу могу да их тужим(наравно опет након одбијања да се преслуша првобитни разговор).
Каблови у згради који су још од пре икома и који очигледно не могу да подрже нове брзине - ем стара категорија, ем делимично пропали ем лоше повезани, никада нису били замењени(понеки је замењен). Када је на инсистирање професионалног управника пре пар месеци дошло пар људи да понешто поправи мени је погрешно стављен испред улаза сплитер, човек је завио мушки део у женски и промашио жицу сломивши је тачно пред крај рада њихове подршке и пред викенд(како сам решио имаш у претходном неком посту). Након овог ми интерент ради тако да је немогуће играти било шта онлајн јер има малих прекида константно. Каблови на скоро сваком спрату вире из зида, скоро су сви сплитери другачији (иако су станови исти). За телефонске позиве подршци ми је наплаћено преко мтса нешто(да не спомињем чекање од ко зна колико док не дођем до оператера). Вероватно има још тога али ионако је предугачак пост. На то додајмо константа подизања цена рачуна за који су неки раније рекли да су се жалили и добили повраћај, али са овим немам лична искуства, све сам плаћао(говорим о неком бившем иком кориснику који је овде то давно писао). И наравно имамо ово последње фолирање у вези тога да рачун није подигнут за 100 рсд, за шта како видим их је тужила ефектива или ко већ.

Дакле стрељали нису, али није ни далеко од тога ;). Па ти сам закључи да ли сам у праву или не, имаш и друге кориснике овде који су се жалили на слично.

ПС
Разлог зашто до сада нисам прешао/тужио је био тај што се не осећам најбоље и што се води(скоро бесконачан поступак) код нотара око стана, тј требало је да се преселим одавно.
ППС
Дипломирао сам међународне финансије, бавим се софтвером и немам никакве везе са било којим провајдером, нисам члан неке странке, и нисам све остало што обично пишу после оваквих постова.
Такође имам једно милион слика ходника(каблова, сплитера и интернет везе(рутер странице, пинг, трејс, све папире од прве понуде па на даље и ко зна шта све друго чисто ако се одлучим на тужбу или ако се одлучи неко други па да му поклоним).
 
^Sve ok i sve jasno, ne moraš nikome da se pravdaš šta i kao, niti da polažeš račune, ali i dalje mi nije jasno što ih ne otkačiš?
Jedino ako ti predstoji selidba, pa ti se ne cima.

EDIT: Za @Милисав i @MilanKragujevic je njihova netrpeljivost prema SBB neka vrsta interne šale, naravno da ne mislim da su botovi Telekoma i sl...

I ja lično mislim da je SBB sve lošiji, i jedini razlog što ih nisam otkačio je taj što u kraju nemam valjanu alternativu, a alternativa koju imam (Telekom) mi nije prihvatljiva jer neću da mi cenzurišu i određuju šta mogu da gledam, a šta ne.
 
Kod mene u zgradi su pošta kds bez interneta preko kablovske koja nema nameru da bilo šta unapredi, mts koji nema nameru da uvodi optiku jer smo "na unapređenoj centrali" tj vdsl i sbb kablovska. Ne znam kako da otkačim sbb, ima neko predlog?
 
Па да то сам и написао, требало је одавно да се селим, него нотари гори од СББа и онда упао и ковид па паузе...

Тренутно размишљам пошто ми је доста чекања да узмем или бокс 4 или бокс 3 и антену за земаљску тв, пошто ми се баш не развлаче каблови кроз цео стан.
Заправо главни проблем који имам са мтсом је то што је свима проблем, каблови...3 телевизора, већи стан, нисам љубитељ повезивања преко струје...
^Sve ok i sve jasno, ne moraš nikome da se pravdaš šta i kao, niti da polažeš račune, ali i dalje mi nije jasno što ih ne otkačiš?
Jedino ako ti predstoji selidba, pa ti se ne cima.

EDIT: Za @Милисав i @MilanKragujevic je njihova netrpeljivost prema SBB neka vrsta interne šale, naravno da ne mislim da su botovi Telekoma i sl...

I ja lično mislim da je SBB sve lošiji, i jedini razlog što ih nisam otkačio je taj što u kraju nemam valjanu alternativu, a alternativa koju imam (Telekom) mi nije prihvatljiva jer neću da mi cenzurišu i određuju šta mogu da gledam, a šta ne.
 
EDIT: Za @Милисав i @MilanKragujevic je njihova netrpeljivost prema SBB neka vrsta interne šale, naravno da ne mislim da su botovi Telekoma i sl...
Budite bez brige, ja mrzim sve operatore jednako. Orion Telekom, Državni Telekom, SBB, A1, Telenor, Astra Telekom, ma sve :) I Globaltel :D

Naravno, hejt se deli po zaslugama, pa recimo Orion dobije proporcionalno manje hejta po udelu korisnika i procentu besnih mejlova koji mi stižu od ljudi da mi se žale, nego npr. SBB. A Telekom dobija najmanje zato što trenutno traje euforija kod korisnika oko optike i stvarno se niko ne žali + naravno jedino je državna telekoma započela izgradnju infrastrukture za optiku u moje selo, dok je recimo SBB zaobišao moje selo i odradio sva sela oko mog :D A moje je najbliže gradu - na 2.5km.

Menjajte ljudi, nemojte samo kukati i kuditi.
Ja sam korisnik svih operatora zato što su svi toliko krš da jedino sa 5 interneta mogu da budem siguran da će bar jedan raditi uvek. Osim toga njihove prespore konekcije kombinujem preko MPTCP hybrid bonding tehnologije za jednu brzu konekciju.

1629370466417.png

Pa pričali su da ako se na taj shopster uloguješ sa SBB podacima imaš popuste neke. Sad nisam siguran važi li za sve proizvode.
Proizvodi označeni sa "Shoppster Smart Connect" promocijom na sajtu imaju posebnu sniženu cenu koja važi samo za korisnike SBB i Net TV Plus. Promocija se menja sezonski, mesečno i nasumično, a uslovi prodaje su dostupni na sajtu Shoppster u delu Shoppster Smart:

 
Сбб преузео екслузивно Бундеслигу која је на Еуроспорту могла да се гледа код свих провајдера, да би преносили данашњу утакмицу на СК ХД.

За то се мора доплатити додатни пакет, док у исто време на каналима који су у основном пакету иде Шведска лига и репризе формуле 1.
Зашто су куповали Бундеслигу?

Тотално потцењивање љубитеља спорта.
 
Сбб преузео екслузивно Бундеслигу која је на Еуроспорту могла да се гледа код свих провајдера, да би преносили данашњу утакмицу на СК ХД.

За то се мора доплатити додатни пакет, док у исто време на каналима који су у основном пакету иде Шведска лига и репризе формуле 1.
Зашто су куповали Бундеслигу?

Тотално потцењивање љубитеља спорта.
Imaš paket sport sa svih 15 sportskih kanala na bilo kom internetu ili uređaju (tv, kompjuter, tablet, telefon) tako da ne kapiram ovu kuknjavu.
Sad bar ima aplikacije većine operatera tako da smo svi maksimalno pokriveni, pitanje ko samo šta hoće da gleda.
 
Imaš paket sport sa svih 15 sportskih kanala na bilo kom internetu ili uređaju (tv, kompjuter, tablet, telefon) tako da ne kapiram ovu kuknjavu.
Sad bar ima aplikacije većine operatera tako da smo svi maksimalno pokriveni, pitanje ko samo šta hoće da gleda.
Nisi razumeo Gorane. Čovek priča o SBB-ovom kanalu SK HD koji nije dostupan u Start paketu (osnovna kablovska i EON Light / EON Light Duo paket). Dakle u mreži moraš da dokupiš paket da bi gledao sadržaj jer neće da stave na one kanale koje imaju svi korisnici (SK 1-4) nego na kanal koji imaju korisnici skupljeg paketa da uzmu koji dinar više.
 
Imaš paket sport sa svih 15 sportskih kanala na bilo kom internetu ili uređaju (tv, kompjuter, tablet, telefon) tako da ne kapiram ovu kuknjavu.
Sad bar ima aplikacije većine operatera tako da smo svi maksimalno pokriveni, pitanje ko samo šta hoće da gleda.
Није то поента, него таквом политиком преноса ће отерати неке кориснике (мене још увек не).
Код конкуренције су сви спортски канали у основном пакету, осим неких специјализованих.
Захваљујући добрим људима са овог форума, могу гледати утакмице малтене у и Џибутију.
Али њихова ствар.
 
Dobro, SK 1-3. Izvinjavam se. Ne gledam sportski program pa ne znam. Zapravo ne gledam televiziju uopšte.
 
Za sve ovo oko sportskih prenosa treba zahvaliti Hrvatskom telekomu
 
Kako iskukati za javnu dinamicku ip adresu?Sbb optika.
 
Jedino da platiš, čini mi se da to zadovoljstvo košta 600 kinti.
 
Ne,moze kupiti static private ip

Javna dinamicka ne postoji zvanicno nigde u ponudi
 
Nisi razumeo Gorane. Čovek priča o SBB-ovom kanalu SK HD koji nije dostupan u Start paketu (osnovna kablovska i EON Light / EON Light Duo paket). Dakle u mreži moraš da dokupiš paket da bi gledao sadržaj jer neće da stave na one kanale koje imaju svi korisnici (SK 1-4) nego na kanal koji imaju korisnici skupljeg paketa da uzmu koji dinar više.
Savršeno sam ga razumeo, ali ako hoće da gleda bundes ligu i sport na sk umesto što bih uzeo pakete koje si naveo može uzeti samo sportski paket i imati sve sportske kanale.
Sa aplikacijama je mnooogo lakše dobiti odgovarajući sadržaj i jeftinije nego kao ranije kada box uređaj i kablovska infrastruktura nisu imali alternativu.
Није то поента, него таквом политиком преноса ће отерати неке кориснике (мене још увек не).
Код конкуренције су сви спортски канали у основном пакету, осим неких специјализованих.
Захваљујући добрим људима са овог форума, могу гледати утакмице малтене у и Џибутију.
Али њихова ствар.
Kako nije imate izbor i to čak manje košta nego da uzimate standadne pakete.
Praktično kupiš i gledaš samo što te interesuje, a ne moraš plaćati i onu vrstu programa koju retko ili nikada ne gledaš kao u standardnoj vrsti paketa.
Jer niko ne gleda sve kanale i svu vrstu programa.
Uvek ima tih desetak kanala koji se svakodnevno gledaju i vrte, a ostatak povremeno, a neki samo jednom kada se prvi put upoznajemo sa listom kanala.
 
Poslednja izmena:
Наравно, слажем се да постоји избор. Који би и мени одговарао да сам самац 😄.
Спортски поздрав
 
Smicalicama 😆 Ovo je neki novi nivo botovanja. 😆

Zapravo si u pravu, ali niko pri čistoj svesti i zdravoj pameti ne može da piše pozitivno o mts-u kao provajderu bilo čega, a da je prethodno imao bilo kakvog kontakta sa njima kao korisnik. Osim ako ne radi za njih naravno.
 
Imao iskustva i mislim da su djubre ali ljudi hvale optiku pa sam bio u nedoumici. Nisam cuo da je tu problem a to mi je najbitnije. Sve u svemu, CIA snajka🤣🤣🤣
 
E al si uporan

Poenta je da mts daje SVE za manje novca,dok cia sbb samo pokusava smicalicama uzeti vise novca za ionako PRESKUPE usluge na propaloj koaks mrezi
Poenta da Arena ima samo 5 kanala a SK 12. Kada Arena bude povećala broj kanala verovatno će ostatak biti u nekom sportskom paketu. A i MTS koristi smicalice da bi gledao na primer HBO moraš dodatno da platiš i to ponegde na propaloj ADSL mreži zamisli.
 
Kada Arena bude povećala broj kanala verovatno će ostatak biti u nekom sportskom paketu.
Neće, biće u osnovnom paketu jer je ceo cilj njihove trenutne ponude da daju više za manje od drugih. Kasnije će se to možda promeniti.

A i MTS koristi smicalice da bi gledao na primer HBO moraš dodatno da platiš
Nije tačno. Ako imaš niže pakete, nemaš HBO naravno. Ali Max paket koji je dostupan u BOX 3 Max i BOX 4 Beli i Zlatni paketima.
 
Poenta da Arena ima samo 5 kanala a SK 12. Kada Arena bude povećala broj kanala verovatno će ostatak biti u nekom sportskom paketu. A i MTS koristi smicalice da bi gledao na primer HBO moraš dodatno da platiš i to ponegde na propaloj ADSL mreži zamisli.
Ma svi su oni za nešto i dobri i loši nema idealnog.
Poenta je da smo novim tehnologijama u prilici da gledamo i plaćamo samo ono što nas interesuje, a ne kao nekad na kablovskoj prvo morao si biti u zoni mreže, pa onda analogna kablovska 50 kanala pa digitalna sa 200-300 ali većina gleda svakodnevno max 10 ali nema veze morao si sve da platiš.
Da ne pričam trošak održavanja mreže itd, itd.
Sada se sva ta gugula zaobilazi
Neće, biće u osnovnom paketu jer je ceo cilj njihove trenutne ponude da daju više za manje od drugih. Kasnije će se to možda promeniti.
A vidiš ja imam drugu informaciju da arena 1x2 prelazi u arenu 9 i naravno dodaje se 6,7,8.
I to sad na jesen.
Pričam za Srbiju hrvati imaju te kanale odavno.
Nakupovali su gomilu sadržaja pa će verovatno trebati i dodatni sportski kanali da se sve to emituje.
 
Poslednja izmena:
@GoranIT

Ne, nisi u pravu. Pisao si -

"Savršeno sam ga razumeo, ali ako hoće da gleda bundes ligu i sport na sk umesto što bih uzeo pakete koje si naveo može uzeti samo sportski paket i imati sve sportske kanale.
Sa aplikacijama je mnooogo lakše dobiti odgovarajući sadržaj i jeftinije nego kao ranije kada box uređaj i kablovska infrastruktura nisu imali alternativu."

"Kako nije imate izbor i to čak manje košta nego da uzimate standadne pakete."

On kao korisnik sbb-a, mora da uzme tv, a da bi gledao taj sportski paket, mora da ima internet. Najjeftinija kombinacija duo lajt, kosta 3.100din i kada dodas taj sportski paket, kosta ga 3.900din. A ful duo paket kosta 3.600din.

Edit...da radi se o ranijem pisanju da sbb uslovljava svoje korisnike koji su na najjeftinijem paketu da predju na skuplji paket ukoliko zele sve sk.
 
Neće, biće u osnovnom paketu jer je ceo cilj njihove trenutne ponude da daju više za manje od drugih. Kasnije će se to možda promeniti.


Nije tačno. Ako imaš niže pakete, nemaš HBO naravno. Ali Max paket koji je dostupan u BOX 3 Max i BOX 4 Beli i Zlatni paketima.
Pa i SBB u najskupljem paketu uključuje sve što nude pa i HBO. Mi ovde pričamo o najjeftinijim paketima. I tim "smicalicama" koje "samo" SBB koristi
 
@almoust evil665

Nisi razumeo o čemu pričamo. Pričamo o kanalima čiji je vlasnik operator, dakle first party content. HBO je kanal premium sadržaja koji se naplaćuje operatorima po pretplaćenom korisniku i čiju cenu ne mogu nikako da amortizuju za male pakete. To je potpuno ortogonalno sadržajima čiji je vlasnik operator na kanalima čiji je vlasnik takođe operator, gde ne moraju ništa da plaćaju sami sebi. Baš zbog toga se komentariše to "okrnjivanje" ponude, gde od X kanala sopstveni premium sadržaj stave na skuplji kanal.

A vidiš ja imam drugu informaciju da arena 1x2 prelazi u arenu 9 i naravno dodaje se 6,7,8.
Ta informacija nije direktno povezana sa mojom tvrdnjom, jer se ne bavi dostupnosti kanala u osnovnom ili u dodatnim paketima. Opšte je poznato da će dodati nove kanale, to je i direktor Telekoma rekao već više puta u gostovanjima na K1, Prvoj i Hepiju. E, sad, da li će kanali biti deo osnovnog paketa ili ne - nije poznato. Ali, sudeći po namerama Lučića, verovatno će biti deo osnovnog paketa barem godinu-dve kao neka večno-obnavljajuća promocija, da "navuku" korisnike, pa će onda to da presele za sve nove korisnike izvan osnovnog paketa. A možda ostave večno kao deo osnovnog paketa, a možda odmah bude deo doplatnog paketa - niko ne može da zna dok Telekom ne odluči šta će i to ne obelodani.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno