Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ moon511
Ja sam pod ugovorom, iamo isti problem osim sto si ti zadovoljan sa 70 kanala a ja treba da imam 241 kanal jer toliko placam. Plus meni ne pamti iako iskljucim opcije koje si spominjao, uvek ih vrati na pocetne koje izbrsu sve kanale. D3Cam kartica je kilava gubi kontakt i TV ne pamti kanale.


Ma nisam zadovoljan, nego neću da se majem s tim za Novu godinu. Kad prođe veselje, navaliću da to rešim. Ako neće, zvaću SBB da prijavim problem. U krajnjem slučaju uzeću D3mini. Nadam se da bar on ne pravi probleme.
 
Svi operateri United Grupacije (SBB, Total TV, Telemach BiH, Telemach SI, Telemach CG i Net TV Plus) od 3 februara iz ponude izbacuju sljedeće kanale: Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Animal Planet HD, Food Network HD i Fine Living HD: https://sbb.rs/a75776/podrska/vesti-i-informacije/CineStar-TV-2-HD-i-HGTV-u-ponudi-SBB-a.html
Šta će ostati u ponudi za par godina? Ovi najgori kanali koje niko ne gleda na dnu liste?

A ovo je najjače: "To nije sve, SBB ponuda svih Discovery kanala postaje bogatija za još jedan u HD rezoluciji - HGTV", a brišu 3 Discovery kanala. :D :D

Ponuda postaje bogatija nema šta, 1 novi dodaju, 3 brišu...

P.S. I DTX je kanal iz Discovery produkcije? Ako da, u tom slučaju dodaju 1 brišu 4. Sjajno...
 
Poslednja izmena:
Licno me nece pogoditi ukidanje ovih kanala jer ih imam na drugom izvoru ali nema tu mnogo dileme nisu hteli da plate za ove kanale i ostace korisnici bez njih, platili su eurosport koji je iz iste kuce, sa tim nisu hteli da se kockaju.
 
Ma nisam zadovoljan, nego neću da se majem s tim za Novu godinu. Kad prođe veselje, navaliću da to rešim. Ako neće, zvaću SBB da prijavim problem. U krajnjem slučaju uzeću D3mini. Nadam se da bar on ne pravi probleme.
Covece pa ja zovem SBB 19900 pa me prebacuju na tehnicku podrsku. Vozaju me ko sansku kozu, 1000x ponavljam iste operacije, trivijalne stvari resavaju se preko telefona a ovo se resava tako sto neko od njih koji ima malo pameti proveri D3cam karticu, proveri skretnicu, poroveri kabl itd. Razumem Nova Godina je, meni nista ne znaci ako cu na prvom TV da gledam dva rijalitija (ljudski sljam) jer drugi Tv ne radi a glanc nov kupljen. Da sam mlad i zdrav i ja bi bio negde, ovako osudjen sam na sedenje u kuci i gledanje TV.
 
Ladno će Supernova/mts uskoro imati bolju ponudu od SBB-a, šta ti je to kad te država gura da postaneš No1 operater.
Do juče nisu imali Fox, eto ih sad sa svim kanalima...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Није, понуда канала никад није загарантована. Ипак, ако убацују нове канале постоји добра шанса да мало поскупе. Ето разлога за раскид пре времена без пенала.
 
Pre par godina su ljudi trazili i dobijali raskid zbog izbacivanja nekog decijeg kanala.
 
Zakon kaže, parafraziram, bitno promenjeni uslovi.

Nekome i samo jedan ukinut kanal može da bude bitno promenjen uslov.

Mislim da vredi probati.
Osim što ne znam sta bih drugo uzeo

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Мени јесу битни ови канали, само не знам колико је то основ за раскид. Не би било лоше да се јави неки правник.
 
nažalost mislim da nemaju konkurenciju jer su ostali još gori i sa slabijom ponudom stoga je pitanje, gde preći?

from komsa's A40
 
HGTV je odlican kanal (brdo emisija koje emituje FLN i Travel su njhova produkcija) tako da je ubacivanje ovog kanala umesto FLN-a skroz OK.
Medjutim, izbacivanje AP-a & FN-a je katastrofalno....

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Svojevremeno su tako izbacili i AMC kanale, pa ih posle par meseci vratili. Možda se i sada isto ponovi. Što bi naš narod rekao, tvrde pazar.
 
Ako se uporede vesti na SBB i Telemach Slo portalima, primetna je razlika u načinu objavljivanja vesti o ukidanju kanala. Kod SBB-a naslov je: ’’ Cinestar TV 2 HD i HGTV u ponudi SBB-a’’, a na samom kraju ove vesti piše da se ukida ’’samo’’ 6 dokumentarnih kanala. Slovenci su na kraju obaveštenja napisali da korisnici imaju pravo da raskinu ugovor u roku od 30 dana od dana objavljivanja vesti u skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama.

U ugovoru sa SBB-om član 4 piše da pretplatnik ima pravo na raskid ako se bitno menjaju uslovi, što se može različito tumačiti. Npr. za mene su bitno promenjeni uslovi, jer se ukida Animal kanal koji gledamo već 18 godina i želimo i dalje da ga imamo u ponudi. SBB opet može da kaže da ima pravo na promenu programske šeme.

Animal i FLN su deo START TV paketa, dok su DTX, Science i Food deo HIT paketa. Sve pomenute kanale trenutno imam u okviru paketa koji koristim.

Ako neko uspe da raskine ugovor po ovom osnovu, bez otkaznog roka od 30 dana, nadam se da će na forumu podeliti svoja iskustva.
 
Pre 10 dana sam obnovio ugovor, i meni je ovo velika stavka.. Telekom recimo ima Discovery Showcase HD i Animal Planet u ponudi, jos nisam smislio da li mi je preveliko cimanje da raskidam ugovor i ganjam MTS, ako uopste bude moguc raskid po ovom osnovu.
 
Da li ima neko drugi kod nas sad ove kanale koje će sbb izbaciti (sem animal planeta)? mislim, ako nema , verovatno se neće ni titlovati (za koga?)
 
Koliki je teoretski maksimum sto se tice dl/ul koji bi sbb mogao da pusti da hoce? Mislim na docsis 3.0 ili 3.1 standard, ne znam koji koriste.. Sve se nadam da se dozovu pameti i puste bar 20/30 ul prilikom sledeceg povecanja brzine. Bas se lomim oko prelaska na mts optiku, tj imam je u stanu, net je neuporedivo bolji ali TV je blago receno katastrofa. Osim par hd kanala.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da od toga nema nista. Nisu njima ciljna grupa ljudi kojima je bitan veci upload.
 
Ajde ako neko uspe da raskine ugovor, nek javi.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ako se uporede vesti na SBB i Telemach Slo portalima, primetna je razlika u načinu objavljivanja vesti o ukidanju kanala. Kod SBB-a naslov je: ’’ Cinestar TV 2 HD i HGTV u ponudi SBB-a’’, a na samom kraju ove vesti piše da se ukida ’’samo’’ 6 dokumentarnih kanala. Slovenci su na kraju obaveštenja napisali da korisnici imaju pravo da raskinu ugovor u roku od 30 dana od dana objavljivanja vesti u skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama.

U ugovoru sa SBB-om član 4 piše da pretplatnik ima pravo na raskid ako se bitno menjaju uslovi, što se može različito tumačiti. Npr. za mene su bitno promenjeni uslovi, jer se ukida Animal kanal koji gledamo već 18 godina i želimo i dalje da ga imamo u ponudi. SBB opet može da kaže da ima pravo na promenu programske šeme.

Animal i FLN su deo START TV paketa, dok su DTX, Science i Food deo HIT paketa. Sve pomenute kanale trenutno imam u okviru paketa koji koristim.

Ako neko uspe da raskine ugovor po ovom osnovu, bez otkaznog roka od 30 dana, nadam se da će na forumu podeliti svoja iskustva.

Samo kod Slovenaca dali to obaveštenje da se ima pravo na raskid.
Kod Bosanaca ne ukidaju ništa a kod Crnogoraca ovo za 3 februar menjaju kanal za kanal ali danas im ukdaju nemački RTL.
Od 3. februara Vaš programski sadržaj dodatno ćemo upotpuniti novim kanalima i to – HRT2 i HRT3, Cinestar TV 2 HD, Home and Garden TV HD, a kanale Cinemania i Discovery ćete dobiti u HD rezoluciji.

Istovremeno Vas obavještavamo da se od 01. januara u programskom sadržaju ne nalazi kanal RTL (njemački), dok od 3. februara neće biti DTX, Fine Living, Discovery Science, Animal Planet SD i HD, Food Network i Discovery showcase.
 
Ne košta vas ništa da pošaljete zahtev za raskid, pozovete se na vest i vidite šta će da vam odgovore.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Mailom?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ne mogu da nadjem informaciju da li na TV gde je vezan d3 mini idu svi kanali kao i na TV na koji je povezan eon box? Skoro sam presao na EON paket i za drugi TV sam dobio d3 mini, ali kanali krecu od 003, nemam N1 recimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno