Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedino ako raskines i vratis opremu i prijavis se opet pod nekim drugim imenom
 
da ne bude zabune, Eurosport kanali juče nisu bili izbačeni nego je bilo tehničkih problema na strani United-a (EON ili SBB)
 
da li je na Eurosport 4K kanalu (prenos finala Aus Open) primenjeno HDR -> SDR mapiranje? gledam preko kabla (DVB-C, D3cam)
 
@emaremare mislim da na Eurosport 4K nije uvek HDR. HDR je bio tokom Wimbledon-ona prošle godine, ako se ne varam.

@Stock i sa takvim bojama slika je primetno oštrija nego na Eurosport HD (koji bi trebalo da je Full HD, nisam proveravao)

na twitteru SBB podrška kaže da je HDR. čudno, meni je u signal info pisalo SDR i nisu mi bili ponuđeni HDR profili slike. a obično, kad je HDR jesu ponuđeni a i piše u signal info da je HDR.
 
Tako je i kod mene danas bilo nema HDR ikonice. Mozda sam pobrkao sa SK4K ali mislim da sam vidjao par puta HDR na eurosportu kad sam proveravao.
 
Da, obično je HLG HDR ali daje dosta svetliju sliku kada je npr skijanje pa ga zato i gase
 
Ide samo SDR vec par meseci, inace ranije je bio mix, gro prenosa u HLG HDR-u i onda dodju olimpijske igre i one idu u SDR-u
 
onda je bio Roland Garros 😁
 
@emaremare mislim da na Eurosport 4K nije uvek HDR. HDR je bio tokom Wimbledon-ona prošle godine, ako se ne varam.

@Stock i sa takvim bojama slika je primetno oštrija nego na Eurosport HD (koji bi trebalo da je Full HD, nisam proveravao)

na twitteru SBB podrška kaže da je HDR. čudno, meni je u signal info pisalo SDR i nisu mi bili ponuđeni HDR profili slike. a obično, kad je HDR jesu ponuđeni a i piše u signal info da je HDR.

Danas nije išao prenos u HDR, obično bude.
 
Izgleda pao sbb u rakovici vec par sati down.
Ne radi ni net ni tv ni telefon.Kad udjem u d3 mini da vidim signal svugde je 0/0/0.Net mi radi jer idem preko Lte backupa na dual wan konfiguraciji posto imam svoj ruter iza za mrezu.Gde je zakacen huawei B525 kao backup uredjaj sa sim karticom.
 
Gde u rakovici? Kod mojih je sve ok, ceo dan danas. Oko pekare Bane.
 
Imam sličan (možda i isti) problem kao @panda1sto je opisao u nekom prethodnom postu. Često mi se desi da nekim sajtovima uopšte ne mogu da pristupim. Npr pre nekog vremena sam putovao za italiju i pre puta išao na neke njihove sajtove i pola nisam mogao da otvorim ako se ne nakacim na neki VPN. Klincu je prestala da radi neka igra (valja neki apex nešto) i EA (electronic arts) app izbacuje da pc nije na netu (a većina sajtova radi). Na jednom starijem xiaomi telefonu kad se nakacim na wifi browser stalno u vrhu drži poruku no Internet connection (pri čemu uredno otvara razne sajtove).
Danas u pokušaju da vidim sta je sa tim igrama na tom računaru upalim vpn na bilo koji strani server i njemu sve proradi.
Nisam iza cgnat (proverio) a ne mogu da nađem u temi kako dobitii novu ip adresu. Mislim da mi je trenutna ip adresa bar nekoliko meseci ako ne i pola godine ista.
Jel ima vajde da se zove call centar sa zahtevom da promene ip adresu gateway uređaju ili da se prosto žalim na uslugu?
 
Istice mi uskoro UO, pa me interesuje, ako me niko ne bude cimao za produzetak, niti se ja angazujem, jel mi ostaje tekuci paket (EON FULL) po toj ceni ili ce se mozda samo korigovati cena u skladu sa povecanjem i to je to ili ima neka zackoljica?
 
ostaje ti taj paket po važećoj (onoj u cenovniku), ne ugovorenoj ceni. tako sam razumeo
 
moram da ih pohvalim (iako mi nije kompletno resen problem), ujutru sam prijavio reklamaciju, do 14h je izasao jako prijatan serviser, zamenio dva mini d3 uredjaja koja su naprasno crkla i cak zamenio ruter (ubee mesto technicolora) uz savet da zamenim i kabl na utp cat6. Naime imao sam neka pucanja veze i na speedtestu i fast.com mi prijavljuje ogromne download latencije. Nazalost i sa promenom kabla i rutera, nisam dobio poboljsanje sto se tice latencija, a sto se tice pucanja veze tu jos porota veća…

Mislim da usluga i mora da bude na ovom nivou s obzirom da to odrzavanje placamo svakog meseca, plus je poskupelo pre mesec-dva
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno