Šta je novo?

SBB EON Box i 5.1 zvuk

ne treba tu preterano razumevanje tehnologije, bilo je besplatnih varijanti kao sto je wowza (sad se placa). mislim da je to i koristio neki od provajdera jedno vreme. verovatno su prepravili neke opensource programe poput ffmpeg.
 
Разумевање у смислу то није неопходно, доста им стерео и сл.
 
Meni radi 5.1 bez problema na hbo i cinestar kanalima. Ali kvalitet zvuka je baš loš, da ne kažem smeće. Na Netflixu npr drastično je bolji zvuk…
 
Da li se 5.1.zvuk na hbo i cinestar kanalima emituje kao DD ili AAC, odnosno koje informacije daje AVR za ulazni signal?
 
LG info umesto Dolby Audio prikazuje PCM, za hbo sa EON box-a u mreži. I na box-u I hdmi tv ulazu je postavljeno propuštanje originalnog zvuka. AVR još nije povezan. Da li je to problem kod sbb-a, ili na box- u, verzija androida, ...
 
LG info umesto Dolby Audio prikazuje PCM, za hbo sa EON box-a u mreži. I na box-u I hdmi tv ulazu je postavljeno propuštanje originalnog zvuka. AVR još nije povezan. Da li je to problem kod sbb-a, ili na box- u, verzija androida, ...
Ja imam LG TV, piše na info dolby digital, ali je povezan AVR. HDMI passtrough podešen.
Mada, takav je kvalitet zvuka da se ne moraš oko toga sekirati puno…
Kad pogledaš (poslušaš) neki film sa DTS HD ili Dolby TrueHD zvukom, ovo na SBB je baš loše…
 
Box nije kod mene, HBO promocija je danas počela. Ako neko ima smart tv i aktivirao je promociju, može da proveri da li je zvuk Dolby Audio. I sa treće lokacije dobio sam info da je zvuk PCM?
 
Box nije kod mene, HBO promocija je danas počela. Ako neko ima smart tv i aktivirao je promociju, može da proveri da li je zvuk Dolby Audio. I sa treće lokacije dobio sam info da je zvuk PCM?
Evo sad sam prebacio na HBO, DD je zvuk.
 

Prilozi

  • E727C0F6-EC32-425F-A4D4-0D9AE085C8E6.jpeg
    E727C0F6-EC32-425F-A4D4-0D9AE085C8E6.jpeg
    184.7 KB · Pregleda: 47
5.1 ради само на двб-ц каналима ако се изабере енг језик за главни.
 
Ma taj tv zvuk je shit,dzabe i 35 dolby ac9

Testirao optika sa pc i optika sa tv,isti Yamaha resiver

Razlika je velika,mnogo bolji zvuk sa asus racunara
Zvuk sa tv nekako mutan,utisan,Samsung tv
 
Zanima me da li je prenos F1 u 5.1 (SK ili SK4K), ali ne mogu da probam kad je live trka dok ne krene sezona. Da li mozda neko ovde zna?
 
Ниједан спортски канал нема више од 2.0 а и то је вероватно псеудо-стерео.
 
^ a ono na rtsu kad ide neka tekma a u ćošku stoko 5.1. Jel ide preko eon boxa 5.1?
 
Нисам приметио 5.1 на ртс.
 
99% ljudi to ne zanima, realno, zato ih nije briga. Ljudi kupe tv od 2000€ a za zvuk ne koriste ništa osim ugrađenih zvučnika. Verovatno je svuda to tako.
 
Nazad
Vrh Dno