Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel može preko maila tržišne?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ne znam da li moze drugacije, iskreno. Ja sam preko mejla i podneo prijavu, obavezno trzisnoj inspekciji u mestu stanovanja i trzisnoj inspekciji u Beogradu (sediste firme), a ubacis i njih, cisto da vide da nisi ovca. :)
Samo, prvo moras biti siguran da si u pravu, pogledaj sve, sve tacke koje su prekrsili u odgovoru na zahtev za raskid navedi, kao i zasto imas pravo raskida i po kojoj osnovi...
Srecno!

P.S. Optiko, eve me! :D
 
Po pitanju tržišne inspekcije i da nešto urade,to će da im izreknu možda novčanu kaznu koja nama korisnicima neće ništa doneeti.
 
Po pitanju tržišne inspekcije i da nešto urade,to će da im izreknu možda novčanu kaznu koja nama korisnicima neće ništa doneeti.

Meni je donela raskid bez penala, a ti kako hoces. :)

Ukoliko se neko odluci da uradi to sto je meni pomoglo, ispod navodim sve clanove zakona o koje su se oglusili (od objave o ukidanju kanala, pa do odbijanja zahteva za raskid bez penala i laznih "prava" koja nemaju, ukljucujuci naplacivanje penala i "taksi"):

- Zakon o elektronskim komunikacijama, Član 107
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 20, stav 1, tačka 2
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 45, tačka 11
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 19, stav 1, tačka 7
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 20, stav 1, tačka 1
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 19, stav 1, tačka 4
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 21, stav 1, tačka 12
- Zakon o zaštiti potrošača, Član 21, stav 1, tačka 20
 
Poslednja izmena:
Ja sam bez problema raskinuo ugovor sa SN i presao na SBB, jeste sporoji net posto sam na ADSL_u ali je barem stabilan i za sad mi nikad nije stucnuo takodje slika na televiziji (total tv) ima bolju sliku od SN
 
Jel realno da ovi majmuni nemaju netflix na eonu???

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Znaci, eon premium je mogao bez problema da se raskine, eon ful uz probleme a eon lajt nije mogao nikako. Pa dobro, nije lose znati. :)
 
@Administratori
Stavite u sticky post kolege @Neko_iz_mase, #28697.

Jel mi se cini ili BBC Earth nema vise unazad preko D3? Dakle ne eon box. Vise ni sam nisam siguran, mozda sam "utripovao" da je to imalo ...
 
@Administratori
Stavite u sticky post kolege @Neko_iz_mase, #28697.

Moj post i sve sto sam naveo ipak treba uzeti sa rezervom, nikako zdravo za gotovo, jer ne mora da znaci da sve ovo vazi bas za svaki slucaj. Na primer, meni nikako ne mogu da naplate prikljucne "takse" jer su mi iste bile besplatne prilikom potpisivanja i postovanja do kraja prve ugovorne obaveze koja je zavrsena ko zna kada, i samim tim krse jedan od clanova zakona.

Trebalo bi proveriti sve sto sam naveo pre nego sto se posalje mejl trzisnoj i sto se pozove na gore navedene clanove zakona.
 
Nije postojao ni otkazni rok od mesec dana nekada u Ugovorima, pa neće da dozvole raskid odmah.
 
Znaci, eon premium je mogao bez problema da se raskine, eon ful uz probleme a eon lajt nije mogao nikako. Pa dobro, nije lose znati. :)


Ne, meni su odbili raskid ugovora iako sam na eon premium. Mislim da su u pocetku prihvatali raskid uglavnom, a da su onda resili da idu fazonom ako prodje prodje i da sve odbijaju, pa da se ti malo vise potrudis da raskines... Bezobrazno...
 
Sbb podneses zahtev danas najverovatnije sutra a najkasnije prekosutra vec uzivas u tvu i netu. Podneses zahtev u telekomu, za 2 nedelje te zovu "jer su im preneli da si zainteresovan za njihove usluge"

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sbb podneses zahtev danas najverovatnije sutra a najkasnije prekosutra vec uzivas u tvu i netu. Podneses zahtev u telekomu, za 2 nedelje te zovu "jer su im preneli da si zainteresovan za njihove usluge"

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Ne treba generalizovati stvari. Evo, na primer, ja cu za koji sat uzivati u optici, jer vec buse zidove, a zahtev sam podneo prekjuce preko akvizitera (tema je SBB, tako da necu reci kod kojeg operatera). Sve zavisi od slucaja do slucaja, a isto je i u SBB-u, znam, preko 10 godina sam bio kod njih.
 
Slazem se ali ako i akviziteru teledirekta kazem da zelim paket usluga, pa pozovem call centar i pre toga prosledim poruke na chetu ne znam koji deo nije jasan, i to odradim prosli ponedeljak ljudi zovu juce, znaci landno posle skoro pune 2 nedelje.... Ja ne znam koji deo nije jasan [emoji57]
Pritom za optiku koja je udaljena ni punih 5 metara od moje zgrade treba da cekam 2meseca uvodjenje... Sta reci? Klasicna drzavna splacinarska firma.

Ne kazem da su svi govnari,upoznao sam strasnog momka agenta koji je pre svega realan pa onda gleda sta ce da zaradi, ali 99 % telekoma su hardscore degenerici.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne, meni su odbili raskid ugovora iako sam na eon premium. Mislim da su u pocetku prihvatali raskid uglavnom, a da su onda resili da idu fazonom ako prodje prodje i da sve odbijaju, pa da se ti malo vise potrudis da raskines... Bezobrazno...
Možda ima veze i sa tim što su naknadno odlučili da ne izbacuju Animal Planet. Pošto su meni u odgovoru napisali da taj kanal ostaje, iako ga nisam ni spomenuo među kanalima koji lete iz ponude.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa šta ako je optika na 5 metara od tvoje zgrade? Postoji zakonom/propisima odredjena procedura kako se gradi telekomunikaciona mreža. Dozvola vlasnika nekretnine za izgradnju mreže, gradjevinski projekat, izvodjenje radova, tehnički prijem... Ili si mislio da izvuku jedno vlakno iz magistralnog voda i da ga preko komšijine terase dobace do tebe, pa da se posle kuka kako sve rade ofrlje?
Za Telekom se može reći mnogo toga, ali im se mora priznati da uvodjenje optike ipak rade po propisima i koliko toliko kvalititetno. Pored toga, optiku uvode besplatno bez ikakve obaveze priključenja, pa ko neće, ne mora.
Pozdrav
 
Za ovo besplatno potpisujem..:D
Uveli optiku u zgradi, postavili neki sanduk u podrumu i sve to besplatno, a nisu ni pitali nekog da li hocemo..:D
Ne znam da li ima uopste neki stan prikacen kod njih.:p Svi su na SBB ili Exe net.
 
Druze oni su se setili na odgovor posle 2 nedelje, optiku ko zna i kada bi uveli.... A to za komsijinu terasu, buduci da nismo velika zgrada, e bas to im je i bio neki plan ako te bas zanima. Pozdrav. I dalje stojim iza toga da su klasicna parazitska drzavna firma, i nesposobni za bilo sta dalje od toga.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Optiku će vam uvesti kad vaša zgrada bude na redu, po njihovom planu, a ne kad neko iz zgrade bude dosadjivao korisničkom centru, koji tu nema nikakve ingerencije. Naravno, pod uslovom da im date saglasnost da rade.
Pozdrav
 
Telekomovac dozvolu su dobili u startu [emoji23]
Jednostavni nema opravdanja za to sto su lezilebovici. Ne kazem ni da je SBB zlatna opcija ali su godinama ispred telekonja.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sbb podneses zahtev danas najverovatnije sutra a najkasnije prekosutra vec uzivas u tvu i netu. Podneses zahtev u telekomu, za 2 nedelje te zovu "jer su im preneli da si zainteresovan za njihove usluge"

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Za Telekom ne znam i dok me razum služi neću nikad saznati... ali za SBB sam podneo zahtev za priključenje jednog četvrtka, zvali istog dana da se najave za petak pa sam ih prebacio za subotu jer nisam verovao da će tako brzo odgovoriti. Računao sam makar od ponedeljka... Sve lepo radi, zadovoljan.
 
Da li moze jos uvek da se raskine ugpvor (zbog ukidanja par kanala) ili je prosao taj period?
 
Ne bih da sirim dezinformacije ali prosao jer je obavestenje bilo 30 ili 31.12, moglo je mesec dana od tog datuma valjda

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ma jeste, SBB priključuje korisnike unapred, dva dana pre nego što uopšte i podnesu zahtev...
Koga interesuje moje iskustvo sa njima, nek' premota ovu temu unazad pa nek' vidi: dva dana zaredom se nisu pojavili u zakazano vreme. Onda sam im rekao da ne moraju više ni dolaze...
U ozbiljnost i zrelost SBB-a kao firme, imaćeš priliku da se uveriš prvi put kad bude nekih problema, pa kad krenu da se vrte u krug umesto da reše problem. Jedino u čemu su dobri je ponuda TV kanala i platforma za distribuciju programa. Internet ponuda danas im je na granici smeha i očaja, sa odnosom Down/Up 20/1. Umesto da su zagrizli nakon pojave Targa i krenuli u ozbiljno širenje optike, stali su čim je Targo zaglavio. Lakše je ubosti 7 na Loto-u nego naći zgradu sa SBB optikom, što će im se obiti o glavu. Na njihovu sreću (a žalost korisnika), ni konkurencija nije nešto mudrija, inače od SBB-a ni dugmići ne bi ostali...
Ovo ti sve piše neko ko sa SBB-om ima ~20 godina iskustva, na više lokacija. Onomad, stvarno su bili (makar po ponudi) nešto novo i bolje od ostalih. Danas? Nisu ni blizu te stare slave.
Pozdrav
 
U potpunosti se slazem, ali veruj da i pored svega ostajem pri tome da je lelekom jos za toliko gora opcija od sbb-a. *mjau**mjau**mjau* treba im godinu dana da srede racune, bukvalno moram konstantno da se pravdam da redovno izmirujem racune. Pa sta dalje.... Koju posluku porati? Komee??? Od kad znam za sebe oni nesto peglaju i imaju radove... Gmazine najgore. Ni dusmanu ne pozeleo.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno