Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Slicno je i meni kod Ikoma sada SBB

Imam 250 dl a speed test ne prelazi 30-60mbita
 
koja je fora sa optikom? stigao mi je kod babe prospekt a na sajtu nema ništa o tome
 
Nisam u toku, sta je trenutno najbolja varijanta za prelazak sa prepaid za TV+net na postpaid, uz koju kombinaciju cega i kako preci a da ne budes zakinut od SBB-a, koliko se secam ranije je pominjano da SBB nije blagonaklon vec postojecim korisnicima, vidim da se pominje neka optika, pa secam se da je ranije pisano nesto vezano za adresu neko natovanje ili vec kako se zove?
 
SBB ili MTS sve zavisi od lokacije,kod mene u gradu MTS ADSL infrastruktura je katastrofalna imao sam probleo ogromnih najveća moguća brzina je bila 6/1 i to kada imam sreće nekada je bilo i po 100 pucanja veze na dan. Na SBB-u već 6 meseci bez problema.Tako da svako ko se dvoumi neka se raspita po svom komšiluku kako funkcioniše koji operater.
 
http://www.speedtest.net/my-result/6323556112
O ovome pricam, 3 veceri zaredom, neupotrebljiv net.
Paket 100/6...
Pozvah kor. servis, postoje smetnje na glavnom vodu na zvezdari, konjarniku, mirjevu i karaburmi, trebalo bi da rese sutra do 16h. Operater mi rece da moze da se desi veceras totalni prekid interneta kod korisnika. Jel postoji negde stranica na SBB ili negde drugde gde kace ove radove i smetnje na mrezi?
 
SBB je stigao u Suboticu

Pored skoro 30 gradova u kojima je dostupna SBB usluga, sada će po prvi put vrhunski servisi kablovske televizije, interneta i fiksne telefonije biti dostupni i u Subotici.

Naši servisi u Suboticu stižu preko najmodernije tehnologije današnjice – optike, koja omogućava najveću stabilnost interneta, kao i superiorne brzine uploada i downloada, a korisnicima jedinstveno iskustvo u korišćenju svih usluga.

Širenje mreže u Subotici odvijaće se fazno, po delovima grada, a prvi stanovnici koji mogu da uživaju u SBB uslugama su iz naselja Prozivka.

Svim korisnicima u Subotici omogućili smo pakete koji sadrže:

Optički internet velikih brzina sa maksimalnom stabilnošću, od 50/5 Mb/s u osnovnom paketu do čak 300/30 Mb/s
Televiziju vrhunskog kvaliteta slike i zvuka, sa više od 125 digitalnih kanala i čak 22 HD kanala već u Gold paketu, uz TV vodič i mogućnost premotavanja TV programa 72 sada unazad
Fiksnu telefoniju sa besplatnim pozivima u mreži i 200 besplatnih minuta uključenih u pretplatu za pozive prema svim fiksnim brojevima u Srbiji i preko 70 zemalja sveta
D3GO - televiziju na mobilnim uređajima u kući i van nje
UNIFI i UNIFI Travel - besplatan Wi-Fi na preko 60 miliona lokacija, u preko 120 država
Unifon - fiksnu telefoniju na mobilnom telefonu u zemlji i inostranstvu

Ovi paketi dostupni su uz jedinstvenu akciju: paket prvih 6 meseci po 1 dinar, uređaj (mobilni telefon, tablet ili televizor) za dinar ili uz vaučer od 18.000 dinara, a svi novi korisnici digitalne televizije dobijaju mesec dana otključane sve kanale.
 
Gde je sve dostupan opticki internet u srbiji, gledam na site-u sbb-a ali nigde ne vidim?
 
Ovo za SBB u Subotici je vrlo interesantno, ulaze u teritoriju stcable, a do sad su imali prećutni dogovor o podeli plena.
 
Poslednja izmena:
Kada se žalite na brzinu, kvalitet neta SBB-u koji "alat" koristite za merenje? Šta im šaljete kao "dokaz" ?
 
Običan ping iz cmd prompta ili program pingplotter + speedtest
 
Gde je sve dostupan opticki internet u srbiji, gledam na site-u sbb-a ali nigde ne vidim?

Суботица је једини град тренутно који добија фулл услугу оптичког интернета (FTTH) и као што је наведено насеље "Прозивка", иначе детаљна мапа оптике тј. доступности услуге није доступна, на нивоу је "статистичке грешке" :) када се ради о СББ-у, можда се нешто промени до краја године, али то је мали број људи, у односу на кабловску.

ПС: Ово је само да се мало прати конкуренција (Телеком), ето онако из досаде :) као што је било са "покојним" Тарго Телеком...
 
Poslednja izmena:
Kada se žalite na brzinu, kvalitet neta SBB-u koji "alat" koristite za merenje? Šta im šaljete kao "dokaz" ?

Najobicniji speedtest screenshot pod uslovom da je testirano preko kabla i povezano direktno na njihov modem/hgw.
Ako je wifi, nema poente jer nijedan kablovski provajder ti nece garantovati protok preko wifi.
 
Приметио сам последњих пар дана да долази до неких осцилација у раду, реко хајде да проверим шта се дешава кад оно опет нешто по добром старом обичају са рутирањем "зас....и"...

JenAoFk.png

На другом тесту до локалне петље (главни оптички вод за град) пинг пуца од 20мс до 70мс, а креће од модема до чворишта и онда главна петља, стари добри СББ :D :) од среће да заплачем...

eWsKWPE.png
 
Poslednja izmena:
tako sam cuo e sad..
 
To mi se uopste ne svidja. Ako ga SBB kupi imacemo efektivno dva igraca velika, jedan ce sve diktirati :(
 
To je stara vest, odustali su.
Hteli su da kupe samo Telenor Srbija, a prodavao se paket Telenor Srbija, Crna Gora, Bugarska i Mađarska.

p.s. jedino ako nije bilo poslednjih dana nekih promena.
 
Buduci da je Ikom sad kupljen od strane SBB-a i da sam pratio pricu o natovanju, a danas ceo dan dl mi se vuce (konkretno p2p), treba mi savet kako da proverim da li su me odmah NAT-ovali?
 
Imaš modem ili ruter?

Ako imaš modem proveri IP adresu na prvom sledećem uređaju, tvom ruteru ili računaru ako si direktno povezan. Ako imaš njihov ruter uđi u podešavanja i pogledaj status > wan ip
 
Poslednja izmena:
Nemam njihov ruter, ja sam jos uvek kod Ikoma (imam njihov modem i svoj ruter), ali mi p2p vec par dana rada uzas... Tacno od kad ih je preuzeo SBB
 
Ako je tako pogledaj na tvom ruteru koja je WAN IP adresa, ako je od 100.64.0.0 do 100.127.255.255 onda si iza CGNAT-a, ako je neka druga onda si na javnoj adresi.
 
Poslednja izmena:
I download nema veze sa tim, nego samo ne možeš da otvoriš port, samim tim da seeduješ, samim tim da uploaduješ.
I kao što je već rečeno, ako negde vidiš IP 100.x.x.x onda si iza CGNAT-a.
 
Hvala na odgovoru Vuce :) Ako sam po ovome dobro shvatio nisam, al ako moze neko ko se vise razume da potvrdi

http://prntscr.com/feeaoe

@sammy: Pa ako su ti portovi zatvoreni ni Download ne moze da ide maksimalnom brzinom. ne utice samo na upload
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno