Šta je novo?

Savet oko povezivanja

jurodivi

Čuven
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poruke
7,980
Poena
745
Imam mali problem...kupio sam novu matičnu ploču (MSI Pro Z690-A) ali sam zaboravio da nema S/PDIF out koji mi je do sad služio da povežem DAC (SMSL-793II) na koji je povezano pojačalo za slušalice (iFi Zen Can).

DAC ima samo Toslink i koaxijalne ulaze. Da li postoji način da povežem matičnu sa njim?
Videh da u inostranstvu imaju 3.5mm na koaxial RCA audio kablove, ima li ih kod nas negde?

Ako ne nađem čime da povežem DAC, da li bi vredeo nešto Xonar DGX kao DAC umesto ALC897 sa ploče, pošto mi čuči u kutiji?

Mogu jednostavno da povežem pojačalo preko 3.5mm na RCA kabla ali bih hteo da izbegnem intergušu sa ploče kad već imam bolje uređaje...
 
Poveži preko tog xonara. Nemoj se drndati sa konverterima, pogotovo ne sa analognog izlaza integrisane karte na neki digitalni.
Ne znam samo da li bi neki usb - spdif radio konverziju ili prosleđivao originalni izvor, ali kada već imaš kartu, sigurno nije lošija od integrisane.
 
Na ploči nemam audio preko USB, tako da to otpada.

Sad se setih, ne znam da li mogu nešto da izmajmunišem preko HDMI...
 
Ксонар има оптички излаз, искористи до смсл дака.
 
Nisam mislio na to, već na 3.5mm na 1x coaxial RCA, poput ovoga: www.amazon.com/Micca-Premium-SPDIF-Digital-Coaxial/dp/B00V436UQU . Toga ima na Aliju, siguran sam, ali mi se ne čeka...
3.5 - 2xRCA bih koristio ako bi povezivao pojačalo direktno na ploču, bez ičega između.
Ксонар има оптички излаз, искористи до смсл дака.
Palo mi je i to na pamet ali ne znam da li bi bilo nekih sukoba, pošto i Xonar verovatno ima neki DAC u sebi, kako bi to funkcionisalo i kako bih rekao SMSL-u da je on glavni...
Verovatno može da se podesi u Xonarovim drajverima da služi kao passthrough ali drajveri za Win 10 su malo...upitni, čak i Unified.
 
Poslednja izmena:
То што ксонар има свој дак нема везе ако користиш спдиф излаз јер га тиме прескачеш. Изабереш у програму да је излаз спдиф картице, азио ако подржава, а у драјверима (бољи су униксонар) подесиш шта треба тј макс вредности.
 
Proverio sam, nemam S/PDIF header, nažalost...
Za sada ću da probam sa Xonarom u pojačalo pa ću videti šta dalje...ako naleti na KP neki jeftin a prostojan DAC, možda uzmem.
 
Pa taj SMSL-793II koji imaš je baš to što tražiš, jeftin a pristojan DAC sa naglaskom na jeftin.
Ako kupiš neki osnovni Topping/SMSL napiši ima li razlike kada slušaš preko 793II ili nekog od ovih osnovnih DAC-ova.
 
Ne znam kako bi se ponašalo da povežem Xonar sa njegovim DAC-om na SMSL DAC, da li bi bilo nekih zezancija...
Razmišljam da uzmem neki USB DAC dongle za male pare, povežem ga na USB sa pojačalom i završim posao.
Videh na KP Moondrop Dawn 4.4 sa balanced izlazom a, gle slučajnosti, moj Zen Can ima 4.4mm balanced ulaz.
Neko prodaje i Zen Air DAC koji bi se lepo upario sa Zen Can a može i da posluži kao pojačalo za ne daj Bože...
 
Poslednja izmena:
UPDATE:
Naleteo je na KP SMSL C200 DAC/amp pa sam prelomio i uzeo.
Povezao sam ga sa Zen Can da služi kao DAC i u poređenju sa starim SMSL-om je odmah primetan skok u kvalitetu. Sada imam soundstage, zvuk je dobio na prostornosti i čistiji je.
Onda sam otkačio i Zen, da isprobam C200 kao standalone i ok je. Zen ima malo puniji, "masniji", topliji zvuk, C200 je linearniji. Oba zvuče dobro, samo im je zvučni potpis malo drugačiji...
Ostaviću tako za sada, povezano sa kompom preko USB, neka Zen odmori malo...možda ga i prodam, ko zna.
 
Nazad
Vrh Dno