Šta je novo?

Savet za ozvučenje Xbox series X + BDRemux filmovi

Dumtrasmuzika

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruke
150
Poena
170
Pozdrav ljudi.

Uzeo sam klincima (čitaj sebi ) Xbox series X. Trebalo bi da to prati neko OK ozvučenje uz TV HiSense 65U7QF.
Ne treba mi glasan zvuk, već da je "čist" i "precizan", da kad je nešto levo ili gore, da se i čuje levo ili gore, ili metak koji prolazi negde. Video sam i spisak igrica (link) koje imaju Dolby Atmos.

Isto tako, gledam BDRemux filmove od po 70Gb gde je audio opis:
  1. Аудио 6: English Dolby TrueHD/Atmos Audio / 7.1+13 objects / 48 kHz / 4346 kbps / 24-bit |original|
  2. Аудио 7: English E-AC3+Atmos / 5.1 / 48 kHz / 768 kbps |original|
  3. Аудио 8: English AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps |original|
Šta je pametno napraviti?
Video sam da je za oko 260€ dostupan Logitech z906 koji ima THX, Dolby Digital, and DTS certified surround sound, ali ne piše Dolby Atmos.

Da li se sve to poklapa, ako film ili igrica ima ili nema taj Dolby, da li može da pušta preko ovih Logitech zvučnika? Neki drugi? Pročitao sam dosta tema, i ove sticky threads, ali ne vidim nigde kompatibilnosti. I meni je jasno da mogu da kupim Sony risiver STR-DH790 i da pokačim na njega sve moguće i nemoguće zvučnike za zbirno 2.500€, ali generalno gledam nešto što mi završava posao a ne bih da promašim temu i neki budžet totalno. Dnevna soba mi je ~45-50 kvm, a TV je namešten u ćošku, zato ne bih išao na sva ta odbijanja zvuka o plafone već fizički razdvojene zvučnike.

Svaki savet je dobrodošao. Gledao sam soundbarove, ali od svih čujem da to nije rešenje.
 
Pozdrav,
Vidi,to sto si ti zamislio,jedino ti resava neki kršten AVR sa setom zvučnika,koji je za Atmos kombinaciju. Nista drugo.Kazes da bi hteo da dobijes pravu preciznu zvucnu sliku,moze,ali mora se ispostovati pravilno pozicioniranje zvucnika u surround setu. Isto tako,taj BD remux od 70 i kusur GB zvucno nema smisla na tom Logitech setu koji spominjes,posto ce citati maksimalno DD/DD+ kodek,koji je u odnosu na True HD kao kompresovani mp3.Moooozda neki napucani soundbar koji moze da napravi krsten Atmos efekat,ali cena takvih uredjaja je opet jaka.Da sam na tvom mestu,isao bih na neki AVR + jeftiniji set zvucnika.
 
Poslednja izmena:
Moooozda neki napucani soundbar koji moze da napravi krsten Atmos efekat,ali cena takvih uredjaja je opet jaka.
slažem se. a i ne znam koliko je soundbar dobar za igre, pošto se traži ovo
Ne treba mi glasan zvuk, već da je "čist" i "precizan", da kad je nešto levo ili gore, da se i čuje levo ili gore, ili metak koji prolazi negde.
 
За тако нешто треба пристојан авр и комплет звучника. Опет то половно без 2к е нема.
 
тако је.
лоџитек који си навео, не поседује ни декодер за Атмос, Долби ТруХД, ДТС Мастер аудио... и сличне напредне формате (верне оригиналу, без губитка)
а ни улазе који су за њих неопходни.
Он поседује оптички СПДИФ (тослинк) улаз који може да "прогура" максимално, компримован АЦ3 и ДТС сигнал.
А о упитном "квалитету" тог система, не бих баш сад. (њесра, што би рекли млади)

Најосновнија долби атмос конфигурација захтева Атмос компатибилан АВ Рисивер, и бар 8 добрих звучника ( сабвуфер, 2 фронт, 2 задња, централни и 2 висинска звучника).
то је уколико хоћеш да чујеш звук како је снимљен.

ако те занимају саундбарови, виртуализације, апроксимације и остала квази-суроунд измотавања, долби атмос "подржавају" и неки телефони.
 
Poslednja izmena:
Уз то има велику собу а систем је у ћошку... тек зезнуто. И соундбарови који симулирају траже услове, добру позицију и простор да се таласи одбијају а тек цео систем са звучницима, Можда би могао са сателитима да се провуче али опет не би могао у ћошку да остане.
 
20230715_131533.jpgto je taj prostor, 7x7 metara. 65" u prostoru ne izgleda veliko. Ne znam šta mi je raditi, da li da onda odustanem uopšteno od Atmosa? 2.000€ mi je sad mnogo.

Možda neki drugi 5.1 sistem? Ili soundbar za ~800€?
 
И 20к е у ћошку неће дати резултате. Потражи на нету скице, савете око поставке атмос система, па и других стерео и суроунд решења. То се све мора поставити како треба, где треба.
 
 
нисам ни написао да подржава.
Пристојан мултимедиа систем за 650е, нов. Хвала, изволте.



као минимум минимума, може да послужи прилично чувен Sony HT-S40R
око 300е је код нас. Приметно бољи од Логитек абоминације.

 
Poslednja izmena:
Ljudi, jedino da Vam pošaljem neku klopu preko Wolta. :) Ozbiljno, hvala svima na savetima.

Ako sam dobro razumeo:
  1. Od Atmosa mogu da se pozdravim zbog oblika prostorije i cene
  2. Najbolje je uzeti neki 5.1 kompjuterski sistem i to mu dođe oko 500€ min da valja, 800€ da služi
Treba li na još nešto da obratim pažnju? Kome sam šta dužan pišite.

Šteta, nadao sam se da ću klincima napraviti neki ugođaj, sad ispada da imam dobar panel za TV, dobru konzolu, ali oblik stana ne valja.
 
ukratko, za tvoj prostor, sve skuplje od sonija, je overkill.
 
Проблем просторије је што цела треба бити за аудио/видео доживљај. Са твојим простором направио би прави доживљај али опрема мора бити веома пристојна. Питам се у тих 50ак квм какав би бас имао са јефтинијом опремом... вероватно слаб.
 
Evo još par slika, ako pomogne da se stekne slika prostora.

Oni JBL 5.1 (link) su definitivno overkill?

20230715_201447.jpg20230715_201506.jpg20230715_201507.jpg
 
Мој став је атмос да ради како треба је озбиљна прича и треба озбиљно приступити. Претпостављам да не би праве звучнике, који заузимају простор. Поглedaj samsung soundbar q990c. То даје ефекте... размисли...
 
Ako hoces Atmos, a u "soundbar" sistemu, najjefitnije bi prosao sa nekih 1000+ evra za Samsung Q990C ili jos bolje Nakamichi Shockwafe Ultra, pa do nekih 3500 evra za Nakamichi Dragon. Za cene ne znam kolio su kod nas, ako neko nudi Nakamichi.
 
ej, xej, xej!!!
 
Ako hoces Atmos, a u "soundbar" sistemu, najjefitnije bi prosao sa nekih 1000+ evra za Samsung Q990C ili jos bolje Nakamichi Shockwafe Ultra, pa do nekih 3500 evra za Nakamichi Dragon. Za cene ne znam kolio su kod nas, ako neko nudi Nakamichi.
To je otprilike to... nemam problem sa prostorom jer je veliki stan, nego sa parama. Kontam da kalibracija može malo da popravi utisak i prostor, ali ne mnogo. 1.000€ mogu da se otvorim, 2.500€ baš i ne.
Мој став је атмос да ради како треба је озбиљна прича и треба озбиљно приступити. Претпостављам да не би праве звучнике, који заузимају простор. Поглedaj samsung soundbar q990c. То даје ефекте... размисли...
Pa da. Znam da je spundbar igračka za risiver, ali ne mogu sad da se otvaram, a dok skupim prave pare za pravu stvar... Život prođe u televizorskim zvučnicima, malim kubikažama i velikim ženama :)
ukratko, za tvoj prostor, sve skuplje od sonija, je overkill.
Pre svega hvala ti na odgovoru i pažnji. 300€ mi je OK cena, nije mi problem dati nešto više, ali ako neću dobiti ništa pametno, onda je jasno šta mi paše...
 
Ja bi na tvom mestu uzeo Jamo Aesthetic a102 (koristim barem 8 godina njegovog prethodnika i fantazija je), zajedno sa nekim Yamaha AV. Izaslo bi te okruglo 1000 Evra (nov) i ovo pitanje bi resio do kraja. :) (Bez Atmosa / ali Yamaha je naravno sposobna i za Atmos)
 
Mislim da je najbolje pitanje ovde koliko si ti generalno zahtevan korisnik i sta ti ocekujes?
Drugar godinama koristi Z-5500 koji je navodno nesto bolja serija nego Z906 (iako na papiru izgleda veoma slicno/isto) i on je veoma zadovoljan. I sam sam kod njega gledao par filmova i on je pustao par testova gde smo svi bili prijatno iznenadjeni sa zvucnicima iako nisu postavljeni onako kako bi trebalo (drugacije nije moguce zbog dimenzija stana).
Da je nesto najbolje ikada napravljeno naravno da nije ali ako nisi prezahtevan korisnik ili generalno ako ti je to neki prvi set zvucnika sa Z906 ako ih dobro pozicioniras verujem da ces biti zadovoljan ako nemas prevelika ocekivanja. Da je zvuk preterano cist, nije ali je poprilicno precizan kako je u originalnom postu opisano.
 
Pozdrav ljudi.

Uzeo sam klincima (čitaj sebi ) Xbox series X. Trebalo bi da to prati neko OK ozvučenje uz TV HiSense 65U7QF.
Ne treba mi glasan zvuk, već da je "čist" i "precizan", da kad je nešto levo ili gore, da se i čuje levo ili gore, ili metak koji prolazi negde. Video sam i spisak igrica (link) koje imaju Dolby Atmos.

Isto tako, gledam BDRemux filmove od po 70Gb gde je audio opis:
  1. Аудио 6: English Dolby TrueHD/Atmos Audio / 7.1+13 objects / 48 kHz / 4346 kbps / 24-bit |original|
  2. Аудио 7: English E-AC3+Atmos / 5.1 / 48 kHz / 768 kbps |original|
  3. Аудио 8: English AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps |original|
Šta je pametno napraviti?
Video sam da je za oko 260€ dostupan Logitech z906 koji ima THX, Dolby Digital, and DTS certified surround sound, ali ne piše Dolby Atmos.

Da li se sve to poklapa, ako film ili igrica ima ili nema taj Dolby, da li može da pušta preko ovih Logitech zvučnika? Neki drugi? Pročitao sam dosta tema, i ove sticky threads, ali ne vidim nigde kompatibilnosti. I meni je jasno da mogu da kupim Sony risiver STR-DH790 i da pokačim na njega sve moguće i nemoguće zvučnike za zbirno 2.500€, ali generalno gledam nešto što mi završava posao a ne bih da promašim temu i neki budžet totalno. Dnevna soba mi je ~45-50 kvm, a TV je namešten u ćošku, zato ne bih išao na sva ta odbijanja zvuka o plafone već fizički razdvojene zvučnike.

Svaki savet je dobrodošao. Gledao sam soundbarove, ali od svih čujem da to nije rešenje.
Sa xbox-a one HDMI-jem na TV TCL65ep(pass through) pa na Logitech Z5500 optičkim i svih 5 kanala rade
 
Na kraju je pao izbor na Kef LSX II. To je što je. Zadovoljan sam.
 
optički kabl nema propusnu moć da provuče atmos. od losles propušta samo stereo wav i lpcm.

optika provodi BITSTRIM , 1 i 0. ne zvuk.
njih, u zvuk pretvara dac. i to višekanalni dac.
taj dac je DEKODER, i on treba da hardverski podržava atmos, kao i ostale losles formate.

atmos je bekvard kompatibilan sa dolby digital+ , tako da će avr koji podržava npr. dolby true hd
moći da pusti atmos strim sa filma, u 5.1
višekanalno. Doduše na displeju će pisati Dolby + i zvuk će biti komprimovan.
 
Nazad
Vrh Dno