Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako sam na jednnom mestu okruzen sa vise korisnika koji salju u etar unify signal,da li cu videti svakog od njih u wi fi listi ili cu videti samo jedan signal?
 
Ako sam na jednnom mestu okruzen sa vise korisnika koji salju u etar unify signal,da li cu videti svakog od njih u wi fi listi ili cu videti samo jedan signal?

Vide se svi UniFi sa različitim MAC adresama i jačinom signala. Što se povezivanja tiče, verovatno se automatski povezuje na onaj sa najjačim signalom. Kod mene uvek ima barem 2-3 UniFi signala u blizini i svi se vide i u listi i u WiFi analyzer-u.
 
Ti mora da imaš neku super tehniku kad vidiš više unifi mreža. Ja sam uvek video jednu. Moraću da uzmem novi telefon [emoji20][emoji53]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
On misli na wifi analyzer app...

Sent from my P8Lite using Tapatalk
 
Hvala za info.
Mene muči android koji nema napredna podešavanja za wi-fi.
Ne mogu da unesem parametre za Unify.Da li ima neka android app da sa njom premostim problem?
U nekoj najgoroj varijanti,da li bi radilo preko hotspota,da sa drugog uređaja prebacim unify na android i da gledam sve d3go kanale kao da sam na sbb mreži?
 
Poslednja izmena:
Mene muči android koji nema napredna podešavanja za wi-fi.
Ne mogu da unesem parametre za Unify.Da li ima neka android app da sa njom premostim problem?

Greška je moja što nisam razmislila pre nego što sam napisala post o UniFi. Toliko ima tih UniFi mreža u okolini da skoro svaki dan otvaram WiFi analyzer! Ja sam pre neki dan komšinici unela parametre za UniFi na prastarom telefonu Galaxy Ace koji koristi Gingerbread. Identifikacija je uspela iz prvog pokušaja.
 
Pozdrav svima.
Nisam kod SBB-a ali imam home gateway CISCO EPC3925 i pretpostavljam da dosta ljudi kod SBB-a ima ovaj ruter pa zato pisem u ovoj temi o SBB-u.
Zapravo zanima me sledece:
Hteo bih da ugasim (blokiram) sav internet saobracaj posle 01h pa sve do 07h ujutru svake noci, a da ne gasim ruter fizicki iz struje ili na dugme!
U opcijama rutera vidim da takva mogucnost postoji ali mi nikako ne uspeva da to i podesim, pa svi koji imaju ovakav ruter ili su to vec probali na svom neka objasne kako da to uradim? :)
 

Prilozi

  • Restrikcija.jpg
    Restrikcija.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 179
  • Restrikcija 1.jpg
    Restrikcija 1.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 170
Poslednja izmena:
Hvala za info.
Mene muči android koji nema napredna podešavanja za wi-fi.
Ne mogu da unesem parametre za Unify.Da li ima neka android app da sa njom premostim problem?
U nekoj najgoroj varijanti,da li bi radilo preko hotspota,da sa drugog uređaja prebacim unify na android i da gledam sve d3go kanale kao da sam na sbb mreži?

UniFi.jpg

Ima i posebna tema za Unifi.
 
Pozdrav,
Upravo mi istice 2-godisnji ugovor sa Trio gold paketom.
Pitanje je sta mogu da trazim pri obnovi kao popust a da ima smisla. Neko ranije rece da je dobio ugovor za Trio gold Extra po ceni obicnog Trio gold paketa.
 
Nesto mi nije poznato da SBB daje bilo sta prilikom obnove ugovorne obaveze, eventualno ta neka promocija 6 meseci skuplji paket po ceni trenutnog (jeftinijeg).
 
U pravu si ima samo 6 meseci jaci paket po ceni slabijeg, sto sam i uzeo.
Nego uradio sam tracert i rekao bih da nisam iza cgnata, ali mi je drugi hop uvek timed out.
Da napomenem da je u pitanju ethernet 1gbps konekcija do modema.

