Šta je novo?

Savet za izbor dobre tastature

vincanity84

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
57
Poena
160
Ljudi,

treba mi lepa,kvalitetna i tiha tastatura sa ,po mogucstvu, sto kracim hodom tastera(kao recimo lap top tastatura).

Nisam neki gejmer, samo mi treba neka klasika da u sustini moze i za igrice i za kucanja dugotrajna i to.Ja sam se sveo na par varijanti.


1. Logitech illuminated
2. Logitech k300
3. Logitech k800
4. Logitech Ultra-Flat
Sta mislite? Nekako bih najpre isao na tu illuminated ali je ona oko 60e... ne znam da li se isplati ,da li je toliko bolja,a ostale marke ni ne poznajem,mozda nude i bolje stvari za iste ako ne i manje pare:)
 
Poslednja izmena:
Vecina koja ima dugmad se cuje, jedino one na touch su besumne skroz ali imaju svoje mane...
 
Pa dobro,ali ne cuju se sve isto,neke skripe i puckaju,dok se druge diskretno i jedva cuju. Znaci da je sto tisa tastatura i kvalitetnija a da opravdava novac. Ja sam napisao moju listu,a ako neko ima bolji predlog,ili zna sta je najbolje sa moje liste, hvala mu onda na savetu :)
 
K800 je wirless..imacu problem sa baterijama, plus ljudi koji imaju i k800 i illuminated svi kazu da je illuminated bolja.. ;)

Gledao sam razer i roccat ,to su vise gejmerske tastature. Ja ne bih da placam nesto sto necu koristiti, posto nisam neki gejmer, (pes, need for speed, neka voznjica jos i to je to )

:)
 
Ja sam uzeo k360 i sve je ok a ako bih trazio neku manu onda je to sto sam se navikao na vece tastature od te.
 
Šta kažeš na K750 solar, bežična, plitak hod tastera, ne trebaju baterije, pošto se sama puni na solarne ćelije, a i lepo izgleda. Mislim da je trenutno oko 60 jura.
 
Da li Logitech Wireless Solar K750 i Logitech Wireless Illuminated K800 kod nas mogu da se nadju sa YU rasporedom slova?
 
imaju i neki modeli omega tastature sa osvetljenim dugmicima i moze da se gasi po potrebi, tanka je i cena je oko 2500-3000 din.

Ja koristim Omega dark glow(belo pozadisko osvetljenje) vise od godinu dana i tastatura je dosta losa...Posle godinu dana vecina tastera se ''izlizala'',na pocetku je vecina dugmica glavila(najvise space)....Iskreno,sem tog osvetljenja,tastatura je jako losa....
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Illuminated već duže vreme i jako sam zadovoljan, ne škripi, ne pucka, dosta je tiha, tasteri su udobni za rad (barem meni)...
 
dJa sam zbog odsustva yu rasporeda na pobrojanim uzeo k300 za 1500 u tehnomarketu jer je bio posljednji komad. vrlo dobra tastatura. imam logitech flat ultra i media 600 i daleko je bolja, a sto se tice kucanja meni je bila bolja od mk520 ali ne i od k750 koja je bez premca ali nema yu raspored
 
@ kefalo81
A kad poredis k750 i k800 koja je bolja, na kojoj se "bolje" kuca, jos neki detalj dal' si primetio...?
 
Nazad
Vrh Dno