Šta je novo?

SAT-TRAKT (ST-CABLE) internet usluga, problem

Zna li neko zasto nece da uloguje u ruter nakon hard reseta? Zadnja 6 karaktera MAC adrese kao user name i serial number kao password ne rade. Da li je mozda SAT-TRAKT to nesto menjao?
 
Da li neko zna za neku alternativu ovom provideru za sever vojvodine, konkretno Kanjiža? Ugovor na 3 godine :( 6mes 50% a net tuga...
 
Po ovome, pretpostavljam da ST nema optiku u Kanjiži. Da li neko drugi, npr. mts ima optiku? Naravno sve zavisi od potreba, ali optika je najbolja opcija generalno.
 
Pozdrav, da li neko koristi "Extra ST" paket? Konkretno me zanima televizija, piše da u tom paketu ide: Dva priključka za TV+ i onda piše TV+ na jednom TV-u. Zanima me da li u tom paketu idu dva risivera za digitalnu televiziju, buni me što pišu dva priključka a onda TV+ za jedan tv
 
Trenutno koristim taj paket i konkretno na tvoje pitanje mogu da potvrdim da se dobije priključak za 2 tv-a a dtv na 1 tv a za drugi treba doplatiti 300 din. To što piše da je priključak za 2 tv-a znači za drugi se ne plaća priključna jednokratna taksa od 4000 dinara (nisam siguran za ovo jer ne mogu da pronađem u cenovniku ovu stavku pa sam stavio naknada štete za cam modul ili stb box)
Najbolje je ako imaš mogućnosti na tvojoj adresi odmah pređi na fiber optiku jer je sve povoljnije i bolje za isti novac i dovoljan broj tv priključaka bez doplate..Sada imaju i android smartbox-ove koji idu u paketima.
Dobije se i 9 meseci 50% od cene pretplate (i za stare i za nove korisnike). Prijavio sam se pa čekam da me priključe..
 
Da li neko zna za neku alternativu ovom provideru za sever vojvodine, konkretno Kanjiža? Ugovor na 3 godine :( 6mes 50% a net tuga...
Imam isti problem sa netom u Apatinu, cela mreza im se bazira na ruskoj mreznoj opremi "Eltex" koja je diskutabilnog kvaliteta. Mozda je OK za enterprise pricu ali nikako za ISP. Na stranu sta koriste, problem je sto nece da menjaju korisnicku opremu, daljinski za STB ne radi vise kako treba, kazu da vise nemaju stare modele a nece da zamene STB. Sto se tice konekcije sa "svetom" koriste RETN (ruski tier1 provajder) koji ima losu konekciju sa zapadno-evropskim zemljama (vidi se po kasnjenju ako pricate preko skype-a, vibera ili whatsappa sa nekim u Nemackoj, Holandiji, UK, itd...) U Apatinu nema SBB-a, ima Telekomov ADSL ali je cela telefonska mreza lose uradjena jos pre 20-30 god, tako da i to otpada. Sowireless nudi pristup jedino preko WIFI opreme i upstream im je SBB koji je dobro povezan sa ostalim provajderima - Telia, Lumen, Cogent.
 
Moj mobilni i lap top ne mogu da se povežu sa ruterom.
Bili su ljudi, promenili tzv ruter ,ili, vec, pogledali kablove. I sve je funkcionisalo tri- četiri dana.
Sad opet ne mogu da se povežem na, što bi deca rekla, vi fi.
Šta još može biti problem? Ne podnosim konflikte, samo bih opet lepo da ih pitam.
 
Ovako na prvu, može biti barem 10 stvari. Najbolji prijatelj ti je google, i jednu po jednu stvar rešavati i proveravati. Ili čitati istoriju na ovom forumu, i tražiti slične probleme. Mada mislim da u tvom slučaju, radi se o nečem jednostavnom ali možda nemate nekog malo tehnički potkovanijeg kući tako da možda najbolje pozvati nekog majstora.
 
Ja sam iskukao email jednog cike sa vise pozicije, skoro, kada sam imao problem sa kablovskom (ne netom). Lik je stvarno ispao jako razumljiv i korektan. Dok smo komunicirali imao sam osecaj da se ne nalazim u srbiji :0 koliko je to opusteno i profesionalno teklo. Ukoliko hoces da pokusas sa njim pisi mi u inbox pa cu ti proslediti kontakt.
Молила бих за тај меил.
Читам коментаре на форуму. Не разумем. Нисам из те приче, а мој проблем се није решио.
 
Biljana, mozda se radi o preopterecenom kanalu na WiFi konekciji. Mozeto to ovako da proverite:
1. skinite na telefonu aplikaciju Analiti, sa Google play store
2. skenirajte sa njom kanale na 2,4 mrezi, pretpostavljam da imate ruter na toj frekvenciji. Pogledajte da li se i koliko vasa WiFi mreza poklapa sa mrezama u komsiluku, dakle idite na WiFI Channels u toj aplikaciji. Imate 13-14 kanala, pise na kom ste kanalu, ako je jos neko na tom kanalu zapamtite koji su kanali slobodni, odnosno odaberite kanal koji je najudaljeniji od onih gde je guzva.
3. preko internet browsera se konektujte na ruter, dakle kucajte 192.168.0.1, otvorice se prozor gde usere name i pass za ruter ( ne secam se tacno koji su fabricki ali probajte sa admin i broj rutera kao pass, stoji na nalepnici rutera, ako se ne snadjete zovite korisnicku podrsku da vam daju za vas ruter podatke). Tamo idite na Wireless/Radio settings/ vidite gde pise Channels i stavite broj kanala koji ste odabrali, save and exit.
Javite da li je bolja konekcija.
 
Nazad
Vrh Dno