Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

To je ustvari oko 15000 za raskid posle 12 meseci.

U slučaju raskida ugovora posle 12 meseci, platio bi sledeće:
1. 12 preostalih pretplata po punoj ceni (1190 dinara, plus mesečna renta za prijemnik od 390 dinara) 1580 dinara puta 12 meseci, što iznosi 18960 dinara.
2. Po 590 dinara za prvih 12 pretplata (koje si platio, ali po akcijskim uslovima),što iznosi 12x590, 7080 dinara.
3. Taksa za aktivaciju servisa u iznosu od 1000 dinara.

Što ukupno iznosi 27040 dinara.

Što će reći, ne isplati se raskidati ugovor, uzmi na probu i imaš mesec dana da razmisliš šta da radiš.
 
Ne.

Kontaktirao sam ih, kada god bi se raskinuo ugovor platio bih razliku izmedju akcijske ponude i regularne od momenta potpisivanja do momenta raskida ugovora:

"Sto se tiče eventualnog prekida ugovora pre isteka ugovorne obaveze, plaćaju se ostvareni benefiti od potpisivanja do prekida ugovora. Pod benefite se podrazumeva sve ono sto je u akcijskom cenovniku koji je objavljen na sajtu."

Dakle recimo posle 12 meseci: 12*200=2400, 12*390=4680, plus 1000 aktivacija sto ukupno dodje 8080din za raskid posle 12 meseci koriscenja usluge. Ako me je njihova podrska slagala onda lazem i ja sad. Medjutim ovako i pise u ugovoru samo sto je pomalo nejasno napisano pa sam trazio razjasnjenje toga.

Druga, bar meni bitna stvar, moguca je migracija D3i ugovora na neki drugi tj njihovu kablovsku itd u slucaju recimo preseljenja na lokaciju gde postoji SBB infrastruktura. Posto sam ih pitao sta se desava ako uzmem sad ovo jer nemam mogucnosti za SBB na sadasnjoj lokaciji ali se sutra recimo preselim i tamo negde ima SBB. Da li onda moram paraleleno da placam oba ili kako vec. Pre svega zbog toga me i zanimalo ovo oko raskida ugovora.

Tako cu uzeti ovo na probu, ako valja, zadrzavam i to je to.
 
Ne razumem zašto bi im platio odštetu i vratio opremu, kad ti dođe na isto. Ovako bar plaćaš i ostaju ti kanali i usluga, kakva-takva da je. Pa ako hoćeš da uzmeš i drugu, imaš digitalnu TV na dva televizora. Ako hoćeš da platiš penale, opet skoro isto plaćaš i gubiš i prijemnik i kanale. Najbolja solucija je da nađeš nekog druga, koji je zainteresovan, uvališ mu u pola cene prijemnik, pa neka on tebi mesečno plaća nekih 500 din. :D Ionako D3i nema nikakvu autentifikiciju što se tiče IP adrese i provajdera.
 
Nisam rekao da bih, već samo da prikupljam informacije da znam koje su mi sve mogućnosti. Pošto je sve bolje od Radijus Vektora verujem da neću previše da se žalim...

Dakle jedina situacija u kojoj me zanimala mogućnost vraćanja opreme i naravno koliko to košta je zbog preseljenja na lokaciju gde postoji SBB infrastruktura. Pošto ugovorno obavezu na D3i mogu da zamenim sa nekim recio duo ili trio mixom kod SBB, cela priča bar za mene više i nije bitna jer je to ono što mi je trebalo, da bez penala mogu sa jedne usluge da pređem na drugu ako se stvore mogućnosti...
 
Ako su ti tako objasnili, onda super, hvala na informaciji. To znači da bih ja, posle 6 meseci korišćenja, morao da platim 4540 dinara da bih raskinuo dvogodišnji ugovor. A neko bi mogao posle mesec dana korišćenja da raskine dvogodišnji ugovor i to ako plati samo 1590 dinara. Deluje mi malo nelogično, ali super. Onda ugovor koji potpisujemo i nije tako loš...
 
Tako su mi napisali u odgovoru na moje pitanje, taman i da nekad bude neki problem imam napismeno da su mi to rekli. Mada recimo ni kod vektora nije penal sve pretplate do kraja već plaćaš uvođenje kablovske koje u startu nisi platio a to je oko 6-7 hiljada bilo beše... U svakom slučaju raskid je krajnja nužda i nadam se da o tome neću ni razmišljati...
 