Tracing route to google.com [172.217.22.238]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 * * * Request timed out.
3 5 ms 7 ms 10 ms ns-he-m-1-pc3.sbb.rs [89.216.4.128]
4 12 ms 10 ms 7 ms NSTEMP.sbb.rs [89.216.6.136]
5 16 ms 14 ms 15 ms bg-ne-m-0-hu6-0.sbb.rs [89.216.5.246]
6 17 ms * 11 ms peer-AS15169.sbb.rs [82.117.192.2]
7 12 ms 12 ms 12 ms 209.85.248.54
8 34 ms 31 ms * 66.249.95.11
9 30 ms 30 ms 31 ms 108.170.247.113
10 30 ms 31 ms * 209.85.252.183
11 31 ms 32 ms 31 ms muc11s02-in-f14.1e100.net [172.217.22.238]

Trace complete.

Imam i poprilican gubitak paketa, ovo je ping ka google.com
Da li je ovo dovoljno za reklamaciju?

Ping statistics for 172.217.19.110:
Packets: Sent = 144, Received = 124, Lost = 20 (13% loss),
 
Poslednja izmena:
Pa logično da ostaje na tom jačem za koji je potpisao ugovor po ceni slabijeg, teško je od njih izvući nešto više. Ispravka, ona promocija uz Telenor broj im je jedina svetla tačka, uz Gold Extra daju HBO premium i 50% više min/sms/MB na tom broju, što nije loše, samo HBO košta ~700din mesečno.
 
Poslednja izmena:
Ima jos nesto pri obnovi ugovora. I da nisam uzeo jaci paket dobije se Pickbox na celo trajanje ugovora i neki filmski kanali mislim da je Cinemax u pitanju.
 
Pozdrav,
Upravo mi istice 2-godisnji ugovor sa Trio gold paketom.
Pitanje je sta mogu da trazim pri obnovi kao popust a da ima smisla. Neko ranije rece da je dobio ugovor za Trio gold Extra po ceni obicnog Trio gold paketa.

Pravac u korisnicki servis i tamo se dogovori.Ja sam ovde u bg otisao u glavnu poslovnicu u kralja petra i dobio sam trio gold extra po ceni trio golda i to svih 24 meseca.I to je proverena informacija i tacna sto posto.Inace na sajtu im i dalje stoji to da je popust samo prvih sest meseci jer sbb voli da pilicari i da bi izboksovao bolji popust moras da odes direktno u sbb poslovnicu.Znaci nista preko telefona i nista da odes u neku poslovnicu koja nije sbb.Imaju neke agencije koje rade za sbb i kod njih se isto ne moze dobiti ono sto mozes kad odes direktno u sbb.
 
A npr. da se traži PDS 3121 za drugi TV i oslobađanje rente od 290 rsd u toku trajanja ugovorne obaveze? [emoji4]
 
Jga vec sam potpisao, sad gledam da sredim veliki gubitak paketa i dobijem ovaj novi modem UBEE EVW32C, navodno bolje radi od Cisca koji trenutno imam.
 
A npr. da se traži PDS 3121 za drugi TV i oslobađanje rente od 290 rsd u toku trajanja ugovorne obaveze? [emoji4]

Pokusaj nista te ne kosta.Ja sam hteo gold premium paket po ceni trio gold ekstra i rekli su mi da nemaju takvu akciju.Ali da moze trio gold extra po ceni trio golda.I ja onda potpisao.Mada sam hteo da im ostavljam vise love jer bih placao oko 4300.Ali oni nece da me bacaju u dodatni trosak.:d
Posle citam ovde u temi da se neko javio i da je dobio gold premium da koristi a da placa trio gold extra.
Jednostavno nema pravila.Kako ko uspe da se isciganise u poslovnici tako ce i proci.:D
 
У СББ стигла нова серија HG, производња 02/2017 године, у питању је Technicolor EPC3928S v2 (фирма која је купила део компаније Cisco за 550 милиона долара), иначе препакована верзија модела CISCO EPC3928AD из 2014 године и без УСБ порта. У опцијама тј. коду постоји рад на 5Ghz *WiFi* али та опција је закључана тј. само на 2.4Ghz, нисам сигуран за модел Cisco EPC3928 (модем) i Cisco EPC3925 (модем), према спецификацијама произвођача имају подршку за 5Ghz WiFi, а ова верзија новог HG је по добром старом обичају мало "осакаћена" :)

$_20.JPG

ПС: Ово је слика како модем изгледа (визуелно :) ), а на месту логотипа Cisco пише Technicolor, све остало је исто као и firmware. Једино што нисам сигуран, пошто је ово "фришка" верзија, да ли у себи има чип за дуал WiFi 2.4/5Ghz или је само на 2.4Ghz. За моделе EPC3928/3925 сам написао да имају подршку на 5Ghz, као опциони додатак, вероватно по спецификацијама провајдера, као што је на пример Ziggo, који нуди те модеме са подршком на 5Ghz.

Ево и чињенице за подршку на 5Ghz EPC3925 и EPC3928

EPC3925 - https://www.ziggo.nl/klantenservice.../#Cisco/Cisco EPC 3925 Wi-Fi modem/ZiggoXXXXX
EPC3928 - https://www.ziggo.nl/klantenservice...PC 3928 Wi-Fi modem/Ik-wil-zelf-kunnen-kiezen

Model: EPC3928S
Hardware Revision: 2.00
MAC Address: **:**:**:**:**:**
Bootloader Revision: 2.4.0_R1
Current Software Revision: e3928-ES-16-E11F-c5200r55113-161104c
Firmware Name: e3928-ES-16-E11F-c5200r55113-161104c.bin
Firmware Build Time: Nov 4 15:18:39 2016
 
Poslednja izmena:
Imam i ja ovu verziju.

Datum proizvodnje je 05/2016, model EPC3928S, hw verzija 2.0


edit, koliko sam uspeo da vidim kroz otvore na samom uredjaju, na PCB se nalazi samo jedna wifi (ali su ostavljeni pad-ovi za drugu), izguglah ovu sliku EPC3928 (http://i.imgur.com/RUyYZwE.jpg) gde se lepo vidi da ocito neke verzije 3928 poseduju 2 wifi kartice, verovatno je jedna 2.4, a druga 5GHz.
 
Poslednja izmena:
Naravno da postoje i verzije sa 5GHz, tako i pise u specifikacijama uredjaja. SBB je mudro odlucio da ustedi koju paru kupujuci jeftiniji uredjaj.
Pozdrav
 
Kao sto je mudro odlucio da ustedi uvodjenjem CG NAT, a nadamo se i nekom novom mudrom povecanju cena.
 
edit, koliko sam uspeo da vidim kroz otvore na samom uredjaju, na PCB se nalazi samo jedna wifi (ali su ostavljeni pad-ovi za drugu), izguglah ovu sliku EPC3928 (http://i.imgur.com/RUyYZwE.jpg) gde se lepo vidi da ocito neke verzije 3928 poseduju 2 wifi kartice, verovatno je jedna 2.4, a druga 5GHz.

Одлично си приметио :) Ево и слике директно из модема... https://ibb.co/dBxzT5 :D Могли су бар да комплетнирају један HG, овако само половично, а премиум верзије наплаћују... баш неки чудан пословни потез.... Ова верзија има подршку само за 2.4Ghz, WiFi сигнал исти као и код EPC3925 нема никакве разлике...

Има код кинеза да се купе "PCB WiFi" антенице :) 2.4G/5G/5.8G Dual band Omni PCB Antenna With IPX Connector WIFI Internal
 
Poslednja izmena:
Ja takav uredjaj imam od septembra 2015-te. Ocajan signal ima.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno