Šta je novo?

Satelitski internet - NetSystem

diviner

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
754
Poena
620
Da li iko konzumira pomenuti servis :)
Ako postoje takvi, zamolio bih ih da postuju iskustva!
Dali uopste postoji mogucnost (u sirem smislu) koriscenja shareing programa kakvi su Kazza, Edonkey i drugi pomocu ovakvih servisa!
Uzdavlje (D)
 
mozes

li malo da pojasnish ovo?
ja sam od skora korisnik eon-a pa nisam upucen u ovo
tnx unapred
 
http://www.netsystem.com/eng/

I ja trenutno koristim EON i to vec nekih 9 mjeseci ! Gore pomenuti "provajder" jednostavno pruza unicast uslugu (onu koju je eon ukinuo) pa zelim da imam informaciju iz "prve ruke" !

Unicast: usluga koja omogucava korisniku potpun i trenutan pristup podacima na internetu putem satelitskog servisa, koji omogucuje konekciju na internet putem lokalnog provajdera, a povratnu vezu putem satelita, simultano (surfovanje, direkt download itd)

Znaci napred, ako neko koristi, neka podjeli utiske, jer cu najvjerovatnije uzeti pretplatu (cim dobijem potrebne info-e iz doticne "kompanije")!

Eon mi je neupotrebljiv za antilech ftp-ove, ne referr-er i lose linkove, a uglavnom se o takvim radi kad je u pitanju warez (konkretno audio softver) !

PS> ukoliko neko slucajno ima Steinberg The Grand kao i Virtual Guitarist
mnogo bi mi pomogao kada bi podjelio sa mnom doticne! Tesko ce da bude znam :)

I da ispravim grescicu odozgo:
UZDRAVLJE (D)
 
hvala

nisam znao za ovo,moracu da razmilsim o ovome
 
Ja mislio da je Beograd ipak nesto veci centar, pa rekoh naci cu nekog kome je ipak potreban brzi link ka internetu, ...nekog ozbiljnijeg igraca...Izgleda da sam se prevario :)

Dobio sam odgovor na pitanja koja sam postavio netsystem-u !!!
Nema download limita, sto se i pretpostavljalo !
Moguce je koristenje sharing software-a preko njihovog sistema (vjerovatno je njihov proxy podrzan), sto im ja ne vjerujem :)

Postoji samo jedan nacin da provjerimo ...hehe ;)

Ajde ako ima neko ko koristi unicast, a da to nije budjavi EON da se javi i iznese svoje utiske...nije mi jasno cega se bojite hehe

FX

cheers
 
Kolko treba izdojiti kesa za taj NetSystem za godinu dana ?
Kako zamisljas igranje preko satelitskog neta sa pingom oko 1000 i vise ?
 
Ser_Zile imas linkovanu gore stranicu sa kompletnim objasnjenjem i cijenama za paket ADSL 350! Sve sto tamo pise je i ono sto ja znam :)

Cijena sa effetto notte je oko 100 DM za prva dva mjeseca, isto toliko i za druga dva (poslije je toliko za samo jedan mjesec ), ali samo ako se "prijavite" u roku do 31 avgusta :( ! Naravno moguce je placanje i cijele godine, a tad vam je jos jeftinije....ma pogledajte uostalom graf na sajtu !!!

Kakvo crno igranje !!! Niko nije spominjo igranje ! Ukoliko si ovo postavio kao pitanje, u pravu si,... nije to za igranje (velik ping) !
Za igranje je DSL ili Cable (naravno i modem se podrazumeva)!

Mmmm type; Counter Strike u mrezi !!! Jel ima ko da mi izadje na megdan ;)

boom FX ctp; :D
 
mene zanima

jel moguce sa tim koristiti p2p servise(kazaa,winmx i slichno)
 
ok

izvini nisam obracao pazhnju
 
Ser_Zile je napisao(la):
Kolko treba izdojiti kesa za taj NetSystem za godinu dana ?
Kako zamisljas igranje preko satelitskog neta sa pingom oko 1000 i vise ?

igranje ne zamislivo bez zemasljkog linka ;)
 
Sad ja malo mimo teme ali me zanima kolko efektivno imaju protok : satelitski vs ISDN

:wave;
 
isdn ima maksimum upload-download 128kb/sec (kilobita)... satelitom je moguce ici valjda i do 20 megabajta u sec, ali samo download. upload ti zavisi od tvoje veze.

ping je u igranju veca potrepstina nego kolicina protoka. a tu je satelit slab...
 
diviner je napisao(la):
http://www.netsystem.com/eng/

I ja trenutno koristim EON i to vec nekih 9 mjeseci !

PS> ukoliko neko slucajno ima Steinberg The Grand kao i Virtual Guitarist
mnogo bi mi pomogao kada bi podjelio sa mnom doticne! Tesko ce da bude znam :)

Bilo je pre jedno mesec dana na EON-u. :(
 
Nazad
Vrh Dno