D3i RADI U INOSTRANSTVU!!!. Juce mi je dosla devojka u posetu u Kinu i donela d3i uredjaj. Probali i sve radi, doduse sinoc je bilo negledivo jer je stalno seckao i izbacivao greske(da li zbog preopterecenosti ili zbog *****skog great chinese firewall-a), ali jutros pre posla sam ga koristio sat vremena bez ikakvih problema. Slika super zvuk takodje, par kanala koje sam otvarao svi rade....sportklub, eurosport, discovery, 24h kitchen, cinemania, b92...eto npr jutros sam na b92 gledao prijatelje i big bang theory. Misterija d3i uredjaja i njegovog rada u inostranstvu resena :)

Ja sam bio u Grckoj i rade samo domaci kanali i nesto od ex-yu kanala ,tako da misterija ostaje i dalje.
 
Cisto da se prijavim. Uzeo sam ovo cudo i pored pocetnog problema u smislu da su *****u poslali neispravan STB(ne radi hdmi) poprilicno sam zadovoljan kako ovo radi. HD kanale sam odmah trazio da mi otkljucaju i veoma su uporedivi sa ovih par koje imam na Vektoru.

Inace dva dana nakon sto sam ja potpisao su promenili uslove, tako da je sad ugovorna obaveza 12 meseci umesto 24 meseca i d3go je free 12 meseci umesto 6. Takodje vidim da za 290din moze da se dobije i drugi STB kome treba. U svakom slucaju cu zbog ovog smanjenja ugovorne obaveze da odem da raskinem ugovor i onda da potpisem novi, ne treba mi nikakva promocija i slicno ali planiram da zadrzim ovo ako se naravno u naredne 3 nedelje ne pokaze da je ipak ovih prvih par dana dobrog rada slucajnost :)
 
U svakom slucaju cu zbog ovog smanjenja ugovorne obaveze da odem da raskinem ugovor i onda da potpisem novi...

To bi bila ogromna greška!
Stara ugovorna obaveza je 24 a nova 12 meseci,
samim tim već posle 12 meseci (po novom ugovoru) bi morao da plaćaš nimalo jeftinu mesečnu rentu D3i prijemnika u iznosu od 390 din. mesečno.
Korisnici pod starim ugovorom su oslobođeni plaćanja ove naknade tokom trajanja ugovorne obaveze, tj svih 24 meseci.
 
Verujem da će i tada biti neka promocija za novih 12 meseci recimo, a ako ne bude opet me ništa ne sprečava da raskinem ugovor i potpišem novi... Ovako sam vezan 24 meseca svakako a uvek idrm na to da što manje zavisim od tih ugovornih obaveza. Naravno koliko je to moguće...
 
Znaci konacno su omogucili uzimanje drugog STB-a, sad ostaje da se vidi da li ce uvesti i neki nivo kontrole po IP adresi kako bi onemogucili "deljenje sa komsijom"...
 
Da, vidiš to mi nije palo na pamet uopšte. 990+290=1280 što će reći eto kablovske za 640din. Mada cenim da su to nekako rešili...
 
Da, vidiš to mi nije palo na pamet uopšte. 990+290=1280 što će reći eto kablovske za 640din. Mada cenim da su to nekako rešili...
Naravno da jesu. Pa nisu sisali vesla. Isto kao sto je Total TV resio drugi receiver preko telefonske linije, tako su i ovo nekako resili.
 
Naravno da jesu. Pa nisu sisali vesla. Isto kao sto je Total TV resio drugi receiver preko telefonske linije, tako su i ovo nekako resili.

A sto bi to moralo da bude vezano za onaj prvi stb, zaboravljate da je ovo tv preko interneta. Znaci ja mogu da nosim moj stb gde hocu on nije vezan ni za ip adresu, ni broj telefona. To i jeste bila prednost ovog sistema a to je da je mobilan i mozes ga bukvalno koristiti svuda gde ima interneta.
 
Ja D3i šetam na 3 IP adrese na dve lokacije preko dva različita provajdera i nikada nisam imao problema zbog toga.

Jedino da uslovljavaju da ako imaš dva uređaja da oba moraju budu na istoj IP adresi, ali to delimično ubija svrhu uređaja.
 
Poslednja izmena:
Pa to jedino. Šetanje ovog jednog nije problem, to sam kao i ostali probao i radi bez problema. Pitanje je kako radi kad su dva u pitanju...
 
A sto bi to moralo da bude vezano za onaj prvi stb, zaboravljate da je ovo tv preko interneta. Znaci ja mogu da nosim moj stb gde hocu on nije vezan ni za ip adresu, ni broj telefona. To i jeste bila prednost ovog sistema a to je da je mobilan i mozes ga bukvalno koristiti svuda gde ima interneta.
Neki vid zastite će sigurno biti. Ako ne bi bio onda bi svi to iskorišćavali tako što naprimer uzmem je dva uredjaja i drugi dan drugaru i svako plaćamo samo 640 dinara digitalnu kablovsku. Sigurno ce jedan uredjaj biti master a drugi slave ili neće moci da rade ako se kace sa različite IP adrese.
 
Zivi bili pa videli. Do sada nije bilo nikakve zastite, imam 2 STB-a i radilo je bez obzira na razlicit IP (ponesem jedan u vikendicu na par dana, drugi mi ostane "kod kuce"). Bas bi mi zakomplikovali ako uvedu neku vrstu kontrole, moracu da pravim VPN.
 
Upravo tako, oba uredjaja moraju da budu na istoj IP adresi, vrši će se provera sa vremena na vreme i ako uredjaji nisu na istoj IP adresi biće isključeni. Da li ste zaista mislili da SBB neće zaštite svoje interese?

I još nešto ubrzo kreće i gašenje uredjaja koji su iznešeni iz zemlje, tj STB će raditi samo na IP adresama iz Srbije. Ipak imaju Nettv za inostranstvo i neće da ugrožavaju taj servis.
 
Primetio sam nocas da su Sport Klub kanali malo boljeg kvaliteta, posle duzeg vremena nisam primetio ono iritirajuce "pulsiranje" i ako je verovati sbb-ovom meracu potrosnje povecali su i bit-rate. Pre je bilo 5 do 5.5 mbit-a a sad je oko 6.5 a mozda i malo vise. Primeti se manje kompresije i ispeglanija je slika. Tako je barem nocas bilo. Ovo vazi za SK kanale, trenutno gledam finale mladih reprezentacija na Eurosportu i slika izgleda isto kao i pre, malo vise magli slika u pokretu i povremeno i dalje "trepne".

Usput da pomenem da mi je prosto neverovatno da HD kanali na D3i koriste po svemu sudeci Rec.601 boje umesto Rec.709 sto je standard za HD. Pa oni prime sa satelita feed koji je Rec.709 i onda upropaste boje :d iz nekog samo njima znanog razloga. Na HD kanalima bi boje trebalo da blistaju i sijaju a ovako nema razlike izmedju obicnog SK1 i SK1 HD. Zasto korisnici treba da im skrecu paznju na ove osnovne stvari :smash:
 
Kako proveravaš koji kanal koliko protoka vuče? Pošto na Telekomovom BOX-u(8.7mbit) svi SK HD kanali seckaju posle par minuta rada a neretko i blokiraju... Tako da mi deluje da je i više od 6-6.5mbit. Ostali HD kanali rade ok. Mada recimo evo sad je tenis, bolja je slika na SK HD nego na RTS HD.
 
Odem na mojsbb.rs i tamo imas potrosnju po danu, kad ima potrosnje imas prikazano za svakih 40 minuta. Ovo naravno bez ikakvog surfa i download-a. Posle recimo izracunas, moze i rucno ali imas recimo bitrate kalkulator u megui aplikaciji. Uracunas tu i audio i jos neki overhead i onda dobijes da je bitrate od pre nekoliko dana na SK oko 7000 kbit/s sto uopste nije lose.

Nazalost ovo seckanje i blokiranje nije samo kod tebe vec i kod mene, danas im mnogo baguje nesto na HD kanalima. SD verzija radi lepo. Pohvala sto su konacno i boju popravili, sad je stvarno pristojan HD pod uslovom da radi :)
 
Hmmm, nemam tu opciju na mojsbb, pretpostavljam jer nemam njihov kablovski...

Medjutim cenim da je ipak ovo problem do protoka. Evo sad sam zakacio STB na vektorov kablovski(25/1.5) i SKHD u bilo kojoj varijanti radi bez ikakvog seckanja. Tako da cenim da je problem u nedovoljnom protoku. Steta, to ce verovatno da znaci da cu otkazati D3i jer sam zbog HD kanala i uzeo. A kako sam, pa recimo primoran da koristim Telekom Box, kablovski u petak ide pa-pa pa mi ostaje samo ovih ~9mbit koji ocigledno nisu dovoljni za SKHD.
 
Meni je radilo juce lepo, danas bruka za HD kanale ali nije im to prvi put da kilavi ovaj servis. U teoriji bi trebalo da ti radi sa tom brzinom ali ako ne moze, ne moze. Probaj do petka pa vidi da li se popravlja situacija.
 
Odem na mojsbb.rs i tamo imas potrosnju po danu, kad ima potrosnje imas prikazano za svakih 40 minuta. Ovo naravno bez ikakvog surfa i download-a. Posle recimo izracunas, moze i rucno ali imas recimo bitrate kalkulator u megui aplikaciji. Uracunas tu i audio i jos neki overhead i onda dobijes da je bitrate od pre nekoliko dana na SK oko 7000 kbit/s sto uopste nije lose.

Nazalost ovo seckanje i blokiranje nije samo kod tebe vec i kod mene, danas im mnogo baguje nesto na HD kanalima. SD verzija radi lepo. Pohvala sto su konacno i boju popravili, sad je stvarno pristojan HD pod uslovom da radi :)

Dva puta sam im do sada vraćao opremu zbog loših HD kanala.

Ali vidim sada da je ugovorna obaveza samo 12 meseci, plus ima i dodatni stb da se uzme.

Pored ovoga, ako su zaista sredili i pulsiranje i boje, a i pogurali malo veći bitrate, onda se ovo možda sada i isplati.

Akcija sada traje do 31. avgusta, ali kontam da će je opet produžiti.

Šta misliš, Dodatak, vredi li ovo sada nečemu konačno, mislim prvenstveno za HD kanale?
 
Ja sam generalno jako zadovoljan, nijedan problem u radu za ovih 10tak dana nisam imao i steta ce biti ako budem morao da otkazem ovo ali sta je tu je. Vratio sam sad STB na ADSL, secka opet, videcemo sta ce da se desava narednih dana, do 23.8 imam promociju, pa ako ostane ovako, prekidamo druzenje, na moju zalost.
 
Pored ovoga, ako su zaista sredili i pulsiranje i boje, a i pogurali malo veći bitrate, onda se ovo možda sada i isplati.

Akcija sada traje do 31. avgusta, ali kontam da će je opet produžiti.

Šta misliš, Dodatak, vredi li ovo sada nečemu konačno, mislim prvenstveno za HD kanale?

Da si me pitao juce, preporucio bih sigurno ali posle ovoga danas he he, ne znam bas, pouzdanost je najbitnija, sta ce mi servis koji radi polovicno. Ovo za poboljsanje vazi samo za SK kanale, Eurosport HD i ostali su i dalje kao pre. Zaista su popravili pulsiranje i boje, sad stvarno izgleda poput nekog kanala sa satelita, i dalje je malo kompresovanije ali je prihvatljivo po meni a gledao sam dosta satelitskih kanala pa znam kako to izgleda.

@Darko

Ako ti je ovih dana radilo ok sa telekomom onda je ovo danas usamljeni slucaj jer se secam da je isto bilo pre oko mesec dana kad su bile one oluje. Tada im je isto bio ovaj problem. Ako se ova situacija nastavi i ubuduce ja cu sigurno zvati podrsku da prijavim.
 
Poslednja izmena:
Nisam se izrazio mozda dobro :) Ne, ADSL mi je danas ukljucen i ovo su jedina iskustva sa D3i i ADSL tj da SK na 9mbit secka i ne moze da se gleda. U isto vreme na 25mbit kablovskog interneta radi sve bez problema. Ili nesto sa ADSL nije u redu(Sta?) ili je 9mbit nedovoljno za SK HD kanale. Ostali HD kanali rade kako treba, no ne zelim da se igram sa time iskreno ako je problem u internetu. Sutra ce recimo da naprave Fox kanale da rade kao SK i onda znaci ni njih necu moci da gledam. No svakako poslusacu savet da to jos par dana istestiram, verovatno do kraja try&buy perioda pa cemo videti sta se desava.

Napominjem jos jednom da za ovih 10tak dana na kablovskom nisam imao nikakvih problema i jako sam zadovoljan bio kako servis radi.
 
Nema veze sto je ADSL jer ja imam SBB 25 mb net pa mi sad uopste ne radi kako treba jer secka, zamrzava, ubrzava, gubi pakete, prebacuje na slabiji stream i uopste ne radi kako treba a zadnja 3-4 dana je sve radilo odlicno. Evo dok pisem slika se zablokirala i pomaze samo prebacivanje kanala i vracanje na prethodni. Onda radi tako dva minuta kako treba i onda opet u krug, zamrzavanje slike, prebacivanje kanala itd. Mozda su samo neke rute sa ovim problemom pa zato mozda tvoj kablovski trenutno radi kako treba.
 
I na D3i ima vise strimova za isti kanal u smislu razlicitog kvaliteta? Nisam to znao. Tek onda nema logike da to ne radi tj da secka ovako, jednostavno pusti slabiji strim, to ti je sto ti je i kraj. No kazem ti, buni me to sto na RV kablu radi bez ikakvih problema, 25mbit isto.

Na ADSL-u danas sam isto imao to blokiranje koje spominjes, radi neko vreme i zamrzne sliku i samo prebacivanje kanala pomaze. No to mi se desilo 2-3 puta na RV isto u ovih 10tak dana. No ovo na ADSL bas deluje kao da nema dovoljno protoka, radi, radi, pocinje da secka, ton ide, slika sve vise i vise zaostaje i framerate je otprilike 4 :) pa se onda to posle nekih minut dva recimo vrati u normalnu, radi opet malo kako treba i tako u krug. Ili jednostavno smrzne na kraju i moram da prebacim kanal. Samo na SK HD kanalima je to, svi ostali sto obicni sto HD rade ok i na ADSL.
 
Nazad
Vrh Dno