Šta je novo?

Savet u vezi surround risivera i zvucnika.

nemanja_tr

Poštovan
Učlanjen(a)
28.03.2018
Poruke
60
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 3770
GPU
GTX 1060
Zvuk
Harman Kardon AVR132 / Monitor Audio / Jamo / Magnat
Laptop
Lenovo 330-15IKB
Mobilni telefon
Motorola EDGE 20
Steam
https://steamcommunity.com/id/nemke92/
Pristup internetu
  1. ADSL
Drugari, koristim Harman Kardon AVR132 sa 4 zvucnika trenutno od kojih 2 velika rade na 4-8 oma (Magnat Art) i 2 Jamo surround na 8 oma koja sam vezao kao rear zvucnike. Uglavnom slusam muziku te sam risiver podesio da radi u 5CH stereo modu. Dodao bih centralni zvucnik pa me interesuje da li mogu da povezem neki koji radi na 6 oma ? Hvala!
 
Mozes. Ne vidim sto ne bi mogao. Broj ohm jeste otpor zvucnika i to sve stoji. Ali ako imaju variabilan ohm , pa ne znam ne razumem se. Ali zar to ne bi znacilo da im je to Range na kojem mogu da funkcionisu? Ja ne znam za takve sisteme kod nekog.

Cim ti vezujes neki zvucnik van paketa tj celog sistema, onda sto ne bi mogao i taj neki eto.

Ali sad jedna stvar 5 Channel znaci 5.1 znaci 6 pojedinacnih.

Rear je obicno valjda nazad, front je napred.
 
konkretno u ovom slucaju, nije bitno koji je gde vezan jer je ugasen surround mode te svaki zvucnik repordukuje istu sliku, zato rekoh 5CH stereo koristim. Po stranim forumima pisu da bi trebalo da radi fino za zvucnicima na 6oma ukoliko se ne forsira, jedino bi se risiver vise grejao. Mene plasi kombinovanje 2 zvucnika koji rade na 4-8oma, 2 zvucnika na 8 i taj centralni na 6.
 
Pa onda je moguce da nam Treba ne znam, posto su pasivnog tipa jelte. Koliki je max preporuceni power requiment za njih?.

Ako Tako posmatramo kao hard limiter.

 
valjda ce se javiti neko ko moze pomoci :)
 
Iako manual ne sadrzi informaciju, taj risiver je namenjen da se upari sa random kutijama, pitanje je samo koliko bi se grejao.
Omaza je varijabilna svakako, a nominalna je 6Ohm-a na tom centralnom.
Kazi mi koliko se risiver greje trenutno sa tim kutijama?
Sve u svemu, mozes zakaciti centralni.
 
Risiver ko risiver, generalno se vise greju od pojacala, soba je 20ak kvadrata tako da sigurno necu da pojacavam preko 50%.
Tokom leta se nikad nije pregrevao cak i kad slusam na preko 70% sat, dva... plasim se samo da ne sprzim nesto, a taj centralni kosta vise nego ova 4 combined :)
Hvala!
 
Da, nisam hteo da se mesam u tematiku, bolje da ulozi u bolje stereo kutije nego centralni, ako je vec muzika u pitanju. Bitno da uziva, ne znamo detalje, mozda ce dobiti povoljno/na poklon.
 
Poveži slobodno, ništa neće da mu fali....

Pod uslovom da su ispravni i risiver i zvučnik...

Ako nisi siguran, otkači sve ostale, a zakači samo centralni, ako radi normalno - priključuj ostale i uživaj.
 
Hvala svima! Taj centralni naleteo kao poklon pa ne bih da zabrljam :)
 
Monitor Audio Silver, centralni 20-100W 6ohm i valjda 92db sens.
 
Nazad
Vrh Dno