Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li su vam otkljucali HBO kanale na digitalnom risiveru, znaci ne EON ili onaj drugi d3, vec onaj obicni sto ide na 2,3,4 tv u kuci ? Na dva tv-a, razliciti stanovi, na jedan nema slike ima tona, a kod drugog ima slike ali nema tona.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Sve uredno otključano na d3 mini
 
Da li vam se dešava da kada upalite eonbox i tv, na tv imate samo šum i kao povremeno sneg? Rešava se paljenjem i gašenjem box-a, ali je iritantno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li vam se dešava da kada upalite eonbox i tv, na tv imate samo šum i kao povremeno sneg? Rešava se paljenjem i gašenjem box-a, ali je iritantno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Meni se to desava samo kad menjam hdmi ulaze na tv. Recimo sa pc na eon i onda baguje ,pucka ,sneg,slika na pola i tako nekih 30 sek i onda sve normalno al jeste iritantno. Nje do kablova,ni do tv jednostavno je tako kod mene
 
Poslednja izmena:
Meni se to desava samo kad menjam hdmi ulaze na tv. Recimo sa pc na eon i onda baguje ,pucka ,sneg,slika na pola i tako nekih 30 sek i onda sve normalno al jeste iritantno. Nje do kablova,ni do tv jednostavno je tako kod mene
Slično iskustvo imam. Kad prebacim u opcijama TVa na pojačani HDMI, zna da pokazuje te simptome.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ne treba mi nista vece od 32" a da ima ful HD, tesko naci a da nije preskupo, veci nemam gde da ga stavim, pregradni zid suplja cigla...

Komšija ima 50" okačen na gipsani pregradni zid, samo dobri tiplovi i šrafovi i nema to gde da mrda ;)
 
Ako kačiš TV na gipsani zid tiplovi i šrafovi bi trebalo da idu u metalnu konstrukciju ne samo u gipsanu ploču.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nema potrebe, retko koji novi LCD je teži od 20-ak kg, dovoljno je koristiti iole kvalitetnije tiplove, najbolje metalne.
 
Obavezno srafove u profil, nikako samo u gips. Plasticni Fisherovi tiplovi su bombona, nema potrebe za metalnim, pocepace profil bzvz.

Tapatalk from Poco loco
 
Jel' to samo za SBB?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Meni se to desava samo kad menjam hdmi ulaze na tv. Recimo sa pc na eon i onda baguje ,pucka ,sneg,slika na pola i tako nekih 30 sek i onda sve normalno al jeste iritantno. Nje do kablova,ni do tv jednostavno je tako kod mene
Pa kako je kod više nas, znači da je bag do njihovog boxa.. Nijedan player ili konzola se ne ponaša tako i nije normalno.. uostalom kao i sam SBB

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Znaci ovi iz SBB-a totalno skrenuli... Em usluga nikad gora, em zovu da se ciganisu... Zove me danas nepoznati broj, javljam se ja kad ono neka gospodja iz SBB-a. Ja reko setili se da ponude nesto starim korisnicima neka akcija bilo sta, kad ono cigani postavili zenu da me zove da me pita da li hocu da mi ubuduce stize racun na email a ne papirom???? Lepo sam reko gospodji nikako, hocu iskljucivo u pisanoj formi, mislim se ciganiii ocete da usecarite i tih bednih 10-20 dinara koliki im je trosak za papirni racun??? Jedva cekam da ovi slepci iz Telekoma konacno puste vise tu optiku, pa nek bude i grdja od SBB-a samo da odem od ovih cigana na neko vreme :mad:
 
Zašto mora da bude full hd? Ja u spavaćoj sobi imam hd ready LG 32" star dve godine i sasvim normalno prikazuje sliku sa digitalne kablovske. Ima korektan media plejer koji podržava dosta formata osim DTS zvuka. LG full hd modeli od 32" su smart i zato im je cena nenormalno visoka za televizor te dijagonale dok hd ready imaju prihvatljivu cenu od nekih 22-23 hiljade dinara.
Otkud znam ovaj sto je crko je full HD, otkud znam vise sta valja sta ne valja i sta ce da radi. Ovo glednje TV postalo nauka, umesto da sednes , upalis TV sad treba da gledas sta ce da radi sta nece, dal ce da radi. Ja sam nasao tog Philipsa 25000 je cena ako si na sbb - 20% popusta al cak ni oni na SBB ne znaju dal ce da primi D3cam karticu ili ne, ne radi im veza sa tehnickom podrskom. Dok sam imao obicni analogni ptt kds ponekad rikne, zovnes dodju dole cackaju po njihovom ormanu i sve posle proradi, plus nadzorna kamera vezana na taj njihov razvod. Sad od kad sam na SBB ja svaki nedelju dana nesto jurim , nesto ne radi, skoro 2 goddine jedan broj nije moga da zove drugi, imam 2 tel broja. Eon box daljinac cas se zaludi pa jedva menja kanale, danas nesto radi ne trokira, valjda sto je zahladnelo i kisa pa mu prija malo vlage u vazduhu. Pored svih problema sad imam i SBB da gubim zivce, koliko sam samo jurio D3cam karticu tj. da nameste da TV uopste radi kad su ukinuli analogni signal.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li se i vama veceras vuce SBB internet...ping mi je katastrofa preko 80....
 
Ima li neko ideju kako ovo rešiti?

EON Premium paket

7386bb82026c0af816989e3876a2e8c6.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Мени се дешава да нема слије има звука, црн екран.
Da li vam se dešava da kada upalite eonbox i tv, na tv imate samo šum i kao povremeno sneg? Rešava se paljenjem i gašenjem box-a, ali je iritantno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da li vam sa SBB neta radi sajt sportsdirect.com?

Meni ne radi, a preko 4G radi!
 
Појави се после неког времена, или угасим и упалим бокс.
Некад ми и ТВ закуца кад га палим а бокс је остао укључен.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da li vam se dešava da kada upalite eonbox i tv, na tv imate samo šum i kao povremeno sneg? Rešava se paljenjem i gašenjem box-a, ali je iritantno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ja sam to otkrio da mi se dešava u kombinaciji kad držim na auto hdmi biranje rezolucije i kad ne izađem načisto iz kodija ili neke druge video aplikacije.Već stisnem ona dugmad da me prebaci na eon a ovo ostane u nekoj pauzi i kad posle toga ugasim boks u onaj sleep mod što ga ne gasi načisto pa ako tako ostane ugašen par sati pri ponovnom paljenju bude samo sneg.
 
SBB javna IP adresa radi normalno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam CG-NAT a javna IP mi je bila 87.116.191.62

Prijavio sam SBB-u, prosleđeno naprednoj podršci i kažu probajte za nekoliko dana da li je proradilo. :smash:

Resetovao sam ruter, dobio novu javnu adresu i sad radi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam CG-NAT i u opsegu 87.116.191.xxx

Prijavio sam SBB-u, prosleđeno naprednoj podršci i kažu probajte za nekoliko dana da li je proradilo. :smash:
Za dve eventualno tri godine [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uradio sam edit poruke, nisam video odgovor. Srećom, resetovanjem rutera uz minut čekanja se dobija nova javna IP. Definitivno je IP adresa bila na crnoj listi.
 
Help please.

Paket je Duo tv + Net silver.
Nisu otključani Hbo kanali, kad pokušam da se regujem na Moj Sbb app prijavljuje mi grešku.

Kako da otključam Hbo?
 
Je l to SBB krenuo sa IPv6 adresama? Ili ovaj moj pomahnitali ruter ja ne znam da tumačim...

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno