Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li nekih popusta, akcija za stare/nove korisnike. Naime, na Beogridu sam, do kraja avgusta.
Da ne pomislite da sam lenj, zvao sam ih, i jedino što su mi ponudili je da plaćam neki paket po ceni koju do sada plaćam.
A to bi otpilike bilo, novi paket je 3.599 din, a ja plaćam trenutno 3.480 dinara. Dakle, nude mi popust od 120 din/mes.
Imam opciju Supernove koja daje 6 mes. za 1 din.
Dakle, postoje li neke "skrivene"ponude za SBB?
 
Da, raskines ugovor, potpises novi i imas 6m dzabe, meni je na kevu bio ugovor, isteklo mesec dana, razduzili se, sutradan pozvao kao novi korisnik i sutra dolaze da postave opremu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da, raskines ugovor, potpises novi i imas 6m dzabe, meni je na kevu bio ugovor, isteklo mesec dana, razduzili se, sutradan pozvao kao novi korisnik i sutra dolaze da postave opremu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Nisam siguran, da na istoj adresi, drugi korisnik moze da se tretira kao novi?
 
Evo juce zvao, sutra dolaze, ako nesto budu pametovali zahvalicu se i idem kod mts. Bolji su uslovi dosta, jedino me sk i eon vuce ka sbb

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
U vezi EON box-a i D3 prijemnika. Neko pomenu (neka mi oprosti što ga ne imenujem) da Eon baguje. Možda boksovi nisu najnaj, ali stari prijemnici su već dugo vremena u upotrebi, isto kao i Cam moduli, i već i oni počinju da se kvare, a niko neće da ih popravlja. Tako da sve ipak neumitno vodi ka Eonu i boksovima.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Potpisao bih novi ugovor na 2 godine samo u slučaju da uzmem ovaj novi EON box a stari D3 prebacim na drugi TV. Koliko izlaze u susret u ovom slučaju?

Izlaze, to su i meni ponudili, sa zadržim PSD2100. Mislim da im je to standardna ponuda za stare korisnike.


@Dejan
ne znam koji uredjaj imas i da li podrzava vece wifi brzine... ali da racunam da je najverovatnije problem sa ubee podesavanjima na 5ghz (kanal 36 i frekvencija na 40 ili 80mhz radi skoro 100%)

Hvala, probavam sutra!


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Zvao korisnički. Išao lično.
Zamisli traže 30 dana unapred raskid ugovora.
Pa kao ne mogu da raskinem pre 20. septembra.
Pitao za tretman starih korisnika kažu da nema za nas popusta.
Onda sam im lepo pokazao supernova pakete.
Da nude isto uz nizu cenu i popust za 6 meseci.
Imaju desetak dana da me kontaktiraju ako hoće.
Ja svakako vracam opremu kad istekne obaveza. A oni ako ce da naplate tih 20 dana nek naplate. Ili nek probaju. Zakonski ne mogu da naplate nešto za ništa.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Čemu ovo služi, s pri tom i ne radi?

Naime, ovo "čudo" sa slike mi je "majstor" iz SBB namestio, kada je doneo STB Mini uređaj u okviru potpunog prelaska na digitalni signal. Pri čemu, na već prisutni PSD 2100 nije stavio ništa.

Kada sam sad zamenio mesta u stanu za PSD 2100 (koji ide zajedno sa Ubee zbog vraćanja programa unazad) i STB Mini-a, taj "nastavak" sam stavio na početku grane koja se deli za PSD 2100 i Ubee (druga slika). Ubee nije mogao da nađe signal SBB-a, dok ga nisam skinuo.

E sad, da li da ga uopšte stavim i gde da ga stavim? Da li da stavim ovo na Mini-u, ili da probam da ga stavim posle "grane" za PSD 2100 (obzirom da ne radi na početku)?
a8f3600eac1e689bfacdb3f8e1287bd5.jpg
4563b0d2fa3cf69abb90141009efcbc4.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
То "чудо" блокира IP адресу. Обично стављају кад монтирају д3 мини, јер он нема враћање уназад и видео клуб. Да би користио враћање уназад и видео клуб, уређај који подржава то, мора да добије IP адресу.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Radi i te kako.

To je highpass filter tj. filter koji propušta samo visoke frekvencije - on uklanja niske frekvencije koje tvoj ruter koristi za upload (taj 85c model konkretno propušta pušta frekvencije veće od 85 MHz, a internet upstream ide do 65) kako ne bi ometale prilično osetljivi Mini prijemnik - stavi ga ispred Minija gde je i bio.
 
Naravno, zašto ne bi bilo ;)
SBB je to, kod njih sve traje godinama...
Pozdrav

Vidim najavili na sajtu da pocinju besplatnu digitalizaciui Kragujevca, a Beograd jos uvek nisu digitalizovali skroz.
Iz kog si ti dela Bg-a?
Kod mene na Dorcolu vec duze vreme nema analognog signala.
 
Jesu, posfo ja vucem neki stsriji problem, slab je signal sa bandere, rekao sam da srede to prvo pa da krenu sa instalacijom. Onda su zvali i slali mail da tehnicka dodje i resi i objasnili problem. Niko a nije rekao za raskid. Sad cekam to, nisam lud da potpisem pa da me opet otkace posle

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Radi i te kako.

To je highpass filter tj. filter koji propušta samo visoke frekvencije - on uklanja niske frekvencije koje tvoj ruter koristi za upload (taj 85c model konkretno propušta pušta frekvencije veće od 85 MHz, a internet upstream ide do 65) kako ne bi ometale prilično osetljivi Mini prijemnik - stavi ga ispred Minija gde je i bio.


То "чудо" блокира IP адресу. Обично стављају кад монтирају д3 мини, јер он нема враћање уназад и видео клуб. Да би користио враћање уназад и видео клуб, уређај који подржава то, мора да добије IP адресу.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Vrlo stručno, jasno i korisno! Puno hvala!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Podrška za internet i telefon je blago rečeno odvratna i neažurna. Crkao mi je adapter za modem i sada nemam ni telefon i internet. Zvao sam tri puta i uvek sam dobio isti odgovor da će me nazvati i još nisu. Čak su mi nudili EON i EON Box. A meni treba samo adapter koji je pregoreo. I sada čekam da me nazovu.
 
Jesu, posfo ja vucem neki stsriji problem, slab je signal sa bandere, rekao sam da srede to prvo pa da krenu sa instalacijom. Onda su zvali i slali mail da tehnicka dodje i resi i objasnili problem. Niko a nije rekao za raskid. Sad cekam to, nisam lud da potpisem pa da me opet otkace posle

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Pitao sam te u kontekstu ugovora, jesi novi korisnik, na istoj adresi ili ne?
 
Da, novi sam korisnik, ista adresa.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Znaci, sad kad mi istekne ugovor, zakljuci supruga i ona je novi korisnik?
A koja je procedura, jel treba otkazni rok, vracanje opreme...

Nametnut je otkazni rok od mesec dana. Nesto se pricalo da nece davati clanovima porodice da potpisu kao novi korisnoci. Probajte u svakom slucaju.
 
Jeste, u SBB-u i bilo kom kablovskom operaratoru sede veverice, nece da moze to prebacivanje na druge clanove porodice !
 
Pa i ja msm isto, ali kako je onda somi92, prebacio sa majke na sebe, a ista adresa?
Znaci mora otk. rok, mesec dana, a oprema, kad se razduzuje? Interesuje me koliko bi bili bez tv-a i neta?
 
Pa moze on da prebaci na sebe, ali nece dobiti povlastice kao novi korisnik...ne vidim post da je potpisao kao novi korisnik ??? ...on se samo nada, koliko vidim :)
 
Došao je tek danas oko 12 sati. Morao sam da zadržim stari wi-fi jer ovaj novi modem ima problem sa verifikacijom identiteta .Kao nemam novi ugovor nego stari.
 
Pa moze on da prebaci na sebe, ali nece dobiti povlastice kao novi korisnik...ne vidim post da je potpisao kao novi korisnik ??? ...on se samo nada, koliko vidim :)

Званично постоје правила, а незванично се преговара увек било и биће :) Пре три или четири месеца у овој теми је неколико корисника изнело своје искуство да су исто раскинули уговор и одмах након тога је други члан потписао уговор и добио повластице као нови корисник.

У једној пословници у Београду су кориснику рекли да то није могуће, он отишао у другу и потписао уговор, и све ово што пишем је из ове теме :) искуства корисника пред раскид уговора...

Исто као што су неки имали проблем са заменом опреме, добијањем даљинског, па у једној пословници неће ни да чују, а у другој то ураде без проблема. Неки добију боље услове за продужење уговора (више свега), следећи корисник са истим пакетом не добије ама баш ништа, још га и откаче у фазону "Можеш слободно да идеш, узми или остави", много примера, а шта је истина знају само они који су остварили бенефит, ако су "остварили" :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno