Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cekao 12 dana na instalaciju - oni nazvali ja im rekao da dodju juce. Otisao lepo u Vip i uzeo kucni net. Gotovo za 10 minuta i radi za sada skroz ok.
 
Ja cekao 12 dana na instalaciju - oni nazvali ja im rekao da dodju juce. Otisao lepo u Vip i uzeo kucni net. Gotovo za 10 minuta i radi za sada skroz ok.
Koji si paket uzeo i jel si probao speed test da premeris jel približna brzina paketu?

Sestra hoce da otkaže trio gold, tv upale jednom nedeljno, samo net treba klincima, komp i to je to. Pa se razmišlja da uzme negde samo net.

Kazem joj da uzme android box, ubacimo moj eon, i kad bas hoce nesto TV, mogu da gledaju.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji si paket uzeo i jel si probao speed test da premeris jel približna brzina paketu?

Sestra hoce da otkaže trio gold, tv upale jednom nedeljno, samo net treba klincima, komp i to je to. Pa se razmišlja da uzme negde samo net.

Kazem joj da uzme android box, ubacimo moj eon, i kad bas hoce nesto TV, mogu da gledaju.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Drugarica radi u VIP-u - proverila lokaciju i rekla da uzmem najmanji paket od 100GB (10/2 protok) jer svakako ide brze od toga a nece ici preko 25. Uglavnom ide oko 20 a evo sada i oko 40. Sto se tice GB - to bi trebalo da je dovoljno za neki normalan surf. Ako zafali tu je dodatak da se dokupi i gotovo. TV mi realno ne treba - imam kodi kad zatreba. 1200din plus eventualno taj dofatak ako kupim. Za sada sam zadovoljan.

Screenshot from 2019-11-14 02-46-19.png


Nije VIP kućni net za porodicu sa klincima ;)

Verovatno si u pravu mada koleginica sa posla ima 2 dece i kaze da joj je dosta 150GB. Koriste kodi stalno, youtube a klinci igraju nesto online tu i tamo. Sve zavisi kako ko koristi net.
 
Poslednja izmena:
Sad bas gledam, flesnuo telefon 17.10. od tada potrosnja samo na njemu 22 giga.

Hm, deluje mi malo 100-150 giga mesecno.
 
Sad bas gledam, flesnuo telefon 17.10. od tada potrosnja samo na njemu 22 giga.

Hm, deluje mi malo 100-150 giga mesecno.
Nisam do sada gledao potrošnju ma wifi, ovo je na telefonu, klasična upotreba, ponekad nesto na YouTube pogledam na brzinu, uglavnom kad gledam, gledam preko box-a, gde je potrošnja sigurno kudikamo veća.
Pogledacu druge ponude, gde je net flat, sigurnije je.
Jedino što sam video u vip, nakon potrošenih GB po max brzini, ako se ne dokupi, i dalje se ima net po snizenoj, mislim da je 2 mbit, za surf može da posluži, za neko gledanje HD ne može.
7fa7c4013f6eb7ebbb0c301b6dafdce4.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da li neko imam Giga paket dodatak do 1000/50 i ako ima da odradi test preko LAN kabla i postavi ovde? Hvala unapred.
 
Da li je jos neko primetio (za trecinu u mom slucaju) umanjeni upload poslednjih nekoiko dana? Download je maximalan i nije wireless u pitanju.
Unapred hvala.
 
Nisam siguran da li je za ovu temu ili EON (box): jel neko ima info kako se rangira kvalitet slike na HBO kanalima, "real time" vs HBO OD (koliko vidim na Eonu je max 7mpbs, na D3 nemam pojma) vs HBO GO?

Drugim recima, sta gledati kod kuce?
 
DAnas su me konacno pozvali nakon 10 dana i ponudili ono sto imaju. Prvobitno sam im trazio da sa sadasnjen trio silvera predjem na eon full i da 24 meseca placam po cenu trio silvera 3499 din umesto 3999 koliko je eon full. Pozvali su i rekli da moze ali 12 meseci posle redovna cena. Zamalo da prihvatim, ali rekose mi cudno stvar....Eon box se ne dobija standardno nego moram da doplatim za nejga 6990 din? Jel ovo realno? I to u full eon paketu, iako na sajtu nigde ne pise da se doplacuje ( pise samo dodatni eon box se placa 6990 )
 
DAnas su me konacno pozvali nakon 10 dana i ponudili ono sto imaju. Prvobitno sam im trazio da sa sadasnjen trio silvera predjem na eon full i da 24 meseca placam po cenu trio silvera 3499 din umesto 3999 koliko je eon full. Pozvali su i rekli da moze ali 12 meseci posle redovna cena. Zamalo da prihvatim, ali rekose mi cudno stvar....Eon box se ne dobija standardno nego moram da doplatim za nejga 6990 din? Jel ovo realno? I to u full eon paketu, iako na sajtu nigde ne pise da se doplacuje ( pise samo dodatni eon box se placa 6990 )
Meni rekli 50% priključna taksa, lagano ih odbio :).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ali na sajtu pise + eon box uz taj paket.. Nigde ne pise da se on placa. Sta je cilj onda? Android box mogu da kupim i ovako kvalitetniji od tog, razumeo bih da je drugi uredjaj za drugi tv...ali reklamiras uslugu i naplacujes ili ostajes na obicnom resiveru, pritom uzimas eon full paket, dakle ne osnovni gde jasno pise da ne ide eon box..

EDIT: konkretno drugo pitanje, ugovor mi je istekao pre 2-3 meseca, zeim da predjem kod drugog provajdera? Kakva je procedura? oktazujem sam u SBB ili?
 
Poslednja izmena:
konkretno drugo pitanje, ugovor mi je istekao pre 2-3 meseca, zeim da predjem kod drugog provajdera? Kakva je procedura? oktazujem sam u SBB ili?

da traze da odkazes i onda ti otmu pare za jos medec dana od dana otkazivanja...
 
Meni su ponudili nista posle svega ... Ja im napisao ok, jel moze nova uo da se potpise ista kao stara sto je, tj trio god po ceni silvera na sva 24 meseca ... I dalje bez odgovora
 
Ali na sajtu pise + eon box uz taj paket.. Nigde ne pise da se on placa. Sta je cilj onda? Android box mogu da kupim i ovako kvalitetniji od tog, razumeo bih da je drugi uredjaj za drugi tv...ali reklamiras uslugu i naplacujes ili ostajes na obicnom resiveru, pritom uzimas eon full paket, dakle ne osnovni gde jasno pise da ne ide eon box..

Ja bih ovako uradio...otisao do poslovnice, ako mi na salteru isto kazu, trazio razgovor sa sefom, usput bi zahtevao imena svih sa kojima sam razgovarao. Ukoliko i sef kaze isto, napisao bi detaljnu prijavu Ratelu a istovremeno bi poslao mejlove raznim Kuririma, Telegrafima...Znaci zajasio bi ih samo tako, jer to sto su ti rekli je krajnji bezobrazluk.

edit

A, pa evo sta im pise u cenovniku - "Trio Silver iTrio Goldpaketa,ukoliko se opredele za EON Full paket,plaćaju naknadu za priključnu taksu koja je umanjena za 50% od redovne komercijalne cene za EON Smart Box i oslobađaju se plaćanja mesečne rente."

Tako da...
 
Poslednja izmena:
Ali na sajtu pise + eon box uz taj paket.. Nigde ne pise da se on placa. Sta je cilj onda? Android box mogu da kupim i ovako kvalitetniji od tog, razumeo bih da je drugi uredjaj za drugi tv...ali reklamiras uslugu i naplacujes ili ostajes na obicnom resiveru, pritom uzimas eon full paket, dakle ne osnovni gde jasno pise da ne ide eon box..

EDIT: konkretno drugo pitanje, ugovor mi je istekao pre 2-3 meseca, zeim da predjem kod drugog provajdera? Kakva je procedura? oktazujem sam u SBB ili?

Piše ti u Akcijskom cenovniku,samo ili su oni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i pa neumeju svoju ponudu da razumeju pa su čitali Ponuda-sa-cenovnikom
gde je priključna taksa 6900 + 290 mesečno za rentu ili ti nisi dobro razumeo da na 6900 imaš 50% popusta i da si oslobođen mesečne rente

Ovo je njihova ponuda iz Akcijskog cenovnika što se tiče eon boksa
Pretplatnici Promo TEL, Duo TEL Silver, Duo TEL
Gold, Duo NET Silver, Duo NET Gold, Flat, EON
Light Duo, EON Full Duo, Trio Silver i Trio Gold
paketa, ukoliko se opredele za EON Full paket,
plaćaju naknadu za priključnu taksu koja je
umanjena za 50% od redovne komercijalne cene
za EON Smart Box i oslobađaju se plaćanja
mesečne rente.
 
Jel neko imao uvecan iznos racuna? Racunali su mi 900 din za Cinestar i Pink kao dokupljene opcije a to imam od kad imam i sbb
 
Koji paket imaš?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Podsetiću korisnike SBB-a, da ako žele da rskinu ugovor to urade 30 dana unapred. Jer će vas u suprotnom dužiti i za tih 30 dana iako nemate opremu kod sebe, i vrlo brzo angažovati agenciju za naplatu duga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno