Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ма да, али уз EON light не дају уређај већ тв аpp, не знам да ли ће се нешто променити са новим рисиверима за кориснике ван мреже. Тренутно на D3i имамо и рисивер без ренте, и тв апликацију, и 5 мобилних уређаја. Пробај да их зовеш ако ишта могу да ураде на даљину, пробај и ресет не знам да ли је 6969 кад подиже систем, мада слаба вајда ако је рисивер у питању. А што се тиче понуде мени све без два рисивера или рисивер + ТВ апликација не одговара.
 
Поздрав! Има ли неко да користи D3i преко MTS оптике? Ускоро ћемо да се преселимо па ћемо на новој локацији узети BOX4 црвени пакет, искључиво због интернета и акције за повезивање додатног мобилног броја и 100GB мобилног интернета (фиксни телефон и тв пакет занемарујем, дођу као бонус јер ће ми цијена бокса бити као досад интернет + рачуни за мобилни)...поента је у томе да ме не занима телевизија преко MTS-а (осим Арена спорт канала[emoji4]), него бих узео са собом постојећи D3i STB (док се не деси нешто са замјеном) а својима у кући оставио EON апликацију на smart tv-у, или обрнуто, па је у суштини основно питање има ли неке разлике у могућностима гледања свих канала преко D3i уређаја или EON апликације? Хоће ли бити блокирани неки канали због интернет провајдера у једном или другом (или оба) случаја? Унапријед хвала на одговору[emoji481]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Мени док сам имао мтс интернет D3i рисивер је радио нормално док на EON-у пола канала није радило. Сада на Јотел интернету ради ми буквално све и на свим уређајима.
 
@jovan.ilic.89: Od beše aprila ove godine za D3i korisnike na Eon aplikacijama više ne blokiraju SportKlub, N1, Fox... pre toga da si pitao na Eon aplikaciji ti ne bi radili ti spomenuti "exkluzivni kanali".
Dakle rade svi kanali i na Eon app ako je u pitanju nalog vezan za D3i, TotalTV ili "Eon van mreže" korisnika. Korisnike kojih imaju ubedljivo najviše (u SBB cable mreži) i dalje blokiraju tj njima su još pojačali restrikcije (famozni član 3a).

Na D3i risiveru su oduvek radili svi kanali.

MTS optika ili MTS VDSL nema nikakve razlike što se toga tiče.

@veljkovicdani: Nema šanse da ću da radim factory reset pa da ponovo moram da pravim custom listu kanala. Pogotovo kad su šanse 90% da to radim za džabe.

A za "ne daju" / "daju" risiver. Pa ni uz jedan od 3 paketa ga ne "daju" već ga naplaćuju: ako platiš taksu dobiješ risiver ako ne eto ti app pa se slikaj. Po tim cenama (1500, 2000 , 3000) dobiješ pristup aplikacijama i to 1 Smart + 1 non-smart stream, a risiver se doplaćuje. Za Light paket je "samo" duplo veća taksa (6.900 din) i uvaljuju i mesečnu rentu i za taj primarni risiver. Zbog toga obrni okreni za period od 24 meseca ćeš im dati isto para uzeo Light ili uzeo Full paket. Pa te kao ubede da je bolje da uzmeš Full paket.
 
Да у праву си, ја сам мислио да уз Eon light немаш уопште могућност за уређај већ си ограничен искључиво на smart TV. Све у свему може 1500 динара али бесплатно уређај на коришћење без таксе и ренте + тв апликација, испод тога не прихватам:)
 
Poslednja izmena:
Нећеш га ни добити за џабе, кад га мени нису дали бесплатно за ПРЕМИУМ пакет, неће ни теби. :d
 
@MaRe96 pošto koristiš EON premium, ima li kakvih novosti u vezi HBO GO aplikacije na EON boxu, najavili su je, čini mi se, još krajem prošle godine?
 
Ovaj box koji ce nama korisnicima d3i usluge nuditi u zamenu nema nikakve veze sa trenutnim Eon boxom.
 
@jovan.ilic.89: Od beše aprila ove godine za D3i korisnike na Eon aplikacijama više ne blokiraju SportKlub, N1, Fox... pre toga da si pitao na Eon aplikaciji ti ne bi radili ti spomenuti "exkluzivni kanali".
Dakle rade svi kanali i na Eon app ako je u pitanju nalog vezan za D3i, TotalTV ili "Eon van mreže" korisnika. Korisnike kojih imaju ubedljivo najviše (u SBB cable mreži) i dalje blokiraju tj njima su još pojačali restrikcije (famozni član 3a).

Na D3i risiveru su oduvek radili svi kanali.

MTS optika ili MTS VDSL nema nikakve razlike što se toga tiče.

