Šta je novo?

Savet oko memorije...

srkee

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2005
Poruke
22
Poena
304
Pozdrav,

Treba mi mala pomoc oko izbora memorije...
Elem, oko ploce, procesora i grafike sam se vec odlucio, ali mi je memorija jos uvek dilema...

Ploca ce biti Asus P5B Deluxe, procesor E6300, a graficka Gainward 7600GS GLH.
E sad, obzirom da nemam dovoljno novca za 800-ke (jer bih uzeo 2Gb), bila bi neka 667, ali koja...

U sustini overclock me nesto i ne zanima (bicu iskren u zivotu to nisam radio, ali za sve postoji prvi put), medjutim znajuci dobre overclock potencijale ove pomenute kombinacije, verovatno cu se odluciti i na taj korak.

Dakle, zanima me da li da to bude Corsair (mislio sam tu da uzmem 2x1Gb) ili Kingston ili vec nesto trece... Dilemu imam cisto zbog tog o/c i da li se 667 ok ponasa u tim situacijama... mozda je pitanje glupo, ali stvarno ne znam mnogo o o/c.

Racunar mi pretezno sluzi za posao, max, ps, after...

Hvala unapred...
 
Daj smilujte se i odgovrite na ovo pitanje. Isti problem i mene muci. Imam slicnu kombinaciju( ista ploca + 6600). I naravno malo bih to clocknuo. Al samo malo :)
Tnx!
 
Ajde da ne zapocinjem novu temu,
probao bih da nabavim neku ddr2 recimo 800 ili ako mogu da uzmem i 1024 dva modula po 1gb, pa me interesuje isto sto i srkee-a.
Konfa iz potpisa, pa kog proizvodjaca da trazim, da li je samo dovoljno da uzmem jos jedan modul kao sto imam ili je bolje da trazim uparene 800 (1024)?

Hvala.
 
Postoji bar jedna tema ovde na forumu koja pokriva memorije...sa linkovima ka testovima ddr2 800 i 1024. Mrzi me sada da trazim...ali evo da pomognem...naravno da je bolja varijanta dva modula...hint word - dual channel ;) .
 
Nazad
Vrh Dno