Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raspitivao sam se oko optike sa tipom iz sbb-a koji to radi za pravna lica. Kaze da ce po njegovoj proceni optika za fizicka lica zaziveti za 3-5 godina.. Za obicne korisnike.. I najverovatnije ne u ftth obliku.. Ince ako nekome treba , 130e mesecno je 20mb optika do kuce, prikljucak se ne placa..

Nego sta ima novo sa d3 uredjajima, dajte jos korisnih informacija ... Jel rade svi usb portovi, ja sam popizdeo sto OD MOG HG- a NE MOGU DA NAPRAVIM FILE SERVER!!1
 
Mogu li sa UniFon app da pozovem svoj SBB broj?

Tipa, javljam se iz inostranstva?

(Jer UniFon app vezuje se za konkretni broj, zvoni kad i fiksni broj i slicno.)
 
Ince ako nekome treba , 130e mesecno je 20mb optika do kuce, prikljucak se ne placa..

Da li je SBB to malo promenio poslovnu praksu pa dozvolio uvođenje optike do kuće i za fizička lica, ili je to za pravno lice tj. uslovi za koje si pitao. Lično znam da SBB nije hteo da razgovara o soluciji za fizička lica i to su glatko odbijali, a sa pravnim sve OK.... Ako je za fizička lica to je više-manje ok cena za simetrični link 20/20 i da li si pitao za još neke brzine?

Hvala na odgovoru
 
ljudi imam problem sa sbb-om, juce mi je upstream channels kad udjem u modem sa tri kanala pao na dva a danas na jedan. zvao sam ih i oni me ubedjuju da to tako treba pa mi treba savet dal to tako treba?
ovo su mi parametri:

Downstream Channels


Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.2 dBmV 41.4 dB
Channel 2: 0.8 dBmV 42.6 dB
Channel 3: 0.6 dBmV 42.3 dB
Channel 4: -0.3 dBmV 41.4 dB
Channel 5: -0.8 dBmV 40.8 dB
Channel 6: -0.4 dBmV 40.6 dB
Channel 7: -0.2 dBmV 40.9 dB
Channel 8: -0.2 dBmV 40.8 dB


Upstream Channels


Power Level:
Channel 1: 40.5 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Znaci mi savet...Hvala...
 
Poslednja izmena:
Da li je SBB to malo promenio poslovnu praksu pa dozvolio uvođenje optike do kuće i za fizička lica, ili je to za pravno lice tj. uslovi za koje si pitao. Lično znam da SBB nije hteo da razgovara o soluciji za fizička lica i to su glatko odbijali, a sa pravnim sve OK.... Ako je za fizička lica to je više-manje ok cena za simetrični link 20/20 i da li si pitao za još neke brzine?

Hvala na odgovoru

Ne moze na fizicko lice, ali kaze da jednostavno nadjes nekog ko ima firmu i na njega uzmes, da su mnogo popustili na tom polju. Meni to nije problem, vec novac naravno. Dl ul su simetricni, mislim da je 50mb oko 170e. Takodje mi je rekao da mozes da se dogovoris sa njima, da platis troskove prikljucka, a da ti bude niza cena paketa.. Ili da ne platis troskove prikljucka, a placas po gore navedenim cenama. I da, ide jedan kabal od cvorista do tebe, nema nikakvih smetnji.. To je vrh stvarno, ali puno para za nas obicne ljude u Srbiji krastavac.. Doduse ovo i jeste za pravna lica..
 
Jel zna neko da mi kaže, a ja ne znam gde tačno da pitam pa rekoh ovde... D3 v2 tj Cisco 4682DVB, koliko sati snimanja TV programa staje na 32GB USB fleš? Nisam to ranije koristio, i juče rekoh ajd da snimim Đoković - Federer i stao je ceo meč ali kako je on prekinuo snimanje nakon završetka prenosa (ono, označiš emisiju koju da snimi i on prekine kada se ona završi, 5-10 min kasnije zavisi kako podesiš), ne znam koliko je još ostalo mesta.

SDTV, ne HDTV
 
Napisao sam ti na SBB forumu... Nisam video da si i ovde pitao...


Pozdrav!
 
Razmisljam da predjem sa Telekoma na Sbb-ov fiksni telefon. Dajte neka iskustva... Ima li prekida? Jel ima caller ID i da li se doplacuje i koliko? Kvalitet veze, kako cujete, kako vas cuju? Na koncu svega, da li se vama isplatio prelazak? Da li je to pametan potez?
 
Jel zna neko da mi kaže, a ja ne znam gde tačno da pitam pa rekoh ovde... D3 v2 tj Cisco 4682DVB, koliko sati snimanja TV programa staje na 32GB USB fleš? Nisam to ranije koristio, i juče rekoh ajd da snimim Đoković - Federer i stao je ceo meč ali kako je on prekinuo snimanje nakon završetka prenosa (ono, označiš emisiju koju da snimi i on prekine kada se ona završi, 5-10 min kasnije zavisi kako podesiš), ne znam koliko je još ostalo mesta.

SDTV, ne HDTV

Zavisi od sadrzaja programa, ali generalno sat vremena je oko 4GB SD, 8GB HD.
 
Razmisljam da predjem sa Telekoma na Sbb-ov fiksni telefon. Dajte neka iskustva... Ima li prekida? Jel ima caller ID i da li se doplacuje i koliko? Kvalitet veze, kako cujete, kako vas cuju? Na koncu svega, da li se vama isplatio prelazak? Da li je to pametan potez?
Moje iskustvo - uzeo sam SBB telefon cim je poceo sa radom. Imao sam probleme prvih par nedelja dok sve nije leglo, razne probleme. To je i danas uglavnom kao neko pravilo da se imaju neki problemi na pocetku koriscenja. Kazem "neki" jer nikada nisu isti pa cak ni trajanje, od par dana do nedelju ili deset dana. Nemam pojma zasto ali svi to prodju. Kad se to nesto sve namesti ili sta vec onda se retko kada javi neki problem a brzo se resava.

Ne znam na koje prekide mislis ali kad radi - radi bez problema. Mnogo je bolji signal nego kod Telekoma, kvalitetniji i bar za trecinu se jace cuje, glasnije. Nema nikakvih "smetnji" tipa sum, brum, krcanje, zujanje... sve je kristalno cisto i jasno. Da napomenem, ja nisam odjavio Telekomov broj, imam obe linije, oba broja, tako da poredjenje nije napamet (poredio sam koristeci isti telefonski aparat). Caller ID i poziv na cekanju i jos mnoge stavke su besplatne (za razliku od Telekoma).

E sad, moras da znas unapred da ne bude posle frke. Kad nema struje nema ni Telefona. Kad nema Internet-a nema ni Telefona. Kad ne radi modem/HG nema ni Telefona. Kad nema kablovskog signala nema ni Telefona.

Inace, ja u Premium paketu imam 1,500 minuta ka fixnim brojevima u Srbiji i 200 minuta ka Zona 1 brojevima u inostranstvu. U svakom slucaju se vise isplati nego Telekom broj, i po ceni i po kvalitetu - osim nabrojanog iz prethodnog pasusa, naravno.

Ima i korisna aplikacija UniFon za mobilne telefone. Mozes da koristis svoj fixni SBB broj i van kuce, putem mobilnog, gde god ima dzabe WiFi (ili svoj DATA sa mobilnog paketa ali to nije bas jeftino, nije mnogo skupo ali nije "dzabe"). Ali i svuda u svetu. Nisam probao to u inostranstvu ali kazu ljudi da radi bez problema.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pa nemas ni ovako kad nema struje...tj dzaba ti signal kada retko ko jos drzi one stare telefone kojima ne treba dodatno napajanje struje.
 
Jasno je to ali ipak imas opciju. Hvala na pojasnjenjima
 
Pa nemas ni ovako kad nema struje...tj dzaba ti signal kada retko ko jos drzi one stare telefone kojima ne treba dodatno napajanje struje.
Imam ja i taj stari. Samo jednom mi je zatrebao u zadnjih, recimo, vise od 10 godina. Pre neku godinu mi se istrosi baterija na jednom mobilnom jos tokom dana a predvece i na drugom ali krenem kuci i "nema veze, stavicu na punjac". Dodjem kuci kad cela ulica nema struje. :) Ubacim kola u garazu, nadjem taj stari telefon (odlozen u kutiji sa ostalim "za svaki slucaj" predmetima) pa kuci, ustekam u zid, javim sta se desava kome sam trebao... :)

Ali svakako ima malo ludaka kao ja sto cuvaju neke tako bezvezno nepotrebne stvari...


Pozdrav!
 
Pozdrav svima,
Pogotovo korisnicima koji od sinoc, tacnije od 12h pa do sad nisu imali interneta, sitnica 12 sati :) SBB
Salu na stranu ali u moderno vreme 12 sati bez interneta stvarno ne bi smelo da se dogadja! Izgubio sam dobar posao i klijenta samo zato sto nisam imao vezu sa bazom.

Postoje 2 vrste ljudi:
1.Oni kojima internet treba za Bench,Youtube,FB i td takvim korisnicima ako se zale krastavac razumem saosecam se sa njima kada ostanu bez neta krastavac deseva se sta ces..

2.I neko kome posao zavsi od neta e sa takvim ljudima ne mogu nikako da ih zalim ni malo jer ako je vec tako onda lepo molim ADSL,Kablovski net,USB internet mreza i jos neki internet prikljucak znam bio sam u toj situaciji i zato mi se nije desilo da sam ostao bez neta tako da ako ti posao zavisi od neta a ti imas jednog provajdera i oslanjas se na njega onda samo to pokazuje tvoju neozbiljnost ... Toliko o tome...
 
Naravno da imam malu, fiksno-žičanu "bananicu" u fioci ispod ... u kompletu sa bat. lampom.
Mnogo ste se vi opustili, a kad udari zemljotres, bombardovanje, havarija, cunami, ovo, ono ... đavo će vam biti kriv.

Nego jel' radi Fax kroz taj SBB-ov SIP?
 
Danas sam pronašao Unifon aplikaciju na AppStore za iOS uređaje i ono što mi je upalo u oči je da aplikacija traži pristup kontaktima koje će potom prebaciti na SBB/Telemach servere... Naravno da nisam dozvolio.

Probaću je ovih dana, baš da vidim i koliko troši bateriju.
 
Postoje 2 vrste ljudi:
1.Oni kojima internet treba za Bench,Youtube,FB i td takvim korisnicima ako se zale krastavac razumem saosecam se sa njima kada ostanu bez neta krastavac deseva se sta ces..

2.I neko kome posao zavsi od neta e sa takvim ljudima ne mogu nikako da ih zalim ni malo jer ako je vec tako onda lepo molim ADSL,Kablovski net,USB internet mreza i jos neki internet prikljucak znam bio sam u toj situaciji i zato mi se nije desilo da sam ostao bez neta tako da ako ti posao zavisi od neta a ti imas jednog provajdera i oslanjas se na njega onda samo to pokazuje tvoju neozbiljnost ... Toliko o tome...

Ok, znaci iz odgovora ako se oslanjam na SBB profesionalizam jako sam "neozbiljan".
PRIHVATAM!

U buducnosti cu da drzim "za svaki slucaj" u pripravnosti "ADSL,Kablovski net,USB internet mreza i jos neki internet prikljucak " iiii goluba pismonosu za svaki slucaj zlu netrebalo, hvala.
 
Naravno da je SBB kriv, ali morao si da se snadjes bolje, a ne da bespomocno gledas kako gubis posao zbog tehnickih smetnji.
 
U pravu su ljudi, moras kao Kosta Kojot da imas "Plan B" uvek u pripravnosti.
 
Moje iskustvo:
- ADSL mi je pucao u proseku jednom mesečno (obično na kratko).
- Kablovska kada radi "kako treba" puca jednom nedeljno na reda 5 minuta (dok HG ponovo pronađe kanal i nakači se).
- Uglavnom ne radi kako treba, pa puca 3-4 puta dnevno.
Zato imam uključen Telenor 3G WiFi da pokrije te "rupe" ili nestanak struje (plus mts USB 3G modem u rezervi ako ni to ne radi).
Da, bili su jedno 10-12 puta, izmenjali sve i ne mogu da poprave, dok se ne "aktivira optički kabl do zgrade", možda.
Ukratko: ništa od toga nije profesionalno rešenje, ko radi nešto ozbiljno.
 
Danas sam pronašao Unifon aplikaciju na AppStore za iOS uređaje i ono što mi je upalo u oči je da aplikacija traži pristup kontaktima koje će potom prebaciti na SBB/Telemach servere... Naravno da nisam dozvolio.

Probaću je ovih dana, baš da vidim i koliko troši bateriju.
Svaka aplikacija za chat ili razgovore traži pristup kontaktima (wa, viber, skype, ring+, zoiper...)
 
Naravno...kako drugacije da radi ako nema pristup necemu sto joj je potrebno za rad.
 
Ok je app, koristim je ja vec par dana.. Samo mi se desava da mi zvoni fixni, neko se javi a meni stigne dolazni poziv regularno na tel, kao da se niko ne javlja...
App nije nikakav potrosac, izgleda da je lepo optimizovana..

d9400bb26fef05a2f62909c496697be6.jpg
 
Poslednja izmena:
Tri sata sigurno jutros nije radio ni internet, ni tv ni telefon. SBB je postao raspad sistema, skoro pa jednom nedeljno prekidi.
 
Imam SBB internet brzina je 50mb/s
Koristim njihov Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Home Gateway
Primetio sam u zadnje vreme da ... kada sam konektovan na moju Wireless mrezu u stanu , preko telefona Samsung Galaxy S4..
Poruke na Whatsappu mi kasne ... nekih 5-10 minuta..
Predpostavljam da je to do softvera u ovom Gateway-u... Da li je i vama tako i kako resiti taj problem jer je postalo iritirajuce..

Hvala :)


opa dogurah ja 10 god na forumu sad primetih :guitar:
 
Poslednja izmena:
Mnogima kasne poruke, ne secam se da je neko uspeo da resi problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno