Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas posle 17 dana cekanja mi je stigao internet. S obzirom da nisam hteo ugovornu obavezu dobio sam kablovski modem Cisco EPC3208 koji nema wi-fi.
1.Potreban mi je savet koji wi-fi ruter da uzmem kako bi ,,rasirio'' net po stanu. Ideja je da desktop racunar povezem na net preko kabla a laptop bezicno. Zanima me neka budzet varijanta za 2000-3000 rsd i mala pomoc kako to da odradim povezivanje :)
2. Nisam zadovoljan kako mi radi download torenta. Procesor je maltene non stop na 100% i nemoguce je raditi bilo sta na racunaru. S obzirom da ranije nisam ima problema za u torentom i da mi je sve radilo kako treba mislim da je problem u modemu ali naravno nisam siguran. Trazio sam po netu i isprobavao razna podesava u torenta ali nista mi nije pomoglo. Najbolji rezultat sam dobio kada sam u podesavanjima utorenta smanjio Number of connections ali onda mi je dowload od 10-50kb/s u zavisnosti koju vrednost stavim u podesavanjima :D ali zato procesor miruje :) Probao sam i Bit torent ali isti je problem.
Inace na speed testu net mi je 15mb a download torenta ide oko 300kb/s sto je bas malo :(
Treba li nesto da se podesava modem i kako to da uradim?
 
Probao sam upravo, u slučaju da je nešto promenjeno i opet ništa. MAC rutera, MAC mrežne karte kada se klonira na ruter i MAC adresa ručno upisana od wifi adaptera koji ne koristim (ne može se nasumično upisivati) i u sva tri slučaja dobijam isti IP od SBB-a. Naravno, posle svake promene MAC adrese resetujem modem jer drugačije i ne bi dao IP adresu.

edit:
Na slici u prilogu se vide tri različite MAC adrese ali uvek ista IP adresa.

Meni uvek uspeva da promenom mac adrese na ruteru i restartovanjem modema pa rutera promenim i IP adresu...
 
Odlično ako tako negde radi, i meni je ranije to uspevalo ali samo na poslu gde imam fiksnu IP pa kada promenim MAC adresu rutera za koji je ta fiksna adresa vezana dobijem neku drugu. Kod kuće sam davno samo jednom uspeo da promenim IP promenom MAC adrese i od tada više nikada. Procedura je jednostavna, čim se promeni MAC adresa na WAN portu rutera modem neće dodeliti IP dok se ne restartuje, tako da nije do procedure, jednostavno ne daje drugi IP ako se drugačije ne uradi.
 
Gledaj ispocetka me zeza strasno :(
 
To ne radi, zato i ne naplacuju.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto nisam nista pisao tokom vikenda. Elem, resen problem time sto sam updetovao driver za mreznu kartu na laptopu. Posle updatea, nemam apsolutno nikakav problem. Dakle, ipak je bio problem do konekcije, posto je novi cisco verovatno na drugaciji nacin komunicirao sa laptopom. U svakom slucaju sada radi, hvala svima koji su dali predloge.
 
Za ljude sto imaju problema sa uTorrentom, imam isti slucaj sa 100% zauzecem posle nekog vremena. Nisam siguran da li je do EPC3925, utorrenta ili Windows 8.1. Presao sam na 3.4 betu i smanjio broj konekcija, problem se za sada ne pojavljuje.
 
Poslednja izmena:
Mozda krece ono sto sam ja pricao jos pre... Da ce ograditi i napraviti zabranu skidanja sa torenata...
 
U Srbiji bi svaka kompanija propala veoma brzo u koliko bi uvela bilo kakvu redukciju.Oni su toga svesni.Šansa da svi provajderi urade isto je nikakva,tako da bi to bio katastrofalan potez SBB-a i njihovih novih vlasnika, kojima je kako je i konstatovano ovde i drugde cilj dobra i brza prodaja.Povećan im je protok pa za..... mreža ili oni.:) U filtriranje protoka ne verujem uopšte.Bar u skorije vreme.

Meni 18.9 GB spusti za oko 60 min.
 
Poslednja izmena:
danas sam čuo
od tehničara koji je došao da priključi novi paket,da je sbb kupio ili kupuje kompletnu infrastukturu targo telekoma.
trebalo bi tu vest ako se može proveriti...


Monday, 18 November 2013
SBB demantuje informacije !
Iz SBB-a saznajemo da su netačni navodi pojedinih medija, internet portala i foruma o kupovini jednog kablovskog operatera iz Beograda (NBGD).

Ako bude nekih novosti, bice na blogu...
 
Mozda gresim, ali zar nisu oni blizu krsenja zakona o konkurenciji, zasto bi ikad SBB potvrdio tu informaciju? Zbog istog razloga je i KDS zadrzao svoje ime posle kupovine.
 
Mozda gresim, ali zar nisu oni blizu krsenja zakona o konkurenciji, zasto bi ikad SBB potvrdio tu informaciju? Zbog istog razloga je i KDS zadrzao svoje ime posle kupovine.

Nisu blizu, nego to rade. A naravno da nece da potvrde, tako da im demanti ne znace nista.
 
Mislim da sam resio problem sa torentima i sa zauzecem procesora:) Izgleda da Agnitum Outpost firewall pravi probleme. Kada ga iskljucim radi sve normalno. Za sada jos uvek isprobavam da li je do toga :)
Ocigledno da se drugacije ponasa sa SBB netom posto mi je sa adsl-om i mts 3g netom radilo sve kako treba i firewall nije pravio nikakve probleme.
 
Mislim da sam resio problem sa torentima i sa zauzecem procesora:) Izgleda da Agnitum Outpost firewall pravi probleme. Kada ga iskljucim radi sve normalno. Za sada jos uvek isprobavam da li je do toga :)
Ocigledno da se drugacije ponasa sa SBB netom posto mi je sa adsl-om i mts 3g netom radilo sve kako treba i firewall nije pravio nikakve probleme.

Ne moze SBB da ti utice na zauzece procesora, ni da se ubiju. Ne znam zasto si mislio da je do interneta?
 
Nisam mislio na SBB kao provajdera vec na SBB modem. Ne razumem se u problematiku ali palo mi je na pamet da mozda modem ne moze da obradi toliki broj konekcija pa mi zato baguje procesor.
U svakom slucaju na ADSL-u i Mts 3G netu nisam imao problema sa torentima i Outpostom, sve je radilo kako treba na default podesavanjima.
Resenje je: iskljuci firewall dok skidas torente. Ne dopada mi se ali...
 
Nisam mislio na SBB kao provajdera vec na SBB modem. Ne razumem se u problematiku ali palo mi je na pamet da mozda modem ne moze da obradi toliki broj konekcija pa mi zato baguje procesor.
U svakom slucaju na ADSL-u i Mts 3G netu nisam imao problema sa torentima i Outpostom, sve je radilo kako treba na default podesavanjima.
Resenje je: iskljuci firewall dok skidas torente. Ne dopada mi se ali...

Podesi FW (ili ta verzija ima bug). Ne moras da ga gasis, evo ja imam Comodo, i uredno mi radi s torentima.
 
U Srbiji bi svaka kompanija propala veoma brzo u koliko bi uvela bilo kakvu redukciju.Oni su toga svesni.Šansa da svi provajderi urade isto je nikakva,tako da bi to bio katastrofalan potez SBB-a i njihovih novih vlasnika, kojima je kako je i konstatovano ovde i drugde cilj dobra i brza prodaja.Povećan im je protok pa za..... mreža ili oni.:) U filtriranje protoka ne verujem uopšte.Bar u skorije vreme.

Meni 18.9 GB spusti za oko 60 min.
Ja mislim da oni mogu da spuste protok ako hoce i da im se ne bi mnogo toga strasnog desilo po pitanju odliva korisnika.Oni su veliki i mogu da ustinu malo a na velikom broju znacajno da ustede.Osnovno pitanje je da li uopste hoce to da rade?I kako ces to dokazati pouzdano da mogu neke posledice da se proizvedu?
Pogledaj Orion kolika je larma i sta se sve prica pa nikom nista...
 
Ja mislim da oni mogu da spuste protok ako hoce i da im se ne bi mnogo toga strasnog desilo po pitanju odliva korisnika.

Jesi li preispitao tu misao u glavi pre nego sto si je napisao? Ti si konstatovao da SBB nece izgubiti korisnike iako spustanjem brzina zakonski omogucuju SVIM internet korisnicima da raskinu svoje ugovore bez penala... Nijedna firma u svetu ne bi rizikovala tako nesto, niti bi SBB rizikovao eventualan gubitak profita.
 
Brate, znas li ti koja tehnika je potrebna da se na danasnjoj tehnici ovoliko preiczno uspori net :D
 
Vidikovac.. Izvinjavam se cenjenoj kompaniji SBB, ipak je do mene, nisu bili placeni racuni pa su mi stavili rampu.. :) Do malo pre sam pokusavao da ih dobijem na 19900 jedno 30 minuta i isto toliko dugo cekao na odgovor zasto mi ne dolaze racuni na adresu.. Ne vredi ne mogu da se raspravljam s robotima, pitam je kako da platim ako mi ne dostavljate racune, a ona ce meni `` pa vi koristite uslugu, znate da treba da platite``, ono sto jes, jes, ali kad bi ja mislio samo na SBB i na njihove usluge, pa ae i da ne zaboravim.. Malo mi besmisleno to, bukvalno svaki racun placen u roku od 3-5 dana od prijema, i makar da su me obavestili mail-om, sms-om, da su me pozvali i rekli ``alo majmune racun...``..
 
Ja sam na Vidikovcu takodje, radi kao sat.
 
Prokleti bili pa sta je s njima? Ni meni ovog meseca nije stigao racun. Koliko tolerisu da se ne plati? Ako ne stigne racun ja nema sanse da se setim :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno