Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde je pustio MTS optiku?
Prosvetli me molim te.
Daj neki link za brzine i cene.
Izgleda ovi u poslovnicama MTSa ništa ne znaju.
Izgleda da ti znaš pa podeli sa nama.
Hvala
Kao što su drugi članovi već odgovorili, MTS je pustio optiku na više mesta u Beogradu, za ostale gradove ne znam jer ne pratim detalje. U mom ulazu (NBg), komšije koriste MTS optiku već više meseci, a nismo prvi koji su imali mogućnost priključenja. I nismo deo pilot projekta - oni koji su bili, su priključeni još ~septembra 2016-te.
Cene su te sa letka iz prethodnih par postova.
Pozdrav
 
Zamislite da zivimo u Japanu npr, i tamo postoji po celoj zemlji sbb instalacija identicna ovoj ovde. Sta bi mogli da ponude sto se tice interneta i televizije? Kada kazem net, ne mislim samo na brzinu, vec i na te neke standarde podrzane od strane coax kabla..

U prevodu, da zivimo u normalnoj, da ne kazem savrsenoj zemlji, kakvu uslugu bi imali sa ovakvom sbb infrastrukturom?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da pitam i ovde, posto se na temi "brzine merenja" niko ne izjasnjava

Jel ovo Ookla speedtest nesto brljavi, ili me SBB iz nekog nepoznatog razloga castio? Silver paket 40/2
7055986299.png
 
Od danas sam korisnik beogrid intenernt i tv-a. Da li se jos nekome povremeno desava da mu se zamrzava slika na odredjenim kanalima uz poruku na d3i uredjaju s-error_streaming_5? To je pocelo jos danas oko 16h.
 
Kao što su drugi članovi već odgovorili, MTS je pustio optiku na više mesta u Beogradu, za ostale gradove ne znam jer ne pratim detalje. U mom ulazu (NBg), komšije koriste MTS optiku već više meseci, a nismo prvi koji su imali mogućnost priključenja. I nismo deo pilot projekta - oni koji su bili, su priključeni još ~septembra 2016-te.
Cene su te sa letka iz prethodnih par postova.
Pozdrav

Što bi se ljutio.
Cene nisu poznate jer ih nema na sajtu MTS a kako se piše na temi MTS optika na ovom sajtu, povukli su cenovnik. Inače takođe sam sa Novog Beograda i kod mene su radovi gotovi ali se još ništa ne zna kada će biti pušteno ni koja će biti cena
 
Apropo MTS optike: kod mene su počeli uvodjenje u zgradu negde aprila - maja, a završili sredinom leta. Naravno, nisu radili sve vreme: jedan dan dodju da snime tačnu situaciju, pa posle par nedelja dodju i ubace kabl u zgradu, itd...
Negde krajem leta - početkom jeseni je uradjen prijem radova od strane MTS-a, i ubrzo posle toga su okačili reklamni letak u ulazu, i ubacili gore okačen cenovnik u poštanske sandučiće.
Pozdrav
P.S. Izvin'te za off-topic :-(
 
Poslednja izmena:
Ovaj mts nije jeftiniji od sbb, ovaj paket za 4400 deluje gori od gold extra... Stvarno mi ne znači brži net, a ni ul mi ne znači

Kod mene su busili po zgradi i bice ftth, al bih rekao da zgrada još nije zakacena, niti nude pakete. Sbb ugovorna obaveza mi jos traje, ne znam dokle

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
povecanje neta na sbbu ili totalu?

pozz

Sa sigurnoscu mogu reci da je za SBB a za TTV korisnike (adsl) za sada nema informacija...

Total TV ce imati novu TRIPLE ponudu a to je: TV+NET+FIKSNI
 
Poslednja izmena:
Od pre neki dan sam novi korisnik duo gold paketa i dobio sam ip adresu 89.216.xxx koja valjda nije natovana. Koliko li ce da mi daju fore pre nego sto me prebace opet na nat?
 
Ako je sudeći po mom gradu počeli su debelo da gube korisnike sad i prošli mesec kad sam plaćo račun poslovnica puna onih koji vraćaju opremu i raskidaju ugovor.
 
SBB ima užasnu politiku za one koji hoce samo net bez UO. Nema! Ili ima po nekoj ludoj ceni min brzina.

Najjeftiniji net paket je 2.900din/mesečno uz obaveznu UO 24m (1600 net + 1300 "održavanje"). Sramno.

Po mojem mišljenju, SBB je bezobrazan, skup i radi kako im se ćefne. Na sve to, diže cene održavanja svake godine.
 
Jel imao neko problema sa netom u poslednjih par dana ili je imao slične probleme? Naime, poslednja 3 dana brzina interneta je negde 3/1 a trebalo bi desetak puta više da bude :D Plus jedno 30% vremena ni ne radi uopšte. Rekoh da pitam ovde pre nego što ih pozovem sutra ako se ne reši u toku noći
 
^ Osnovna cena održavanja nije (bila) ista u svim gradovima i kod svih kupljenih potprovajdera. Kod Ikoma je sada 1.3000din (to imam u jednom stanu), ne znam kako je kod nekoga ko ima "punokrvni" SBB bez paketa.

Zapravo nije ni bitno. Potpuni su monopolisti, imaju veoma jaka leđa i mnogo para, MTS im nije ravan i praktično imamo duopol. Jako loše na duge staze. Još ako zaista kupe Telenor...
 
Mene počeo da zeza ubee ruter.. Desi mu se bar jednom na dan samo izbaci sa wifi-ja sve uređaje, i ne može više da se nakači na WiFi dok se ne restartuje ruter.. Nije do mog fona jer kad se desi meni svima u kući se desi identično.. Znači samo odjednom ćale brat i ja wtf šta je ovo, kad ja provalim šta je.. I tako već nekoliko dana zaredom... Dal da ih zovem, da probam nešto sa ruterom ili šta?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probaj hard reset, dugmence pozadi pritisni i drzi 20 sekundi nekom cackalicom pa ako ne radi, onda ih zovi da ti provere uredjaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mene počeo da zeza ubee ruter.. Desi mu se bar jednom na dan samo izbaci sa wifi-ja sve uređaje, i ne može više da se nakači na WiFi dok se ne restartuje ruter.. Nije do mog fona jer kad se desi meni svima u kući se desi identično.. Znači samo odjednom ćale brat i ja wtf šta je ovo, kad ja provalim šta je.. I tako već nekoliko dana zaredom... Dal da ih zovem, da probam nešto sa ruterom ili šta?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

I meni se to isto dešava. Meni onda bili ovi iz SBB i podešavali nešto na ruteru. Onda je nekih mesec dana bilo ok. I od pre desetak dana ponovo počeo da brljavi.
 
Jel imao neko problema sa netom u poslednjih par dana ili je imao slične probleme? Naime, poslednja 3 dana brzina interneta je negde 3/1 a trebalo bi desetak puta više da bude :D Plus jedno 30% vremena ni ne radi uopšte. Rekoh da pitam ovde pre nego što ih pozovem sutra ako se ne reši u toku noći

I ja sam primetio u NS ako ti nešto znači. Proteklih godinu dana je bio OK, ovo je 5-6 dana u nazad.
Trenutno je OK.
 
Na pomenutim "naučnim" kanalima godinama u nazad ima nauke ubilo se... naročito na History-u.
Na "pravom" History-ju (Viasat History) ima koliko hoćeš istorijskih dokumentaraca...



Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje. Sta znaci ovaj NAT sto svi spominju i kako to utice na krajnjeg korisnika? I koji opseg SBB ip adresa ima taj NAT? Hvala.
 
Sta bi nam falilo da svi predjemo mesec dva na Telekom adsl ili slicno? Znam da nije neka alternativa ali pri raskidu ugovora sa Soros firmom koju mrzim, svaki pojedinac treba navesti da raskida zbog nata i,visokih cena itd? Mislim da je jako neozbiljno traziti razloge, te zbog posla te zbog ovog ili onog, jer sam 100% siguran da bi se zamislili da im se recimo 1000 korisnika javi i raskine ugovor sa istim zahtevima. Shvatili bi da se pojavila organizovana grupa gradjana koja moze da im utice na budzet i to bi ih nateralo da promene politiku. Tu je naravno uvek Orion optika ili neki adsl,vdsl kao alternativa...
 
Sta bi nam falilo da svi predjemo mesec dva na Telekom adsl ili slicno? Znam da nije neka alternativa ali pri raskidu ugovora sa Soros firmom koju mrzim, svaki pojedinac treba navesti da raskida zbog nata i,visokih cena itd?

Uhhh ako si vec dosao do ljubavi i mrznje:D:D...onda ti je zaista jedino resenje da predjes na Telekom.....kada je ljubav u pitanju ostalo je sve sporedno....:);):)
 
Zar na telekom može bez 24 meseca UO?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
mislim da ima dosta ljudi pod ugovornom obavezom a ima i onih koji vise mrze "lelekom" od sbb, itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno