Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

To "nema informacija" u vodiču je bilo odavno kad listaš i dođeš do mesta gde počinje prethodni dan ili dan pre njega, i to na 3s stoji za svaku stavku tog kanala da nema informacije i onda skine verovatno sa servera (ili učitava sporije neki cache-e sa samog risivera), ne vidim šta ti je tu problem toliki? Ja sam to susretao još pre 2 meseca.

Jedino što ranije nisam primećivao a primetim zadnjih par dana da prilikom "šaltanja" kanala redom nekad se desi da risiver par sekundi ne reaguje na dugme za prebacivanje i da se to dešava kad taj kanal na koji je prebačen nema očitane informacije za vodič/info sekciju koja se pojavljuje pri prebacivanju kanala. To isto za par sekundi učita i onda određuje ubrzano tih par prebacivanje kad je bio "zab'o".
 
Eh da je 3 sekunde...
Promenim kanal, malo kasnije se pojavi traka bez informacija I tako stoji emitovani program bez tih informacija neko vreme. Juce je dobro radio, danas posle tog slanja tih informacija, veoma lose.
 
Poslali su mi servisera I iznenadio sam se zbog toga.
Ja ga pitao da li mogu da premotavam kada ide uzivo, on je rekao da ne moze, a ja mu na to rekao da su mi u email-u napisali da moze I da restartujem uredjaj jer su osvezili neke podatke. On poceo da se smeje I kaze strasno, ko sve radi tamo, samo da im prodje dan a nista da ne nauce.
A za ovo ,, nema informacija", kaze da je do servera, da nema veze sa risiverom.
 
imao slican problem na novom client d3 uredjaju. 'ladno je bila setovana pogresna ip adresa sa koje je trebalo da vuce epg.
baja iz podrske setovao ispravnu ip adresu. i da, bilo je par resetovanja uredjaja, samo sto je on to radio iz centra - nije dolazio u kucu.
 
Znaci ovako, rekli smo da kod moba mozemo zaobici zastitu vezanu za SBB-ove "exkluzivne" kanale rezervisane samo sa njihov net (sa data na wifi).

E sad, mene zanima dalje, kako da to zaobidjemo i kod kompa, pa i TV-a za koji nemamo risiver? Meni sto prvo pada na pamet jeste pustanje nekog kanala na mobu i povezivanje za kompom/TV-om preko nekog kabla, adaptera ili kako god. Jednostavno ono sto pustim na mobu da se ujedno prikazuje i na kompu/TV-u. Da li je tako nesto moguce?

Da dobro ti je pitanje samo mislim da ce biti lose da se o tome ovde javno pise.

Slazem se sa tobom, ali delimicno, zato sto kad se pisalo za fazon sa data na wifi, niko nije ni indirektno stavio do znanja da ne bi trebalo da se pise o tome javno na forumu, bar ja nisam primetio!? Odnosno, ako se pricalo cesto za "probijanje" zastite na mobu, zasto se ne moze pricati i o "probijanju" zastite na kompu/TV-u? Jer kod moba je zastita provaljena direktno, a ovo sto ja pitam je samo produzetak toga na neki nacin, odnosno povezivanje sa mobom na komp/TV, a ne direktno provaljivanje na recimo nekom od browser-a.
 
Kad smo vec kod "probijanja" zastite radi li neka yani verzija na lollipop-u? Probao sam 7-8 i ni jedna ne radi, pa reko' da proverim... moze naravno i na pp ;-)
 
Ne radi za sada, a nije moguće ni privremeno isključiti rut kao pre ...
Totalni bezobrazluk!
 
Опрез са пријављивањем нових D3go уређаја.

До сада сам лако решавао проблем пријављених уређаја, углавном одјавим онај који користим чим завршим то гледање да не бих касније долазио у ситуацију да не могу. Дешавало ми се да имам пријављена три уређаја и таман хоћу нешто да пробам ... не могу следећа 24 сата. Овако скоро увек имам један или ниједан и могу да пробам кад буде потребно.

Изгледа да СББ мења правила. Сада може да се замени један уређај месечно, одјављивање и пријављивање новог је тренутно ... али се онда чека следећи месец за нову замену. Уз то, они као више не могу да их бришу корисницима. Чини ми се да је нешто слично било на почетку па су олабавили, сада опет враћају стара правила.

Не знам да ли само хоће да отежају коришћење или сада укидају свашта да би на јесен, када почну да истичу УО од пре две године, опет вратили ове бенефите и уз још неку новост опет натерали већину корисника (па и оне најгласније критичаре) на нове двогодишње уговоре. Што се мене тиче, мораће да понуде нешто опасно добро е да бих остао код њих. Или ово што сада користим али за бар трећину мање пара или дупло боље за опет мало мање пара пошто сам присиљен да скрешем трошкове. Алтернативу имам па се не бринем превише. ;)
 
Neznam zašto to rade, baš bezobrazluk. Sada sam izbrisao jedan nalog ali za drugi kaže "Može samo jedan u mesec dana". Pre je moglo da se izbriše sva 3 pa za 24h da se to i ostvari.
 
Komsija uzeo Silver trio paket. Njegov risiver je veci od mog risivera I ima sat I daljinac je veci od mog daljinca. Koja je fora? :D
 
Neznam zašto to rade, baš bezobrazluk. Sada sam izbrisao jedan nalog ali za drugi kaže "Može samo jedan u mesec dana". Pre je moglo da se izbriše sva 3 pa za 24h da se to i ostvari.
Prebacih se na Win 10 i odatle sam izbrisao odmah još jedan nalog.
 
Posto vidim da su nesto menjali, zelim da pitam da li i dalje mogu da dam mojima kuci da na ADSL-u koriste D3 Go ili to vise ne moze?
 
Može, ali ne mogu da gledaju sve kanale. sportklub,fox.
 
Mislite? Kad biste samo znali... Naravno da ću da ćutim. Ne pitajte ni private, ali moguće je gledati SBB-ove kanale Fox, SK i ostale i preko drugih provajdera.
 
Naravno da je moguce gledati sve kanale kod drugih provajdera uz neke sitne dopune....
 
Preko mobilne mreze da.
 
Bolje da stoji blanko... Posle će da mi đavo bude kriv.:D
 
Poslednja izmena:
Ukoliko ne zelite da podelite "tajnu" sa drugima mislim da nema potrebe ni da peckate ostale korisnike time svako malo...
 
Ja se nakacio na wi fi danas na faksu, upalio aplikaciju I rade programi, ne svi ali ima koji rade. Ja sam mislio da moras njihov net da koristis da bi radilo.
 
Imaš opciju da ga pustiš preko mobilnog interneta.
 
Piše tamo cellular data i daje dve opcije:no video i high quality video. Odcekiras ovu drugu.
 
Ja sam gledao d3 sa telekomovim netom, tako sto mi je brat koji ima sbb net napravio vpn konekciju, onda se ja nakacim, upalim d3 i diskonektujem se i radi. Samo sto to moram da radim svaki pola sata - 45 minuta. I to je jedini nacin.
 
Na svakih 45 min čak i ako kontinuirano gledaš nešto na D3Go na kompu?
 
Nazad
Vrh Dno