Šta je novo?

Sapphire Vapor-x r9 280x tri-x boost

@Goldi
Ja npr. imam Dual X i Asic mi nije baš mali tako da ta teorija i nije baš tačna.

Capture.JPG

Doduše da se ispravim u pitanju je OC model ali opet je Dual X. ;);)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na svojoj Vapor X napravio custom bios, povecao sam fabricki "power limit" da moze da vuce 300W ako treba, stavio malo agresivniju marginu za fanove. Ali ne postoji nacin da se poveca voltaza na pravi nacin.
Afterburner je editovan da pokazuje pravu vrednost voltaze, kada se stavi 1.300v prava vrednost zna ici do 1.280v ali to je vise kao spike. Znaci kretanje voltaze je od 1.180 do 1280 varira. Srednja vrednost voltaze je uvek oko fabrickih default.
 
Taličan sam :p Menjao sam Asus 7870 DC2 za ovu ali iskreno nisam ni brigao tad za Asic kvalitet al eto talija :)

Mali OFF topic
Inače moja grafa neće uopšte da se OC :mad: skroz zaključano jel to moguće???
 
Taličan sam :p Menjao sam Asus 7870 DC2 za ovu ali iskreno nisam ni brigao tad za Asic kvalitet al eto talija :)

Mali OFF topic
Inače moja grafa neće uopšte da se OC :mad: skroz zaključano jel to moguće???
Jesi li probao trix?
Nece ni kod mene da otkljuca napon u msi afb. zato u trixu sve radi moze napon do 1.3v
 
Naravno da jesam čim sam uzeo grafu.
Imam jedinstven model grafa kao se OC i GPU-Z vidi tipa klok 1400mhz Core, divljao sam jel zapravo Trixx je ni ne OC. Al u programima pokazuje da je OC totalni trip.Na kraju sam zaključio da je totalno zaključana. Probavao i MSI after i Asus ov OC program neće ni da bekne.:p:wave:
 
ma sapphire ima puno verzija ove R9 280X karte ko bi se tu vise snasao :d mozda da flesujes bios vjerovatno je nesto do toga, fin je asic isplati se tu malo probat sredit to pa opalit neki oc vjerovatno moze do 1200mhz sa tim asicom.
 
odakle to da je 280x kepovan na 1250mhz?prvi put cujem.i ne shvatam gde se nase price razlikuju,ja sam rekao da je i vapor binovan,a da je vajveca biraza za matrix.

Jel si ikad IGDE video 280x preko 1250mhz-1270mhz? Jednostavno nece, ne znam iz kog razloga tacno. (mozda uz neki bios mod)
Ne razlikuju se price nego samo sam pomenuo da sam ja i rekao da je ToxiC binovan kao i dc2t. (posto si ti to naglasio posle)

Retko koje karte osim Dc2t/matrix asusa i toxic sapphire-a uopste dodju do 1250mhz. Uglavnom sve zakucaju na 1100-1200mhz.
 
@B-ZiGER ,problem je sto ce ona biti sa tim fabrickim vapor-x hladjenjem neko vreme,dok ne napravim vodeno,posto sam prilicno lenj mozda i do zime :) A i da bi stavio crosfire morao bih da menjam napajanje,koje nije uopste za bacanje,tako da ce to da saceka.Uvek sam bio skeptican oko polovnih stvari,mislim da sam jedino automobil polovan uzeo :) A za klok sam iskopao ovo na OCnet-u. Max sto su uspeli je 1244mhz al' su morali da dignu voltazu na 1.3 sa nekim djavolom od toxica :p
50.png
 
Poslednja izmena:
Uzmi bolju karticu iako stavljas pod vodu iz jednostavnog razloga zvanog: bolja naponska. Npr. matrix 280 ima 20-faznu naponsku i to jako kvalitetnu. Referentna 280x ima 6-o faznu naponsku.

Bez obzira na to, i dalje ti savetujem uzimaj 290x, mani se 280x pod vodom jer se jednostavno lose clockuju.
 
Poslednja izmena:
Fora je sto mi graficka stize ujutru :) I gde nalazite vi te referentne? Da znam za ubuduce.
 
Stigla 11092717_10155395045395534_885745919_n.jpg . Izgleda da sam se loma preracunao, 2x8 pin je a ja imam 1x 8 i 1x6 ,ali sam pre onog adaptera za molex ubo u jedan 8 pin. Sto se tice fps-a u igricama sam zadovoljan,samo mi se cini da se sistem znatno sporije boot-uje.Ako imate neke predloge pisite :D
 
Nek te dugo sluzi i jos boljom zamjenio :wave:
Sad instaliraj trix i vidi jel i na njoj max napon 1.2v i vidi koji je asic pa podjeli sa nama info ;)
 
Hvala hvala :) Inace primetio sam da stoji pcie 1.1 gore i da nema pixel filtrate ,bag neki ?
Kontam da je asic los vrv :D

trixxxxxxxx.jpg
 

Prilozi

  • trixxxxx.jpg
    trixxxxx.jpg
    233.9 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Hvala hvala :) Inace primetio sam da stoji pcie 1.1 gore i da nema pixel filtrate ,bag neki ?
Kontam da je asic los vrv :D

Pogledajte prilog 166858
To za pci-e 1.1 cim pokrenes neki test prebacice na 2.0 ili 3.0 zavisno od ploce i procesora to je ok, to za pixel filtrate nez sta bi moglo biti.
Asic jeste los mislim posto je zakljucan napon da karta nece moci preko 1200mhz tj. smio bi se okladiti stace vjerovatno na neki 1170-1180mhz.
Oprobaj Oc pa javi memorija na tom modelu u pravilu ide jako visoko jer stavljaju hinyx chipove na te vaporke.
 
To ce sacekati sutra,posto sam druga smena,ne bih da klokujem preko teamviewer-a :D A boot je duzi zbog drajvera pretpostavljam ?
 
Da budem iskren to ne znam :d ne bi trebalo da je do drivera, ali opet kazem stvarno nez sta je uzrok vjerovatno ce se jos neko od kolega javiti.
Javi svakako utiske kad oprobas OC ;)
 
Ne bi trebalo da je boot duzi osim ako nisi pocistio lepo stare drivere pa se kolju.

Nek te lepo sluzi :)
 
Hvala druze :) Nesto zajebava.Dodjem kuci stoji blue screen na win 8.1 a greska je Clock_Watchdog_Timeout,veselo :) Buljam po forumima,kao kazu da treba da se instalira chipset drajver,zadnji bios itd.Na par mesta sam nasao da je ljudima pravio AMD VISION Engine Control Center.Je l' ima neko ovakav problem ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno