Šta je novo?

Savet i pitanja za kupovinu grafike

Thommas19

Poštovan
Učlanjen(a)
27.04.2014
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav svim clanovima,
Pre svega unapred se izvinjavam ako postoji negde ova tema ali nisam nasao zadovoljavajuce odgovore na forumu...
Ovako prvo da vam predstavim moju konfiguraciju :
Maticna: Gigabyte H61M-S2PV rev 2.0
Napajanje: Thermaltake 730w modularno
Procesor: Intel i7 3770
Kuciste: thermaltake Urban S71
Ram: Patriot 8gb 1333Mhz ddr3
Cpu cooler: Contac 39 thermaltake
HDD: 5X WD black
Firewire card
Dva monitora samsung
Grafika : Radeon HD 5770 power color

Ovako stoji moja problematika...
Bavim se audio produkcijom tako da mi grafika nije nesto bila potrebna ovu imam 8 godina... Volim da odigram igre i sve su mi radile odlocno za sada ...
Na sistemu imam i hackintosh i windows i koristim dual boot.
Kupio bih novu grafiku oko 100€...
Generalno vise mi se svidja radeon od nvidie ali koju god da mi predlozite razmotricu...
Cuo sam da r serija ima problema na hackintoshu kao i sve sadasnje radeon karte...
Na drugim forumima sam gledao best buy ali ipak zelim savet nasih ljudi koji su imali iskustva...

Hvala puno unapred na odgovorima zelim svima srecne praznike i uspesnu novu godinu i izvinite na poduzem postu :)
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da je imas 8 godina, ako je ta kartica izasla pre 4-5. :d

Koji procesor imas?

Za tu cenu je GTX650Ti Boost best buy, ako je jos ima u prodaji.

Mada, ako bi uzimao polovno, moze i dosta bolja.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam je 2008 godine cini mi se preterao sam ja malo :)
Menjao bih je jer je postala dosta bucna i temperatura u igrama je negde na skoro 80stepeni...
Secka mi kada snimam ekran i snimanje u igrama.
A izasle su bolje grafike a nadam se da poteram gta v kada izadje :)
 
Proc i7 3770

Nisam gadljiv na polovno ali bice poklon pa mi treba radnja...
Brinu me cuda drajveri na hackintoshu nisam imao iskustva sa tim... Hvala na predlogu.
 
Poslednja izmena:
Super, onda mozes da teras i graficke od 400+ evra. :d

Za tu cenu je nabolje ici na polovni Radeon R9 270 ili 270X, sa bar godinu dana garancije za 100-125 evra.
U prodavnici je nova 150 evra.
 
Mogu da poteram ok je komp radi sve kao sat temperature odlicne hladan kao zmija :-D
Kazem brine me r serija jer ne radi sa yosemite osx-om barem tako kazu i onda sam zbunjen ne znam sta da uzmem ali opet naglasavam do 150€ najdalje mogu da idem zato sam rekao oko 100€ :)
 
Nisam ekspert, ali mi je čudno da bilo AMD ili nV imaju problema, s obzirom da AMD ide u iMac i Mac Pro, a nVidia u MacBook pro. Inače, ako je tebi 5770 radila dobro, pretpostavljam da ne igraš AAA igre sa high detaljima, tako da je 750/Ti ili 260X sasvim solidan izbor
 
Problem je samo sa drajverima tj ne radi dual monitor postoje neki dodatni kextovi i jos neke forice da se osposobi za rad ali ima dosta problema barem kako ljudi pisu, dok nekima sve radi kako treba...
Pa me je strah da rizikujem a nekako sam vise za amd.
Od igara igram sve i sve volim da probam ali nekako uvek igram battlefield sve verzije i karta mije gurala custom medium high podesavanja a fps je uvek bio negde oko 40. Zelja mi je gta v da igram bez problema.
Dai je velika razlika izmedju r7 i r9?
Jer u ceni da kazem i nije mnogo velika a ipak zelim da bude best buy... Nekako mi je nvidia skupa za performanse/cenu...
 
Ovako ide poredak, od najslabije ka najjacoj:

R7 260 < R7 260X = GTX750 < GTX750Ti < R7 265 < R9 270

perfrel.gif
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno