Šta je novo?

Savet za CPU

  • Začetnik teme Začetnik teme luka-d
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

luka-d

Slavan
Učlanjen(a)
28.12.2004
Poruke
749
Poena
319
Jedan moj ortak se interesuje sta bi dobio da kupi CPU Barton 2500+ koji moze da se klokuje fino kao 3200+ a trenutno ima Athlon Thoroughbred 2000+ da li mu se to isplati posto ima grafiku 6600 GT AGP pa mu se ne prelazi jos na PCI-express posto je relativno skoro kupljena. Hvala. :banana:
 
Ako ne planira da uskoro odvoji neku pristojnu sumu novca za prelaz na NF3 ili NF4, ok mu je da uzme tog bartona. I to uz doplatu od nekih 20-ak eu
 
A kakva je razlika u brzini rada procesora mnogo veca ili nesto malo.
 
Oseti se...
 
luka-d je napisao(la):
Jedan moj ortak se interesuje sta bi dobio da kupi CPU Barton 2500+ koji moze da se klokuje fino kao 3200+ a trenutno ima Athlon Thoroughbred 2000+ da li mu se to isplati posto ima grafiku 6600 GT AGP pa mu se ne prelazi jos na PCI-express posto je relativno skoro kupljena. Hvala. :banana:

Sigurno bi osetio ubrzanje pošto mu je sa 6600GT u većini igrica baš CPU usko grlo. Ulaganje minimalno a dobro ubrzanje. Ali neka obrati pažnju da li ima PC3200 memoruju (ili bržu) koja je praktično neophodna ako misli da istera tih 3200+.
 
Poslednja izmena:
Ima jedan modul SAMSUNG DDR 400 MHz a razmislja da nabavi jos jedan za dual chanell.
 
Moze li da se desi da procesor nece da radi kod njega na ploci A7V600 KT600 posto je kod tog lika ta ploca radila na MSI K7N2 ploci.
 
luka-d je napisao(la):
Moze li da se desi da procesor nece da radi kod njega na ploci A7V600 KT600 posto je kod tog lika ta ploca radila na MSI K7N2 ploci.
Malo si cudno ovo napisao ali...
Moze da se desi da nece stabilno da radi kao 3200+.Najbolje je da uzme proverenu kombinaciju Cpu+Mobo testiranu i proverenu da radi kao 3200+( naravno uz pc3200memoriju).
 
Najbolje ako moze da dodje do proverene kombinacije Barton2500@3200+ i Abit NF7.
 
Nazad
Vrh Dno