Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je realno da izbacuje različite rezultate kada se meri preko speedtest iOS app i speedtest Android app?
 
Zvezdara, neće preko 340 nikako DL, UL ide do 49. Tražiti zamenu opreme (3208) ili sačekati malo da nešto urade?
Ti si super. Meni meri 260 dl i to direktno na 3208, da bih izbegao uticaj moje opreme.

Inače sam na modemu uspevao da izvučem oko 290 kad je brzina bila 300.

Pitanje je da li imaju i da li hoće da menjaju modeme za nešto što može u bridge.

P. S. Voždovac

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni u poslednje vreme speedtest daje različite rezultate. U Win10 sasvim ti je dovoljna lan brzina iz task manager-a. Može i neka druga lan speed app, tipa DU meter.
 
Zvezdara, neće preko 340 nikako DL, UL ide do 49. Tražiti zamenu opreme (3208) ili sačekati malo da nešto urade?

Zamena opreme. Technicolor može da izvuče veće brzine.

Ti si super. Meni meri 260 dl i to direktno na 3208, da bih izbegao uticaj moje opreme.

Inače sam na modemu uspevao da izvučem oko 290 kad je brzina bila 300.

Pitanje je da li imaju i da li hoće da menjaju modeme za nešto što može u bridge.

P. S. Voždovac

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Isti odgovor kao i Heinzu, neće nuditi ništa sa bridge-om. Technicolor radi OK, jedino što ćeš morati dupli NAT (ja sam stavio DMZ na adresu mog rutera i to je to).
 
U Resniku lagano radi 500/50 u bilo koje doba dana preko lana na EVW32C-0N. Preko WiFi oko 10ak metara udaljeno kroz jedna vrata radi nešto preko 300.
 
Ako Technicolor radi OK, onda mi moj TPlink i ne treba
 
Da li je realno da izbacuje različite rezultate kada se meri preko speedtest iOS app i speedtest Android app?
Pa jedino sto mi pada na pamet da jedan koristi 2.4ghz a drugi 5ghz..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nije samo to. Matori 6S recimo lagano radi 300mbps preko wifi, dok recimo novi Mi Note 10 fizički ne može preko 200mbps.
 
Zavisi i od mogućnosti samog telefona. Moj Sony ne ide preko 200Mbps, a Samsung ide preko toga. Naravno, mereno u razmaku od par sekundi sa istog mesta.
Pozdrav
 
Meni mereno preko lan kabla izvlači 248/24 a preko wifi upload je 24 ali download max do 200 u proseku 170-190.
 
Stigle nove brzine i u Brace Jerkovic Vozdovac s tim sto 3208G u bridz modu ne moze da izvuce preko 320/50 za Eon Premium(500/50). Znam i da tehnicolor moze da ide u bridz mod za Ube nisam siguran(za pravna lica), da li je neko uspeo da dobije kao fizicko lice?Imam D-Link DIR2660 koji sam uzeo krajem prosle godine zbog problema sa CGA2121 pa je uzet modem i sve je rock stable ali skoro 200Mbps je manja brzina za download. Hvala svima
 
- Nove internet brzine - 150 / 300 / 600. Vrši se postepeno. Odmah proveri i RESETUJ MODEM/RUTER! Zvanično od 9.3.

- Ubrzanje se odnosi na digitalizovana EON područja.

- Završava se digitalizacija Kragujevca i Niša do kraja 2020 godine.

- Stiže EON 2.0 !

- Testiraju se nove usluge...

Uskoro opširnije...

Izvor: SBB (secret headquarter)
 
Ne mogu nista da urade sa 3208, neko je pitao gore, t je max za docsis3 - 8x42mbps sa overheadom. Dakle tu oko 300 realni max u idealnim uslovima.
Mada, nevezano, da vas pitam, cemu 400, 500 kako cete je iskoristiti? Za sta? Nije mailciozno pitanje, mozda nesto propustam ...

Ja bih radije, price radi, birao 150/50 nego 300/15. Sad toliko toga "produkujemo" pa je bekap tezak. Plus ko radi ista kod kuce pa da to uploaduje.
 
@SindzaBG da li se odnosi samo na EON pakete ili i na stare Trio Gold? Hvala
 
Zamena opreme. Technicolor može da izvuče veće brzine.




Isti odgovor kao i Heinzu, neće nuditi ništa sa bridge-om. Technicolor radi OK, jedino što ćeš morati dupli NAT (ja sam stavio DMZ na adresu mog rutera i to je to).
Svestan, ali mi je sad sve spakovano u kutiju u hodniku. Promena modema/rutera bi značila i "građevinske" radove, a onda mi je svejedno pa mogu da pređem i na MTS optiku na kojoj bridge radi.


1f3c036ae2c0e9dadc3886898f4b319a.jpg


96ab6f1b7da1e25bafd026689fe3fc59.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

btw, znam da je neuredno (ovde mrzi me emoji)
 
Poslednja izmena:
Naravno, u Stepi je svakako mts optika bolji izbor. :)
 
Sad sam merio, Eon full na coax-u, daje mi 200/25. Lepo povecanje uploada, hvala SBB!
 
- Nove internet brzine - 150 / 300 / 600. Vrši se postepeno. Odmah proveri i RESETUJ MODEM/RUTER! Zvanično od 9.3.

- Ubrzanje se odnosi na digitalizovana EON područja.

- Završava se digitalizacija Kragujevca i Niša do kraja 2020 godine.

- Stiže EON 2.0 !

- Testiraju se nove usluge...

Uskoro opširnije...

Izvor: SBB (secret headquarter)

Sta je sa TRIO GOLD-om , ima nas mnogo sa ovim paketom...? Da li ce i nama biti povecano? Konkretno nalazim se na digitalizovanom podrucju grada Beograda i imam TRIO GOLD
 
Ide kroz stepenište, duplex mali u pitanju.

Nego, na koliko ide EON Light? Kod keve sad izmerio 90/25
 
Апропо аплоуда, није нитак без разлога. Ко користи ИПТВ вероватно не размишља о томе одакле добија ТВ орограм. Управо од корисника кабловске телевизије (који о томе вероватно немаку појна) којима добар аплоуд омогућава да буду добри сервери за стриминг.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Sta je sa TRIO GOLD-om , ima nas mnogo sa ovim paketom...? Da li ce i nama biti povecano? Konkretno nalazim se na digitalizovanom podrucju grada Beograda i imam TRIO GOLD

Biće stvarno glupo ako ne povećaju, jer smo se ugovorima vezali za TRIO pakete još pre pojave EON...
 
Mislim da ti je to neizvodljivo sa Technicolor....da baci signal na sprat....kod mog sina ne baca na kraj druge sobe[emoji1]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Meni technicolor na 5ghz radi super. Na spratu ispod meri mi 140 /10 na mi 9t.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ja imam trio gold extra po ceni golda ali ugasena je analogna pa me interesuje oce li ubrzanje i kod mene

Sent from my M13 using Tapatalk
 
Ma ne verujem. Pustice svim eon nove brzine.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno