Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eon premium po ceni duo gold podrazumeva verovatno novu cenu od 3429, a ne staru od 3299.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista mi se ne svidja ovo sa EON paketima, vala im ga necu preci na to cudo.

Sve sam blizi razmisljanju da se pozdravim sa SBB-om posle vise od 10 godina, samo me i SK drzi jos uvek na SBB-u i EON vracka.

Net (sva sreca pa imam alternativu) + iptv i za manje pare moze sve da se zatvori ...

Nisam bas ljubitelj iptv-a ali pare presudjuju, pasce malo ozbiljnije digitronisanje ovih dana.
 
Koliko ja znam, samo Pošta i Kopernikus nude i Arena Sport i Sport klub kanale. Ja sam na Kopernikusu a za poštu znam jer je svojevremeno izbila afera oko njihove direktorke (neka bahata baba). Baba je napravila sve moguće štetne ugovore osim jednog. Potpisala sa SBB-om ugovor oko emitovanja njihovih kanala na sistemu pošte i tako posatala jedini igrač uz Kopernikus koji nudi oba paketa sportskih kanala.
 
Poslednja izmena:
Kako rece Predrag_ ima I Vektor
 
Treba mi samo net ali nisam nasao neku alternativu sbb u Beogradu? Telekom takodje uslovljava ne moze samo net, kucni net je ogranicen protokom i vrv sporiji od sbb.

Ako bih sada uzeo ugovor sa sbb da li bi mi racunali kao ceo mesec decembar ili samo onoliko dana koliko sam koristio?
 
Pitao jednom al niko nije odgovorio.

Da li se u EON paketima dobija/ostavlja standardni resiver + Eon Smart Box ili on preuzima "glavni" uredjaj ? Pretpostavljam da Eon Smart Box vuce direktno protok od interneta tako ?

Za ove D3 Mini uredjaje koje sam trazio 2 komada, ne znam da li imaju funkciju da vrate 7 dana unazad i da li im treba ethernet prikljucak ?

Podeljen mi je stan u 2 dela ali jos nije nista ozvaniceno, caletu pustam kablovsku ali do sada analognu, sada bih da mu dam jedan d3 mini pa ne znam da li ce trebati i ethernet od 30m da kupujem :) Wireless internet koristi. A kod mene bih Eon Smart Box u sobi gde mi je komp zbog velikog TV-a, a drugi d3 mini kod deteta na TV-u. Iskostace me kablovi vise nego paket :)
 
@zimbre,ja imam isto d3 mini i nemam opciju tv unazad tako da verovatno treba taj prikljucak.
 
Pitao jednom al niko nije odgovorio.

Da li se u EON paketima dobija/ostavlja standardni resiver + Eon Smart Box ili on preuzima "glavni" uredjaj ? Pretpostavljam da Eon Smart Box vuce direktno protok od interneta tako ?
Uzimaju samostalni risiver ma koji bio, ali V2 uzimaju obavezno (ko ga ima).

D3 Mini - ne treba mrezni kabl.


Pozdrav!
 
@zimbre Trazi da ti daju ps2100 ali moras da platis 2990di za prikljucenje ako hoces vracanje. Mozes da imas 2 uredjaja sa vracanjem i 1 d3mini ili cam modul.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
 
Sad sam potpisao novi (tj. prvi) ugovor sa SBB-om, kao IKOM-ov korisnik mislio sam da imam pravo na popust od 12 meseci, ali ne... Međutim dali su mi 6 meseci po staroj (Ikom-ovoj) ceni. Inače, uzeo sam Eon Light.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Ok hvala svima. Videcu kako ce to biti onda kada dodju. Nije problem da platim 2990din ako ima smisla, da mi ostave resiver za dnevnu sobu a da d3 mini i Smart Box budu opciona stavka na 2 mesta u stanu. Ok je analogna za starog u drugom stanu tako da ne moram to tamo da diram uopste. Ali da mi Smart Box bude glavni uredjaj i jos da vuce protok sa interneta, nein.
 
Daju poseban protok za eon box a ovi d3 mini su ti besplatni i njima samo digitalizuješ postojeću analognu tv nema nikakvih novih kablova koristi se ovi od analogne samo promene one spojnice.A ako hoćeš napredne funkcije i na ta 2 tv onda doplatiš za pds2100 2.900 din ili eon box 6900 din plus još 290 din mesečno za pretplatu i za njih ti treba da budu povezani i mrežnim kablom da bi radile napredne funkcije ili da se uzmeš pds3121 za 4900 din i za njega ti netreba mrežni kabal.
 
Ja imam problem sa WiFi-jem zadnjih 2-3 meseca, ali je zadnjih 15 dana WiFi postao praktično neupotrebljiv. Na svakih 10-15 min veza se umrtvi i pomaže samo reset rutera (Cisco EPC3928s), preko kabla radi normalno, puna brzina i stabilna veza.
Svaki put kada sam ih zvao rekao im da preko kabla radi normalno ali da WiFi pravi probleme.
Zvao sam ih prvi put pre 2 meseca da prijavim problem, došli zamenili priključak u zidu i naravno problem je ostao ali tada nije bilo toliki problem jer sam ruter morao da resetujem samo par puta na dan.
Zvao ih ponovo pre nekih mesec dana da im kažem da problem nije nestao već je potreba za resetujem ruter postala češća, onda su došli rekli tako je kako je koristi kabl.
Pošto je sada potrebno da resetujem ruter na svakih 10 minuta zovem ih pre 6 dana i bilo je u gužvi su taj dan podižu nove sisteme, zvaće me neko. Naravno nisu zvali.
Zovem ih danas ponovo, devojka koja se javila kaže da umesto WiFi-ja koristim kabl ako preko njega radi, onda sam je pitao kako da svoj i suprugin telefon, tablet povežem na kabl.... Prebaci me ona na tehničku podršku i prvi put dobijem normalnog čoveka sa druge strane, proverio i kaže da je 100% zagušenje signala jer samo u mojoj zgradi ima preko 30 njihovih WiFi rutera. Probao da menja kanale za moj ruter i kaže svuda je zagušeno. Kaže jedino da probamo sa Ubee i 5ghz.
Onda me on prebaci nazad na operatere jer oni znaju da li ima tih Ubee-ja.
Onda su videli da koristim Trio Gold ugovor do jula 2020, i operater mi kaže da bi postavili Ubee moram da potpišem novi ugovor za Eon Premium, to vam je 4.999din mesečno, a imate sve naše kanale, SK4k...
Ja im kažem neću da potpisujem novi ugovor, potpisao sam novi ugovor letos.
Onda mi ona reče pošto ja hoću da menjam taj EPC3928s koji je ispravan moram da im platim 3000din ili ako neću da platim onda da potpišem za Eon Premium i dobijam Ubee besplatno, .....
Nije problem ni da im platim tih 3000 din, ali sada sam se zainatio i kažem joj lepo ja sam novi ugovor potpisao u julu ove godine, plaćam vam uredno svaki mesec i hoću da mi to za šta vam plaćam funkcioniše a ne da ga resetujem 50 puta na dan, da koristim mobilni internet u stanu, guram LAN kabl u telefone i tablet ili razvlačim kabl do kreveta ili sofe ako hoću da koristim laptop, kada vama plaćam. I onda kaže ona zvaće me danas kasnije da vide kako mogu da mi reše problem.
Videću "kasnije" šta će da kažu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Kupi drugi ruter koje je 5ghz. Bolje te pare daj na novi i posle ti ostane.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@vodka_commando

Čisto da znaš, 5ghz mreža nije magično rešenje i nema garancije da će to raditi kako treba kao što je nekada radilo sa 2.4ghz. Zbog samog tipa frekvencije, odmah znaj da će signal biti slabiji nego na 2.4ghz i slabije će da se rasprostire. Brzina će def biti veća i nadam se da imaš telefone/tablete/laptopove koji podržavaju rad sa 5ghz frekvencijama.
 
Dajte neki predog za dual band ruter, da ima gigabitne portove, sa nekom pristojnom cenom
 
u nekim granicama realnim,kolika bi trebala da bude brzina neta putem wifi,na mob mi bas malu brzinu pokazuje,koristim eon full
 
Zna li neko koja je fora sa EON Smart TV aplikacijom u EON Light paketu posto pise u zagradi da je promo? Da li se to odnosi na to da moze da se koristi samo neko odredjeno vreme ili da se trenutno dobija uz taj paket ili nesto trece?
 
Sad sam potpisao novi (tj. prvi) ugovor sa SBB-om, kao IKOM-ov korisnik mislio sam da imam pravo na popust od 12 meseci, ali ne... Međutim dali su mi 6 meseci po staroj (Ikom-ovoj) ceni. Inače, uzeo sam Eon Light.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
Mislim da sam nepromišljeno potpisao ovo. Koje su varijante za raskid pre nego što krene usluga i sprovedu opremu?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
@vodka_commando

Čisto da znaš, 5ghz mreža nije magično rešenje i nema garancije da će to raditi kako treba kao što je nekada radilo sa 2.4ghz. Zbog samog tipa frekvencije, odmah znaj da će signal biti slabiji nego na 2.4ghz i slabije će da se rasprostire. Brzina će def biti veća i nadam se da imaš telefone/tablete/laptopove koji podržavaju rad sa 5ghz frekvencijama.
Znam da možda nije rešenje, i da je domet manji nego sa 2.4Ghz, ali kako je trenutno stanje moram da probam nešto, jer mi je wireless trenutno neupotrebljiv. Prvo ću njih da cimam da srede, njihova je oprema, ako uzmem nešto sam onda uvek mogu da kažu da je u tome problem, ovako cimam njih.

Ženin telefon i tablet podržavaju 5ghz, laptop isto podržava, jedino mislim da moj telefon ne podržava ali uskoro menjam telefon tako da ni to nije neki problem.
Ovako mi je problem da na poslu smo pokriveni WiFi-jem pa kada dođem sa posla zaboravim da resetujem ruter ili isključim WiFi na telefonu onda mi ne stižu mejlovi (može nekada da bude problem ako je poslovni mejl) i poruke na messenger-ima.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno