Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, kratko pitanje, siguran sam da se o tome pisalo ali ne mogu da nadjem. Istekao mi je ugovor na paket Trio gold. Da li novi ugovor za EON paket moze da potpise moja zena umesto mene i da na taj nacin ostvarimo popust za nove korisnike (ona nije, niti je ikada bila SBB korisnik)? Unapred hvala na odgovoru!
 
Primetio sam da na ovom SK 4K kanalu vecinom pustaju neke reprize, evo npr sad je F1 trening na SK1, a na SK 4K ide repriza neke utakmice Premier lige. Jel inace to tako, ili neke glavne dogadjaje (prenose) pustaju ipak live u 4K?
 
Ide ti trka live i jedna ili dve utakmice premier lige nedeljno i to je to

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Треба да узмем CAM модул од брата, њему не треба, јуче га је узео заједно са Д3 мини, Еон већ има. Да ли ја могу да користим његов CAM код себе, исто имам Еоф фул пакет?
Да ли ту картицу треба активирати?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Drugari, kratko pitanje, siguran sam da se o tome pisalo ali ne mogu da nadjem. Istekao mi je ugovor na paket Trio gold. Da li novi ugovor za EON paket moze da potpise moja zena umesto mene i da na taj nacin ostvarimo popust za nove korisnike (ona nije, niti je ikada bila SBB korisnik)? Unapred hvala na odgovoru!

zvanicno ne. realno da - podnesi zahtev za raskid ugovora, pa vidi da li ce ti ponuditi nesto ili raskini, pa uzmi na zenino ime (jos bolje ako je devojacko) - i to preko akvizitera.
 
Drugari, kratko pitanje, siguran sam da se o tome pisalo ali ne mogu da nadjem. Istekao mi je ugovor na paket Trio gold. Da li novi ugovor za EON paket moze da potpise moja zena umesto mene i da na taj nacin ostvarimo popust za nove korisnike (ona nije, niti je ikada bila SBB korisnik)? Unapred hvala na odgovoru!
ne isto prezime, moze ako se razvedete i uzme ponovo devojacko :d
 
Треба да узмем CAM модул од брата, њему не треба, јуче га је узео заједно са Д3 мини, Еон већ има. Да ли ја могу да користим његов CAM код себе, исто имам Еоф фул пакет?
Да ли ту картицу треба активирати?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

CAM modul je vezan za MAC adresu
 
Ovde neki koliko se cenkaju, ne bi cudilo da pocnu i da se razvode da bi iskukali jos par k dinara popusta[emoji849]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ belgrader Kakva je procedura, da li ima nekih penala ako je istekao ugovor?
 
Dovoljno je tih mesec dana što im pokloniš da bude kao neki penal, jer na osnovu čega ti moraš platiti otkazni rok?
 
Ne poklanjaš ti njima ništa. Ti plaćaš mesec dana, a oni ti za uzvrat isporučuju uslugu.
Naplaćuju na osnovu ugovora koji si sam potpisao.
Tih mesec dana može i da se izbegne: podnesi zahtev za raskid ugovora mesec dana ranije ;)
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Onda to nije obnavljanje ugovora kako si rekao, vec zaključenje novog. To sam i ja razmisljao da uradim, ali vrv ce prevladati 12 meseci...
Ako sam slučajno i gde napisao obnavljanje ugovora (?!), to je samo greška u kucanju. Raskidanje ugovora i zaključivanje novog, pod novim, daleko povoljnijim uslovima.

Imam MTS optiku u zgradi.
Međutim meni SBB tako dobro radi a njihov sam prastari korisnik (u prvih 1.000), da nemam potrebe da bilo šta menjam. Zadovoljan sam i sa 8 meseci za dinar.

Varijanta koju sam spomenuo više je bila u šali: uzmem MTS optiku za 12 meseci dinar, kupim kineski Android Box koji podržava EON app, i koristim burazerovu EON šifru. To bi bio deal breaker! :)
 
Otvarace ti taj CAM modul i kod tebe ali bratov paket. Znaci,modul moze da otvori kod bilo kog korisnika ali samo onqj paket na koji je CAM modul prijavljen.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

jel to provereno da CAM modul,a to znaci da i D3 ,D3mini ja mogu da dam drugom korisniku i da ce njemu raditi programi
 
Ako sam slučajno i gde napisao obnavljanje ugovora (?!), to je samo greška u kucanju. Raskidanje ugovora i zaključivanje novog, pod novim, daleko povoljnijim uslovima.

Imam MTS optiku u zgradi.
Međutim meni SBB tako dobro radi a njihov sam prastari korisnik (u prvih 1.000), da nemam potrebe da bilo šta menjam. Zadovoljan sam i sa 8 meseci za dinar.

