Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ giovanni
Mislio sam da su mozda ukinuli rentu za napredne uredjaje, kao sto su ukinuli onih 290din za d3 mini i cam modul, ali nista od toga. Hvala.
 
jel se nekom desava da skoro konstantno kada ide na gledanje unazad da mu izbaci poruku da je d3 nema signal, da se provere kablovi i da se pozove 19900??? vec neko duze vreme mi se to desava kad hocu da gledam bilo koji kanal unazad. uspem tek iz 20tog puta. u vecernjim satima je bolja situacija. nekad iz prve a nekad iz drugog pokusaja. gledanje u real vremenu je potpuno ok bez seckanja a kvalitet je odlican dok kad pokusavam da gledam nesto od ranije, pocinje sa jakom pikselizacijom pa izbaci pomenutu gresku da se provere kablovi jer d3 nema signal.

Meni se ovo nekada desi, a nekada premota i onda počne strašno da secka (na Sport Klub HD kanalima), da se gubi zvuk i slično, nemoguće za gledanje, pa posle restarta uređaja nekad se popravi, a nekad ne. U isto vrijeme live radi normalno.
 
Treba mi savet. Vec skoro pola godine ako ne i duze imam problem sa internetom, nestabilna veza, download zalostan. Imam trio gold paket pa bi brzina trebala da bude 100 mb/s, a kod mene jedva da prelazi 40. Menjali mi ruter pre par meseci sa Cisco 3925 na sad trenutni 3928s i ista prica. Znaci godinu dana ih tolerisem i nateram se da im pisem na Fb i javi mi se neki Pedja koji prica sablonske pricice za malu decu, mozete da pretpostavite. Ukratko, ne daju mi Ubee, iako mi po paketu pripada, jer oni su samo za nove korisnike kako kaze Pedjica. Sta raditi, imate neki savet, sugestiju? Ćerati se i dalje ili kaput? [emoji2]
 
Možda je glupo pitanje, jel to brzina preko wifi ili preko mrežnog kabla? :)


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Brzinu downloada će ti garantovati samo na kablu, za wifi će ti reći da zavisi od više faktora i otkačiće te.
 
To vec znam, zato kazem sablonske price. [emoji846] I sta sad, da se pomirim sa ovim da je jedino resenje mrezni kabl?Jel ima neko brzinu pribliznu paketu ali preko wifi?
 
Na 3928s Wife nikom ne prelazi 40-50mbps i to uz sam ruter.Samostalno ni jedan uređaj ne može da postigne punu brzinu na wifi koju imaš ali ako skidaš nešto na više uređaja ne dele tih 40-50mbps nego će svaki imati maksmalnu brzinu koju može pa će tako da gura do brzinu koju imaš u svom paketu.
 
I dalje me zavlace po pitanju 5 meseci za po dinar koje sam dobio preko KP-a, svaki put dobijem odgovor zvace vas neko. Napisao sam i ratelu tako da cemo videti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam ja. Ali samo na mreži koje je na 5GHz. Na 2.4 mi je download oko 2/3.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Na 3928s Wife nikom ne prelazi 40-50mbps i to uz sam ruter.Samostalno ni jedan uređaj ne može da postigne punu brzinu na wifi koju imaš ali ako skidaš nešto na više uređaja ne dele tih 40-50mbps nego će svaki imati maksmalnu brzinu koju može pa će tako da gura do brzinu koju imaš u svom paketu.

Imam ja. Ali samo na mreži koje je na 5GHz. Na 2.4 mi je download oko 2/3.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Hvala momci! Sad mi malo jasnije.
 
jel se nekom desava da skoro konstantno kada ide na gledanje unazad da mu izbaci poruku da je d3 nema signal, da se provere kablovi i da se pozove 19900??? vec neko duze vreme mi se to desava kad hocu da gledam bilo koji kanal unazad. uspem tek iz 20tog puta. u vecernjim satima je bolja situacija. nekad iz prve a nekad iz drugog pokusaja. gledanje u real vremenu je potpuno ok bez seckanja a kvalitet je odlican dok kad pokusavam da gledam nesto od ranije, pocinje sa jakom pikselizacijom pa izbaci pomenutu gresku da se provere kablovi jer d3 nema signal.
Meni se ta poruka javljala dok mi je usb stick bio uključen u uređaj.

Jedva sam provalio šta je pošto se nije dešavalo uvek.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni se to dešava kad kvalitet signala opadne na ispod 50% a često opada. Kad je preko 50% tek ponekad se pojavi taj problem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Imam SBB vec nekih nedelju dana a jos uvek nisam provalio kako se koristi TV unazad. Ako sam dobro razumeo, progress bar linija kod programa treba da bude plava a ne siva? Meni je to kod svakog kanala siva... Znam da treba net u D3, ali to ima sigurno jer pise da ima IP, ruter ga vidi a i reaguje kad resetujem preko Mojsbb. Da li sam ja glup ili su oni "zaboravili" da mi upale tu opciju? Inace imam trio gold.
 
Odeš na kanal koji može da se vraća, npr sportklub 1, dole strelicom pomeriš unazad na neku emisiju što je već bila, klikneš na ok i izbaciće ti opciju gledaj ispočetka.. Posle kada počneš da gledaš ispočetka moći ćeš da ideš fast forward i pauza i to..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja tu imam samo "Info"

I meni se to desilo isto sam prikljucen pre nedelju dana, iskljuci ovaj D3 iz napajanja pa ukljuci ponovo, meni je proradilo tipa posle 2-3 restarta. Po recima ovog servisera sto mi je menjao ruter, jer je prvi gubio napajanje, ubee i pds2100 nemaju bas najbolju komunikaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre nego sto restartujes D3 risiver prebaci mrezni kabal koji ti iz njega ide u UBEE iz 3. u 4. ili 4. u 3. port pa ga onda restartuj. Kad pritsnes EPG proveri na onik kanalima gde je linija plava a ne siva, njih mozes da vracas
 
Imam SBB vec nekih nedelju dana a jos uvek nisam provalio kako se koristi TV unazad. Ako sam dobro razumeo, progress bar linija kod programa treba da bude plava a ne siva? Meni je to kod svakog kanala siva... Znam da treba net u D3, ali to ima sigurno jer pise da ima IP, ruter ga vidi a i reaguje kad resetujem preko Mojsbb. Da li sam ja glup ili su oni "zaboravili" da mi upale tu opciju? Inace imam trio gold.
Скини филтер који су ту ставили између самог d3 и прикључка у зид. Тај филтер онемогућава да добије уређај IP адресу, па због тога немаш враћање.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma kakav filter, sigurno nije stavljen.

Vidi u menu>podesavanja>tehnicka podesavanja > sistem info. Da li ima IP? Da li je za EPG izvor postavljeno ONLINE?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Imam par pitanja kod opcije vraćanja u nazad:
1. Da li je moguće pauzirati vraćeni kanal (npr. film), otići na drugi kanal i pogledati npr. rezultat neke utakmice a zatim se vratiti na kanal gde je pauziran film i nastavit sa gledanjem. Probao sam, međutim kada se vratim na kanal gde sam pritisnuo pauzu mogu samo iz početka da gledam (eventualno da premotavam tamo gde sam pauzirao).
2. Kod vraćenog kanala (npr. utakmica) može li se otići direktno na npr. 30 min. ili se mora ručno premotavati?
3. Vraćanje npr. 5 dana unazad može preko tastera OPTION, gde se mora zadati dan, vreme (npr. 14-16h) pa izabrati emisiju/utakmicu/film. Postoji li drugi lakši način za vraćanje? Kod EON-a je to lepo rešeno, međutim moji televizori ne podržavaju EON.
 
Prvo : ne može.. Čak i kad samo pauziraš posle određenog vremena se sam odpauzira.

Drugo: moraš ručno.

Treće: listaš unazad na zadatom kanalu emisije na strelicu

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Drugo: ne moraš ručno, možeš tasterima levo i desno na prstenu oko dugmeta OK da se pomeraš po 15 minuta unapred i unazad kad na ekranu nije prikazan EPG.
 
Prvo ne može kroz D3, ali može u kombinaciji sa analognim signalom tj promenis source na običan antenski kabl pa posle vratiš na D3 tamo gde si stao.
 
Poslednja izmena:
Da li je IP 10.x ili 192.168.x?

PDS2120?

Sta imas od opcija u Sistem info?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Pogresan port. Imas ip lokalnog dns u ruteru. Promeni port lan kabla na ruteru.
Uzmi sa rezervom jer nikad nisam imao box bez modema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno