Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel planiraju oni neko povecanje brzine 2020 ? Vreme je :D
 
Mene vise zanima jel planiraju standardno povecanje cene u decembru pa da mogu da raskinem ugovor :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma kakav maksimum, moze to jos dosta da se podigne
 
Neka pokažu dobru volju za NG upload 2x

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ništa od toga, standardno do 15.12. do 15.01. svi kanali otključani i to je to
 
ipak je to prvenstveno kablovski tv operater, a net je tu "sporedan". :mad:
 
Poslednja izmena:
Ovo su brzine paketa SBB-a , tj. Telemacha u regionu i kod nas [Nisam siguran za upload, ali je i nebitno jer je mizeran svuda. Generalno, u poredjenju sa drugim operaterima u Srbiji SBB ima majmizerniji upload. *
Crveno je najniza, a zeleno najvisa brzina downloada.

SbbPaketi.PNG
 
f1b422a79f6d3190290710dc3b5d7819.jpg


Šta znači ovaj znak? Ima ga samo na nova s kanalu..ja evo sad primetio.
 
Da je taj kanal zasticen onom zastitom kojom su se hvalili da imaju (watermark). To koriste za svoje kanale tipa N1, Cinemania, Grand, SK itd.
 
Nije Nagra, NDS
 
NDS na Totalu, Conax na SBB kablu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne pratim temu redovno zadnjih par meseci, jel uspeo neko da izboksuje neki popust ili pogodnost kada se prelazi sa starih na Eon pakete?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel ima neko problem na SK kanalu, gledam F1 i skoro uvek voditelji distorziraju, pucketaju, nervira me to strasno! Drugi zvuci rade ok.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nešto me zeza net u zadnje vreme, i čini mi se da mi je promenjena javna ip.
Sada je 94.189.248... a bila je 192.168... ili tako nešto
Jesu li me to usrećili NAT-om i šta će to da mi limitira?
Znam da se dosta pričalo ali verujem da nije veliki problem da se neko "presliša" u par rečenica :)
Hvala unapred!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
pitanje za korisnike SBB-a................u slucaju da mi rade dva televizora (dva uredjaja) na HD kanalima , da li bi bilo nekih smetnji , stucanja i usporavanja i da li bih pored toga mogao da koristim internet 50Mb telekom u praksi........... ?!?
 
Gledas tv na SBB a na net ides preko Telekoma?
 
pitanje za korisnike SBB-a................u slucaju da mi rade dva televizora (dva uredjaja) na HD kanalima , da li bi bilo nekih smetnji , stucanja i usporavanja i da li bih pored toga mogao da koristim internet 50Mb telekom u praksi........... ?!?
Ako si na mreži (Coax) mislim da nikada neće biti seckanja.

Ako si van mreže EON TV app zvanično zahteva oko 10 Mbit za fluidan rad u HD dakle oko 20-22 Mbit za dva telefona/Box-a/TV-a. Otprilike tako nešto.

Mada tu je doktor @ShamanNS da objasni kako treba. :D Ako ne grešim postoje takozvani Peak-ovi pa zna da povuče mnogo više od 10 tj. 7 Mbit kako stoji u Smart TV aplikaciji?
 
Poslednja izmena:
Povuče koliko god može da povuče i 1 Eon stream a kamo li 2. Koliko se sećam za 1 stream sam viđao "peak" od oko 34 Mbps.
Tako skida i u skokovima i pauzama pošto 1 playlista sadrži beše 3 video fragmenta gde svaki traje 6s... pa skida sva 3 i onda pravi pauzu dok ne krene da reprodukuje poslednji i onda skida sledeću playlistu i tako u krug.

Da bi sve radilo kako treba moraće da se vodi računa da kompovi i ostali uređaji u mreži imaju stavljen limit kolikom max mogu da povuku... da bi uvek ostalo dovoljno za 2x Eon stream.
Inače kad npr mobilni krene da backup-uje neki iole duži video klio na Google Photos možeš da se pozdraviš sa gledanjem Eon dok se to ne završi :d :d

Ja na kompovima koristim NetLimiter. Takođe imam 50/8 VDSL.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno