Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Imamo : Pink Paket i Cinestar Premiere paket tokom cele UO + 6 meseci sve otključano (osim Zadruga paket :d i Senke 2 "bindž katalog").
Pročitaj 10-ak strana u nazad... sve je pisano i raspravljeno.
 
Pokusavam da izvrsim poredjenje, izmedju TV light paketa na SBB kablu , i D3i.
Da li da predjem na TV preko kabla, ili da zamenim d3i za Eon.
Da li je kvalitet slike bolji na kablu?
Da li postoji neka razlika u eon app, kada je na Sbb mreži ,ali van Sbb neta, i kada je eon app, van i sbb mreže i sbb neta?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je to pisano već milion puta jer svi stalno pitanju jedno te isto...

Skraćena verzija je da postoji razlika "u mreži" kad se gleda live sadržaj (pošto koristiš DVB-C tad) na CAM ili risiverima (uključujući i [KAON] Eon Smart Box): pre svega se ogleda u kašnjenju (pošto već imaš D3i imaš iskustva sa kako to zabavno bude gledati neki sport kad ti komšiluk gleda XY sekundi ispred tebe), pa u audio kvalitetu na pojedinačnim kanalima, pa tek onda dođe razlika u video kvalitetu.
Čim kreneš sa premotavnjem nema razlike u kvalitetu & kašnjenju između SmartTV aplikacija (barem ne kao posledica same aplikacije; to što tipa LG i Samsung TV imaju kvalitetniji "post processing" od Eon Smart Boxa je druga stvar) na kojem god OS i kojem god uređaju s obzirom da svi dobijaju isti HLS stream, i "u mreži" i "van mreži" korisnici su na istom što se toga tiče. Ali nisu na istom po pitanju blokiranja kanala kad se gleda sa ne-SBB internetom.


Dakle tvoja dilema šta da uzmeš se u praksi svodi na odgovor na 2 pitanja:

1) koliko procentualno gledaš sadžaj u "iz početka" maniru, a koliko gledaš live?
2) Da li većinu gledanja NE radiš na primarnom TV uređaju?

Oba pitanja se sumirano na svoje "koliko često bih gledao DVB-C mux [=live] a koliko HLS stream?". Što si više vremena na HLS (korisnici "Eon van mreže" su 100% vremena na HLS: dakle i za live i za cutv, uvek imaju kašnjenje, uvek isti kvalitet slike i zvukal "cable TV" korisnici su na HLS čim krenu sa premotavanjem) to manje smisla ima da uzimaš "cable TV" varijantu Eon usluge koja iako ima tih par prednosti (tipa ne kasni "live" 30+ sekundi; HBO ima 5.1 zvuk...) ima potencijalno ogroman minus za tebe koji nemaš njihov nego Telekom internet u vidu tog blokiranja "exkluzivnih" kanala.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na pomoći.

Sadasnja Smart Eon app ,sa D3i naloga, odlično mi radi, na mts netu.Da li to znači ,da će mi Ista ta Smart Eon app sa Sbb mreže, ali van sbb neta, dobro raditi, na istom tom mts-u?

Sada gledam sve preko Smart eon app, ali su problem drugi ukućani, koji vole blagodeti , da samo upale tv, i kanal iskoči odmah, navikli su na kabl.

Ako predjem na kabl, to bi oni gledali preko cam modula, a ja bih i dalje gledao na Smart eon app, zato mi je ona bitna, jer sve gledam na odloženo. Imam ceo Toxxl na satelitu preko onoga, pa ne gledam niŠta, jer mi treba premotavanje.

Live prenos mi nije toliko bitan.

Izvini na cimanju, moram brzo da se odlučim, zbog ovog ukidanja d3i servisa.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve što se tiče Eon aplikacija ti ostaje nepromenjeno sa prelaskom D3i >> Eon van mreže. Ništa se ne menja, ostaće ti isti SmartTV uređaj već registrovan, ni broj ugovora se ne menja :D Bukvalno potpišeš novi ugovor / aneks , daju ti ti taj Eon Smart Box i staviš ga na mesto Albis-a i teraš po starom. Matorci će malo da se navikavaju jer više nije Albis, biće povremeno malo gremlina sa zbunjivanjem Eon boxa i to je to.
Tebi pošto si do sad koriostio Eon TV app je sve isto i poznato.
Matorci će da negoduju ako su navikli da koriste "previous channel" dugme (da se šetaš između 2 kanala) jer to nema na Eon boxu ... mene to i mesec i po dana od prelaska na novu uslugu i novi risiver i dalje nervira :d :d Nema ni mute taster Eon daljinac ali se to da nabudžiti, za razliku od ove "prethodni kanal" funkcionalnosti. I takođe samo iskustvo premotavanja na Eon boxu je lošije tj interfejs je lošiji od onog na Albis-u (ne vidiš "sličice" kad premotavaš šta se nalazi na tom momentu tako da premotavaš napamet; nema onog da stiskom na tastere levo/desno premotaš odjednom +- 15 minuta).

Jedina potencijalno bitna razlika (za D3i vs nova usluga) je da Eon stream "troši" prilično više neta u poređenju sa D3i stream-om (HD kanali na D3i su ako se dobro sećam bili 3.5 - 5 Mbps tako nešto? a na Eon su 7 Mbps HD a 3.5-4 Mbps za SD kanale) tako da kad skidaš nešto golemo sa neta na kompu kad ograničavaš protok kompu / browser-u / torrent klijentu da ostaviš dovoljno lufta da matorcima ne secka slika na TV-u. Ako si uopšte tako nešto radio i do sad. Ja od kad sam uzeo D3i na kompu koristim NetLimiter da osiguram da ne bude problema sa TV stream-om... iako ima 50/8.

Ili to, ili da na Eon boxu menjaš podešavanja za kvalitet i staviš "do 4 Mbps" umesto maximalnih "do 7 Mbps".


Sve u svemu odluči da li ti je bitno da na SmartTV app na uređaju koji si koristio do sad ne možeš da gledaš SportKlub, Fox, N1, Nova S... :D Jer to prihvataš ako želiš da matorcima bude lakše sa CAM modulom. I naravno podrazumeva se da znaš da u TV+ CAM modul varijanti na tom TV-u za matorce nemaš "pogledaj iz početka" funkcionalnost :D

Dakle Eon aplikacije su jedne te iste za sve kategorije Eon korisnika, ono što se razlikuje su prava grupe korisnika. Zbog toga ako bi išao na CAM + cable signal varijantu usluge ti na SmartTV ne bi mogao da gledaš praktično njihove najvažnije kanale u ponudi. NIkako, ni live ni iz početka. Matorcima na TV-u sa CAM bi radili i ti kanali koji tebi kad gledaš kroz Telekom internet ne rade.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima prelazak Eon app>d3i na Eon app>sbb kabl> bez Sbb neta.Tu dobjam ,1x smart app, i 1x eon app, e te dve app, da li rade na mts-u, kao sto mi tamo rade , 1x smart app , i 3/5 eon app, preko d3i naloga to mene buni.
Prava za grupu korisnika , te onda tera, da uzmes i Sbb net, gde bi onda, na eon app, radili svi kanali, ako sam dobro razumeo?




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znaš ni sam šta te zanima :D Očigledno.

Lepo sam ti napisao šta će biti sa tvojim korišćenjem Eon SmartTV app ako uzmeš "sbb kabl Eon" paket. Ne znam šta ti sad dalje nije jasno? AKo ti ta pravila igre nisu prihvatljiva onda imaš kao izbor i to što ti nude: prelazak sa D3i na "Eon van mreže" (dakle NOT sbb kabl). Zato sam ti napisao šta bi dobio u toj plan B varijanti (sa D3i na Eon van mreže). Pa ti sam biraj.

Eon aplikacije rade na MTS netu, ali ne rade SVI kanali ako je "SBB cable" ugovor. Ako je D3i, Total ili to na šta ti nude da pređeš jer ukidaju D3i onda rade SVI kanali sa bilo koje Eon aplikacije sa bilo kojeg interneta u Srbiji. Kapiraš razliku valjda???

Nebitno da li je koristiš SmartTV app ili app za telefon ili app za digitron. Restikcije/blokade su vezane za KLASU korisnika (koja je vezana za vrstu ugovora: cable ili OTT). To sam ti već u 2 komentara napomenuo. Ako ti ne trebaju (ako ih ne gledaš ti lično) SportKlub, N1, Nova S, Nova Sport i Fox kanali na Eon aplikacijama onda možeš da koristiš "bez problema" na MTS netu. Ako ti ne trebaju pomenuti zašto bi onda uopšte uzimao SBB TV ponudu :D :D
Samo tih X kanala su blokirani na MTS/Telekom internetu. Ostali rade. Dakle od beše 145 kanala koliko ima u Eon Light ne radi 20-ak ostalo radi. Kroz VPN rade svi kanali (ako nije IP državnog neprijatelja #1.).

A valjda kad uzimaš samo "Eon TV" preko SBB cable nemaš 3/5 već 1/3? :D https://sbb.rs/eon-tv/tv-paketi (vidi šta piše sakriveno iza "i" ikonice pored "Eon mobilna aplikacija".
 
Poslednja izmena:
Shamane pusti HDMI-a :). Dosadila mu Exe net tema :).
 
? Pa nisu @HDMI i @FullHD ista osoba? Gde je ovaj drugi čuveni trol / smor ExeNet teme sa "HBO bla bla, Cinestar Premiere bla bla".
 
E ubprqvu si. Pomesah nikove. Mada fulhd ne moze bez hdmi i obrnuto :). Sorry HDMI
 
Shamane

Sve je to jasno.Hvala jos jednom na strpljenju.

Mislio sam da postoje tri klase pravila.Eon van mreze, Eon Sbb cable, i Eon Sbb cable, ali bez Sbb neta.
Ako uzmem samo Sbb cable Tv , a nemam i njihov net, zasto me kaznjavaju, to meni nije jasno???Kazna za one koji imaju Sbb net, a gledaju preko Mts-a, donekle ima smisla, ali ovo da ja bez njihovog neta , a uz njihov TV,imam blokirane kanale je potpuni besmisao.

Prosto me teraju, da se nakačim na taj kabl ,i uz jedan njihov cable box od donora, gledam Free.Neće ni banku da vide od mene, kao neki vid kontra kazne od mene.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Shamane

Sve je to jasno.Hvala jos jednom na strpljenju.

Mislio sam da postoje tri klase pravila.Eon van mreze, Eon Sbb cable, i Eon Sbb cable, ali bez Sbb neta.
Ako uzmem samo Sbb cable Tv , a nemam i njihov net, zasto me kaznjavaju, to meni nije jasno???Kazna za one koji imaju Sbb net, a gledaju preko Mts-a, donekle ima smisla, ali ovo da ja bez njihovog neta , a uz njihov TV,imam blokirane kanale je potpuni besmisao.

Prosto me teraju, da se nakačim na taj kabl ,i uz jedan njihov cable box od donora, gledam Free.Neće ni banku da vide od mene, kao neki vid kontra kazne od mene.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
A zašto ti baš toliko treba njihov kabl?

Još juče kad sam ti odgovorio si mogao da počneš da koristiš EON TV Prepaid i da ti već za koji dan stigne EON Box koji ne zahteva Coax i radi na bilo kom netu, ne samo taj Box već i ceo EON TV nalog.

Ne vidim kako može biti bolje: Zovi SBB, čekaj 10 dana da dođu da ti se vrte po stanu i budže kablove i još na kraju može da se desi da ti greškom naprave onaj problem da ti zaključaju pojedine kanale jer je tamo neko u centrali mislio "Aha, tehničari kod njega sad ubacuju kablove, dakle on je na SBB mreži" a ti imaš MTS pa ti ni jedan mobilni uređaj na koji si se ulogovao neda da gledaš SK, FOX, Nova, N1 osim na Box-u koji je na taj Coax što su ti ubacili u stan.

Od ovog:Napraviš nalog za 5 minuta i kupiš Box karticom (stigne za 2-4 dana), menjas pakete kad hoćeš i kad se odlučiš da/ako ti Postpaid ugovor odgovara zovneš ih i kažeš "Hoću na Postpaid da pređem, da li postoji mogućnost da dobijem neku pogodnost i izvan trenutno aktuelnih pogodnosti?" U ovom slučaju nema ni smaranja sa priključnim taksama, nema renti itd. jer si već kupio Box a možda čak i izvučeš nešto više od njih (više meseci po 1 RSD, neki paket da bude više meseci Promo itd.).

Ali dobro, možda sam pogrešno razumeo nešto tako da izvini unapred! :)
 
Poslednja izmena:
Jedna zanimljivost, ako ideš na prepaid varijantu, možeš da kupiš samo sportski, porodični i čini mi se cinestar paket.
Ne možeš da se kao prepaid korisnik pretplatiš na eon light ili eon full paket.
Ja hteo, bio u poslovnici, hteo čak i boks da kupim ali kažu ne možeeeee

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jedna zanimljivost, ako ideš na prepaid varijantu, možeš da kupiš samo sportski, porodični i čini mi se cinestar paket.
Ne možeš da se kao prepaid korisnik pretplatiš na eon light ili eon full paket.
Ja hteo, bio u poslovnici, hteo čak i boks da kupim ali kažu ne možeeeee

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
WUT?! Evo sad idi na sajt i vidi sam.

https://sr.eon.tv/paketi

Da sam SBB taj kome ti je to rekao bih dao otkaz još bi ga tužio za nanošenje štete firmi.

P.S. Ne znam što si do poslovnice išao, napraviš nalog na sajtu, kupiš Box, to je to.
 
Poslednja izmena:
@Strale_123: Propusti si info da je čovek trenutno D3i korisnik. Dakle ne mora cela ta priča oko prepaid Eon naloga, može i dovoljno je samo da "migrira" sa D3i na Eon van mreže (postpaid) po uslovima koje mu sam SBB već nudi. Stigne Eon box da zameni Albis risiver i vozi po starom.

@HDMI: Pa kažnjavali su te još grđe 5+ godina na D3i usluzi kad bi da gledaš na kompu. A tu je tek imala još manje smisla njihova "logika" da ti kao NISI platio već da te kanale gledaš i na Eon platformi. Tako je bilo godinama, do proletos kad je D3i Eon nalog izjednačen sa "Eon van mreže" pravima. Bukvalno su "samo" promenili kategoriju Eon korisnika za TotalTV i D3i iz "sbb" u "eonserbia" i proradio SK i istala "exkluziva".

To ti je sve ista "može nam se" logika kao i ovo što prave totalno veštački limit da možeš samo 1 SmartTV app po 1 nalogu da koristiš.
 
@Strale_123: Propusti si info da je čovek trenutno D3i korisnik. Dakle ne mora cela ta priča oko prepaid Eon naloga, može i dovoljno je samo da "migrira" sa D3i na Eon van mreže (postpaid) po uslovima koje mu sam SBB već nudi. Stigne Eon box da zameni Albis risiver i vozi po starom.

@HDMI: Pa kažnjavali su te još grđe 5+ godina na D3i usluzi kad bi da gledaš na kompu. A tu je tek imala još manje smisla njihova "logika" da ti kao NISI platio već da te kanale gledaš i na Eon platformi. Tako je bilo godinama, do proletos kad je D3i Eon nalog izjednačen sa "Eon van mreže" pravima. Bukvalno su "samo" promenili kategoriju Eon korisnika za TotalTV i D3i iz "sbb" u "eonserbia" i proradio SK i istala "exkluziva".

To ti je sve ista "može nam se" logika kao i ovo što prave totalno veštački limit da možeš samo 1 SmartTV app po 1 nalogu da koristiš.
Aha, u tom slučaju ok, promaklo mi. Izvinjavam se.

Ponuda paketa je sasvim ista u toj varijanti "Imam SBB kabl al' neću ni NET ni TEL"?

Aktuelna ponuda po ceni od 1499, 1999 ili 2999 za Light, Full ili Premium + EON 1/3 + onaj dodatak i to je to?

A u slučaju da korisnik želi da pređe na EON Duo ili "Trio" procedura nije ništa komplikovana? Samo potrebni uređaji, ugovor i opet teraj?
 
Nemam pojma kako izgleda eventualno prelaženje sa "single" na "duo" / "trio" u toku UO.
Ne znam ni da li "onaj dodatak" (ako misliš na "3/5 multiscreen" promo) bude dostupan "u mreži" korisnicima koji uzmu samo "Eon TV" paket. (a ni Duo/Trio Eon paketima... znam da ga nemaju korisnici starih Silver /Gold/... paketa i da ja na D3i nisam imao taj promo)
 
Da li se Eon restrikcije odnose, i ako se gleda na nekoj mobilnoj mreži?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Blokiranje kanala ne (= svi kanali rade preko Telenor, VIP i MTS mobilnog neta), ali SBB je dodao čuveni "član 3a" u Uslovi korišćenja Eon servisa koji kaže ako korisnik nije "ugovorio" korišćenje Eon van SBB mreže slučaju da detektuju da se uređaj više od 50% vremena na mesečnom nivou koristi van SBB mreže SBB ima pravo da blokira uređaj. Nije precizirano kakav status ima upotreba sa mobilnih mreža na temu tog "više od 50% mesečno".

Sad da li su počeli to da sprovode u praksu ne znam... nisam pozajmljivač Eon naloga već sam platio sam svoj (iako burazer ima nalog "u mreži", dakle sa restrikcijama).
 
Sta se desava ,ako se d3i ne vrati do kraja godine??
D3i ostaje bez funkcije,ali rade eon nalozi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da ne mogu da ukinu D3i, dok god ima tih korisnika, nisu još sve ni kontaktirali u vezi zamene. U svakom slučaju, videćemo uskoro.
 
Zvao sam korisnički servis, vezano za TV only, i tip mi reče, da ako se uzme na primer, Cable Eon smart box, i na njega nakači net, od drugog provajdera, da ce onda raditi svi kanali na odloženo gledanje.
Da li to tako u praksi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ako uzmes Eon van mreze i daju ti taj Kaon box radice ti sve bez problema jer je u njemu instalirana OTT aplikacija.
 
To je apsolvirano, nego me iz/Sbb-a, ubedjuje da Cable TV Eon box, bez SBB neta, a sa tudjim netom, nema restrikcije.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Za koju uslugu sinih zvao? Za koji paket? Dok nije dosao ovaj SDMC box delilinsu ljudima taj Kaon box ili kako ga ti zoves Cable box. Za taj box postoje dve Eon aplikacije,ili da kazem samo jedna.Razlika je u tome sto ke za korisnike u sbb mrezi setovana da live program ide preko kabla a vracanje preko mreze. Za korisnike koji koriste taj box van mreze je setovana da radi samo preko mreze.
 
Pa eto ti verujem njima...
Postavljaj isto pitanje dok ti neko ne da odgovor koji ti se sviđa?

A suština je poznata i rečena više puta: restrikcije su vezane za korisnika (dakle ne za app i ne za uređaj da li je KAON STB ili nije) jer je korisnik vezan za ugovor koji je dalje vezan za "eon provajder".

Prosto: eon provajder "sbb" = restrikcije. eon provajder "eonserbia" = nema restrikcija.

Korisnike se na osnovu vrste ugovora stavlja u jednu od te dve kategoriji i završena priča.

Ja ti definitivno više (ni na jednu varijaciju istog pitanja) neću odgovarati. Toliko od mene.
 
Nisam ja kriv, sto tamo sede dileje, koji svaki put daju drugačije odgovore, a ovde na forumu se dele ispravne informacije.
Trebam četiri različita ugovora, da produzim, ili otkazem, ili prebacim kod drugoga, obnevideo sam.
Znas li nesto oko MTS boksa, ima mozaik korisna opcija , sa cetiri kanala, u četiri prozora, ali ne znam da li mogu kanali u prozoru da se promene?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobar su ti odgovor dali u sbb samo ti ovde nisi dobro definiso pitanje pošto non stop pominješ boksove,koji nemaju veze da li će ti nešto raditi ili neće već koja si vrsta pretplatnika. Ti ako se priključiš na njihovu kablovsku program uživo ti ide preko cox cabla i u svakom slučaju bi imo sve kanale da ti rade čak i ako si vezat na mts net preko kog bi išli tv unazad i video klub. Restrikcije sa bilo kojim netom ne važe na tom boksu kad koristi hybrid režim rada.Ali eon nalozi se tretiraju ko da si u mreži pa za njih važe sve restrikcije koje ti nalozi podrzumevaju ako ne koristiš njihov net,tako da ti na eon smart tv aplikaciji koju sad koristiš uz d3i ne bi radili sk kanali fox kanali hbo kanali i cinestar premir + svi ostali kanali iz grupacije UM.

Ja ne znam što se u opšte premišljaš kad imaš d3i da prihvatiš ponudu za besplatnu zamenu d3i stb za eon box,ta ponuda je dosta i u smislu pretplate i u pogledu dodatnih paketa dosta bolja nego zvanične ponude za eon tv pakete.A treba pomenti i glavni faktor koji bi trebo da prevagne u korist te ponude da box dobijaš beseplatno čak i uz taj najmanji eon ligt paket dok bi za to ako uzmeš u mreži moro da platiš taksu od 6900 din + 290 svaki mesec za rentu.A taksu za eon box od 3450 din imaš čak i uz full i premium tv pakete.
 
Poslednja izmena:
Pa eto ti verujem njima...
Postavljaj isto pitanje dok ti neko ne da odgovor koji ti se sviđa?

A suština je poznata i rečena više puta: restrikcije su vezane za korisnika (dakle ne za app i ne za uređaj da li je KAON STB ili nije) jer je korisnik vezan za ugovor koji je dalje vezan za "eon provajder".

Prosto: eon provajder "sbb" = restrikcije. eon provajder "eonserbia" = nema restrikcija.

Korisnike se na osnovu vrste ugovora stavlja u jednu od te dve kategoriji i završena priča.

Ja ti definitivno više (ni na jednu varijaciju istog pitanja) neću odgovarati. Toliko od mene.

Sta daju nama na Beogirdu-u da ne znas slucajno? Koji mod - sbb/eonserbia? Jer mi svakako imamo samo ethernet po kucama.
 
Nazad
Vrh Dno