Šta je novo?

Savet za mini upgrade

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Vecina nas koji posecujemo ovaj forum ima nekog prijatelja koji ima neku matoru masinu a hteo bi da prodje sto jeftinije, pa sad ne daj boze da potrosi 40eur a da to ne bude "brzina svetlosti" u odnosu na ono sto je imao. Elem, posto se nisam sretao sa mnogo Intel Core2Duo procesora, trebao bi mi mali savet. Masina koju vec ljudi imaju je neki ubogi Celeron D (LGA775), integrisana graficka i 1GB DDR2. Sad, moj savet je bio bilo koji Core2Duo, npr E2180 , posto vidim da im je cena oko 2000din (mada videh i E6420 za 30eur), i da se doda jos 1GB RAM-a. Ploca je neka Asus P5KPL-VM IN/ROEM/SI. Moje pitanje je koliki bi dobitak bio dodavanje jos 1GB RAM-a i stavljanje nekog dvojezgarnog procesora, posto na ovoj masini sada i surfovanje netom predstavlja problem? I naravno, koji procesor je najbolje da jurim, posto vec moram polovno da uzimam?
 
Potrazicu kasnije, nisam trenutno u mogucnosti da odem i da pogledam. Zujim po oglasima ceo dan, izbor je poprilicno veliki, samo ne bih da mi neko uvali neki "polu sprzeni" primerak :)
 
Nazad
Vrh Dno