Varijanta koju sam spomenuo više je bila u šali: uzmem MTS optiku za 12 meseci dinar, kupim kineski Android Box koji podržava EON app, i koristim burazerovu EON šifru. To bi bio deal breaker! :)

A koji su to daleko povoljniji uslovi? Ja sam juče bio da podnesem zahtev za raskid u poslovnici. Jao pa zasto, evo dobicete 4 mes za din...fala doviđenja...
 
jel to provereno da CAM modul,a to znaci da i D3 ,D3mini ja mogu da dam drugom korisniku i da ce njemu raditi programi
Provereno. Radice ti gde god imas sbb prikljucak. Ali otvara paket na koji je taj cam pretplacen. Isto vazi i za D3

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
SBB je bio i ostao vrlo bezobrazan prema starim korisnicima. Kad sam prelazio sa Gold na EON paket obecali su mi neke dodatke koje nisu ipunili.
Barem ne do kraja, obecali za ceo ugovor 2 god, a iskljucili na polovini. Ako produzim uopste sa njima u novom ug. cu da trazim da sve bude napismeno.
Sad su me presli, u stilu ..nema problema, bice sve kao podogovoru.

Medjutim sada u zgradi imam i MTS optiku i bice im potrebno dosta ubedjivanja da ostanem kod njih. Ne isplati se ostanak samo zbog SK kanala.
Ne znam kakav je MTS optika, ali im je ponuda mnogo bolja od SBB-a. I daleko jeftinija, 12 mes. po 1din + Omorika2 + brzi net + tv i fix.tel.(kakvi god da su).
Bice izgleda, posle pitaj boga koliko godina, cao SBB.
 
Evo ti ovde računica da se ne mučiš :)

internetpaketi.png


Za N1 i sportklub tu je gotit kineski IPTV 22€ za godinu dana ;)
Pa neka SBB i dalje zeza stare korisnike...
 
Poslednja izmena:
Do skoro nisam ni razmisljao na ovu temu. Kao..necu da gubim vreme na ove sitnice..Ali nisu sitnice nego bas dobra razlika.

Bio skoro MTS promoter i nudi box 4 plavi za 5000, sa 12 meseci po 1 din = 60.000 .... A tu su i onih 100 gb za sve mobilne u kuci.
SBB full EON mesecno placam 3700 din (sa popustima) x 24 (ni u ludilu ne zele da mi daju neki mesec po 1 din) = 88.800 + omorika 1 1200 x 24 = 117.600
Ukupno je MTS jeftiniji za vise od 55.000 sa UO na dve godine. Uopste nije "sitnica".
Ako SBB ne promeni politiku, za 7-8 meseci ode jos jedan korisnik. A kod njih sam od samog pocetka, kada su imali samo mesecni pripejd net.
 
Ja sam poludeo kada mi je pre par meseci crkao CAM modul i došli da ga zamene zajedno sa karticom. Pošto sam imao IKOM-ov na njemu su bili otključani svi HBO kanali i ceo PINK paket. Stavili novu karticu - ništa od toga, pa sam nakon nekoliko dana smaranja uspeo da ih ubedim da mi otključaju HBO. A za PINK kanale je bilo - E, aj sad ne izvoljevaj baš...
 
Do skoro nisam ni razmisljao na ovu temu. Kao..necu da gubim vreme na ove sitnice..Ali nisu sitnice nego bas dobra razlika.

Bio skoro MTS promoter i nudi box 4 plavi za 5000, sa 12 meseci po 1 din = 60.000 .... A tu su i onih 100 gb za sve mobilne u kuci.
SBB full EON mesecno placam 3700 din (sa popustima) x 24 (ni u ludilu ne zele da mi daju neki mesec po 1 din) = 88.800 + omorika 1 1200 x 24 = 117.600
Ukupno je MTS jeftiniji za vise od 55.000 sa UO na dve godine. Uopste nije "sitnica".
Ako SBB ne promeni politiku, za 7-8 meseci ode jos jedan korisnik. A kod njih sam od samog pocetka, kada su imali samo mesecni pripejd net.

Daj bože da i za 7-8 meseci bude 12 meseci pošto tad i meni ističe ugovor.Ali je ovo najverovatnije jednokratan potez kojim su ublažili podizanje cene.
 
Evo ti ovde računica da se ne mučiš :)

internetpaketi.png


Za N1 i sportklub tu je gotit kineski IPTV 22€ za godinu dana ;)
Pa neka SBB i dalje zeza stare korisnike...

I ja isto tako razmišljam. Sve mi se čini da će biti baj baj posle 15 godina. U decembru mi ističe ugovor.
 
Normalno da radi njega samo aktiviraju kad ga donesu i to je to, radice bilo gde za onaj paket za koji ima pretplatu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno