Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Strpljiv sam ja i posvećen toj temi, nisu svesni...:cool: Mada sam sve bliže opciji da naručim EON van mreže i uzmem Orion ili Yettel optiku, ispadne mi povoljno.
Supernovu ne razmatraš, nisi ih ni svojima uveo. Naučio bi se pravom strpljenju, tačnije gubljenju istog. Ne znaš šta si propustio.:p

Tu i tamo povremeno drpim ovima iz SBB-a prospekte čisto da budem u toku za ubuduće. Tu mi je sve manje-više jasno, osim onog da ružičasti kanali budu u skupljem paketu.:confused: Vidim da je popust sad svega 6 meseci ako nisam omašio.
Ono što me više interesuje a nisam proverio je sa kakvim STB uređajima SBB raspolaže?
SN ima taj Smart MOVE box, sa koaksom za Live TV i LAN portom za premotavanja i video klub (može i Wi-Fi). Postoji i MOVE IP STB, nešto što bi trebalo da funkcioniše samo preko LAN kabla ali do njega ne mogu jer ga malo imaju pa nemaju.:cautious:
Pravim planove za smeštaj kablova i u slučaju promene provajdera pa me zanima kakve boxove ima SBB. Pretpostavljam da su sličnog tipa kao kod SN, koji je bolji? Radije bih se opredelio za IP STB ako im valja.
 
Nisam, napisao sam onomad onaj poduži post da podelim svoje iskustvo s njima. Oni su teška socijala. Prosto, sudbina je uredila da bude SBB, a novac je samo papir. U tom sam fazonu.:p Nisam se pokajao što sam im uzeo SBB, sve radi super. Imaš EON box koji je fantastičan za širi krug korisnika, D3 za osnovni paket i D3 mini kao dopunski uređaj. Tu sam imao problem kod oca u sobi, LG mu se nije poklopio s uređajem, mešaju se frekvencije, pa je brljao kanale na daljinskom. Rešeno je tako što je umesto njega stavljena kartica. Majku sam naučio da koristi EON, ima 70 godina, snalazi se dobro, bilo je trzavica na početku i pretnji da će počupati kablove jer ništa ne zna. Sredilo se sve.
Ja sam kod sebe uslugom prezadovoljan, samo neću da prihvatim odnos prema starim korisnicima u ulazu gde su 4 provajdera, od kojih su 3 optike. Možda sam majmun ali nisam majmunčina. Takođe, EON van mreže je obesmislio pripadnost mreži, usluga je ista. Da li će doći majstori da mi Beogrid zamene SBB optikom ili neki drugi provajder, potpuno mi je svejedno. Ni tu nemam odbojnost zbog radova, znam da ih mora biti, a kod SBB-a mi se ne sviđa lepljenje vrućim lepkom za plafon, već sam intervenisao i prelepljivao, na pregibima se prvo odlepi. S druge strane, Yettel ima uredniji pristup, manje vidljiv, prilično sam im naklonjen.
Ja sam kod Beogrida imao Pink paket 12 meseci free u Full paketu, ali su mi ga zadržali i kasnije. Međutim, kad sam primetio da ga ne ukidaju, kliknuo sam i zatražio da mi se ukine jer mi ne pripada od 13. meseca ugovora. Neću da imam nikakve Pink pakete, ne zanima me to.
 
Supernovu ne razmatraš, nisi ih ni svojima uveo. Naučio bi se pravom strpljenju, tačnije gubljenju istog. Ne znaš šta si propustio.:p

Tu i tamo povremeno drpim ovima iz SBB-a prospekte čisto da budem u toku za ubuduće. Tu mi je sve manje-više jasno, osim onog da ružičasti kanali budu u skupljem paketu.:confused: Vidim da je popust sad svega 6 meseci ako nisam omašio.
Ono što me više interesuje a nisam proverio je sa kakvim STB uređajima SBB raspolaže?
SN ima taj Smart MOVE box, sa koaksom za Live TV i LAN portom za premotavanja i video klub (može i Wi-Fi). Postoji i MOVE IP STB, nešto što bi trebalo da funkcioniše samo preko LAN kabla ali do njega ne mogu jer ga malo imaju pa nemaju.:cautious:
Pravim planove za smeštaj kablova i u slučaju promene provajdera pa me zanima kakve boxove ima SBB. Pretpostavljam da su sličnog tipa kao kod SN, koji je bolji? Radije bih se opredelio za IP STB ako im valja.
a zasto ne bi uzeo mts optiku - razlika u odnosu na superSr... je nebo i zemlja u svakom pogledu , plus sto bi imao i bonuse , a ako te sport zanima , na velikom dobitku si
uslov je samo da ti je optika dostupna
 
skrenuo bih pažnju da ovo nije tema za poređenje provajdera. ovo je o provajderu SBB (usluge, utisci, novosti, saznanja, iskustva, raspitivanja, dostupnost itd)

Imaš EON box koji je fantastičan za širi krug korisnika, D3 za osnovni paket i D3 mini kao dopunski uređaj.
pored navedenih tu je i D3cam (kartica i kabl se stavljaju u TV)
 
Jel moze neko da mi objasni ovu opciju Home Topology kad udjem u podesavanje CGA2121?
Cemu sluzi ovo uopste?

Hvala.
 
Imaš EON box koji je fantastičan za širi krug korisnika, D3 za osnovni paket i D3 mini kao dopunski uređaj.
pored navedenih tu je i D3cam (kartica i kabl se stavljaju u TV)
Mislim da sam našao PDF dokumentacije svih tih uređaja. Nadam se da sam dobro shvatio.
CAM je standardno gledanje sa ubadanjem kartice i daljinskim od TV-a.
Taj D3 Mini je poput običnog STB-a, ima samo TV uživo (a i sudoku :sneaky:).
Našao sam dokumentacije za dva D3 - PDS 2100 i 3121, ne znam da li su oba u upotrebi ali nije ni bitno. Imaju LAN portove, valjda preko njih ide premotavanje.
Tu je i EON isto sa LAN portom za premotavanje 7 dana naspram 3 od D3.
Koliko sam shvatio, SVI uređaji signal dobijaju preko koaksijalnog kabla? Ima li neki uređaj koji prima i signal i napredne funkcije preko LAN kabla, tj. TV uživo i premotavanje kao nekad D3i?

kod SBB-a mi se ne sviđa lepljenje vrućim lepkom za plafon, već sam intervenisao i prelepljivao, na pregibima se prvo odlepi.
Molim te, koji su to tačno kablovi u pitanju?

a zasto ne bi uzeo mts optiku - razlika u odnosu na superSr... je nebo i zemlja u svakom pogledu , plus sto bi imao i bonuse , a ako te sport zanima , na velikom dobitku si
uslov je samo da ti je optika dostupna
Ima u zgradi od skora. Uzeto takođe u razmatranje.
 
Poslednja izmena:
Ima li neki uređaj koji prima i signal i napredne funkcije preko LAN kabla, tj. TV uživo i premotavanje kao nekad D3i?
Eon box, ali OTT model. Ali tu naravno imaš kašnjenje 30-40s i za "live" sadržaj, nema 5.1 zvuka na HBO kanalima, nema izbor engleskog komentatora na Eurosport kanalima = sve što je vezano za DVB-C mux jer gledaš stream istog kvaliteta i istih mogućnosti kao kad ne gledaš live nego premotavaš.

Hybrid model Eon boxa kao što se može zaključiti iz tog "hybrid" kombinuje DVB-C za live TV sadržaj i IPTV stream za sve ostalo.
 
Mislim da sam našao PDF dokumentacije svih tih uređaja. Nadam se da sam dobro shvatio.
CAM je standardno gledanje sa ubadanjem kartice i daljinskim od TV-a.
Taj D3 Mini je poput običnog STB-a, ima samo TV uživo (a i sudoku :sneaky:).
Našao sam dokumentacije za dva D3 - PDS 2100 i 3121, ne znam da li su oba u upotrebi ali nije ni bitno. Imaju LAN portove, valjda preko njih ide premotavanje.
Tu je i EON isto sa LAN portom za premotavanje 7 dana naspram 3 od D3.
Koliko sam shvatio, SVI uređaji signal dobijaju preko koaksijalnog kabla? Ima li neki uređaj koji prima i signal i napredne funkcije preko LAN kabla, tj. TV uživo i premotavanje kao nekad D3i?


Molim te, koji su to tačno kablovi u pitanju?


Ima u zgradi od skora. Uzeto takođe u razmatranje.
Ja se u vrste kablova stvarno ne razumem, ali SBB optika koja je kod mojih uvedena podrazumeva beli tanji kabl (za mene je to vizuelno gotovo isti ili vrlo sličan kabl kao onaj telefonski sa žabicama na kraju, nije onaj "silikonski konac za pecanje" o kojem mnogi pričaju :) ) koji su lepili od iznad ulaznih vrata sve do instalacije s ruterom i onom optičkom kutijom. Ta instalacija s kutijom deluje strašno, kao paukova mreža, kutija se kao lepi za zid, ali je redovno otpadala i na kraju sam odustao, stoji na podu, sa svim tim kablićima koji deluju kao paučina. Kod optike me odbija ta instalacija, jezivo neuredno... A da, baš sam radoznao kako će kod mene da savijaju taj optički kabl, preko gipsanih radova (lukova) koji im ne dozvoljavaju da imaju ravan hod prema plafonu . :ROFLMAO:
 
Kod mene je OTT kašnjenje 20-24 sekunde na svim kanalima u odnosu na optiku ExeNeta odnosno koax kabl supernove tako da je to sasvim podnošljivo za ono šta gledam. Fora je u tome da mi ne treba bolje i da ne patim za "bolestima" oko svega ovoga-onoga...
 
Eon box, ali OTT model. Ali tu naravno imaš kašnjenje 30-40s i za "live" sadržaj, nema 5.1 zvuka na HBO kanalima, nema izbor engleskog komentatora na Eurosport kanalima = sve što je vezano za DVB-C mux jer gledaš stream istog kvaliteta i istih mogućnosti kao kad ne gledaš live nego premotavaš.

Hybrid model Eon boxa kao što se može zaključiti iz tog "hybrid" kombinuje DVB-C za live TV sadržaj i IPTV stream za sve ostalo.
Znači ipak ima ekvivalent Supernovinom MOVE IP STB uređaju. Naravno glavni im je takođe hibridni MOVE STB kao EON box kod SBB-a, samo ovaj moj se mučeni zakucava skoro svakodnevno, pre neki dan čak 3 puta. Moram ga se rešiti pa tražim alternative.
Hvala za info.

Ja se u vrste kablova stvarno ne razumem, ali SBB optika koja je kod mojih uvedena podrazumeva beli tanji kabl (za mene je to vizuelno gotovo isti ili vrlo sličan kabl kao onaj telefonski sa žabicama na kraju, nije onaj "silikonski konac za pecanje" o kojem mnogi pričaju :) ) koji su lepili od iznad ulaznih vrata sve do instalacije s ruterom i onom optičkom kutijom. Ta instalacija s kutijom deluje strašno, kao paukova mreža, kutija se kao lepi za zid, ali je redovno otpadala i na kraju sam odustao, stoji na podu, sa svim tim kablićima koji deluju kao paučina. Kod optike me odbija ta instalacija, jezivo neuredno... A da, baš sam radoznao kako će kod mene da savijaju taj optički kabl, preko gipsanih radova (lukova) koji im ne dozvoljavaju da imaju ravan hod prema plafonu . :ROFLMAO:
Da, zagledao sam u kutiju SBB-a u zgradi. Stvarno je "flat" kabl, bilo mi čudno jer je MTS stavio narandžaste kablove oblika a skoro i debljine kao UTP. Moguće da je to taj neki "Ribbon Fiber" kabl o kome sam čitao kod tebe, ako se ne varam. Nisu mogle kanalice? Nisi ih hteo ili oni nisu hteli/mogli postaviti?
 
Znači ipak ima ekvivalent Supernovinom MOVE IP STB uređaju.

Ima, ali za razliku od Supernove SBB te OTT boxeve ima u ponudi primarno zbog toga što nude samostalnu TV uslugi za "Eon van mreže" / Eon OTT korisnike, koju SBB prodaje korisnicima na lokacijama gde ne postoji SBB kablovska infrastruktura. A to je usluga koja je zamenila D3i uslugu i taj box je zamenio D3i Albis STB. Ja sam bivši D3i korisnik ;)

I ako se ne varam Supernova je prvo u ponudi imala samo te Android OTT boxeve a posle su krenuli sa "Move" hibridnom a kod SBB-a je to išlo kontra redosledom : prvo su ponudili hybrid box za "u mreži" korisnike (pa su za "van mreže" korisnike počeli da daju isti taj hybrid box ali podešen u "OTT mode", gde i live TV radi kroz LAN) pa su posle nabavili i OTT modele.

I naravno razlika je i to što SBB-ovi Android uređaji furaju AndroidTV OS i imaju dostupan Play Store pa samim tim u slobodu instaliranja dodatnih aplikacija, bez potrebe za budženjem kao na Move boxu.
 
Znači ipak ima ekvivalent Supernovinom MOVE IP STB uređaju. Naravno glavni im je takođe hibridni MOVE STB kao EON box kod SBB-a, samo ovaj moj se mučeni zakucava skoro svakodnevno, pre neki dan čak 3 puta. Moram ga se rešiti pa tražim alternative.
Hvala za info.


Da, zagledao sam u kutiju SBB-a u zgradi. Stvarno je "flat" kabl, bilo mi čudno jer je MTS stavio narandžaste kablove oblika a skoro i debljine kao UTP. Moguće da je to taj neki "Ribbon Fiber" kabl o kome sam čitao kod tebe, ako se ne varam. Nisu mogle kanalice? Nisi ih hteo ili oni nisu hteli/mogli postaviti?
Nisu me ni pitali, pravo da ti kažem. Doneli neki veliki kolut s tim kablom, izmerili koliko im treba, od kutije na spratu do rutera i cepaj lepak po plafonu i zidu. Kod mojih je to ok jer je uzak prostor za sprovođenje, zbog nameštaja. Kod mene je sve vidljivo na putanji ka ruteru, ali ima tih pregiba, gipsanih radova, gde bi se kablić lomio svakomalo... Ne znam da li SBB optika uvek tako izgleda... Možda još neko da podeli iskustvo...
 
Nisu me ni pitali, pravo da ti kažem. Doneli neki veliki kolut s tim kablom, izmerili koliko im treba, od kutije na spratu do rutera i cepaj lepak po plafonu i zidu. Kod mojih je to ok jer je uzak prostor za sprovođenje, zbog nameštaja. Kod mene je sve vidljivo na putanji ka ruteru, ali ima tih pregiba, gipsanih radova, gde bi se kablić lomio svakomalo... Ne znam da li SBB optika uvek tako izgleda... Možda još neko da podeli iskustvo...
Ja takvu skrnavstinu ne bih dozvolio po stanu. Investitor je u svakoj sobi napravio koaks izlaz, dole u zgradi su tri kutije, sbb-mts-supernova i samo se prikljucim i to je to. Izlaze imam u svakoj sobi. Ako je cena optike da mi lepe djubre po zidu onda mi je dosta i kablovski internet.
 
Total tv risiver mi blokira po par puta dnevno, mora da se iskljuci iz struje pa da se ponovo ukljuci... posle takvog restarta, radi normalno... Jel imao neko slican problem?
 
Laički govoreći, uzmi s rezervom, predstavlja verovatno način kako su povezani uređaji na njega. Npr. kao u zvezdastom obliku, tj. pahulji svaki uređaj bi posebno bio povezan sa centralnim preko koga komuniciraju. Opet, u prstenastom obliku uređaji bi komunicirali među sobom, tačnije svaki sa prvim do sebe a u mrežnom obliku i svaki sa svakim. Oblik stabla je kao kod koaksijalnih kablova u zgradi gde se dalje račvaju spliterima. Ukratko, šema instalacija.
Sigurno je nešto tako u pitanju pošto prvi put čujem da modem/ruter ima tu opciju, stoga nisam nikad to video. Ako ti nije problem, možeš da slikaš tu stranu i postaviš, možda neko da tačniji odgovor.
 
Poslednja izmena:
Ja takvu skrnavstinu ne bih dozvolio po stanu. Investitor je u svakoj sobi napravio koaks izlaz, dole u zgradi su tri kutije, sbb-mts-supernova i samo se prikljucim i to je to. Izlaze imam u svakoj sobi. Ako je cena optike da mi lepe djubre po zidu onda mi je dosta i kablovski internet.
Ne bi niko ali šta preostaje... Meni su kablove ostavljali na sred prostorije jer nisam hteo da mi nakaradno pričvršćuju. Obujmice su kinesko s***e koje se lomi, kanalice zlo koje ne mogu gledati ni u hodniku zgrade a taman posla u stanu. Ostaje jedino da sam preuredim kako znam i mogu. Ko želi, može da im tutne po crvenu u džep, siguran sam da bi ispunili i muzičke želje.
Zgrade stare oko 30 godina i starije nemaju mogućnost za kačenje koaksijalaca i UTP kablova u zid. Tad nije ni moglo da se pretpostavi kako će sve danas da izgleda, optika taman posla. Možda su stavljali antenske utičnice u takvim zgradama ali su u pitanju RG59 kablovi i Boga pitaj u kakvom stanju. Tada često nisu ni stavljali dovoljno široke bužire ili uopšte da bi po potrebi uvlačili/menjali kablove. Telefonske žičice su često išle na "golo".
Hajde što su nekad tako rađene zgrade ali danas nije retkost da urade isto, bez bužira ili sa izrazito uskim grlom gde je zamena kabla nemoguća. A i opet nemaju svi antenske/LAN utičnice.
Svi bi hteli da smestimo kablove u zid ali to često nije moguće bez štemanja. A kablovi negde moraju ići.
 
Uhvatih poslednji voz. Uzeh cerki danas u Kragujevcu Eon full duo i dobih 12 meseci po dinar(nov korisnik).Sutra dolaze da instaliraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno