Šta je novo?

Savet za konfiguraciju

kolani

Slavan
Učlanjen(a)
05.01.2009
Poruke
3
Poena
301
Uskoro kupujem racunar , pa bih molio za par saveta u vezi konfiguracije koju sam sastavio.
Prvo hoce li uopste da radi (kompatibilnost) ,grafika ,procesor maticna i da li je dovoljno napajanje ??? :type:


Hlajdenje - THERMALTAKE CL-P0401
Napajanje - THERMALTAKE W0102 TR2 Power ST - 550W
Kucište - THERMALTAKE Soprano DX VE7000
Maticna ploca - ASUS P5Q-E
Procesor - INTELCore2Quad Q8200 2.33GHz 4096KB 1333MHzBox
Graficka karta - Asus EAH3870X2/G/HTDI/1G 1GB DDR3
Hard disk - WEST. DIGIT. WD3202ABYS RE3 320GB 7k 16M SATA2
RAM memorija - KINGSTON 4GB (2X2GB) 1066MHz DDR2 HyperX
 
Uskoro kupujem racunar , pa bih molio za par saveta u vezi konfiguracije koju sam sastavio.
Prvo hoce li uopste da radi (kompatibilnost) ,grafika ,procesor maticna i da li je dovoljno napajanje ??? :type:


Hlajdenje - THERMALTAKE CL-P0401
Napajanje - THERMALTAKE W0102 TR2 Power ST - 550W
Kucište - THERMALTAKE Soprano DX VE7000
Maticna ploca - ASUS P5Q-E
Procesor - INTELCore2Quad Q8200 2.33GHz 4096KB 1333MHzBox
Graficka karta - Asus EAH3870X2/G/HTDI/1G 1GB DDR3
Hard disk - WEST. DIGIT. WD3202ABYS RE3 320GB 7k 16M SATA2
RAM memorija - KINGSTON 4GB (2X2GB) 1066MHz DDR2 HyperX



Radice sve, samo ta graficka karta je uzas izbor. Za te pare uzmi ATI 4870 512mb. Ta 3870x2 je uzas totalni. Nemoj da te buni to sto ima 2 jezgra, ova 4870 je 50% brza od nje, a 1000 dinara skuplja mozda.
 
Radice sve, samo ta graficka karta je uzas izbor. Za te pare uzmi ATI 4870 512mb. Ta 3870x2 je uzas totalni. Nemoj da te buni to sto ima 2 jezgra, ova 4870 je 50% brza od nje, a 1000 dinara skuplja mozda.

Hvala na savetu ;
nisam kupovao nista za komp vec 3-4 godine tako da bas neznam sta valja. I ovo sam vise sastavljao po cenama :) ,nego po nekom iskustvu.
A za graficku kontam ova ima 1g memorije pa bolja.
Jos jedno pitanje ,da li je za igre bolji c2q ili c2d u istom cenovnom rangu ?
 
Hvala na savetu ;
nisam kupovao nista za komp vec 3-4 godine tako da bas neznam sta valja. I ovo sam vise sastavljao po cenama :) ,nego po nekom iskustvu.
A za graficku kontam ova ima 1g memorije pa bolja.
Jos jedno pitanje ,da li je za igre bolji c2q ili c2d u istom cenovnom rangu ?

Iskreno nisam ni video koji procesor si tacno naveo. Mislio sam da si stavio core 2 duo E8200, medjutim ti si uzeo quad Q8200. Za gaming ti je trenutno najbolji E8400. Ali i ako uzmes quad neces zazaliti.


Najbolje bi bilo da napises koliko novca imas da izdvojis za kompjuter, i da li planiras da overklokujes procesor, pa cu ti sastaviti najbolju konfiguraciju za te pare.
 
Iskreno nisam ni video koji procesor si tacno naveo. Mislio sam da si stavio core 2 duo E8200, medjutim ti si uzeo quad Q8200. Za gaming ti je trenutno najbolji E8400. Ali i ako uzmes quad neces zazaliti.


Najbolje bi bilo da napises koliko novca imas da izdvojis za kompjuter, i da li planiras da overklokujes procesor, pa cu ti sastaviti najbolju konfiguraciju za te pare.

oko 850 evra bez monitora moze i malo vise ako bas mora :).

Bez klokovanja.
 
Poslednja izmena:
oko 850 evra bez monitora moze i malo vise ako bas mora :).

Bez klokovanja.


Ok onda ovako.

Maticna ploca:Asus P5Q Pro (115 evra)
Procesor:Intel core 2 duo E8400 (140 evra)
Ram Memorija:Geil Ultra Plus 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz (65 evra)
Graficka karta:ATI 4870 512mb (bilo koji proizvodjac, sapphire, asus, gainward, slobodno uzmi najjeftiniji, svi su isti) (210 evra)
Hard disk:Western Digital 750gb (75 evra)
DVD: Pioneer SATA (20 evra)
Kuciste:Cooler Master Midi Cavalier 3 SG (70 evra) U principu mozes koje god hoces, mozes i da das 2000 dinara za najjeftinije asusovo kuciste ako ti se ne daju pare, jer kuciste je obicna "kanta", nista vise. Ali gledam kad vec imas kesa za komp, barem malo normalnije kuciste mozes da uzmes.
Napajanje:Chieftec CFT-750-14C, 750W (95 evra)
Tastatura i mis: Po izboru (50 evra)


Sve zajedno 860 evra.


Napomene:

-Stavio sam namerno jache napajanje, 750W (Nije ni previse skupo), jer ti ploca podrzava crossfire (dve ATI graficke karte istovremeno). Ja sam stavio jednu sad (koja ce odlicno da ti radi, sve igrice na max ces moci da igras), ali za jedno godinu dana recimo, kada izadju malo zahtevnije igrice, mozes da kupis jos jednu takvu 4870 i da je uparis, i tako odrzis komp za najzahtevnijim igriciama. To mozes komotno i za 2 godine da uradis, mislim da bi i dalje bio vrhunski. Zbog toga sam stavio jace napajanje.


-E8400 je odlican gaming procesor, iako ima "samo" 2 jezgra. Jedini mozda isplativiji quad procesor koji mozes da uzmes je Intel Q9550 (q6600 i Q8200 nemaju bolje rezultate u igricama od E8400), samo sto on kosta 270 evra, i to ti znacajno prelazi budzet. Tu onda imas kombinaciju da ustedis na kucistu, i uzmes najjednostavnije ASUS kuciste za 25 evra (45 evra usteda), i uzmes malo jednostavniju tastaturu i mis za nekih 25 evra (jos 25 evra ustede, sve zajedno 70 evra), i onda bi te sve zajedno kostalo sa tim procesorom 920 evra.


Mada mislim i da ti je ova kombinacija sa E8400 odlicna. Nema nikakve potrebe za uzasno skupim Q9550 procesorom. Iako je brzi i bolji za gaming od E8400, ne vredi toliki novac.


-Poseban kuler nisam stavio (jer si ti stavio u prvom postu), jer nema apsolutno ikakve potrebe za dodatnim kulerom ako se ne bavis overklokom (pametno). Box kuler ce odlicno da ti radi, tih je, nema nikakve potrebe da se trose pare na dodatni kuler koji ce isto da ti radi kao i box. Samo bacanje para.


Poz :wave:
 
Poslednja izmena:
mali update, cene su danas nesto nize : Asus P5Q Pro = 95€, E8400 = 135€
tu si vec ustedeo 25e, koje mozesh da bacis na grafiku 4870 sa 1gb ddr5 sto ce u nekoj buducnosti znachiti "mnogo".
U principu Achilles82 ti je sve rekao, nema potrebe za dopunjivanjem :)
 
Poslednja izmena:
mali update, cene su danas nesto nize : Asus P5Q Pro = 95€, E8400 = 135€
tu si vec ustedeo 25e, koje mozesh da bacis na grafiku 4870 sa 1gb ddr5 sto ce u nekoj buducnosti znachiti "mnogo".
U principu Achilles82 ti je sve rekao, nema potrebe za dopunjivanjem :)


Ja ne znam gde ima P5Q pro i E8400 po tim cenama. Ja sam na pcberzi gledao, i ono su... "realne cene". Jer ljudi obicno kad daju savete tako, gledaju na pcberzi i napisu najnizu cenu koju nadju, a to nije realno. Ja sam satavio malo lufta, i to je realna cena, ne moze se gledati najniza cena. jedino ako bas ima srece.


Karta od 1gb je dobra, mada to najvise pomaze vecim rezolucijama. Ako ce da da jos vise para, onda ima fazon da uzme 4850 512mb crossfire, znaci dve te karte moze da stavi za 300 evra, i to ce da radi bolje nego gtx 280. Znaci to je po meni ubedljivo najisplativija kombinacija za extreme gaming. Razlog zasto nisam stavio tu kombinaciju je zbog budzeta.


U svakom slucaju, ni sa 4870 1gb nece pogresiti.
 
Nazad
Vrh Dno