Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Optika stigla u Blok 21. Na svu srecu nema vise RV monopola.
af4019b2173e1fb2dad5cabc5adc8ea0.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nikako nije povoljno ako se na ove cene dodaje ono njihovo održavanje..... Besmisleno za širu populaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne verujem da se na ove cene dodaje +1345, vec da je ovo cena koja se placa ukupno.
Inace bi bilo smesno skupo.
 
Gde su ostavili te flyer-e u bloku?

Stavljali u postanske sanducice.
Sto se pretplate tice, kako su mi rekli putem telefona na broj koji su ostavili kao konatk ne placa se nista vise od ove cene koja je na flajeru.
Takodje, kako su rekli, dolazi opticki kabl do uredjaja koji je u kuci/stanu.

Opticki kabl je postavljen u toku nedelje, ali se nastavlja postavljanje instalacije po zgradama koja treba da bude u toku sledece nedelje sukcesivno kako se dobiju potpisi od predstavnika kucnog saveta. Prema njihovim recima ne placa se instalacija po zgradama vec je dovoljna saglasnost da se provuku instalacije kroz zgradu.
 
Oko zmije, u parkicu iza desete. Kroz blok, pre nekoliko god je Targo postavljao optiku po trotoarima, ali koliko sam skontao nije zaživela. Sada SBB kopa svoje.
 
Što bi se reklo, sa leđa :)
 
Takodje da si pazljivo citao napisao sam koliki mi je predzadnji racun a koliko zadnji. Ne znam zasto bih tebi prepisivao nesto sto je napisano samo 4-5 postova ranije.
Можда зато што не памтим ни оно из претходног поста а тек 4-5 раније?
Ако будеш расположен да напишеш који пакет користиш (или бар да наведеш где си то већ писао а мени промакло) можда неко и успе да провали где су мутили. Једини пакет за ~3.200 је Duo Net Gold а за 2.760 се добија једино Duo Tel Gold Extra али пошто не користиш фиксни, остаје питање шта си то користио по цени 2.760.
 
Ne verujem da se na ove cene dodaje +1345, vec da je ovo cena koja se placa ukupno.
Шта ту има да се верује, постоји званичан ценовник и када се упореди, види се да су ово пуне цене са одржавањем. И није 1.345 него 1.295. ;)

Понавља се прича, када се појавио ТТ, СББ је кренуо са оптиком. ТТ је ... оно у чабар, СББ је стао. Сада је кренуо Орион са екстра понудом а онда и највећи конкурент мтс и ето разлога да и СББ врати причу. Мислим да могу лако да се укључе јер им је оптика сада стигле до већине чворишта али опет остаје развлачење до зграда па улагање у опрему (што ће ипак да буде мањи трошак ако остану са FTTB планом) али ми се чини да је мтс ћутао и радио па ће сада много лакше да се шире а СББ ће да буде у проблему да испрати. Надам се да и мој провајдер неће да превиди ове понуде па ће да их испрати. ;) Навијам за сваку оптику и да се сви брзо шире.
 
Drustvo moze li jedna pomoc, daljinski od TV nisam koristio godinama vec samo od D3 risivera sa kojim sam palio gasio oba uredjaja i pojacavao TV i naravno prebaciovao kanale na risiveru.
Od jutros daljinski D3 nece da pali gasi TV i pojacava TV vec pojacava risiver...
Ima li neko resenje kako da probam ponovo da uparim?

Hvala.

Edit:

USPEO, HVALA u svakom slucaju.


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pre dve nedelje dolazili agenti iz Sbb, ističe mi ugovor krajem meseca, ponudili po istoj ceni za silver paket dobijam dva cinestar kanala, a ako uzmem trio gold paket, po istoj ceni za taj paket 3.589, dobijam premotavanje 72h unazad, što za mene nije pogodnost pošto imam d3cam modul, ništa nisam hteo na vrata da popisujem, pa sam bio u poslovnicu u Nišu. Gužva, jedna mala prostorija od 30 kvadrata, stolovi poredjani jedan do drugi, unutra jedno 20 čoveka, rade 4 "šaltera", +1 koji nije zadužen za ugovore. Pitam da produžim ugovor, dva puta dolazili agenti.. Ona mi isto kaže kao agent što je dolazio, pritom je rekla ako vam se ne svidjaju ove dve pogodnosti, može još jedan dodatni resiver, bez mesečnog rentiranja. Ja tražio D3cam modul. Pritom sam je pitao da li naplacuju onih 2000 dinara setovanje, ona rekla da ne. Sada videcemo kada dodje racun.
 
Vec mesecima se razmisljam da predjem na SBB kad je tv u pitanju. Pre svega zbog boljeg izbora kanala u odnosu na AVcom. A posto mi 27. maja istice ugovorna obaveza kod Eunet-a kad je internet u pitanju mozda bih resio i internet da ukljucim u paket. Meni bi nekako odgovarao ovaj Duo Net Gold paket. Koliko se ceka vremenski da se predje na SBB posto je danas vec 15. Jedino da jedan period budem bez interneta ili da jos mesec dana platim punu cenu interneta kod EUnet-a dok ne predjem na SBB. I da li optiku provode samo na NBG ili je ima i u centru? Imam 2 tv u kuci. S'tim da bi moj bio primarni. Koristio bih C modul. Koliko vidim prvih 6 meseci je 990 rsd a onda je 3199 rsd. E sad jedino neznam da li je ovo paket za postojece korisnike ili je i za novajlije?
Znam da tehnicka podrska nije bas zadovoljavajuca. Brine me zbog interneta ako bude bilo problema. To znam jer sam kada se pojavio kratko vreme koristio SBB D3i platformu.
 
Poslednja izmena:
Kao novajlija imas pravo na promocije, za razliku od ogromne vecine postojecih korisnika. Obicno sve uvedu u roku od 7 dana.
 
Hvala. Moracu prvo da vidim da PSS potpise jer bez toga SBB ne moze da udje u moj ulaz a nalazi se u ulazu do mene. Jedino ne znam da li imaju optiku. Inace je u pitanju Postanska Stedionica u BG-u. I naravno da vidim kakva je procedura raskida ugovora sa kablovskim operaterom kao i EUnetom. S'tim da sam ja sve racune placam na vreme.
Jedino kazem imam malu bojazan kad je tehnicka podrska u pitanju.

Edit: vidim da je ugovorna obaveza 24 meseca pa me interesuje da li posle cena ostaje ista ili se povecava. Da nema nekih skrivenih momenata. Sto se tice interneta ili sam ja slep ali ne vidim koje su im brzine. Pise do 60/4 Mbs za paket koji mene interesuje.
 
Poslednja izmena:
Ne raskidaj jos nista. Pitanje je da li ce SBB uopste hteti da dodje u vasu zgradu, ako jos nije dosao. I ako hoce, to moze da potraje: dok dobiju saglasnost skupstine zgrade, naprave projekat (da, i to treba) i na kraju izvedu radove.
I jos jednom da ponovim: PSS nema pravo da sam da saglasnost, vec to mora da uradi Skupstina Zgrade.
Pozdrav i srecno
 
Necu jos da raskidam dok sve dobro ne proverim. Inace mi je vise muka od AVcom kablovskog operatera i nihovog izbora kanala. SBB je u ulazu do mene. E sad onda su me pre nekoliko meseci slagali iz SBB-a. Znam da je ranije trebalo bar 50% plus jedan stan a sad po njima treba bar saglasnost dva stana i valjda portpis PSS-a.
U svakom slucaju cu prvo sve dobro da proverim. Pa ako moze onda bi jednim udarcem ubio dve muve (TV+internet).
 
Vec mesecima se razmisljam da predjem na SBB kad je tv u pitanju. Pre svega zbog boljeg izbora kanala u odnosu na AVcom. A posto mi 27. maja istice ugovorna obaveza kod Eunet-a kad je internet u pitanju mozda bih resio i internet da ukljucim u paket. Meni bi nekako odgovarao ovaj Duo Net Gold paket. Koliko se ceka vremenski da se predje na SBB posto je danas vec 15. Jedino da jedan period budem bez interneta ili da jos mesec dana platim punu cenu interneta kod EUnet-a dok ne predjem na SBB. I da li optiku provode samo na NBG ili je ima i u centru? Imam 2 tv u kuci. S'tim da bi moj bio primarni. Koristio bih C modul. Koliko vidim prvih 6 meseci je 990 rsd a onda je 3199 rsd. E sad jedino neznam da li je ovo paket za postojece korisnike ili je i za novajlije?
Znam da tehnicka podrska nije bas zadovoljavajuca. Brine me zbog interneta ako bude bilo problema. To znam jer sam kada se pojavio kratko vreme koristio SBB D3i platformu.

Nađi akvizitera SBB za tvoj kraj, oni imaju daleko povoljnije popuste od redovnih (5 ili 6 meseci po dinar).
Tehnička podrška je sasvim zadovoljavajuća, pogotovo ako ideš preko facebooka. Brzi i ljubazni.

Jedina mana kod SBB su izvođači radova, tačnije firma koja to radi za njih - SKYSAT. Retardi kakvi se retko viđaju.
 
Poslednja izmena:
Da budem iskren, nisam bas detaljno procitao novi zakon o stanovanju, ali sumnjam da su dva stana dovoljna za donosenje odluke o investicionoj izgradnji - u sta spada izgradnja telekomunikacione mreze u zgradi. Po starom zakonu, za ovo je bio potreban potpis vlasnika vecine zgrade (gledano po povrsini, ne po broju stanova). PSS je tu samo da na odluku vecine stavi pecat zgrade i da predstavlja zgradu - da ne biste vas 10 ili 30 ili 50 isli na razgovor u SBB, napr.
Naravno, ovo sto ja objasnjavam je regularna procedura, po zakonu. U praksi na terenu, stvari se cesto rade na sasvim drugi nacin.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nađi akvizitera SBB za tvoj kraj, oni imaju daleko povoljnije popuste od redovnih (5 ili 6 meseci po dinar).
Tehnička podrška je sasvim zadovoljavajuća, pogotovo ako ideš preko facebooka. Brzi i ljubazni.

Jedina mana kod SBB su izvođači radova, tačnije firma koja to radi za njih - SKYSAT. Retardi kakvi se retko viđaju.

Imam telefon od zene koja je nadlezna za moj kraj pa cu se raspitati. Nemam FB. A sto se tice ovih iz SKYSAT-a ne moze da sve bude idealno.

@rafiki upravo cu se o tome i raspitati.
 
Stigla mi neka ponuda za stare korisnike SBB-a, uz ugovor za Trio paket dobija se Acer Tablet za 1 dinar.
 
I ja se razmišljam da pređem na SBB (navodno je potpisano sa zgradom i za 10ak dana će moći). Dve stvari me zanimaju, kakva je slika na drugom TV-u tj na onom na kojem je direktna kablovska bez resivera (sad sam na Radius Vektoru i on daje besplatne osnovne digitalne kanale bez ikakvog resivera. Kakvu sliku da očekujem na SBB-u na tom drugom TV-u) i drugo, u vezi prebacivanja telefona na sbb. Vredi li to čemu? Kapiram da je u pitanju neki voip, jel to stabilno uopšte?
 
Poslednja izmena:
Ne radi samo skysat za njih. Ima još bar jedna firma. zaboravio sam kako se zove, reče mi svojevremeno monter kad su dolazili kod mene u zgradu.
Što se tiče potpisa, za ulazak kablovske u zgradu je trebalo 50%+1 vlasnik stana a ne površine.
Mislim da bi sad sbb ušao i preko trase samo za jedan stan. Ranije su kao poštovali teritorijalno razgraničenje sa konkurencijom i nisu ulazili tamo gde ima neko drugi. Ona su pre 3-4 godine rešili da uđu ako pređe preko pola stanara na njihov priključak. Pa olabavili samo na potpise a može i samo jedan stan da pređe (moj slučaj). Doduše kod mene je drugi ikom pa da sam čekao ove 3-4 godine opet bih se našao na SBB mreži. ;-)
 
I mene to zanima sa slikom. Oba tv-a su plazme. Moj je iz potpisa a mamin je Samsung plazma HD ready. Pa me interesuje zbog onih osnovnih kanala kakva je slika. I jos da li je ono premotavanje na 72 h samo za jedan tv?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno