Šta je novo?

Savage 2: A Tortured Soul (For Free)

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Igra je od sada potpuno besplatna i sve sto je potrebno je da preuzmete client i da napravite nalog.

417px-Savage2_boxart.jpg


Savage 2: Tortured Soul builds on the successes of the first title to create new battlefields for multiplayer loving gamers to call home. Return to the fantasy realm of Newerth to continue the epic battle of Savage. As in the original, the game combines traditional RTS play with fast action combat in a multiplayer environment. Savage 2 uses a 20 unit class based system that should create more variety and strategy to who chooses what units in battle, and is more Battlegroup/officer based than ther original for tighter structure and more complex battles.

Published by: S2 Games
Developed by: S2 Games
Release Date: January 16, 2008
Genre: RTS / Shooter /RPG

Savage 2: A Tortured Soul Review
Turns out it's not so torturous after all.

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KEhycYWV0I0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KEhycYWV0I0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

Screenshots
 
Da pomenem da igra ima i native Linux klijent.

Na žalost, meni ne deluje naročito interesantno.
 
Kao i premium account-e koji otkljucavaju mnoge lepe stvari (statistike, snimanje meceva itd...). Inace taj premium account je one time deal i koshta 9.99$ (igra se prodavala za iste pare).
 
jel' valja igra?
 
ja sam je igrao do nedavno i smorio se posto ne mogu u potpunosti da uzivam jer imam shitty komp
sad cekam da u petak stigne konfiguracija iz potpisa pa da nastavim :)
inace, igra je kombinacija rts/rpg/fpsa i skroz lepo izgleda
mada mislim da ipak moze da smori posle nekog vremena
 
Na žalost, meni ne deluje naročito interesantno.

Tako mi i treba kad ocenjujem igru koju prethodno nisam ni probao. Igra je totalni kick ass, igrao sam malo juče i oduševljen sam. Grafika je lepa, borba je brza, intenzivna i ima dubinu. Što je najlepše, radi super na Ubuntuu 8.10 (treba isključiti Compiz i Pulseaudio, kao i u većini drugih igara). Može super da se igra i bez premium naloga, free nalog praktično uopšte ne limitira igrača, ali ja ću im dati tih 10 dolara, ako ni zbog čega drugog onda zbog truda koji su uložili praveći igru dostupnom i za Linux i MacOS. Prosto mi nije jasno kako su uspeli da naprave ovako dobru igru i da je ponude praktično džabe.

Probajte obavezno! Od mene dobija čistih pet banana
:banana::banana::banana::banana::banana:
 
e super,bas sam gledao da navatam neki free mmo,nakon sto me je exteel razvalio od razocarenja(to njesra je totalno neigrivo sa onim lagom) valjda ce ovo biti oke,upravo ga skidam
 
ima nade da ovo radi i kod mene,cim navatam vremena,odma skidam :)
 
More manite te premium acc-e, imate da kupite na Steamu savage 2 za nekih 7e.
 
Izašao je i novi 1.8 patch za igru. Prosto neverovatno koliko pažnje minijaturni S2 Games studio poklanja svojoj jedinoj igri. Na nekoj mojoj listi Savage 2 je uspeo da potisne izvrsni World of Goo sa mesta najbolje indie igre do sada. Ovakve izvrsne igre treba promovisati drugim igračima kad već timovi koji ih rezvijaju nemaju novca za marketing koji dobijaju generičke, klonirane igre velikih studija.

Kada pređete tutorial u igri i malo se uvežbate u izvođenju osnovnih stvari, dobre tutorijale možete naći ovde:
http://s2howto.com
http://docs.google.com/Doc?id=dfrr72x5_27c6qtf5cr
 
Od kako sam krenuo da igram broj igrača na serverima se utrostručio i igra dobija novi zalet. Posle puno kuburenja sa balansom, igra je sada fino ispeglana, iako su zbog toge neke jedinice morale da budu izbačene. Trenutno se testira patch 1.8.1 koji donosi VoIP podršku.
 
Koje jedinice izbachene, nisam igrao u zadnja par dana ali igram dosta aktivno od kada sam pocheo(pre 2 nedelje) i od tada nijedna jedinica nije izbachena, niti ubachena, P.S. Glupo je to shto morash da platish tih 10e za neogranichen pristup Hellbourne unitsima, ja mnogo brzo padnem sa barlogom, ne stignem ni da se uigram, dok onaj abbomination lepo ide.
 
Koje jedinice izbachene, nisam igrao u zadnja par dana ali igram dosta aktivno od kada sam pocheo(pre 2 nedelje) i od tada nijedna jedinica nije izbachena, niti ubachena, P.S. Glupo je to shto morash da platish tih 10e za neogranichen pristup Hellbourne unitsima, ja mnogo brzo padnem sa barlogom, ne stignem ni da se uigram, dok onaj abbomination lepo ide.

Ništa nije izbačeno u zadnje dve nedelje, pričam da je ranije izbačen summoner i zamenjen hunter-om, jednostavno je premalo veštine bilo potrebno za igranje sa njim. Hellbourne jedinica Melakien je takođe izbačena, bila je nenormalno prejaka, ali će se u jednom od narednih zakrpa vratiti kao privremena jedinica u koju može da se spawn-uje team leader kraj glavne zgrade, kao prevencija nindža upada u glavnu bazu.
 
Chekaj neshto jache od Barloga?
I kakav je bio taj Summoner?
 
Chekaj neshto jache od Barloga?

"Barlog" se zove Malphas, dok je izbačeni hellbourne Maliken. On nije zahtevao hellshrine, samo 15 skupljenih duša i četiri itema u inventaru (srce, pluća, mozak i dušu Malikena). Od njih četiri, tri su i dalje dostupna i odlični su za vrhunske igrače.

Evo, gledaj šta je čovek radio sa Malikenom
http://www.youtube.com/watch?v=aozXqIWQD5g

I kakav je bio taj Summoner?
http://www.youtube.com/watch?v=NFKyB76IwL4&feature=related
 
Lele, pa kako on tako puni hp,mislim imao je crveno kada je prvi put upao u bazu i napunili su mu se, i koliki li mu je dmg bio kada je mogao iz par udaraca da obori Malphas-a, dok ove ostale chak i predatore je maltene one-hit-killovao. Glupo shto su ga izbacili.
 
Lele, pa kako on tako puni hp,mislim imao je crveno kada je prvi put upao u bazu i napunili su mu se,
Četiri itema u inventaru su nastavljala da rade i kada se spawn-uje kao Maliken, tako da je dobijao dodatni HP, manu i brzinu sa svakom skupljenom dušom.

i koliki li mu je dmg bio kada je mogao iz par udaraca da obori Malphas-a, dok ove ostale chak i predatore je maltene one-hit-killovao.
Maliken je imao relativno mali damage, njegov flurry bez stat bonusa je skidao 85-85-115, što je jedva preko polovine damage-a koji pravi Malphas. Problem je bio u tome što je Maliken bio univerzalan kao švajcarski nožić, imao je alat za svaku situaciju.

Na videu si mogao da primetiš da igrač menja bafove na maču. Vatreni mač pravi dodatni dmg koji stack-uje, tako da svaki sledeći udarac u istog protivnika nanosi sve veću i veću štetu. Blade of Lightning daje chain lightning, zgodno za borbu protiv više neprijatelja. Blade of Wind udarcem čini privremeno neranjivim na range napade i zbog toga nije trpeo štetu kada su ga gađale kule. Najzad, Blade of Healing leči prijatelje oko tebe sa svakim uspešnim udarcem.

Glupo shto su ga izbacili.
Šta je glupo, umalo je upropastio igru. Najbolji igrači bi dobili Malikena za manje od 10 minuta i to je najčešće bio kraj partije. Čak i kada ga u budućnosti vrate kao privremenu jedinicu mislim da je vremensko ograničenje od 60 sekundi preveliko za njega pošto se zahvaljujući teleportu jako brzo kreće.
 
10 minuta, pa kako to? To je 4k para, 20 killa.
 
10 minuta, pa kako to? To je 4k para, 20 killa.

Ne mora da znači. Ne ide svo zlato onom ko ubije protivnika, već se deli svim igračima koji su ga tukli ili debuff-ovali, proporcionalno nanetoj šteti. Onaj koji poslednji udari protivnika će dobiti njegovu dušu, ali onaj koji mu je naneo najveću štetu će dobiti najviše para. U Savage 2 iskustvo i zlato se ne dobija samo od ubijanja protivnika, već i od svake pozitivne akcije u igri, bilo da je to popravljanje zgrada, lečenje jedinica ili postavljanje i uništavanje gadget-a.

I 20 killova za 10 minuta nije nikakav problem ni za mene ako je server pun noob-ova. Previše guštera pokušava da igra Savage 2 kao da je Counter Strike, ali u ovoj igri glavna borba je iz blizine. Rune takođe dosta pomožu, a njih možeš da nosiš samo ako imaš premium nalog. Skupio sam preko achievements-a poprilično srećki iz kojih se dobijaju persistent items, tako da ću svakom ko otvori premium nalog preko moje pozivnice napraviti po jednu dobru runu da mu pomogne u igri. Jedna srećka se dobija i otvaranjem premium naloga, a maksimalni broj persistant itema koji se mogu nositi u borbi je dva.
 
Mozesh persistant iteme i ovako(dobijash valjda 4 random kada kreirash acc).
Nego ja bi da kupim, ali ima li negde u kutiji, znash sa fizichkim diskom?
 
Mozesh persistant iteme i ovako(dobijash valjda 4 random kada kreirash acc).

Možda ako su sad nešto novo uveli, ja sam dobio samo jednu srećku za persistent i to kada sam kreirao premium nalog.

Nego ja bi da kupim, ali ima li negde u kutiji, znash sa fizichkim diskom?

Nekon što napraviš premium možeš po ceni od 5 dolara + poštarina naručiti Colector's edition CD koji dolazi zajedno sa strategy guide na 48 strana i 5 srećki.
 
Pozdrav,
nisam nesto extra upucen u ove igre, pokusao sam da odigram ali nisu mi jasne neke stvari.
Da li ima ono questova? Posto gde god udjem klanje ili ja ne izaberem pravi server.

Hvala.
 
Nema, ovo je timska multiplayer igra, sa ciljem unishtavanja protivnichke baze. Sa vremena na vreme, commander tvoje rase ili tvoj team leader postavi neki zadatak,ali ne dobija se nishto od toga(valjda)
 
Pozdrav,
nisam nesto extra upucen u ove igre, pokusao sam da odigram ali nisu mi jasne neke stvari.
Da li ima ono questova? Posto gde god udjem klanje ili ja ne izaberem pravi server.

Hvala.

Nema quest-ova, nije MMO u pitanju. Cilj igre je uništiti protivnikovu glavnu zgradu, za ljude to je garison, za beasts to je lair. Pređi obavezno tutorijal u igri.

Idi na servere koji u imenu imaju Beginner, na njima igraju igrači do 10-tog nivoa, na serverima za iskusnije igrače će te samleti. Tvoj nivo je samo merilo tvog iskustva u igri, ne donosi nikakve bonuse.
 
Nazad
Vrh Dno