Много ти хвала на детаљном одговору[emoji481] Дакле зврчка је у овоме што сам означио, досад сам добијао опречне информације из више извора, али изгледа да су ти којима је блокиран садржај “регуларни” корисници, не D3i и “ван мреже” екипа [emoji846]
Наредних дана ћу испробати са лаптопа EON код пријатеља на MTS оптици, мада ме за убудуће интересује тв апликација, али чисто да потврдим да је све ок (мене конкретно занимају NovaS и SportKlub програми)... На D3i stb нећу да се ослањам јер ће нам их ускоро отети, па да се не навикавам...надам се да ће бити нека добра понуда за прелазак на неку нову EON причу, јер ово стварно нема нигдје - толики канали, апликација за 5 уређаја + 1 тв, за 1090 дин...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako baš baš mora prihvatio bih da mi ne menjaju ništa (ni D3i risiver) a da cenu šibnu na 1395 din ili koliko već beše puna cena za D3i za poslednju turu D3i korisnika. Povećanje cene na konto "održavanja" (= plaćanje produživanja licence za tu matoru platformu?) stare platforme i što je u međuvremenu dodat "slot" za Eon SmartTV aplikaciju i što je generalno sam Eon servis sad u ovom finalnom obliku (kad ne blokiraju ništa i ne prave nas bud*ala) daleko funkcionalniji od pokojnog D3Go.

Ako ćemo da budemo skoz pošteni sve to skupa opravdava "sorry, nema više te promo cene".
 
Poslednja izmena:
@MaRe96 pošto koristiš EON premium, ima li kakvih novosti u vezi HBO GO aplikacije na EON boxu, najavili su je, čini mi se, još krajem prošle godine?

Још ни анекс уговора нисам потписао, полако са то ГО :) ....Шалу на страну, ај цимаћу подршку али отприлике да знам одговор "о свим променама благовремено ћемо обавестити кориснике, пратите нашу фејсбук страницу и званичан сајт" :d Иначе одличан сам са овима из чет подршке, заиста су коректни, љубазно одговарају и не мрзи их да провере све што ме интересује (као да не знам зашто то раде, ипак је новац чудо :d). Јављам ти одговор овде одмах чим ми га они пошаљу, нема да бригаш. ;)
 
@borkom: Ček, pa zar već nije poznata informacije da AndroidTV verzija namenjena za "HBO Europe" radi i na tom Eon Smart Box-u?
Dakle da je problem "samo" da na tom uređaju ne nudi tu aplikaciju na Play Store, a da ako uradiš "sideload" (instaliraš apk fajl na alternativni način) radi.

Skini ovaj apk fajl, kopiraj na fleš, na box-u instaliraj koji god File Manager / File Explorer app hoćeš i instaliraj taj apk fajl i vozi.
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici.
Nisam još prešao na EON, samo se raspitujem, za buduće korake i mogućnosti. :)
 
Јављам све, захтев за ЕОН Премиум ван СББ мреже поднет дана 02.08.2019. (петак) у 15:00 часова. Прошао први радни дан данас, јавише ми да ми прво стиже анекс уговора па то се врати њима, па тек онда шаљу бокс. Сликаћу и њу и цео интерфејс да видимо каква је разлика између "у мрежи" и ван мреже. Неке модификације мора да постоје. Наравно и мени ће добро доћи пар савета, док се не уходам ;)
 
Nikakva razlika nema u interfejsu. Samo je primerak risivera setovan da li radi u "hybrid" (= za korisnike u mreži) ili "ott" režimu (=za korisnike van mreže). A to utiče na to odakle očekuje "signal" kad gledaš live stream nekog kanala.
 
Има ли онда разлике између "Хибрид" и "ОТТ" варијанте, кад сам разговарао са агентом продаје, рекла је да њихови сви ЕОН рисивери, без обзира на тип да ли је "у мрежи" или "ван мреже" добијају исти сигнал и слика иде лајв, без заостајања?
 
Za zaostajanje / kašnjenje te lažu. Što ćeš lako testirati kad stigne ako uporediš sa TotalTV i/ili DVB-T2 signalom sa antene. Testiraj npr RTS 1... pa sam izvuci zaključak.

Agent prodaje verovatno ne zna ni za šta je skraćenica "OTT" a kamo li nešto o tehničkim stvarima :d

Isti "signal" tj isti stream koriste samo za "gledaj iz početka" / "cutv", za "live" režim postoji razlika: "hybrid" koristi signal sa coax kabla (dakle DVB-C mux... koji manje kasni i kvalitetniji je i neki kanali imaju 5.1 zvuk) a "ott" i za live koristi isto što i kad premotavaš: HLS stream (koji naravno kasni samo tako i ima jadan bitrate za audio i nemaš da biraš engleskog komentatora na EuroSport kanalima niti 5.1 zvuk).
Zato se režim i zove "hybrid" jer kombinuje DVB-C mux i IPTV stream.

Sam uređaj je hardverski isti za obe klase SBB korisnika... a i softverski manje-više.
U bliskoj budućnosti će navodno "van mreže" korisnici da dobijaju drugačiji model box-a (bez DVB-C tjunera, uređaj od drugog proizvođača, koji je verovatno još jeftiniji od ovog "pouzdanog" KAON-a).

Za sad razlika je isključivo "režim rada" kako je setovan uređaj pre nego što ti je isporučen.
 
Poslednja izmena:
Ako baš baš mora prihvatio bih da mi ne menjaju ništa (ni D3i risiver) a da cenu šibnu na 1395 din ili koliko već beše puna cena za D3i za poslednju turu D3i korisnika. Povećanje cene na konto "održavanja" stare platforme i što je u međuvremenu dodat "slot" za Eon SmartTV aplikaciju i što je generalno sam Eon servis sad u ovom finalnom obliku (kad ne blokiraju ništa i ne prave nas bud*ala) daleko funkcionalniji od pokojnog D3Go.

Ako ćemo da budemo skoz pošteni sve to skupa opravdava "sorry, nema više te promo cene".

Ма све је јасно, као што рекох надам се да ће бити нека добра понуда јер оваква за 1090 дин. више никад нигдје...што се мене лично тиче ево одмах 1500 дин. само да не дирају ништа од подешавања :happy: Понудиће сигурно неке уређаје за замјену садашњих рисивера, него се плашим да то не буде куповина уређаја + већа цијена пакета, или такса + рента + већа цијена за сам пакет, а алтернатива томе само TV app са свакако већом цијеном пакета (тада бих сигурно одустао од даље сарадње)...:crash:
 
Da li vama radi Fight Channel na D3i? Kod mene, kada prebacim na taj kanal, slika se zablokira na 5 sekundi i STB se restartuje.
 
Evo testirao sam. Restartovao se dok sam listao kanale u EPG interfejsu (pošto ne gledam taj kanal pa nisam znao na kom je broju, a očigledno ga nisam imao ni u mojoj custom listi kanala) čim sam došao do tog kanala. Nakon restarta kad sam prebacio na taj kanal radi stream bez problema.


Mada se meni u poslednje vreme risiver restartuje odmah po prebacivanju na raznorazne kanale, i ne dešava se uvek na istima? Za sad mi barem deluje totalno random na kom kanalu i kad će da se desi.
Ja imam utisak da se restart dešava zbog nekih problema u skidanju ili prikazu EPG podataka.
 
Meni se restrtuje kad odem na SK3. Barem je tako bilo pre par dana. Izgleda da ima neku svoju random listu za restart :).
 
Meni se ne restartuje kad brzo prebacujem. Problematični kanali su SK3, SK3 HD i Fight Channel. Ne znam iz kog razloga, ali ponekad se zaglupi. Probao sam druge IP adrese, ali bezuspešno. Inače imam MTS VDSL. Mislim da tu leži problem.
 
I meni se neki dan restartovao tokom menjanja kanala :)
Pripremaju nas na prelazak? :d
 
@Packy: Ne leži tu problem... Telekom da blokira i zeza ne bi radio ni jedan kanal kako treba. Pre će biti da SjBB-u trokira nešto u vezi skidanja EPG podataka. Jer koliko se sećam problemi sa restartartovanjem su počeli da pre ~2 meseca kad je bio onaj problem da na svim kanalima su falili EPG podaci.

A jako davno je isto bilo problema sa skidanjem EPG gde bi pri "šaltanju" kanala zaglavio (kad naleti na prvi kanal za koji nije skinuo i keširao EPG podatke) i onda prestane da reaguje na daljinac sve dok konačno ne skine podatke i onda odjednom odreaguje na svaku komandu za prebacivanje kanala :d

Sad "samo" umesto da zaglavi na X sekundi risiver se restartuje skroz... Baš su ga "popravili".


Da li neko uopšte ima informaciju kad je bio poslednji firmware update? I da li 8080 i 8083 risiveri koriste isti firmware build / version?

@bmibmc: Ma da "visinske pripreme" nam udaraju pa kad pređemo na onu Android kanturinu id uređaja i to čudo krene da se retstartuje na svakih X sati budemo već dresirani da je to normalno :d :d
 
Poslednja izmena:
Radi li vam uopšte D3i trenutno? Kod mene se non-stop restartuje od jutros.

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
 
Kurcšlus na SBB mreži u celoj zemlji, a pošto smo mi zadnja rupa na svirali, verovatno se neće ni truditi da oporave D3i više.
 
Kad restartujem uređaj pojavi se samo "meni". Kad odem na Tehnička podešavanja, sistem info, provera internet konekcije, piše: Internet konekcija nije u funkciji. Inače, nema nijednog kanala, ništa. Potpuno crnilo. Je li i kod vas tako?
 
Radi Eon na telefonu,radi Eon android Tv aplikacij. D3i mi se konstantno resetuje. Inace je bilo samo crnilo pre nego sto sam ga restartovao
 
Nazad
Vrh Dno